НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 127

  • 64 422
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 69 211
Реших да надникна тук, какво да видя - нищо ново май Simple Smile

Непоискан съвет към тези, които вярват в режима и искат да го разберат - четете старите теми, там има много, много полезна информация.
Тези от последните две-три години не стават - полезното инфо се губи в тях.

А, и в началото, когато го почнах преди години, ядях сланинка вечер, защото ме беше страх, че не докарвам мазнините - не съм надебеляла от нея, да кажа.

Нещо май наистина се е изкривила темата, щом и в рецептите ме контрираха, че това не било Аткинс...интересно какво е?

# 676
  • Мнения: 3 715
Аз отново ще напиша "Жалко за темата".

На режима съм от 6 януари. Не е много, обаче вече спокойно мога да кажа, че работи. Калории не броя. Ям, когато съм гладна, ям нормални порции, ям плодове - поне 2-3 плода на ден, защото без тях не мога. Единственото ограничение, което си налагам е да ям режимни храни. Пия по две чаши вино 2-3 пъти в седмицата. Имам две или три нарушения, които се изразяват в лъжица от крема, който мъжа ми си поръча в една сладкарница, няколко пъти 3 грама захар в кафето и около 10 мл. прясно мляко. Млечните не съм спирала, ям домашно квасено кисело мляко, защото иначе имам запек.
Резултатът - на 6 януари бях 105 килограма, днес кантарът показа 99.


# 677
  • тук и там
  • Мнения: 11 707
дрън,ето ти пример -за теб работи бързо,за мен доста бавно.Аз съм на режима от 07.01.И аз като теб имам по една -две чаши на седмица вино.Яла съм 87 процентов шоколад,първите две седмици -по 1-2 блокчета на седмица,последно време хапвам по едно-две вечер.Не съм яла плодове или други нережимни неща..Спазвала съм режима.Две хранения дневно.Имам и четири 22 часови фаста. Започнах 85 килограма.Свалила съм два.В понеделник беше паднал до 82 кг кантара,ама вчера и днес пак е близо 83.А,и спортувам по малко..

Та работи - да.За теб определено.За мен-не чак толкова.
Нямам представа каква е била темата "преди",така че няма от какво да се жалвам...

# 678
  • Мнения: 39 638
Ееее, ама стига де. Ще проработи и при теб. Имай вяра и търпение. Точно преди няколко поста написах, че не мръднах и грам близо 3 месеца.

# 679
  • тук и там
  • Мнения: 11 707
Да де-ама принципно е лесно да говориш  за ползи от режима от позицията на човек,който е свалил 6 килограма за месец и малко..
За това и не бива да сме толкова категорични в изказванията си.По-правилно би било  да се каже"Работи за мен".

# 680
  • Мнения: 3 117
Ама кой е казал, че режима не работи. Simple Smile
Аз съм от 12 дни на него, и аз не броя калории.
Минус 3-3,5 кг съм и имам кажи речи 10 кг макс да сваля. Но тук да не задълбаваме в условности за килограми, понеже и спортувам, естествено че гоня сантиметри и форма.
Аз си написах, че хапвам млечни и ядки в по-големи количества от средните за режима. Както и 2-3 чаши вино до сега. Просто не съм върл фен на месото.
Иначе основно хапвам яйца, риба, пилешко, салатки, авокадо, маслини, домашна лютеница понякога по няколко лъжици, огретен с броколи, с карфиол, сметана и т.н.
За сега мога да не ям плодове, камо ли пък шоколад, просто щото се познавам с 10гр. няма никакъв шанс да се залъжа. Тааа колкото мога ще забавя приема им, но със сигурност след време ще включа плодове - най-малкото беритата, които са позволени. Искам първо да се погледна със задоволство в огледалото и да знам че поне половината цел е постигната.
И понеже нещо се изморявам по-бързо на тренировка (но само тогава) смятам да добавя някакви добавки - BCAA както ме посъветвахте може би или протеин, в който си има и въглехидрати известно количество.

Иначе благодаря на всички за съветите, на мен сте ми много полезни.
Ще разровя и много старите теми.

# 681
  • Мнения: X
Е да се, ама тя тръгва от 105 кг... Това сигурно са поне 50 кг повече... Ти искаш да свалиш 20... А и пак, всеки организъм е различен... Аз започнах от 95 и първия месец нямах резултат.

# 682
  • Мнения: 14 167
Братовчедка ми напълня от този режим. Но тя има проблеми и с щитовидната, та вероятно там е разковничето. Аз я започнах декември 2017-та и за две седмици свалих почти пет килограма. Коремът ми се прибра видимо, мазнините се топяха с часове. После сама се прецаках и я прекратих, но както и да е. Цяла година не можах да се мотивирам, опитвах да я започна пак и се провалях. Сега усетих, че съм "готова" психически и започнах от неделя. Досега съм правила диети все от понеделник Joy , та за мен е добър знак, че започнах в почивен ден. За мен лично режимът работи, стига да "играя" по правилата. Но хубавото при мен е, че дори не е нужно да спазвам диета, а просто да намаля количеството храна и веднага свалям. Но пък нямам воля, твърде стръвна и лакома съм, та ми е нужно да следвам някакви правила, иначе става мазало. А този режим ми харесва, че не ме ограничава в количество и вид храна (днес картофи, утре - зеле).

# 683
  • София
  • Мнения: 38 918
При мен се прибраха коремът и бедрата. Ама аз съм лесна.

# 684
  • Мнения: 1 694
Мари, опитвам се да подминавам, но не мога.

Пит, точно защото не си специалист, не пиши неща, за които не си наясно. С този режим можеш да сваляш и при 3000 калории. Затова и тук не ги броим.

Да, има хора, за които е важно да следят количествата, но в масовия случай не е така!
Аз ли нещо не разбирам. Ние новите сме в темата , за да се ориентираме. Ако подминавате всяко наше грешно изявление  изобщо не ни помагате. То вие с опита  не сте и длъжни да ни помагате, но темите са за това да си помогнем с опит взаимно. Когато сте прохождали , сигурно и на вас някой ви е обяснявал. Та да попитам как с този режим на 3000 кал може да се отслабне?
И благодаря много на тези които споделят в темата. Така ми давате  кураж да не се откажа още в началото. От 20 дена съм на този режим и съм -1,5 кг надолу. Преди това ядях и варива

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 17:20 от elitsa_b

# 685
  • Мнения: 7 790
Ами змия, Мария и Франсоаз отслабват; други- не. Остава да разбереш ти от кои си и да действаш спрямо ситуацията. Както Жаки каза- индивидуални са нещата.
Виждала съм ги всичките на снимки - перфектни са, не е ‘ама те са 130кг и затова отслабват с 3000’

Вече и в групата на АУ 120 кклограмовите започнаха да налитат на тия по 60 и да ги изпращат на психиатър.

А за ежедневното отчитане - започнете да го правите, за да разберете колко е безмислено.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 18:04 от Herzen

# 686
  • Мнения: 3 715
Първият месец, в периода 6 - 31 януари свалих 2 килограма. Следващите 4 свалих от 1 февруари до днес. Явно не може да се очакват чудеса веднага. Аз не искам да свалям бързо. Има дни, в които сутрин съм с два килограма по-лека от това, което показва кантара вечерта. Няколко пъти ми се случва сутрин да съм с кило и половина повече от следобяд, а да не съм спряла да ям през деня. Докато трайно сваля килограм, минават около 4 дни. През тях теглото варира +- килограм, килограм и половина и накрая трайно се премествам на долния килограм.
Все още има дни, в които вдигам високо кръвно и се налага хапчетата за вечерта да изпия с час или два по-рано. Захарта и холестерола не съм проверявала, но предполагам, че още са на горната граница. Ще изчакам още месец. Вероятно ще претърпя хирургична операция за друг проблем и изчаквам да чуя какво ще кажат докторите, но се надявам това да не наложи да прекратя режима.

А за ежедневното отчитане - започнете да го правите, за да разберете колко е безмислено.


На мен засега ми помага да стоя мотивирана. Но аз не очаквам светкавични резултати. Пък и целта ми е да реша здравословни проблеми И да отслабна покрай това.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 18:09 от дрън

# 687
  • Мнения: 7 790
Дрън, фазата на МЦ и задържаната вода оказват това влияние на килограмте. Аз спрях да пия хапчета за кръвно, понякога отпикавам и 2 кг с хапче, защото по- добре флурантрил, от 150/100.
Тялото се променя постепено.

# 688
  • Мнения: 39 638
Естествено че сме тук, за да споделяме и помагаме, ама.....Нали казваме всичко е индивидуално. А през пост се искат дневните менюта. Да, ама те за един помагат да отслабне, а на друг не действат. Един е с болежки, друг с повече болежки, години, начин на живот.....всичко е различно.

# 689
  • Мнения: 3 715
Дрън, фазата на МЦ и задържаната вода оказват това влияние на килограмте. Аз спрях да пия хапчета за кръвно, понякога отпикавам и 2 кг с хапче, защото по- добре флурантрил, от 150/100.
Тялото се променя постепено.

Аз усещам кога съм задържала вода, чувствам го чисто физически, а и кръвното по-късно през деня го показва. Затова като усетя, че съм се надула, вземам отводняващо лекарство. Напоследък с ваденето на единия зъб и проблемите с друг, който се мъчим да запазим, се наложи да пия обезбеляващо и веднага след него задържам вода, та може и несъзнателно да съм намалила храната заради болката, но апетитът ми е значително намалял. Не се ограничавам в количествата. Когато се нахраня, просто спирам. Храната, която поемам сега, е много по-засищаща от тази, с която се хранех преди.

Общи условия

Активация на акаунт