Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 33

  • 44 101
  • 764
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 192
Едно е 4500 за баня, друго е баня за 10 000лв
Eто ви разбивка от 2015 година обзавеждане за под наем двустаен апартамент 54 м2 чисто/64 м2 с общите части, фол 27м2, стая 14м2, коидор 2м2 и баня 4м2. Обзавеждането е за под наем от Айко и малка фирма с ПДЧ и МДФ.
Апартамент М. Л-ди:

1.      Плочки настилки и баня –      798 лв.  - 26.11

2.      Ел уреди                            2 500 лв.  -  27.11

3.      Ивайло климатици                            2 000 лв.  -  02.12      /климатици/                          

4.      Фуга                                      15 лв. -  07.12       /плочки/                        

5.      Майстор плочки                           1 000 лв.  -  12.12                                          

6.     фина шпакловка и боя                             1 500 лв.  -  17.12                                          

7.      Кухня Аванс                                600 лв.  -  24.12                                                  

8.      Лампи                                       384 лв.  -  24.12                                          

9.       Пердета, възгл.                      325 лв.  -  28.12                                                          

10.   Ламинат                                  630 лв.  -  29.12                                      

11.   Корнизи, шалте, тостер,килим и др.    200 лв. - 06.01                                    

12.   Плот кухня                220 лв.  -  06.01                                    

13.   Чинии, лъж, метли                   38 лв.  -  09.01                                    

14.    Кухня 2                               500 лв.  -  10.01                                      

15.   Баня аксесоари                       103 лв.  -  12.01                                        

16.   Сушилник и протектор           30 лв.  -  13.01                                      

17.   Айко спалня, диван, секция     3 670 лв.  -  16.01                                      

18.   Кухня   3                               500 лв.  -  16.01                                      

19.   Ток                                             25 лв.  -  22.01                                      

20.   Кухня 4 окончателно                     210 лв.  -  24.01                                                

21.   Дом. оборудване                       72 лв. -  27.01                                                

22.   Картини.                       50 лв. -  28.01                                        

23.   Лед осветление кухня               50 лв. – 29.01                                        

24.   Сушилник и др.                          23 лв. – 30.01                                      

25.   Сглобяване мебели                      300 лв.  - 27.01                                    

                         общо 15 923 лв.

Наистина трябва да си луд да дадеш 1000лв за ремонт само, вместо да си построиш от нулата за толкова пари...

Не разбирам защо се изреждате един по един да декларирате, че 40 000 за две бани било много. Ми имала пари, имала мерак да и е хубаво, дала. Всеки е маниак на нещо и дава пари за него, а на други им се струва безумно. Какво толкова? Каза се, изкоментира се, стига вече.

А на авторката на хубавата баня да и е обеца на ухото - да не споделя такива чувствителни неща, по-добре да си трае Mr. Green

Изобщо не се учудвам да ги е дала. Ама да ни убеждава, че това е нормално, че е единствения начин да е хубаво и е масов случай, не на мен тия.  Stop

# 91
  • Мнения: 677
По-късно ще си трая. Сега се чудя все още защо 10к лева за ремонт на баня е толкова шокиращо.

# 92
  • Мнения: 9 698
Абе не че нещо, ама да се сравняват Видима с Рока не съм съгласна. Вкъщи сме с тоалетни и смесители Видима и хич не съм доволна. Може просто да сме каръци и да не сме случили на модел, но в следващото жилище определено няма да взимам нищо на Видима.

# 93
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Вие се шокирате от цифрите цитирани от R-dna, но да ви кажа, че не е далече от истината. В София само за труд за довършаване на ап. на шпакловка и замазка, което ще рече 2 бани, шпакловане/ там със всичките му подробности дето стените се обезпрашават и не знам още, какво се правят/, боядисване на стени, тавани отиват 12-15 000 лева.
Много пъти съм се изумявала, когато уж ап. е за леко пипване и обзавеждане, а на финала хвръкнали едни  25 000Е и то без изхвърляния. А ако трябва да е за основен ремонт, като нищо ще стигне 40 000Е. За баните знам, че финално излизат 4-5000 лева , но лесно могат да хвръкнат с още 2 000 лв. отгоре. Зависи, кой какво качество търси. Днес на пазара има супер много нови технологии в строителството и обзавеждането. И за протокола скъпо и качествено не е равно на кич. Напротив, аз съм виждала много повече изчистени и семпли дизайни на жилища, които са наистина направени с много пари, от колкото скъпи "версачета".
А от личен опит на човек ремонтирал и строил 3 ап. и къща в живота си, а в момента и 5-то/ надявам се да последно/, мога да кажа, че каквото и както да се направи по-рано или по-късно се амортизира. Спомням си за първия ремонт на стара тухла през 1994 г. купувах теракота по 30$ кв. м. , след 5 г. ми идеше да изрина целия под.

П.С. Един съвет давайте си парите за неща, които не можете да ги сменяте всеки ден. Един диван или спалня, лесно могат да бъдат сменени с по-добри в подходящ момент.

# 94
  • Мнения: 5 643
E, то 50 кв.м. кимизарник в ливадите колко да му дадеш. И 15000 лева са му много. 50 лева за картини, егати как сте се минали.

# 95
  • София
  • Мнения: 4 192
Нали, сега лапаме от наеми по 720  Mr. Green
За 3 години 20к лева чисти приходи, нека да е зле  Peace

# 96
  • Мнения: X
Калинче, коя година е строена сградата, в която сте ремонтирали апартамента? Аз пак казвам, че това е от огромно значение за цената на ремонта!

Старо строителство е, имаше много за изриване, стари дюшемета и замазката под тях, понеже имаме подово, се полагаха тръби, изолация на пода, нова замазка. Сменя на всички инсталации и тръби.
Имаше и някакви мозайки в коридора и банята, чийто изкъртване струваше доста.
Аз затова писах, че е генерален ремонт от - до. При ново строителство ремонта няма да излезе чак толкова когато грубите неща са готови вече.
Друг е въпроса, че разликата в цената се избива от там и пак излиза подобно накрая.

# 97
  • Мнения: X
Питах за годината, защото ми се струва, че е различно да ремонтираш жилище от 30-50-та и 80-та, примерно. Някой с опит да даде мнение, моля Simple Smile!

# 98
  • Мнения: 677
Питах за годината, защото ми се струва, че е различно да ремонтираш жилище от 30-50-та и 80-та, примерно. Някой с опит да даде мнение, моля Simple Smile!
И 80-да е, пак ще трябва да изринеш всичко, щом искаш да ти е ново и по вкуса.

# 99
  • Мнения: 840
Не от 80-та ами и от 90-та или 2000-та да е ситуцията ще е подобна. Да речем няма да смениш ВиК и ел. Ама общо взето до там. Окабеляване за телевизия и интернет няма да има. Като нищо някой контакт ще решиш да местиш. Айде то това бели кахъри. Така или иначе едва ли ще запазиш нито подови настилки, нито нищо.

# 100
  • Мнения: X
Питах за годината, защото ми се струва, че е различно да ремонтираш жилище от 30-50-та и 80-та, примерно. Някой с опит да даде мнение, моля Simple Smile!

Нашето е от 70 - те. Но аз ги деля на старо (където трябва да изринеш всичко) и ново (на шпакловка и замазка), където грубите неща са свършени, имаш инсталации, дограми и т.н.
Вече дали е 30 - те или 80 - те не знам дали има разлика. Нали когато говорим за тотален ремонт, при който не оставяш нищо.

# 101
  • Мнения: 6
Абе не че нещо, ама да се сравняват Видима с Рока не съм съгласна. Вкъщи сме с тоалетни и смесители Видима и хич не съм доволна. Може просто да сме каръци и да не сме случили на модел, но в следващото жилище определено няма да взимам нищо на Видима.

Един реален (и анекдотичен) случай: обикалях за смесители (и ВиК) за предстоящият ремонт и в един от по-популярните магазини питам продавачката: "Имате ли смесители на Grohe" , тя без да обели дума ми подава 3 листовки с промоции, които вече знам наизуст. Питам "А нещо извън промоциите", тя "Че кой купува Grohe не на промоция?!!" Sob

Просто потърсете отрано, има промоции от време на време, на мен ми излязоха на цени около тези на видима, а за сравнение и дума не може да става. Само за пример за около 300лв. взех комплкт термостат, душ и смесител за умивалник (Топливо затваряха магазини и разпродаваха на -10% върху промоционалните цени Blue Heart)

# 102
  • Мнения: 9 698
Ами то при нас е малко заварено положение, та има доста неща в жилището, които не ми харесват.. Иначе аз винаги гледам златната среда - хем да не е най-куче марката, хем да не се изхвърлям много, и аз дебна промоции Grinning. Е, ако пък ги имам готови пари 40К евро с кеф бих си ги изхарчила.

# 103
  • Мнения: 41 303
Абе то промоцията е хубаво нещо - смесителят струва 500, вземаш го за 300 (примерно) и печелиш 200 лева, чудесно. Да, ама когато търсихме смесител за моята мивка гледахме:
- дизайн (да ни харесва)
- височина и рамо на чучура (защото мразим да си навираме ръцете в задния борд на мивката като се мием)
- чак накрая цена

Е, нямаше нищо на промоция, което да отговаря на първите две тирета, а да спестя 200 лева, но после десетилетия да се ядосвам според мен не е добра сделка. Та съвсем нормално е някой да купи скъпа арматура за баня, защото това не се сменя всеки ден.

# 104
  • Мнения: 6
Абе то промоцията е хубаво нещо - смесителят струва 500, вземаш го за 300 (примерно) и печелиш 200 лева, чудесно. Да, ама когато търсихме смесител за моята мивка гледахме:
- дизайн (да ни харесва)
- височина и рамо на чучура (защото мразим да си навираме ръцете в задния борд на мивката като се мием)
- чак накрая цена

Е, нямаше нищо на промоция, което да отговаря на първите две тирета, а да спестя 200 лева, но после десетилетия да се ядосвам според мен не е добра сделка. Та съвсем нормално е някой да купи скъпа арматура за баня, защото това не се сменя всеки ден.

За дизайна няма да споря - там всеки преценява за себе си дали ще си плати "кеф горницата" (а и не са 200 - цитираният комплект е почти хилядарка в свободна продажба). Но наложителността да се гледа с "десетилетия" впоследствие идва в повечко сякаш. Не знам дали знаете, но си има стандарти за повечето неща, на запад като цяло се и спазват. Примерно за монтаж на умивалник се продават малки рамки, сходни с тези на вградените тоалетни - https://www.victorianplumbing.co.uk/grohe-rapid-sl-support-frame … ng-basin-38554001

Първо, че ви дават много по-добра опора на умивалника от "прост" дюбел, но и подмяната на всичко отвън впоследствие е козметична операция ... и предвид, че всичко е на стандартните размери/отстояния (защото с тях майстора и да иска не може да импровизира), всичко "марково" ще си "пасне" без никакви драми.

Общи условия

Активация на акаунт