На море в Гърция 2019 - I

  • 78 206
  • 760
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 13 147
По повод храната на Кефалония, колегата говореше нещо от порядъка 8-10 евро за Гирос в хартийка, основни ок.20 евро( то 800 гр  стек по флорентински е 21 евро на пъпа на Флоренция Simple Smile ). Важно ми е, защото ние първо сме 5 човека, второ сме си ящни и поръчваме това, дето ни се яде, а не според цената. Храним се основно по заведения. Обикновено ходим в комплект 3 семейства - 12-13 души. И плащаме ок 150-160 евро сметка (на Евия например), до около 200-220 ( Парга, Скиатос, Лефкада) с пиенене и десерти т.е 50-75 евра на семейство. С тоз порядък сме свикнали, ама ако е по-скъпо, не съм убедена, че ми се дават повече пари.
Може и да има и такива цени, но се намират и нормални. Бяхме през септември. Няколко пъти ядохме гироси в хартийка в столицата и във Фискардо и бяха на нормална цена - 2,50-2,60 евро. Нормални на големина. Във Фискардо даже беше ресторант с униформени сервитьори. Simple Smile В таверните мъжът ми и дъщеря ми обикновено си поръчват дребни рибки. Порцията вървеше около 6-6,50 евро. Пиле с лимон също беше от този порядък, а пържените тиквички - по-малко. Само веднъж тиквичките бяха гадни. Местата - Петани, Сами, Агия Ефимия. За съжаление не мога да дам информация за по-скъпите ястия, защото обикновено ядем едно и също и изобщо не поглеждам менюто за друго.

Иначе при предишното ни ходене най-скъпото и безвкусно ядене, на което попаднахме беше до плажа Кси. Отдадохме го на английската клиентела наоколо. И скъпотията беше от порядъка на 20-30 % над нормалното, а не в пъти като посочените по-горе цени.

През септември спахме в Парга в прекрасен апартамент в стария град, но с гледка към града, а не към морето, за 50 евро апартамента. Апартаментът беше невероятно чист и приятен. Бяхме трима, но имаше 3 спални с по 2 легла. Обаче паркирането е направо невъзможно. Бяхме помолили да ни измислят нещо и ни бяха завардили едно място на паркинг, доста отдалечен от къщата, но ако трябваше да сме за по-дълго време, нямаше как да се получи. Ние бяхме само за една нощ на прибиране към България и не се притеснявахме, че ще освободим безценното място на паркинга.  Laughing

п.п. Попитах за рибката и отхвърлих колебанията. Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 17:13 от Тaня67

# 196
  • Мнения: 92
Какво мислите за посещение на Корфу в началото на май?

Аз лично не бих си причинил Корфу с кемпър, без значение кой месец. Но в интерес на истината в Палеокастрица има приличен къмпинг, а пътят Керкира - Палеок. е един от малкото подходящи - широк и удобен. Това с къмпинга трябва да се провери дали е актуално - инфото ми е от 2015 някъде. Иначе повечето пътища са тесни, имаше моменти да си прибирам огледалата на колата - и това е основен път м/у т.А и т.Б.

През май ще е разкошно в Корфу - всичко зелено, прохладно, без туристи и навалица. Водата от към западния браг е студена и през сезона, така че през май най-добре да се влиза с неопрени. Препоръчвам настаняване в Палеок. или другаде по западния бряг или в самата Керкира. Корфу има няколко ужасни туристик места (Кавос, Рода...) и още много повече фантастични. Правилният избор е предимно въпрос на самоподготовка. 

# 197
  • Мнения: 4 915
........ Мацката, която ми го препоръча предишната година са спали за 50 евро в студио 4 души. ...

Не за 50, ами 35 евро за т.нар. студио за трима+допълнително легло. Rolling EyesТова беше  втората половина на юни,  2017та.
Апартаментът ни го оферираха тогава за 50 евро.
Сега за септември ми оферираха същото студио за 60 евро, а апартаментът за 68.

Ние също сигурно ще повторим, ама друга година, сега търсим нещо по-наблизо за септември и клоня към остров Амулиани, събирам оферти още.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 17:56 от Free Soul

# 198
  • София
  • Мнения: 11 987
Какво мислите за посещение на Корфу в началото на май?

Аз лично не бих си причинил Корфу с кемпър, без значение кой месец. Но в интерес на истината в Палеокастрица има приличен къмпинг, а пътят Керкира - Палеок. е един от малкото подходящи - широк и удобен. Това с къмпинга трябва да се провери дали е актуално - инфото ми е от 2015 някъде. Иначе повечето пътища са тесни, имаше моменти да си прибирам огледалата на колата - и това е основен път м/у т.А и т.Б.

През май ще е разкошно в Корфу - всичко зелено, прохладно, без туристи и навалица. Водата от към западния браг е студена и през сезона, така че през май най-добре да се влиза с неопрени. Препоръчвам настаняване в Палеок. или другаде по западния бряг или в самата Керкира. Корфу има няколко ужасни туристик места (Кавос, Рода...) и още много повече фантастични. Правилният избор е предимно въпрос на самоподготовка. 
Ние в къмпинг не влизаме.
От туристически места бягаме като дявол от тамян.

Настаняването ни е на някой плаж, където не пречим на никого. И всеки ден местим.

# 199
  • Мнения: 92
 
Цитат
Ние в къмпинг не влизаме.

Бих препоръчал плажа на Аг. Георгиос / Погон (север над Палеок.), Палеокастрица пробвайте около пристанището - през май вероятно няма да е навалица. Керкира е задължителна. На юг - плажа Халикунас / Исус около езерото Корисон.  Източният (вътрешният) бряг сигурно има няколко спота също, но ние го отбягвахме, твърде туристик. Всъщност пътят на север от Керкира, посока Касиопи е изключително живописен.

# 200
  • Мнения: 6
Здравейте!
От 5 години ходим на море в Гърция, но само на хотели. Били сме на Олимпийската Ривиера и на Халкидики.
Тази година решихме да наемем вила (къща) близо до морето. Виждам, че мисията се оказва много трудно, защото сме 10 възрастни и 4 деца.
Ще Ви бъда благодарна ако ми препоръчате изпробвана вила(къща) с 5 отделни спални/студиа/апартаменти в близост до плажа, с дворче и барбекю. Приемам препоръки за цялото крайбрежие от Кавала, през Аспровалта, Ставрос... та чак до Ситония и Касандра!
Благодаря!
Innocent

# 201
  • Мнения: 4 915
За толкова народ бих пробвала и през Airbnb да намеря самостоятелна къща с няколко бани и нужният брой спални. Близо до плажа, с двор и барбекю - гледайте на Ситония.

С голяма компания с деца сме почивали два пъти на Вурвуру,  къща Vrahos: http://www.vrahos-house.gr/
Дворът е огромен, две къщи са, има две барбекюта и е предимно посещаван от българи с малки деца.
Не мога да дам скорошни отзиви, тъй като последно бяхме 2016та. Но няма да сте само вие в къщите, тоест не са самостоятелни.

# 202
  • Мнения: 3 416
Здравейте!
От 5 години ходим на море в Гърция, но само на хотели. Били сме на Олимпийската Ривиера и на Халкидики.
Тази година решихме да наемем вила (къща) близо до морето. Виждам, че мисията се оказва много трудно, защото сме 10 възрастни и 4 деца.
Ще Ви бъда благодарна ако ми препоръчате изпробвана вила(къща) с 5 отделни спални/студиа/апартаменти в близост до плажа, с дворче и барбекю. Приемам препоръки за цялото крайбрежие от Кавала, през Аспровалта, Ставрос... та чак до Ситония и Касандра!
Благодаря!
Innocent
имам предложение за теб, но там най-изгодно ще ви е 21.06-26.06, олажа е на метри, на Трикорфо, Ситония, луксозни мезонети на мн изгодна цена от около 600 евро на сесмица, напълно оборудвани. Една вила=2 семейства.
Кажи устройват ли те датите да ти пратя снимки?

# 203
  • Мнения: 6
Здравейте!
От 5 години ходим на море в Гърция, но само на хотели. Били сме на Олимпийската Ривиера и на Халкидики.
Тази година решихме да наемем вила (къща) близо до морето. Виждам, че мисията се оказва много трудно, защото сме 10 възрастни и 4 деца.
Ще Ви бъда благодарна ако ми препоръчате изпробвана вила(къща) с 5 отделни спални/студиа/апартаменти в близост до плажа, с дворче и барбекю. Приемам препоръки за цялото крайбрежие от Кавала, през Аспровалта, Ставрос... та чак до Ситония и Касандра!
Благодаря!
Innocent
имам предложение за теб, но там най-изгодно ще ви е 21.06-26.06, олажа е на метри, на Трикорфо, Ситония, луксозни мезонети на мн изгодна цена от около 600 евро на сесмица, напълно оборудвани. Една вила=2 семейства.
Кажи устройват ли те датите да ти пратя снимки?

Благодаря, но най-рано се оказва, че можем на 07.07

# 204
  • Мнения: 2 255
Има български фирми посредници, някои са специализирани точно в Северна Гърция, да не казвам имена...Може да ви предложат нещо подходящо.

# 205
  • Мнения: 6
Знам, но просто исках да е препоръчано от хора, които вече са били там.

# 206
  • Мнения: 29 324
Здравейте,
две години ходим на Ставрос в много приятно семейно хотелче с голяма градина.
Тази година резервирахме през букинг в Неа Перамос. Дано да ни хареса, поне на снимки изглежда чудесно.
Връщам се да чета темата за отзиви за там. Дано има приятни ресторанти и магазини....

# 207
  • Мнения: 807
Търся място (остров, град), където плажа да е хубав, с пясък, а не с камъни, по възможност бял пясък Grinning и да има полети от София/ Атина. Мъжът не иска вече с кола Grinning

# 208
  • Мнения: 11 079
Крит, Скиатос, Наксос, Милос, Миконос... Кипър?

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 16:49 от Параход

# 209
  • Мнения: 495
Здравейте,
Харесали сме си региона около Парга и Первеза. Интересува ме освен плажа големия на Врахос има ли наоколо други пясъчни плажове? Като гледам най-евтино е настаняването в Риза. Някой да е бил там точно? 

Общи условия

Активация на акаунт