Отговори
# 60
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Повечето двойки не стоят по 16-20 часа заедно, освен, ако не работят заедно или не работят и двамата от вкъщи.

# 61
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Ако си пълнолетен,завършил си средно образование,работиш и получаваш достатъчно пари,за да се издържаш сам,тогава можеш да се изнесеш.И никой не може да те спре.
Обаче ако разчиташ на родителите си да ти плащат наема и сметките,защото заплатата ти е малка,то тогава те имат пълното право да те спрат.
А след като нямаш завършено дори средно образование и ходиш на училище,няма как да ти плащат много пари.
Аз познавам и такива младежи,които хем искат да живеят самостоятелно,хем мама и тате да им плащат наема ,сметките и храната.Не става така .

# 62
  • Мнения: 2 109
-veni-, на теория никой не може да те спре. На практика, това са родителите ти, на тази възраст тяхното мнение и одобрение все още е важно.
  Аз също имах проблем с изнасянето, а живеем в същия град. Работя от ученичка, дохода ми беше достатъчен, образованието си плащах сама, не съм ги закачала за пари. Имаше драми, рев... аз си го и очаквах, де. Намеквах 2-3 месеца и накрая заявих, че се изнасям. Мина им бързо, но всеки си познава родителите.
 Мисълта ми е, че не опира само до пари. Все пак за родителите е труден момент. Детето пораства и си отива. На майка ми още ѝ е драма, а съм пълнолетна от 10 години.

# 63
  • Мнения: X
Родителите просто се притесняват, нормално.
Все пак, с работа и намерена квартира не бих чакала разрешение. Обясни им, че ако не се справиш ще се върнеш, а това, което искаш да направиш е чудесно, ще се научиш на отговорност и не си мисли, че е толкова хубаво, колкото ти се струва сега.

# 64
  • Мнения: X
Обясни им, че ако не се справиш ще се върнеш
Че то точно това е тревожното 😁
Не ме разбирай грешно, важно е човек да има подкрепа, но това е възпитание в безотговорност - маме, осери се как щеш, ние тука ще си те чакаме.

# 65
  • Мнения: 305
Бодряшките съвети как с две минимални заплати ще се спрявят докато учат и работят в Лондон, са безкрайно безотговорни!  Парите са малко,  и цената, която момичето ще плати за да си играе на голяма може да се окаже ужасно висока.
Колкото и да не ни се иска, дори в Западна Европа на жените по- често им се случва да изтеглят късата клечка и да се окажат в ситуацията на недообразована самотна майка, която работи  безперспективна работа с нулев шанс да изплува от мизерята на работещите бедни и гадните квартали.

Маги, родителите ти не са ти врагове, просто имат житейския опит  да видят дефектите и рисковете на плана ти с гаджето.

Ако принцът е толкова разумен, влюбен, великодушен и успешен няма да те навива  за живот "заедно" 24/7, а ще се изнесе от вас, ще се виждате  след лекции/работа и ще имате и лично време.
 За мен има нещо силно смущаващо в това, 20-22 годишен мъж да се натиска за игри на семейство, битовизми и т.н.   Все пак говорим за 21 век и на запад от Анадола.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 992
Е то е ясно защо той напира да се изнесат заедно - за да си делят разходите по квартирата. Не живея в Лондон, но едва ли заплата от 1200 паунда е толкова висока, че да покрива безпроблемно и наеми, и режийни, и учебници и други текущи разходи.

# 67
  • Мнения: 297
Интересно ми е, защо повечето пишещи в темата, свързват заживяването заедно, непременно с последващо забременяване? newsm78 Едва ли някой тук смята, че гаджетата не правят секс и без да живеят заедно?

# 68
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Интересно ми е, защо повечето пишещи в темата, свързват заживяването заедно, непременно с последващо забременяване? newsm78 Едва ли някой тук смята, че гаджетата не правят секс и без да живеят заедно?

Да, и аз това се чудя. Същото е с преспиването навън. Като че ли не може да се забременее от секс в късния следобед.

Аз мисля, че авторката иска да се изнесе от родителите си заради неприятната обстановка у дома и това, че те я карат да влага в отглеждането на малката си сестра. В неин пост на трета страница е писала, че е гледала сестра си от двумесечна до двегодишна. Ако майка и и баща и работят дълги часове и майката чака на вратата дъщеря си и още с прибирането от училище и връчва малкото дете за да тича на работа, ако родителите и са изнервени от дългите часове навън + ревящо, хленчещо малко дете е нормално да предпочита да се изнесе. Часовете, в които бави малката си сестра може да ги оползотвори в платена работа или да си почине.

Всички пишете за забременяване и желание за съвместен живот с мъж, но тя и сега живее с мъжа, макар и у родителите си. Доста хора писаха, че като заживее с мъжа ще се превърне в слугиня - нещо, с което не съм съгласна. Не е много трудно да хвърли в пералнята негови дрехи към нейните, нито да сготви 2 порции вместо една. Не е като да бавиш по 5-6 часа дневно малко дете, което не можеш да поставиш в един ъгъл до утре, за разлика от купчина мръсни дрехи.

Доста млади хора в Лондон се изнасят след завършване на гимназия и се издържат сами, при това без да делят наем с партньор. Живот сам на минимална заплата е възможен. Всъщност не знам дали има гарантирана минимална заплата, доскоро нямаше. Има и организации и асоциации, които предлагат жилища на нисък наем за студенти, хора без постоянен покрив над главата си, семейства с деца. Има student accommodation, housing association и разни други. Просто трябва да се разучат вариантите. Има социални работници, които могат да помогнат с излизане от семейната среда ако тя е тежка и конфликтна още преди навършване на 18г. Такава помощ съществува точно с цел избягване на ранни, нежелани и непланирани бременности, попадане в лоша среда, оставане без покрив над главата, невъзможност да се продължи образование.

На мястото на авторката щях да съм се изнесла още на първата седмица гледане на бебе + учене.

# 69
  • Мнения: 18 562
Авторката вероятно не иска да влиза в открит конфликт с родителии  не иска да къса вразката.Иначе е лесно и няма да има въпроси.Наистина  има контрацепция достъпна в днешно време, наистина от 13 годишни почват  секс, и то с дори непознати партньори, да не си затваряме очите за това разнообразие.Та  нека опитат ,нека обясни на родителите ,че пак е тяхното момиче ,но иска да се опита да е отговорна , да се издържа и успее сама.Пък успех накрая!

# 70
  • Мнения: 305
Интересно ми е, защо повечето пишещи в темата, свързват заживяването заедно, непременно с последващо забременяване? newsm78 Едва ли някой тук смята, че гаджетата не правят секс и без да живеят заедно?
Никой не твърди подобни нещо. Живеенето заедно с малко пари и неясни перспективи вкарва в една досадна рутина и полу- мизерия. Неусетно фокусът на момичето  се премества върху краткосрочния проблем за връзването на месеца и идеята за усъвършенстване и успех в дългосрочен план отива в девета глуха.  После махва с ръка, забравя всички клетви как ще учи и ще работи и остава само с работата и играта на семейство.  Тоя филм сме го гледали в 1234 вариации и в повечето случай свършва зле.
Нали разбираш, че вместо да изкара един зле платен, но перспективен стаж, или  да  се възползва от програмите за студентски обмен ,  авторката  ще трвба да работи нещо което плаща сметките. 
Неодобряващите идеятя й сме все хора около и над 40, това момиче може да ни е дете.  Опитваме се да я убедим да не си минира бъдещето.

# 71
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Никой не твърди подобни нещо. Живеенето заедно с малко пари и неясни перспективи вкарва в една досадна рутина и полу- мизерия. Неусетно фокусът на момичето  се премества върху краткосрочния проблем за връзването на месеца и идеята за усъвършенстване и успех в дългосрочен план отива в девета глуха.  После махва с ръка, забравя всички клетви как ще учи и ще работи и остава само с работата и играта на семейство.  Тоя филм сме го гледали в 1234 вариации и в повечето случай свършва зле.
Нали разбираш, че вместо да изкара един зле платен, но перспективен стаж, или  да  се възползва от програмите за студентски обмен ,  авторката  ще трвба да работи нещо което плаща сметките. 
Неодобряващите идеятя й сме все хора около и над 40, това момиче може да ни е дете.  Опитваме се да я убедим да не си минира бъдещето.

Доста над 40г съм и съм минала по път, който, според повечето от вас е по-трудно Ив от пътя, по който тръгва авторката. Заминала съм за Англия сама, без родители, но и без гадже, с което да деля разходите във времена, в които за работа и установяване се изискваше виза. В Англия не е кой знае колко трудно човек да се изнесе. За хора с право на работа проблемът липса на пари за наем не съществува. При липса на трудова активност, ниски доходи част от наема или целият наем се покрива от социална и това докато доходите се увеличат. При наличие на обстоятелства като бременност, дете, увреждане - умствено или физическо, хронично заболяване семейството или човека го настаняват временно някъде и после му предлагат постоянно жилище под наем.

Най-интересните ми години бяха точно докато работех и учех. Това, което най-много ми харесва в англо системите е гъвкавостта на трудовия пазар и многото възможности при ниска бюрокрация.

Стаж тя може вече да е изкарала. От програми за студентски обмен може да се възползва и докато живее сама или с гадже. Ерасмус имаше по мое време, сега с Брексит не зная какво ще има или няма.

Повечето се хващате за ниските и доходи. Моите бяха още по-ниски. Парадоксално печелех много повече пари, когато работех за ниска заплата + бонуси, отколкото когато получавах висока заплата.

С четири езика ми бе да си намери работа, която да е добре платена за малко часове. С езиците си намирах по-интересни и платени работи отколкото с дипломите.

Не разбирам защо двама млади, здрави, работещи хора без деца на врата ще трябва да мислят за вързване на края на месеца ако не купонясват непрестанно и не се дрогират.

# 72
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
Познавам много 18- годишни двойки, които живеят заедно. Не виждам никаква драма в това. Не мога да ги нарека семейни начала в никакъв случай - просто двама младежи, които перат заедно, готвят си пържени яйца и гледат нетфликс, излизат, изобщо много се забавляват, докато си поделят задълженията и растат. Докато има надеждна контрацепция, за мен няма никаква драма.

Дали родителите имат някаква конкретна тайна причина да не го харесват, или искат "по български" дъщеря им да живее при тях, докато не се ожени - можем само да предполагаме. Явно момичето не разбира и трябва да направи своя опит сама.

# 73
  • Мнения: 25 623
Момичето много пъти го питаха защо конкретно родителите ѝ не харесват младежа – и в тази, и в предишната тема, но тя мълчи и не казва.
Странно е хора, които щедро са отворили вратата на дома си за момче, което дъщеря им познава само от нета, и са го приютили, рязко да променят мнението си за него. Има нещо в картинката, което не ни се показва, а то е най-важното в случая. Не къде ще живеят младите и с какво ще се издържат.
Та аз пак ще попитам, без надежда, че ще получа отговор. Кое е това, което родителите не одобряват? (Липса на) възпитание, навици, пороци? Пресметливост и използвачество? Нещо друго?

# 74
  • Мнения: 11 358
OnDiNe, ако не приемаш, това което описваш за "живеене на семейни начала" кое приемаш че е? Дори и според закона точно това си е.

Като майка на 13 годишна никак не бих искала моята 18 годишна дъшеря да живее така! И въобще не става дума "по български" да е при мен докато се ожени! Израстването и житейските уроци, които се трупат като живее сама, с приятелки или съквартиранти са едни, като живее с мъж са други.
На 18 нищичко от света, мъжете, че и себе си не познава и да се бухва направо в семейство си е прецакване.
Да учиш в университет и да ходиш на работа, за да вържеш месеца за ежемесечните разходи е едно и съвсеееем друго да нямаш тази отговорност и да работиш, за глезотийки и пътувания.
Не подкрепям изнасяне, защото родителите и и дават задачи и отговорности. Като се изнесе отговорностите няма да се изпарят, нито ще спре да помага на семейството си.

Как' Сийка, според мен родителите не и дават подробен анализ и няма точно едно нещо, което да посочват защо не харесват момчето. Понякога в "не е за теб" се крият купища дребни неща, които забелязваш в някого. Също така когато си влюбен и хората около теб ти посочват недостатъците на половинката ти - нямаш очи да ги видиш. После обаче влюбването минава и се проглежда.

Общи условия

Активация на акаунт