На море в Гърция 2019 - I

  • 78 013
  • 760
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 11 942
Ние ще откриваме сезона следващата седмица.
Зимните месеци са ми много депресиращи, на 1 март ще се събудя за нов живот.

# 466
  • Мнения: 5 776
Аз за 2-ри се записах с децата на една организирана екскурзия до Триполи-Мантинея-Витина. Тази зима и мен ме депресира много.

# 467
  • Мнения: 7 214
Зимните месеци са ми много депресиращи, на 1 март ще се събудя за нов живот.
И аз така.
Понеже прочетох това-онова за Метеора, мога да задам малко по-смислен въпрос.
На връщане от Лефкада, ако не сме много уморени и времето е хубаво може да минем през Метеора. Четох, че манастирите са шест и едва ли ще имаме време за всички. Разбрах, че само до един от тях се стига с кола.
Моля за съвет кой от манастирите да посетим? Ще разполагаме с няколко часа преди да отпътуваме за София.

# 468
  • Мнения: 10 967
Виж им работното време. Всеки ден е почивен за един, през зимния сезон са отворени до 14 или 15 (за различните манастири), това ще ти стесни избора Simple Smile

Допълвам се: най-лесно достъпният, Св. Стефан, имал и следобедно работно време от 15 до 17.

# 469
  • ново
  • Мнения: 5 884
Аз лично Метеора не препоръчвам в горещо време. Доста е изморително обикалянето, като се добави и жегата....

# 470
  • Мнения: 7 214
Виж им работното време. Всеки ден е почивен за един, през зимния сезон са отворени до 14 или 15 (за различните манастири), това ще ти стесни избора Simple Smile
Допълвам се: най-лесно достъпният, Св. Стефан, имал и следобедно работно време от 15 до 17.
Св. Стефан, точно той не работи в понеделник.
Други два са до 14.00.
Права си, съвсем се стесни кръгът. Ще го мислим на място тогава.

# 471
  • Мнения: 308
Здравейте,

Един бърз въпрос - ориентирали сме се май-юни да отидем до Халкидики. И тъй като ни е за първи път да сме в Гърция Close искам да попитам за храненето - има ли обедни менюта, за какви пари (средно, разбира се) може да се нахрани човек, ако посети някой ресторант или механа. Просто се чудим да ползваме ли тези ол-инклузив оферти  или да проверим местната кухня. Ако съдя по българската работа, която съм виждала до сега - по-добре да ходим по заведенията, но подочувам май че в Гърция не е толкова евтино похапването...

# 472
  • Мнения: 3 774
Аз за 2-ри се записах с децата на една организирана екскурзия до Триполи-Мантинея-Витина. Тази зима и мен ме депресира много.

Във Витина какво интересно има?

# 473
  • Мнения: 577
Здравейте,

Един бърз въпрос - ориентирали сме се май-юни да отидем до Халкидики. И тъй като ни е за първи път да сме в Гърция Close искам да попитам за храненето - има ли обедни менюта, за какви пари (средно, разбира се) може да се нахрани човек, ако посети някой ресторант или механа. Просто се чудим да ползваме ли тези ол-инклузив оферти  или да проверим местната кухня. Ако съдя по българската работа, която съм виждала до сега - по-добре да ходим по заведенията, но подочувам май че в Гърция не е толкова евтино похапването...

За семейство с деца, препоръчвам ол инклузив. Обикновено към блок масите има отделена част с детско меню, което мен лично много ме улесняваше. Децата от водата бързо огладняват и междинните хранения към ол инклузива бяха идеален вариант.
Ако си сметна отделно обяди, сладоледи, плодове, напитки, кафета ще ми излезе двойно.

# 474
  • Мнения: 10 967
Ние ще откриваме сезона следващата седмица.
Зимните месеци са ми много депресиращи, на 1 март ще се събудя за нов живот.
"Колегите" ти откриха сезона вече Simple Smile Това е днес. Споделям нетърпението за край на зимата!

# 475
  • Мнения: 5 776
Скрит текст:
Аз за 2-ри се записах с децата на една организирана екскурзия до Триполи-Мантинея-Витина. Тази зима и мен ме депресира много.

Във Витина какво интересно има?

Идея си нямам, приех предложението първосигнално, защото ми се схвана душата, дори не чух цялата програма. Ще споделя ако има нещо интересно Simple Smile

# 476
  • София
  • Мнения: 11 942
Ние ще откриваме сезона следващата седмица.
Зимните месеци са ми много депресиращи, на 1 март ще се събудя за нов живот.
"Колегите" ти откриха сезона вече Simple Smile Това е днес. Споделям нетърпението за край на зимата!



Къде е това?
Тези вероятно са пенсионери. Как им завиждам, че могат да обикалят по цяла година.
Преди няколко години се заговорихме с едни англичани - правят три 12-седмични пътувания годишно.
С друга двойка, този път новозеландци също се заприказвахме - от 40 години всяко лято са за 5 месеца в Европа.
Когато порасна и се пенсионирам, и аз ще обикалям и изобщо няма да се прибирам.

Оххх, ако не бяха ограничени дните отпуск, щяхме и ние да сме открили сезона вече, но се налага да ползваме максимално официалните почивни дни.

# 477
  • Мнения: 10 967
Палеокастрица.

Освен отпуските и училището на децата също е голямо ограничение.

# 478
  • София
  • Мнения: 11 942
Палеокастрица.

Освен отпуските и училището на децата също е голямо ограничение.

о, дааа, доскоро ми беше голям проблем и това ограничение.

Явно е време да се насочим към Корфу. Била съм там, виждала съм това място от високо, но не го разпознах.

# 479
  • Мнения: 7 214
Позната ми беше снимката, но не познах  Палеокастрица.
Много ми хареса Корфу...обаче когато ходихме, децата бяха малки, съответно на 2, 9 и 14 години, при това в хотел олинклузив.
Пълна лудница с дете на 2 г. да обикаляш остров...
Ще трябва да повторим някой ден.
 

Общи условия

Активация на акаунт