На море в Гърция 2019 - I

  • 78 207
  • 760
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 687
Аз лично ако имах 2 седмици на Кефалония щях да спя да 2 места - една седмица близо до Миртос и една на южния бряг. Лурдата много ми хареса, но на някой може да се види като село - покрай плажа се редуват заведения и градини със зеленчуци. Освен това е много стръмен пътя до плажа (то всъщност това е основната артерия на селцето и автобус се движи по него), а страничните улички ми взеха направо акъла - супер тесни и стръмни и съпругът ми даже се поизпоти, докато правеше маневри на влизане и излизане от хотелчето.   

# 166
  • София
  • Мнения: 2 845
Здравейте! Спомням си, че тук в предишни теми имаше добри отзиви за Деми студиос на Амулиани. Гледам сайта, но не мога да се ориентирам, дали студиата се намират в пешеходна близост до населено мяст с ресторанти и магазини?

# 167
  • Мнения: 11 079
Деми са близо до плажа Аликес, там има бийч барове и таверна (може и да са станали повече заведенията, не съм ходила отдавна), но от селото са на около 1-1.5 км. Магазини няма, освен ако в къмпинга няма някакъв минимаркет.

# 168
  • Мнения: 92
За Кефалония - аз лично ако имам две седмици за острова, задължително ще резервирам на (поне) две места. Островът е относително голям, северът е коренно различен от юга, пътищата са бавни. Голяма част от забележителностите - плажове, природа и населени места са разхвърляни из целия остров. Бих посъветвал да се инвестира определено време в Трипадвайзър и Гугъл мапс, за да се намери опрималното настаняване - островът го заслужава.
Всичко е въпрос на приоритети, разбира се, ако целта е лежерна почивка с минимум усилия, тогава горното не важи. Но пък и в този случай този остров не би бил оптималния избор.
Приятно изкарване, островът е вълшебен, хората са вълшебни, плажовете са вълшебни.  

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 12:29 от !JOOP

# 169
  • Мнения: 790
Кои месеци са включени в т.нар. висок сезон....мисля да ходим юни, но анимацията е обявена само за висок сезон и да не ни се размине, че с това дете Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 1 687
!JOOP, споделям изцяло. Моето мнение е същото, но от теб е казано по-добре. Наистина Кефалония е вълшебна!

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 12:55 от миленка_д

# 171
  • Мнения: 221
Здравейте! Спомням си, че тук в предишни теми имаше добри отзиви за Деми студиос на Амулиани. Гледам сайта, но не мога да се ориентирам, дали студиата се намират в пешеходна близост до населено мяст с ресторанти и магазини?
Миналата година бяхме на почивка на Амулиани. На острова има само едно населено място, така да го наречем - столицата на островчето Амулиани. Ние бяхме на хотел точно там, в селцето. Там е пристанището, крайбрежните алеи, магазини, минимаркети, таверни. Иначе, както са писали преди мен, селцето е на около 1,5 км. от плажа, където е студиото. Пеша ние взехме разстоянието за около 20 мин. Може и с автомобил.

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 12:47 от nadii

# 172
  • София
  • Мнения: 1 687
Допълвам горното си мнение за Кефалония и по-точно Лурдата, че сега ми звучи малко негативно. Всъщност стръмните баири се компенсират от прекрасна панорама към Занте. Плажът също е доста добър - с красив цвят на водата и обли камъчета. Ето и 2 снимки за по-нагледна илюстрация:

# 173
  • Мнения: X
Ох, много ми допадна идеята за отсядане на различните места на острова. Но ММ е категорично против. Вместо да отдъхнем и починем, сме щели само  багажи да разнасяме и пренасяме Confused Нали сме имали кола в ръцете. Убедена съм, че подценява острова и постоянното препускане с кола по различни места, ще ни каталяса повече от едно преместване. Абе ще мъча още малко да го убедя.

# 174
  • Мнения: 11 079
Идеята за две настанявания е добра, ако човек има подчертан интерес към северната, по-живописна и камениста част на острова, но не е задължително изобщо. Изпробвали сме и двата варианта и са напълно ОК. Не са толкова трудни пътищата на острова и само Асос и Фискардо са реално по-далеч, а вие дотам ще отидете веднъж. От този район, който гледаш за настаняване, се пътува нормално навсякъде. Миртос е на 40 минути преко сили.

# 175
  • София
  • Мнения: 217
На Кефалония може да погледнете и местата за настаняване до плажа Кси (червеният плаж).  От там лесно се стига до Аргостоли, от Ликсури има ферита на около 20-30 мин и се пътува 20 мин. Сравнително близо са плажът Петани, Лепеда и Агиа Кириаки. На мен лично частта около Аргостоли ми бледнее и плажовете там не са кой знае какво.

Където и да сте, сигурна съм, че ще останете очаровани от острова! Невероятен е!

# 176
  • Мнения: 11 079
Self Control, и според мен плажовете на п-ов Пали са най-хубави, но някак по-отдалечен ми стои. А Кси през август ще е адски фраш.

# 177
  • София
  • Мнения: 6 559
Бихте ли споделили как е ценово Кефалония за изхранване, че един колега на мъжа ми от сръбския им офис разказва тук едни небивалици. Благодаря !

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
 Ценово е зле, за сметка на малки порции и гадна храна Simple Smile Има и куверт на глава, като в Италия. Това по принцип, има изключения.
За 2 пъти повече пари, сравнено с други места, си тръгвахме често недонаядени.

# 179
  • София
  • Мнения: 1 687
Ние явно сме извадили късмет - останахме много доволни от таверните в Агия Ефимия през юни 2016г. Порциите не бяха малки и храната беше много вкусна. Цените бяха около 9 евро за порция основно с месо. Опитахме и прочутия кефалонийски месен пай (креатопита) - представлява 2-3 вида кълцано месо (телешко, свинско, агнешко) с ориз и подправки между две по-дебели кори тесто "фило" - много ми хареса, даже после го правих вкъщи. Действително сме се хранили навън само няколко пъти и беше преди активния сезон, но не сме имали забележки нито към качество, нито към цени.

Общи условия

Активация на акаунт