Отговори
  • Мнения: 11
Пълнолетен със работа но нямаш право да напуснеш дома.. нормално ли е според вас?

Здравейте на всички, имам един малък въпрос Simple Smile искам да знам нормално ли е да имаш навършени 18г , да работиш за добри пари и да решиш че си готов да се изнесеш и да излезеш самостоятелно (в случаят със още един човек) на квартира а родителите ти да не те пускат и да правят проблеми?

# 1
  • Мнения: 6 876
Ако не си малтретиран или тормозен и си ученик, смятам за напълно нормално да си живееш у вас с родителите. Ако съм родител, ще е много важно кой е другият човек.

# 2
  • Мнения: 11
Ако не си малтретиран или тормозен и си ученик, смятам за напълно нормално да си живееш у вас с родителите. Ако съм родител, ще е много важно кой е другият човек.




В случаят отношенията със родителите не са особено добри/топли , а другият човек е доста добре познат за родителите ми защото сме заедно от година + .. Simple Smile

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
А какви са доводите на родителите? Кой е другият човек?
В някои случаи е нормално, в други не е нормално. Зависи каква точно е ситуацията.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как не те пускат и какви проблеми правят?
Всеки пълнолетен човек може да поеме отговорност за живота си без да чака позволение и одобрение от родителското тяло.

# 5
  • Мнения: 6 876
В случаят отношенията със родителите не са особено добри/топли , а другият човек е доста добре познат за родителите ми защото сме заедно от година + .. Simple Smile
Ясно.
Аз, ако съм родител няма да дам благословията си на 18-годишната ми незавършила училище дъщеря да живее с гаджето си. Ти сама знаеш, че законово може да постъпиш както решиш. Пускането е точно това в случая: да дадат одобрението си и аз не се учудвам, че не го дават.

# 6
  • Мнения: X
Защо останах с впечатление, че момче-циганче от институция иска да излезе оттам...
Похвално е, но според мен избързваш. На 18, ученичка, пък с работа, шансът да изкарваш наистина добри пари е къде минусов. Май те тресе пуберски гняв към родителите. Хванала си Спасителя от Родителите, ама в училище. Топли отношения не значи да те лигавят като бебе, нито да сте така модерното напоследък приятели и да споделяте всичко. Нали не те тормозят, бият, обиждат? Рано е още за изнасяне.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 992
Ако не си завършила училище, другият съквартирант е гаджето ти и си ми дете, ще получиш разрешение точно никак. И няма изобщо да ме интересува за какви пари работиш, а ще се опитам да предотвратя да си провалиш живота, играейки си на семейство. Ако много държиш да си като член на ма'алата, няма как да те спрат, но то в крайна сметка всичко ще е на твой гръб.

# 8
  • Мнения: 4 518
И аз съм на горните мнения. Бих била ок, ако завършиш, запишеш в университет, и двамата работите за над 1200лв (на човек) и одобрявам човека.

# 9
  • Мнения: 646
Вярвам в интуицията на родителите. Щом не те пускат значи има причина. С моят съпруг заживяхме заедно и отделно когато бях на 19 завършила, неработеща но студентка. Той говори с нашите за намеренията ни и те се съгласиха, но го и познаваха доста добре. Аз не съжалявам за избора си и все още сме заедно. Завърших и работя по специалноста и се чувствам пълноценен човек. Ти мислила ли си да продължиш да учиш? И дали ще ти позволи човека до теб, има доста въпроси които да си зададеш.

# 10
  • Мнения: 11 626
Моето момиче, мисля че ако послушаш родителите си, някой ден ще си им безкрайно благодарна. Всички сме се бунтували на младини и сме роптали срещу родителите. Чувствали сме се "големи", самостоятелни, подготвени за всичко! Да, ама не! За голяма радост, родителите ни рядко са грешали.....

# 11
  • Мнения: X
В случаят отношенията със родителите не са особено добри/топли , а другият човек е доста добре познат за родителите ми защото сме заедно от година + .. Simple Smile
И аз не бих одобрил, особено ако дъщеря ми е все още на акъла да говори за "пускане".

На 18 не е времето да се работи за "добри пари" и какви ще са тези добри пари? Сервитьорка, 1500 с бакшишите? Това ли ще работите цял живот? Или гаджето ще издържа двойката като почнете и деца да правите? Година + не е много време.

Пълнолетна сте, не Ви трябва разрешение, а преценката на родителите Ви със сигурност е по-точна от Вашата. Просто знаят как ще се развият нещата - прибързано бебе (най-вероятно инцидент при кофти контрацепция или липсата ѝ, възможно е и лигавене в духа "искам малко сладко бебче"), после се оказва че младите родители не са готови за отговорността или поне таткото не е - иска да ходи на купони, да се целува с мацки, да пие с приятелите, живее му се и нормално да му се живее, на маминка също ѝ се живее и изведнъж сервитьорството не е чак толкова мечтана професия, развалят се отношенията, караници, таткото се изнася или още по-лошо... "Голямата" дъщеря се прибира в детската си с още едно дете, което баба и дядо да гледат като свое на зрели/стари години.

Щом това са преценили, със сигурност имат някакви основания. Не знаем какви са, но краткият отговор е, че е в зависимост от човека/момичето/момчето. 


Приятелски съвет - не бързайте толкова, мислете за бъдещето, живейте си младостта. Семейството, битовизмите, децата няма да избягат, дайте си още няколко годинки и тогава. Ако пък искате да сте самостоятелна - в студентски град се живее без родителите Simple Smile Има и квартири там, ако толкова държите да сте с гаджето нон стоп.

# 12
  • Мнения: 22 436
Цял живот ще имаш да живееш с когото решиш.
Да си играеш на семейство на 18г., че дори и малко повече е пълна глупост.
Да не говорим за много други проблеми, които можеш да си създадеш и които bgtatko81 е изброил.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 14 545
    Целта явно е да сте заедно,самостоятелно с гаджето.Родителите ти мислят рационално и явно са преценили,че няма да се справиш на този етап.Заплатата ти ще покрива наема и разходите. Ще имаш нужда от още средства.Определено ще имаш и др.проблеми.Ако се разделите с гаджето или останеш без работа,отново в родния дом????
    Трябва да се замислиш за следване,курсове,вид квалификация.Животът е пред теб...

    Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 12:33 от Viviana91

    # 14
    • София
    • Мнения: 7 992
    Убедена съм, че родителите се изпълват с ужас и от опцията "бебе". Едва ли родителят изпада във възторг от алтернативата дъщерята да се сдобие с бебе, още незавършила училище. Не, че бебето не може да стане и без да живеят заедно, но пък и защо да се поощряват.
    Семейните опити са за хора, приключващи с висшето образование или тези, които няма да учат и са започнали постоянна работа, усвоили са някакъв занаят. За ученичка на 18, по моите представи, е безумие.

    # 15
    # 16
    • Мнения: X
    уффф то било продължение на пързалка темата....

    # 17
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Пълнолетен със работа но нямаш право да напуснеш дома.. нормално ли е според вас?

    Здравейте на всички, имам един малък въпрос Simple Smile искам да знам нормално ли е да имаш навършени 18г , да работиш за добри пари и да решиш че си готов да се изнесеш и да излезеш самостоятелно (в случаят със още един човек) на квартира а родителите ти да не те пускат и да правят проблеми?
    В България ли живееш?

    # 18
    • Мнения: 11 358
    Ами ако мерака е да се отделиш на 18 и да живееш с 27 годишна жена то вашите бой може да ти теглят Simple Smile

    # 19
    • Мнения: 11
    Защо останах с впечатление, че момче-циганче от институция иска да излезе оттам...
    Похвално е, но според мен избързваш. На 18, ученичка, пък с работа, шансът да изкарваш наистина добри пари е къде минусов. Май те тресе пуберски гняв към родителите. Хванала си Спасителя от Родителите, ама в училище. Топли отношения не значи да те лигавят като бебе, нито да сте така модерното напоследък приятели и да споделяте всичко. Нали не те тормозят, бият, обиждат? Рано е още за изнасяне.


    Много се извинявам , но живея във чужбина и съм завършила средно образование Simple Smile работя за месечна заплата от 1200£ , а и също така от септември постъпвам във университет.. благодаря много за мнението

    # 20
    • Мнения: 11
    Вярвам в интуицията на родителите. Щом не те пускат значи има причина. С моят съпруг заживяхме заедно и отделно когато бях на 19 завършила, неработеща но студентка. Той говори с нашите за намеренията ни и те се съгласиха, но го и познаваха доста добре. Аз не съжалявам за избора си и все още сме заедно. Завърших и работя по специалноста и се чувствам пълноценен човек. Ти мислила ли си да продължиш да учиш? И дали ще ти позволи човека до теб, има доста въпроси които да си зададеш.
    Пълнолетен със работа но нямаш право да напуснеш дома.. нормално ли е според вас?

    Здравейте на всички, имам един малък въпрос Simple Smile искам да знам нормално ли е да имаш навършени 18г , да работиш за добри пари и да решиш че си готов да се изнесеш и да излезеш самостоятелно (в случаят със още един човек) на квартира а родителите ти да не те пускат и да правят проблеми?
    В България ли живееш?

    Здравей , живея във Лондон Simple Smile завършила съм средно образование тук и работя за 1200£ на месец обърнати във левове 2500 лева на месец .. записала съм се във университет от Септември месец и съм успешно приета Simple Smile приятелят ми също работи и взема със 600 паунда повече от мен защото работи по професия Simple Smile

    # 21
    • Мнения: X
    Аз май не съм в час, но това не са ли малко пари за живот под наем в Лондон?
    И не ги обръщай в левове, идиотско е. Не си в България, не ги харчиш тук.

    # 22
    • Мнения: 22 436
    В Лондон квартирите са много сериозна сума да не говорим за дължимите наеми още преди да се наеме апартамента. След като ще започваш в университет кой ще плаща таксите? Със стипендия ли ще си? И нали се сещаш че ще ти е много трудно да работиш тогава. Това не е като образованието в БГ.
    Говоря от пряк поглед над племенника.

    # 23
    • Мнения: 11
    В Лондон квартирите са много сериозна сума да не говорим за дължимите наеми още преди да се наеме апартамента. След като ще започваш в университет кой ще плаща таксите? Със стипендия ли ще си? И нали се сещаш че ще ти е много трудно да работиш тогава. Това не е като образованието в БГ.
    Говоря от пряк поглед над племенника.


    Брат ми е агент във брокерска фирма , препратите за наем за изключени а едностаенния апартамент във който мислим да се нанасяме е от сума на 700£ на месец със включени сметки 900£ общо заплатата на приятеля ми плюс моята е 3000£ на месец Simple Smile също така ще съм със стипендия и обучението ми е 3 пъти седмично което не би попречило на работата ми Simple Smile благодаря все пак за мнението!

    # 24
    • Мнения: 11 358
    И до къде ще стигнете с 2000 Лири на месец в Лондон за двама? Това си е жива мизерия ...
    Все едно си с 200 лв. в София.

    # 25
    • Мнения: 11
    И до къде ще стигнете с 2000 Лири на месец в Лондон за двама? Това си е жива мизерия ...
    Все едно си с 200 лв. в София.


    Брат ми е агент във брокерска фирма , препратите за наем за изключени а едностаенния апартамент във който мислим да се нанасяме е от сума на 700£ на месец със включени сметки 900£ общо заплатата на приятеля ми плюс моята е 3000£ на месец Simple Smile също така ще съм със стипендия и обучението ми е 3 пъти седмично което не би попречило на работата ми Simple Smile благодаря все пак за мнението!
    Без да съм си направила сметките не бих поела този риск Simple Smile

    # 26
    • Мнения: 25 623
    Приятелят същият ли е от предишната тема?
    Ако да – така и не каза защо родителите ти не го харесват. А това е важно. Не от клюкарска гледна точка, а от родителска.

    # 27
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    И до къде ще стигнете с 2000 Лири на месец в Лондон за двама? Това си е жива мизерия ...
    Все едно си с 200 лв. в София.
    Вие защо им берете дерта до къде ще стигнат?Големи са ще се оправят.

    # 28
    • Мнения: X
    Вие защо им берете дерта до къде ще стигнат?Големи са ще се оправят.
    Защото най-вероятно бодрите позитивни мисли няма да стигнат. Ще се спънат и ще останат на ниво 'социален отпадък', уайт траш по английски.
    Преди месец, като пусна другата си тема, това момиче не работеше. Сега е взела първа заплата, пръснала я е за глупости, защото няма големи лични разходи като жилище, ток, вода и заеми, и е решила, че е финансово подкована за квартира.
    Еми извинявай, ама големите хора са за това - да покажат на малките така щото последните да се поучат от чужда грешка, вместо сами да си счупят главата.

    # 29
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Айде пак уайт траша се подхвана.Как така решихте , че някой ще стане уайт траш и ще остане на това ниво.Много е модерно да се употребява този израз напоследък в бгмамата.Пак да питам колко от вас са виждали типичния уайт траш?Млади са и живота е пред тях.Виж сега , без да се пробва няма как да се разбере.Аз единствено бих посъветвала да се ползва добра контрацепция , щотоза бебета са много млади.

    # 30
    • Варна
    • Мнения: 14 545
    Magi, в кой университет си приета и с какви такси?Не зная от колко години си в Англия,но имаш доста граматически и пунктуационни грешки.В англ.граматика също се използват препинателни знаци.

    # 31
    • Мнения: 25 623
    Не мога да го разбера този зор за семеен живот. След 18 са най-хубавите години на една жена – вече може да прави каквото си иска, без никой копче да ѝ каже.
    В случая авторката ще учи и ще работи. В свободното време ще се среща с гаджето. Вкъщи ще се прибира евентуално само за едното спане.
    Вярно, родителите ѝ може да имат претенции за някакво участие в разходите, да си чисти стаята и може би да помага в поддържането на дома, но дотам.
    Ако гаджето е същото онова българче, най-вероятно цялата домакинска работа ще легне върху нея и вечер гаджето, вместо с цвете в ръка, ще я посреща с въпроса „Какво ще ям?“ и „Изпра ли ми дрехите?“.
    Но пък всеки си шета на акъла, щом слугуването я влече...

    # 32
    • Мнения: X
    Социалният отпадък е манталитет,  всичките му проявления са просто следствие.
    Абсолютно съм ЗА независим и самостоятелен живот, но от едва що направила 18 и завършила даскало ще ми твърдиш, че е в реда на нещата и ще стане работещ член на обществото от нея? Ми ок, радвам се на оптимизма ти. Като сме заговорили за виждане, имаш ли наблюдения за успеваемостта на такива бързаци?

    # 33
    • Мнения: 11
    Вие защо им берете дерта до къде ще стигнат?Големи са ще се оправят.
    Защото най-вероятно бодрите позитивни мисли няма да стигнат. Ще се спънат и ще останат на ниво 'социален отпадък', уайт траш по английски.
    Преди месец, като пусна другата си тема, това момиче не работеше. Сега е взела първа заплата, пръснала я е за глупости, защото няма големи лични разходи като жилище, ток, вода и заеми, и е решила, че е финансово подкована за квартира.
    Еми извинявай, ама големите хора са за това - да покажат на малките така щото последните да се поучат от чужда грешка, вместо сами да си счупят главата.

    Преди да започна да пиша , бих искала да се извиня ако не ви “харесвам” макар и да не ме познавате Simple Smile незнам защо винаги трябва да се пише със омраза.. това момиче не живее в България и не е като всички останали “лигли” , това момиче което казвате сигурно си е изгарчила първата заплата за глупости не е изгарчила нито стотинка дори а ги е заделила , това момиче е дошло тук без знания на английски език а сега говори 4 езика , това момиче е издържало 8 изпита с отличен успех и благодарение на това има средно образование , това момиче е прието във университет със степендия за отличник , това момиче е изгледало малката си сестричка от месец 2ри до 2ра година Simple Smile това момиче винаги е помагало за семейството си но веднъж не е изпитало “подкрепа” нито е чуло “обичам те” това момиче е учило до 2 сутринта със бебе до главата за да може мама да работи Simple Smile и никога не съм мислила лошото на хората нито съм показвала омраза към околните както вие правите .. благодаря ви много че ми сложихте отценка без да знаете коя съм Simple Smile

    # 34
    • Мнения: 11
    Magi, в кой университет си приета и с какви такси?Не зная от колко години си в Англия,но имаш доста граматически и пунктуационни грешки.В англ.граматика също се използват препинателни знаци.

    Здравей, напълно съм наясно че не пиша правилно на Кирилица, но живея тук от близо 8години и не практикувам българският език освен у дома Simple Smile приета съм във Univerisity of London със Авиация и Туризъм, униврситета поема всички такси след което започна ли работа по професия ще трябва да се връщат по малко Simple Smile

    # 35
    • Мнения: 1 375
    И какви доводи изтъкват родителите ти,когато ти казват,че не са въодушевени от това да се изнесеш сега и да заживеете заедно? Не харесват момчето и го смятат за неподходящ ли,считат,че си малка и няма да се справиш ли,страхуват се да не потънеш в "семейния" живот и да оставиш ученето ли,страхуват се да не би да станеш майка рано ли....или какво?
    Скрит текст:
    Моята дъщеря става на 19г. другия месец....но и аз ще съм резервирана ако ми каже ,че иска да заживее заедно с приятеля си.

    За работата-след като започнеш септември като студент ще имаш право само на 20ч. седмично работа.Имай го в предвид.

    Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 21:07 от Zhani

    # 36
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Социалният отпадък е манталитет,  всичките му проявления са просто следствие.
    Абсолютно съм ЗА независим и самостоятелен живот, но от едва що направила 18 и завършила даскало ще ми твърдиш, че е в реда на нещата и ще стане работещ член на обществото от нея? Ми ок, радвам се на оптимизма ти. Като сме заговорили за виждане, имаш ли наблюдения за успеваемостта на такива бързаци?
    Би ли ми отговорила къде живееш в България или си някъде навън?После ще ти обесня за уайтраша дали е манталитет или избор на самият човек да стане уайт траш.

    # 37
    • Мнения: 14 966
    Маги, много млади момичета се изнасят от дома си заради негативи към родителите си, уж да се спасят. Това е бунтът, през който всяко дете минава . Ти сега си мислиш, че си много самостоятелна, зряла, успешна и си решила, че да заживееш с момче е голяма стъпка. Пишеш, че той работи по специалността си - това момчето на 21 години от България ли е ? Или някое друго ? Ти си на възраст, когато имаш право да се отделиш. Но съпротивата на родителите ти е свързана с някакви тревоги. Какви са те ? Бъди сигурна, че родителите ти мислят доброто, може би не го изразяват по най-добрия начин. То е ясно, че като си наумиш , и ще скочиш в дълбокото. Но дали това е най-доброто за теб ? Ти как мислиш ? Дай аргументи против живеенето у вас / още една две години поне / и ЗА - да живееш с момчето .
    Моят син също излезе от дома ни на 18 и половина години, но не заживя с  приятелката си. А ходеше с нея от 4 години. И майка и не я пусна , а и аз нямаше да му позволя да живее сам, ако се бяха събрали в онзи момент. Много е рано на тази възраст да се играе на семейство, защото е опасно от бременности и всякакви други ранозрейни решения .
    Не се сърди на коментарите- щом питаш, едва ли очакваш тук насърчения. Повечето са майки на деца и се вълнуват , като не ти мислят лошото, повярвай ми.

    # 38
    • Мнения: X
    не е изгарчила нито стотинка дори а ги е заделила ,  
    Много обичам някой да почне да ми обяснява как не го познавам.
    Хората си приличаме. Може да не те познавам лично, но съм виждала достатъчно момичета като теб. А това, че изказвам огромни съмнения, не е от омраза.
    Не осъзнаваш, че единствената причина да спестиш цялата си заплата е, че всичко ти е осигурено. И си мислиш, че си подкована. Не, не си. Ще го разбереш, когато се наложи да искаш пари от мама и татко, въпреки добрата заплата.

    Би ли ми отговорила къде живееш в България или си някъде навън?После ще ти обесня за уайтраша дали е манталитет или избор на самият човек да стане уайт траш.
    От дълбока циганизирана провинция, минала през големи градове, в момента на квартира в София. Никой не ми помага, абсолютно сама се издържам. Не че няма кой, аз не искам. Чисто мой избор е.
    Какво ще ми обясниш, за чакането на социалните помощи, за алкохолизма, за дрогите или за големите фантазии без нужните качества за постигане? Нали това дете днес си мисли, че всичко, що хвърчи, се яде. Утре, като не успее да се наяде, щото то хвърчало нависоко, ще се чуди върху кого да хвърли вината, че не е успяла да се наяде. Още отсега е почнала полекичка - родителите й са й виновни.

    # 39
    • INFJ
    • Мнения: 9 363
    Аз бих била против. Сега ти е времето за още образование, гледане в бъдещето и... живот. За какво ти е да си играеш на домакиня от 18г.? Прави са момичетата, вместо да се занимаваш с лични интереси, хобита, образование... като се прибираш вечер, ще переш мръсни гащи и ще готвиш манджи.

    Ще вземе и някое бебе да ти направи и отсега си знай, че половината възможности, които имаш в този живот ще бъдат зачеркнати. Първо се гради личност и професия, а след това семейство.

    # 40
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Уайт траша не работи.В България типичния уайт траш са наркоманите.Човек който става сутрин и отива на работа макар и за минималното не е  уайт траш.Момичето има амбиции, ако момчето е добро и вървят ръка за ръка ще се справят.Ще се наядат и още как храната в Англия е евтина.

    # 41
    • Мнения: 11 358
    И до къде ще стигнете с 2000 Лири на месец в Лондон за двама? Това си е жива мизерия ...
    Все едно си с 200 лв. в София.
    Вие защо им берете дерта до къде ще стигнат?Големи са ще се оправят.

    Хич не ми обяснявай как на 18 са ГОЛЕМИ!
    Деца са! Само моля за приказките за бабата на някого дето раждала на 15 да останат в миналите векове.
    На 18 да се изнесе да живее с мъж си е живо прецакване на живота. На 20 ще се пръкне бебето.
    Специалност Авиация и туризъм  Joy това за стюардеси ли е нещо? До колко години човек е стюардеса. Като стане на грандиозните 40 - 50 години какво става с него?

    Мило момиче, градиш всичко като кула от карти. Нищо не е обмислено, всико е импулси и действия водени само от "аз искам". Хубаво - обичаш момчето, за какво да живеете заедно? Ами той да живее на квартира, а ти със вашите. Погаджейте се, забавлявайте се. За къде си се забързала да ставаш домакинята на къщата?

    # 42
    • Мнения: X
    Уайт траша не работи.В България типичния уайт траш са наркоманите.Човек който става сутрин и отива на работа макар и за минималното не е  уайт траш.Момичето има амбиции, ако момчето е добро и вървят ръка за ръка ще се справят.Ще се наядат и още как храната в Англия е евтина.
    Уайт трашовете не е нужно да са безработни. Уайт траш е и работещ беден, който пие, пуши, търка билетчета, държавата му е виновна и чака да му капнат 'едни 10 бона, да видиш кво ще напрая'.
    Социалният отпадък е следствие от кофти пример, кофти възпитание и кофти решения в живота.
    Амбиции? Сигурно се шегуваш, та тя иска да живее като съпруга и слугиня. Не че е лошо, но е твърде лесно постижимо за всяка жена с две ръце и два крака, за да е амбиция. А като я завърти животът, слугинажът ще й отнеме толкова много време, че за нищо свястно няма да успее да мисли.
    П.п. Още чакам статистика и примери за успеваемост.

    # 43
    • Мнения: 11 358
    И аз се присъеденявам към питащите защо твоите родители, които го приеха в дома си, свалиха кредита си на доверие? Какво казват, че ги притеснява?

    Дали той не те манипулира и използва? Ако излезе сам на квартира ще му е по-трудно, дали не му е по-удобно с теб.

    # 44
    • Мнения: 18 562
    Единственото, което отрезвява е да опиташ желаното.Щом чак септември ще почва да учи, има време до тогава да поиграе на семейство или просто да се насити на секса.Вместо да сменя 15 партньори  дори е здравословно с един.И все пак  някои се женят млади за първата любов и остаряват заедно,ние не сме  пророци да знаем какво ще стане.Освен  това не всички стават академици ,лекари, научни работници, трябват и други професии.
    Но  има едно голямо НО ,щом родителите са против може би познават нещата  в същината им и обикновено са прави.Не за нас ,за себе си да послуша съветите-да начертае  плюсове и минуси на цялата работа , на тях двамата и  да свери с родителските,може би ще се различават тотално.Ако поне наполовина съвпадат.- аз бих я подкрепила   пък нанатък тя ще реши как да продължи.И без бебе задължително докато не се увери  какво прави и дали го иска.А щом ще учи и работи  , по добре с една гриаж по-малко да е.

    # 45
    • Варна
    • Мнения: 14 545
    Ще допълня горния пост,от др.гледна точка.Повечето сме израснали сред добри,любящи и загрижени родители.НО има и техни пълни противоположности,които унижават,малтретират,експлоатират децата си.Има и апатични и незаинтересовани.Дефицитните емоции се търсят навън.Ранните връзки,бракове, бременност са именно от опита на един нещастен млад човек да промени живота си. Често,батака става по-голям,но всеки има право на опити. Например някои деца не приемат решението на родителя за нова връзка,местожителство,среда и т.н.но са принудени да се примирят.
    magi,най-важно ти е образованието на този етап.Принцовете-гаджета не са сигурни,но ако си по-спокойна,имаш му доверие и нормална среда за живот, може и да опиташ. Не прави крайни компромиси,ползвай контрацепция и мисли за личната си реализация.Всеки на твоята възраст търси свобода и се стреми към лични изяви и решения. НО ще имаш и грешки и фалове,които по-възрастните прогнозират.Отново ще имаш нужда от тяхната опека,съвети,финанси и грижи.

    # 46
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Уайт траша не работи.В България типичния уайт траш са наркоманите.Човек който става сутрин и отива на работа макар и за минималното не е  уайт траш.Момичето има амбиции, ако момчето е добро и вървят ръка за ръка ще се справят.Ще се наядат и още как храната в Англия е евтина.
    Уайт трашовете не е нужно да са безработни. Уайт траш е и работещ беден, който пие, пуши, търка билетчета, държавата му е виновна и чака да му капнат 'едни 10 бона, да видиш кво ще напрая'.
    Социалният отпадък е следствие от кофти пример, кофти възпитание и кофти решения в живота.
    Амбиции? Сигурно се шегуваш, та тя иска да живее като съпруга и слугиня. Не че е лошо, но е твърде лесно постижимо за всяка жена с две ръце и два крака, за да е амбиция. А като я завърти животът, слугинажът ще й отнеме толкова много време, че за нищо свястно няма да успее да мисли.
    П.п. Още чакам статистика и примери за успеваемост.
    ЗНачи 80% от българското население е уайт траш.Забрави да споменеш и панелката.Щото ако не знаеш по форуския стандарт всичко що живее е панелка е уайт траш.
    Ти как реши , че ще иска да е слугиня?
    ДА не си и в къщата случайно.

    # 47
    • Мнения: 11 358
    Ти как реши , че ще иска да е слугиня?
    ДА не си и в къщата случайно.

    Ами общоприето е като се съберат двама млади мъжа да поеме домакинската работа, готвенето и чистенето. За 18 годишната си дъщеря всеки това желае - да се събере и заживее с първата си сериозна краткотрайна връзка. Това се отразява чудесно на бъдещето й и има доказан положителен ефект над младите момичета.

    # 48
    • Мнения: X
    ЗНачи 80% от българското население е уайт траш.
    ...
    Ти как реши , че ще иска да е слугиня?
    ДА не си и в къщата случайно.
    Както и ти с идеята за безработния боклук изкара всички домакини и инвалиди уайт траш.
    Говорим за манталитет все още, или вече почваме махленското надцакване с проценти? 80 може би не, но едно 30 са пияндурници, на които най-голямото им постижение е, че са се клецали некога си и са създали деца, които възпитават, че илядо лева са адски голяма сума пари.
    По другото изречение, хайде помисли малко от какъв - ама точно какъв - зор едно момиче на прага на пълнолетието иска да си играе на голяма, зряла и с мъж жена. Дали има добър родителски пример, как е възпитана, какви връзки може да гради.
    По-нагоре добре го писаха - родителите могат да предвидят някои фалове. Просто повече житейски опит и наблюдения.

    # 49
    • Мнения: 2 109
    Само не мога да разбера защо във форума се смята, че ако жена заживее с мъж става слугиня. Бях на 20, когато заживяхме заедно с ММ, ами не съм слугувала. Всъщност той поемаше домакинството, че аз и учех и съвсем нямах време. После се понаучих на някои неща и започнахме да си делим задълженията.
      Докато бяхме в Англия съм виждала доста 18-19 годишни, които идваха да работят там. Справяха се.
     На 18 не са точно деца и за там бих казала, че е странно да живеят на квартира с гадже или съквартиранти. Странно е студенти да живеят с мама.

    # 50
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Я не ми набутвай думи..За разлика от теб аз много пъти съм виждала наистина уайт траш.Въобще не става дума за домакини и хора в неравностойно положение.САмо,как още не сте почнали и реднек да ползвате.
    Къв и е зора тя си знае.ТИ нр схващаш ли, че рече ли да го направи няма сила която да я спре.Ни майка, ни татко, ни никой.Колкото и да се приказва наумят ли си нещо го правят.Явно не си се сблъсквала пряко с деца на тази възраст.НАЙ-много да им тръшне вратата и да се изпокарат.

    # 51
    • Мнения: 11 358
    Кремито, ясно е, че ако авторката бе глупава и първосигнална така щеше да направи, развяла тинейджърското знаме "никой не може да ме спре". Но тя пуска тема! Което, дава знак на всички ни, че нещо я гложди и я кара да действа обмислено, а не водена от хормони и непокорство. Достатъчно умна е да не гори мостове за връщане назад.

    # 52
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    Пълнолетен със работа но нямаш право да напуснеш дома.. нормално ли е според вас?

    Здравейте на всички, имам един малък въпрос Simple Smile искам да знам нормално ли е да имаш навършени 18г , да работиш за добри пари и да решиш че си готов да се изнесеш и да излезеш самостоятелно (в случаят със още един човек) на квартира а родителите ти да не те пускат и да правят проблеми?

    По закон, във Великобритания, на 18г имаш пълното право да напуснеш дома на родителите си и да отидеш да живееш където си искаш. И преди 18г даже може. Това би трябвало да го знаеш щом живееш в Лондон от 8г и си учила там. Ако не - има Citizen advice bureau, където юристи ще ти разяснят правата ти по-добре от нас.

    1200£  хич на са добри пари в Лондон и едвам ми стигаха преди 30 години. Тогава наем на едностаен (one bedroom flat) с включени топла вода, парно, портиер беше към 150-200£ седмичен наем. Сега същото жилище се предлага за 340£ на седмица. 900£ месечен наем в Лондон е джакпот, ама надали.

    Не е ненормално да се изнесеш на 18г, ненормално е да питаш в български форум за майки дали да се изнесеш. На 18-19г и аз и майка ми, че и баба ми сме се били изнесли.

    Ти не пишеш какви са доводите на родителите ти. Всяко дете е различно. Може би виждат, че не си зряла. Или си им единствено дете и много те обичат. Какво са им доводите?

    Ако аз можех да живея у родители в Лондон щях да остана при тях докато мога. Никой не ти пречи да си излизаш, да прекарваш уикенди с гаджето, да пътуваш. Ако гаджето ти беше осигурено със жилище и не се налагаше да плащате наем щеше да бъде малко по-различно, но наемът е голямо перо в Лондон. Живяла съм и съм учила там и ти пиша от опит.

    # 53
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Съгласна съм с теб.Аз като родител искам най-доброто, но не винаги става.Нека опита като толкова иска.Нека се поучука.Без да го преживее сама няма как да го разбере.Ако е достатъчно умна ще учи , работи и няма да забременява.Ако беше казала , че се изнася и ще има рууммейтка всички биха я поощрили предполагам.

    # 54
    • INFJ
    • Мнения: 9 363
    Невена, и като си се изнесла на 18г, си цъфнала и вързала. Не знам дали най-добрите съвети за съвместен живот с мъж, биха били от жена, която гони мъжа си от стаята, защото сама й било добре.

    # 55
    • Мнения: X
    Много се палите от една пързалка. Цялата информация, която се добави впоследствие (и която не е особено достоверна - чак и брат брокер се появи) не променя предпоставките, с които е пусната темата - родители не одобряват, родителите не харесват младежа, родителите са против.

    Няма какво да се обсъжда кой е уайт траш, кой не е, важното е, че се описва ситуация, в която имигрантско семейство успява да се закрепи, да осигури някакъв живот, някакъв стандарт (че даже и къща се споменава, сигурно под наем, че ме съмнява да са купили къща в Лондон), някакво прилично средно образование на детето си, дори хипотетично го приемат някаква специалност в някакъв университет.

    А въпросното детенце иска единствено да се изнесе на мизерна квартира заедно с приятелчето си мангалче, хванато в български сайт за запознанства, че да нямат вечерен час и да не ги следят как си ходят по стаите и какво вършат там. И за какво е целият зор? Освен да правят семейство и деца, докато тя работи като сервитьорка или баррррристаааа, че и учи, а той ги издържа като автомонтьор или строителен работник. Ще стане ама друг път.

    Изобщо не е въпроса до класово деление, до професии, до това дали човек трябва да си гледа образованието или да мачка чаршафите с първия срещнал, който му е завъртял главата.

    Въпросът е зорлем човек да се принизи, да плюе на усилията на родителите си да изплуват и да дадат на детето си по-силно начало и да си блъска главата в стената, за да докаже, че е здрава и няма да се строши. Каквото и да си говорим - всички или поне много от нас са минали на този период на бунт точно около 20г. И после сме разбрали, че поне към онзи момент родителите ни като цяло са знаели по-добре в повечето случаи.

    Ако някое дете е сираче или с родители алкохолици, баща насилник и т.н. и т.н. - да ходи ако трябва и на 16 да бяга.

    Но моля Ви се, не насърчавайте пързалките на тийнфорума като се карате кой в случая имал право и кой не. Ясно е кой има цялата информация необходима, за да прецени каква е ситуацията и това са родителите.

    Не забравяйте, че утре Вашето дете ще чете тази тема и ще попива мъдростта на "леличките" и ще я съпоставя срещу съветите на собствените си родители.

    Още ми е пред очите онова момиче - младо, бяло, симпатично, което се беше хванало с някакъв ромски талибан с брадище, все едно вчера се върнал от сражения на ИДИЛ... И плачеше типичния за форума вопъл "отношението му се промени след като забременях/родих".

    Няма уайт треш, блек треш и апър мидъл клас - съветът винаги трябва да е "върви при родителите си и тях слушай", стига да не са пълни боклуци, да малтретират детето си и т.н., а ако са такива, с това трябва да се започне подобна тема, не с "мама и тати ни мъ пускът", което е толкова наивен начин на говоре, че и 3 годишното ми би се изразило по-сложно сигурно.

    # 56
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Невена, и като си се изнесла на 18г, си цъфнала и вързала. Не знам дали най-добрите съвети за съвместен живот с мъж, биха били от жена, която гони мъжа си от стаята, защото сама й било добре.
    Уау.Ами що да не.Кое му е ненормалноти питам аз?Масово се спи в отделни спални и си е напълно нормално нещо за семейни двойки.

    # 57
    • INFJ
    • Мнения: 9 363
    Пхаха. Не, не е нормално. Освен, ако не са вече на 70 години.

    # 58
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    Невена, и като си се изнесла на 18г, си цъфнала и вързала. Не знам дали най-добрите съвети за съвместен живот с мъж, биха били от жена, която гони мъжа си от стаята, защото сама й било добре.

    Ама аз и преди да се изнеса си живеех сама в апартамента на мама.

    Поживей 15-20г с един и същи мъж, след като си живяла дълго сама или с разведена майка да видим дали няма да го гониш понякога от стаята! С мъжа сте заедно по поне 16-20 часа в денонощието.

    За мене изнасянето млада беше много положителна стъпка, за която нито аз, нито семейството ми съжаляваме. Научих се да се оправям сама, научих и усъвършенствах езици, поживяхме в градове, където мечтаех да живея. Даже се научих да се пера и да си готвя, което иначе нямаше как да стане.

    Свекърът и свекървата, баба ми и дядо ми, майка ми, винаги са си имали отделни стаи. В малкото ни жилище с две разнополови деца засега нямаме такава възможност.

    Тя е писала, че ще вземат едностаен. Ако и се седи сама ще може да иде в хола или  спалнята.

    Аз не съм авторитет и авторката не е длъжна да ме слуша. Тя си има глава на раменете и родители, при които винаги можете же да се върне без да се качва на самолет.

    бг-татко, повечето българи, които се установиха в Лондон 1990-2000г си купиха къщи на изплащане.

    # 59
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Виж сега бг татко.Като се каже купил това не означава, че е платена кеш.Означава че се изплаща .

    # 60
    • INFJ
    • Мнения: 9 363
    Повечето двойки не стоят по 16-20 часа заедно, освен, ако не работят заедно или не работят и двамата от вкъщи.

    # 61
    • Най-красивата страна
    • Мнения: 12 282
    Ако си пълнолетен,завършил си средно образование,работиш и получаваш достатъчно пари,за да се издържаш сам,тогава можеш да се изнесеш.И никой не може да те спре.
    Обаче ако разчиташ на родителите си да ти плащат наема и сметките,защото заплатата ти е малка,то тогава те имат пълното право да те спрат.
    А след като нямаш завършено дори средно образование и ходиш на училище,няма как да ти плащат много пари.
    Аз познавам и такива младежи,които хем искат да живеят самостоятелно,хем мама и тате да им плащат наема ,сметките и храната.Не става така .

    # 62
    • Мнения: 2 109
    -veni-, на теория никой не може да те спре. На практика, това са родителите ти, на тази възраст тяхното мнение и одобрение все още е важно.
      Аз също имах проблем с изнасянето, а живеем в същия град. Работя от ученичка, дохода ми беше достатъчен, образованието си плащах сама, не съм ги закачала за пари. Имаше драми, рев... аз си го и очаквах, де. Намеквах 2-3 месеца и накрая заявих, че се изнасям. Мина им бързо, но всеки си познава родителите.
     Мисълта ми е, че не опира само до пари. Все пак за родителите е труден момент. Детето пораства и си отива. На майка ми още ѝ е драма, а съм пълнолетна от 10 години.

    # 63
    • Мнения: X
    Родителите просто се притесняват, нормално.
    Все пак, с работа и намерена квартира не бих чакала разрешение. Обясни им, че ако не се справиш ще се върнеш, а това, което искаш да направиш е чудесно, ще се научиш на отговорност и не си мисли, че е толкова хубаво, колкото ти се струва сега.

    # 64
    • Мнения: X
    Обясни им, че ако не се справиш ще се върнеш
    Че то точно това е тревожното 😁
    Не ме разбирай грешно, важно е човек да има подкрепа, но това е възпитание в безотговорност - маме, осери се как щеш, ние тука ще си те чакаме.

    # 65
    • Мнения: 305
    Бодряшките съвети как с две минимални заплати ще се спрявят докато учат и работят в Лондон, са безкрайно безотговорни!  Парите са малко,  и цената, която момичето ще плати за да си играе на голяма може да се окаже ужасно висока.
    Колкото и да не ни се иска, дори в Западна Европа на жените по- често им се случва да изтеглят късата клечка и да се окажат в ситуацията на недообразована самотна майка, която работи  безперспективна работа с нулев шанс да изплува от мизерята на работещите бедни и гадните квартали.

    Маги, родителите ти не са ти врагове, просто имат житейския опит  да видят дефектите и рисковете на плана ти с гаджето.

    Ако принцът е толкова разумен, влюбен, великодушен и успешен няма да те навива  за живот "заедно" 24/7, а ще се изнесе от вас, ще се виждате  след лекции/работа и ще имате и лично време.
     За мен има нещо силно смущаващо в това, 20-22 годишен мъж да се натиска за игри на семейство, битовизми и т.н.   Все пак говорим за 21 век и на запад от Анадола.

    # 66
    • София
    • Мнения: 7 992
    Е то е ясно защо той напира да се изнесат заедно - за да си делят разходите по квартирата. Не живея в Лондон, но едва ли заплата от 1200 паунда е толкова висока, че да покрива безпроблемно и наеми, и режийни, и учебници и други текущи разходи.

    # 67
    • Мнения: 297
    Интересно ми е, защо повечето пишещи в темата, свързват заживяването заедно, непременно с последващо забременяване? newsm78 Едва ли някой тук смята, че гаджетата не правят секс и без да живеят заедно?

    # 68
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    Интересно ми е, защо повечето пишещи в темата, свързват заживяването заедно, непременно с последващо забременяване? newsm78 Едва ли някой тук смята, че гаджетата не правят секс и без да живеят заедно?

    Да, и аз това се чудя. Същото е с преспиването навън. Като че ли не може да се забременее от секс в късния следобед.

    Аз мисля, че авторката иска да се изнесе от родителите си заради неприятната обстановка у дома и това, че те я карат да влага в отглеждането на малката си сестра. В неин пост на трета страница е писала, че е гледала сестра си от двумесечна до двегодишна. Ако майка и и баща и работят дълги часове и майката чака на вратата дъщеря си и още с прибирането от училище и връчва малкото дете за да тича на работа, ако родителите и са изнервени от дългите часове навън + ревящо, хленчещо малко дете е нормално да предпочита да се изнесе. Часовете, в които бави малката си сестра може да ги оползотвори в платена работа или да си почине.

    Всички пишете за забременяване и желание за съвместен живот с мъж, но тя и сега живее с мъжа, макар и у родителите си. Доста хора писаха, че като заживее с мъжа ще се превърне в слугиня - нещо, с което не съм съгласна. Не е много трудно да хвърли в пералнята негови дрехи към нейните, нито да сготви 2 порции вместо една. Не е като да бавиш по 5-6 часа дневно малко дете, което не можеш да поставиш в един ъгъл до утре, за разлика от купчина мръсни дрехи.

    Доста млади хора в Лондон се изнасят след завършване на гимназия и се издържат сами, при това без да делят наем с партньор. Живот сам на минимална заплата е възможен. Всъщност не знам дали има гарантирана минимална заплата, доскоро нямаше. Има и организации и асоциации, които предлагат жилища на нисък наем за студенти, хора без постоянен покрив над главата си, семейства с деца. Има student accommodation, housing association и разни други. Просто трябва да се разучат вариантите. Има социални работници, които могат да помогнат с излизане от семейната среда ако тя е тежка и конфликтна още преди навършване на 18г. Такава помощ съществува точно с цел избягване на ранни, нежелани и непланирани бременности, попадане в лоша среда, оставане без покрив над главата, невъзможност да се продължи образование.

    На мястото на авторката щях да съм се изнесла още на първата седмица гледане на бебе + учене.

    # 69
    • Мнения: 18 562
    Авторката вероятно не иска да влиза в открит конфликт с родителии  не иска да къса вразката.Иначе е лесно и няма да има въпроси.Наистина  има контрацепция достъпна в днешно време, наистина от 13 годишни почват  секс, и то с дори непознати партньори, да не си затваряме очите за това разнообразие.Та  нека опитат ,нека обясни на родителите ,че пак е тяхното момиче ,но иска да се опита да е отговорна , да се издържа и успее сама.Пък успех накрая!

    # 70
    • Мнения: 305
    Интересно ми е, защо повечето пишещи в темата, свързват заживяването заедно, непременно с последващо забременяване? newsm78 Едва ли някой тук смята, че гаджетата не правят секс и без да живеят заедно?
    Никой не твърди подобни нещо. Живеенето заедно с малко пари и неясни перспективи вкарва в една досадна рутина и полу- мизерия. Неусетно фокусът на момичето  се премества върху краткосрочния проблем за връзването на месеца и идеята за усъвършенстване и успех в дългосрочен план отива в девета глуха.  После махва с ръка, забравя всички клетви как ще учи и ще работи и остава само с работата и играта на семейство.  Тоя филм сме го гледали в 1234 вариации и в повечето случай свършва зле.
    Нали разбираш, че вместо да изкара един зле платен, но перспективен стаж, или  да  се възползва от програмите за студентски обмен ,  авторката  ще трвба да работи нещо което плаща сметките. 
    Неодобряващите идеятя й сме все хора около и над 40, това момиче може да ни е дете.  Опитваме се да я убедим да не си минира бъдещето.

    # 71
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    Никой не твърди подобни нещо. Живеенето заедно с малко пари и неясни перспективи вкарва в една досадна рутина и полу- мизерия. Неусетно фокусът на момичето  се премества върху краткосрочния проблем за връзването на месеца и идеята за усъвършенстване и успех в дългосрочен план отива в девета глуха.  После махва с ръка, забравя всички клетви как ще учи и ще работи и остава само с работата и играта на семейство.  Тоя филм сме го гледали в 1234 вариации и в повечето случай свършва зле.
    Нали разбираш, че вместо да изкара един зле платен, но перспективен стаж, или  да  се възползва от програмите за студентски обмен ,  авторката  ще трвба да работи нещо което плаща сметките. 
    Неодобряващите идеятя й сме все хора около и над 40, това момиче може да ни е дете.  Опитваме се да я убедим да не си минира бъдещето.

    Доста над 40г съм и съм минала по път, който, според повечето от вас е по-трудно Ив от пътя, по който тръгва авторката. Заминала съм за Англия сама, без родители, но и без гадже, с което да деля разходите във времена, в които за работа и установяване се изискваше виза. В Англия не е кой знае колко трудно човек да се изнесе. За хора с право на работа проблемът липса на пари за наем не съществува. При липса на трудова активност, ниски доходи част от наема или целият наем се покрива от социална и това докато доходите се увеличат. При наличие на обстоятелства като бременност, дете, увреждане - умствено или физическо, хронично заболяване семейството или човека го настаняват временно някъде и после му предлагат постоянно жилище под наем.

    Най-интересните ми години бяха точно докато работех и учех. Това, което най-много ми харесва в англо системите е гъвкавостта на трудовия пазар и многото възможности при ниска бюрокрация.

    Стаж тя може вече да е изкарала. От програми за студентски обмен може да се възползва и докато живее сама или с гадже. Ерасмус имаше по мое време, сега с Брексит не зная какво ще има или няма.

    Повечето се хващате за ниските и доходи. Моите бяха още по-ниски. Парадоксално печелех много повече пари, когато работех за ниска заплата + бонуси, отколкото когато получавах висока заплата.

    С четири езика ми бе да си намери работа, която да е добре платена за малко часове. С езиците си намирах по-интересни и платени работи отколкото с дипломите.

    Не разбирам защо двама млади, здрави, работещи хора без деца на врата ще трябва да мислят за вързване на края на месеца ако не купонясват непрестанно и не се дрогират.

    # 72
    • Street of Dreams
    • Мнения: 13 473
    Познавам много 18- годишни двойки, които живеят заедно. Не виждам никаква драма в това. Не мога да ги нарека семейни начала в никакъв случай - просто двама младежи, които перат заедно, готвят си пържени яйца и гледат нетфликс, излизат, изобщо много се забавляват, докато си поделят задълженията и растат. Докато има надеждна контрацепция, за мен няма никаква драма.

    Дали родителите имат някаква конкретна тайна причина да не го харесват, или искат "по български" дъщеря им да живее при тях, докато не се ожени - можем само да предполагаме. Явно момичето не разбира и трябва да направи своя опит сама.

    # 73
    • Мнения: 25 623
    Момичето много пъти го питаха защо конкретно родителите ѝ не харесват младежа – и в тази, и в предишната тема, но тя мълчи и не казва.
    Странно е хора, които щедро са отворили вратата на дома си за момче, което дъщеря им познава само от нета, и са го приютили, рязко да променят мнението си за него. Има нещо в картинката, което не ни се показва, а то е най-важното в случая. Не къде ще живеят младите и с какво ще се издържат.
    Та аз пак ще попитам, без надежда, че ще получа отговор. Кое е това, което родителите не одобряват? (Липса на) възпитание, навици, пороци? Пресметливост и използвачество? Нещо друго?

    # 74
    • Мнения: 11 358
    OnDiNe, ако не приемаш, това което описваш за "живеене на семейни начала" кое приемаш че е? Дори и според закона точно това си е.

    Като майка на 13 годишна никак не бих искала моята 18 годишна дъшеря да живее така! И въобще не става дума "по български" да е при мен докато се ожени! Израстването и житейските уроци, които се трупат като живее сама, с приятелки или съквартиранти са едни, като живее с мъж са други.
    На 18 нищичко от света, мъжете, че и себе си не познава и да се бухва направо в семейство си е прецакване.
    Да учиш в университет и да ходиш на работа, за да вържеш месеца за ежемесечните разходи е едно и съвсеееем друго да нямаш тази отговорност и да работиш, за глезотийки и пътувания.
    Не подкрепям изнасяне, защото родителите и и дават задачи и отговорности. Като се изнесе отговорностите няма да се изпарят, нито ще спре да помага на семейството си.

    Как' Сийка, според мен родителите не и дават подробен анализ и няма точно едно нещо, което да посочват защо не харесват момчето. Понякога в "не е за теб" се крият купища дребни неща, които забелязваш в някого. Също така когато си влюбен и хората около теб ти посочват недостатъците на половинката ти - нямаш очи да ги видиш. После обаче влюбването минава и се проглежда.

    # 75
    • Мнения: 25 623
    А аз съм убедена, че много точно и ясно са конкретизирали защо не го искат в дома си и защо не са съгласни дъщеря им да се изнесе да живее с него. Дори да не са прави, а най-вероятно са, не вярвам да се фръцкат като 18-годишно, което не знае какво иска.
    Искрено се надявам да не става въпрос за насилие, дрога, хазарт, алкохол и други подобни. Ако младежът само се възползва от нея, за да се установи, бял кахър – все някой ден авторката ще порасне и ще се усети.
    Важното е да не влиза в новините, както момичетата от нашумелите напоследък случаи.
    За които, между другото, много хора попитаха къде са били родителите им. Ами... И да са били на място, кой да ги чуе?

    # 76
    • Мнения: 14 966
    Има много използвачи, които търсят такива девойки в интернет. Аз пон,е един познавам, но той дърт циник, който определено си пише единствено с жени в чужбина, с добра работа, за да му намерят и на него и разни други меркантилни техники. Ако това момче в България е било безработно и родителите и виждат у него нещо нечистоплътно и използваческо , нормално е да окажат съпротива. Ами тя го настанява в дома си,той си намира работа , и сега айде да делим квартирата. Дали не е някой подобен подмолен и мазен манипулатор ?

    # 77
    • София
    • Мнения: 7 992
    Навремето много се дразнех, като доведа някое гадже и майка ми го отсвири с думи. Не, че самите момчета е нагрубявала, казваше си мнението на мен. И много ме ядосваше.
    Сега самата аз съм родител, на 40 години съм вече и като припомням ухажорите, за един не мога да се сетя, за който да не е била права.
    Жизнен опит се нарича.

    # 78
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    Момичето много пъти го питаха защо конкретно родителите ѝ не харесват младежа – и в тази, и в предишната тема, но тя мълчи и не казва.
    Странно е хора, които щедро са отворили вратата на дома си за момче, което дъщеря им познава само от нета, и са го приютили, рязко да променят мнението си за него. Има нещо в картинката, което не ни се показва, а то е най-важното в случая. Не къде ще живеят младите и с какво ще се издържат.
    Та аз пак ще попитам, без надежда, че ще получа отговор. Кое е това, което родителите не одобряват? (Липса на) възпитание, навици, пороци? Пресметливост и използвачество? Нещо друго?

    Нищо против нямат самото момче. На 3та страница, в пост на авторката е част от обяснението защо родителите не искат тя да се изнесе. Родителите са се оказали с бебе в момент, в който не могат да си позволят майка и да не работи, а детегледачките услуги са много скъпи в Лондон. Хората работят дълги часове, а на нея и тропосват бебето за гледане. Изгледала го е, учейки и за изпити от двумесечно до двегодишно и все още го гледа. Помага с домакинска работа. Ако тя се изнесе родителите ще трябва да намират по поне 60-70£ на ден за да дадат детето в ясла. Преди 16 години ми искаха 250£ седмично  за ясла, която беше в едно влажно мазе и трябваше да бия половин час път от Виктория до Холбърн с метрото. Парите, които тя им пести помагайки безплатно с изтърсака са доста. Брат и вече се е изнесъл.

    Те са приели момчето временно, може би от страх да не си иде дъщеря им ако откажат и да се лишат от помощта и.

    Тя не се изнася за да е с приятеля си. Те и сега са заедно. Изнася се, защото обстановката у дома е тягостна и няма спокойствие. 99% съм сигурна, че ако родителите пратят малкото изтърсаче при баби тя даже няма да помисля да се изнесе.

    Сигурно гаджето дразни родителите с това, че е там, че виждат в него човек, заради когото дъщеря им отлита след като брат и вече се е изнесъл. Тези хора няма как да са ведри и спокойни с дълги часове работа, ипотеки или наеми, малко дете, около което жонглират с часовете работа и дъщеря, която не ще да го бави дори за да поспят. За хора в тяхното положение изнасянето на голямата дъщеря означава драстично намаляване на доходи, затъване в дългове, спане по 4 часа на ден вместо по 6. Затова.

    # 79
    • Мнения: 25 623
    Тц, тц, тц... Да ти имам фантазията.
    Защо не започнеш да пишеш сценарии за сериали? Има хляб в теб.  Laughing

    # 80
    • Street of Dreams
    • Мнения: 13 473
    OnDiNe, ако не приемаш, това което описваш за "живеене на семейни начала" кое приемаш че е? Дори и според закона точно това си е.

    На 18 нищичко от света, мъжете, че и себе си не познава и да се бухва направо в семейство си е прецакване.

    Опитах се да обясня какво не са семейни начала. Семейните начала започват, когато финансите, за които все намилате, станат важен фактор. Когато мислят за ипотека, деца, спестявания, далечни почивки, планове, по-високо цели изобщо. Двама младежи могат да живеят и да бъдат щастливи и на сандвичи и кино. Това със домашните задължения ще го има у дома, със съквартиранти и със него - това не го прави семеен живот.

    Ще поживеят, ще израстат в своята самостоятелност, ще се учат да разпределят финанси и отговорности, в един момент сигурно ще се карат, разделят, ще поживеят сами, докато се появи друг. Всичко е ок, докато не се забременява и докато си гледат следването и работата.

    # 81
    • Мнения: 11 358
    Nevena Virolan, някакви злодеи, използващи голямата си дъщеря изкара родителите Simple Smile

    Сега седя и се чудя да накарам ли дъщеря ми да простре или е върл терор да има задължения и отговорности у дома. Направо си я представям как пише във форум "Аз пера, простирам, занимавам се с посудата", което практически е простира чат пат и вади чистите съдове от миялната, но за тинейджър това си е робски труд.  Laughing

    # 82
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    the Дорис, не ги изкарвам злодеи. Прочети поста на авторката на трета страница. Тя е обяснила, че е гледала сестра си от 2 месечна до 2 годишна. Познавам имигранти, които се оказват неподготвени за реалността с бебе в Лондон. Много е скъпо, разстоянията са големи, в яслите цената е огромна, а за гледане през само 2-3 дни още по-висока. Момичето писа, че живее там от десетина години. С брат и са били на 8-10 години много нимум и са били пратени на училище. До 5 годишна възраст е чудовищно. Много чужденци си пращат бебетата в техните си държави докато тръгнат на училище.

    И моята дъщеря не ще нищо да пипне. Това момиче явно е разумно и добричко. Аз не бих гледала бебета, камо ли безплатно, че и докато уча, но много момичета гледат.

    # 83
    • Мнения: 9 361
    Съгласна съм с Nevena  Virolan. И аз на 18 г. помагах в домакинството в къщи - чистила съм и съм готвила за всички, но ако ми бяха тропосали бебе, щях и аз да избягам. Бебетата тогава въобще не исках да виждам. Преди 10 г. с мъжа ми живеехме в Лондон и мислехме да оставаме, но се отказахме. Тогава за ясла ми искаха между 800 и 1000 лири на месец. Аз трябваше да си намеря работа поне за 1200 лири на месец, ако исках да работя, а не да стоя вкъщи. От 3 г. ставаше малко по-евтино.

    # 84
    • Мнения: 25 623
    Прочети поста на авторката на трета страница.

    Прочетох го. Никъде не се споменава, че въпросната сестра все още е бебе и гледането продължава. Може да е било преди 10 години.
    Всеки, който има по-малки брат или сестра малко или много ги е гледал. Дали за 2 часа веднъж месечно, дали ежедневно, дали пълно заместване на родителите (да, има и такива случаи).
    Тук обаче никъде не пише нищо в този смисъл, всичко е в твоята глава. Спри се.
    Разбирам, че нямаш нищо против дъщеря ти да тръгне след първия срещнат боклук, но приеми, че има родители, за които това не е опция и биха направили всичко, за да предпазят дъщерите си от собствените им грешки.
    Спирам, че се усетих с кого споря. И да ти го нарисувам, пак няма да разбереш.

    # 85
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    Е, кои родители държат 'първият срещнат боклук в дома си? Нали живее у тях момчето. Как са приели боклук?  Момичето е разумно, вежливо, пише и се изразява добре и не ми изглежда като да излиза с боклуци, каквото и да значи.  Брат и познава момчето и даже иска да им помогне с намиране на квартира.

    Не е преди 10 години, а преди 3-4 максимум. И продължава досега.

    Не ти ли идва на ума, че написаното от мене може да идва от перото на самата авторка, а не от моята глава? Не го е оспорила засега 😄

    Не, не всеки е гледал брат или сестра. И през ума не ми минава да карам едното дете да гледа другото, нито да ги товаря с домакинстваме, пазаруване и подобни.

    # 86
    • Мнения: 25 623
    Ако беше ходила на работа, щеше да ги понатовариш. Малко или много.

    Това момиче много оживена кореспонденция води на ЛС явно. И все различни версии.  Laughing
    То, че е пързалка, пързалка е, ама поне да е ясен казусът, та да знаем какво всъщност коментираме.

    ПП И мен не ме е оспорила... Stuck Out Tongue

    # 87
    • Street of Dreams
    • Мнения: 13 473
    Може да не й се спори с теб, защото наричаш избора й "боклук" и казваш, че ходила СЛЕД него, при все, че са го решили заедно. Ако се държиш така с 18-годишната ти дъщеря е по-вероятно да постигнеш обратен ефект на това, което искаш да постигнеш.

    На 18 са пълнолетни тийнейджъри. Разбиране, подход и взаимно уважение се иска.

    # 88
    • Мнения: 25 623
    Нямам дъщеря. Но съм чела предишната тема на авторката. И ако имах, щях да съм много по-остра и категорична от нейните родители. Изобщо нямаше да допусна прошляка в дома си.
    И цялата история, ако изобщо има нещо вярно в нея, мирише. И родителите усещат тази миризма и се опитват да опазят дъщеря си.
    Дано успеят.

    # 89
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    как Сийке, стана ми интересно какво би направила ти ако твоята дъщеря реши да се изнесе на 18г. Тук родител не може да направи абсолютно нищо след 16г и много малко след 15. В Англия е същото. Единственото, което мога да направя е да клъцна финансите и да извадя забрана за напускане на страната, но с нашите, прекрасни граници без контрол не е проблем да се закарат до Германия или Испания и да отлетят където искат.

    За мене забрани и кавги не са начин за общуване с тийнейджър, още по-малко работещ и пълнолетен. Ако до 18г възраст не съм успяла да ги науча на планиране и самостоятелен живот и се притеснявам да се изнесат е по-добре наистина да се изнесат. Не са невменяеми или малоумни, все пак.

    # 90
    • Мнения: 25 623
    как Сийке, стана ми интересно какво би направила ти ако твоята дъщеря реши да се изнесе на 18г.

    Бих я поощрила, особено ако поводът е нейното образование. Както се случи и със сина ми, между другото.
    Но ако тръгне след някой златен трибуквеник без други качества, бих се постарала да я предпазя от собствената ѝ грешка.
    Също така бих приела като собствена грешка наличието на дъщеря, която би тръгнала след някой златен трибуквеник, загърбвайки възможностите и бъдещето си. Това означава, че не съм си свършила работата. Колкото и да са много примерите, че тези неща се случват и в най-добрите семейства.
    Изобщо, защо питаш мен, която нямам дъщеря, а не родителите на убитите наскоро млади жени у нас? За едните със сигурност знам, че не са харесвали „зетя“. И че със сигурност днес се обвиняват, че са стояли безучастно, вместо да направят всичко възможно, за да предпазят дъщеря си и внучето.
    Не си ли малко старичка за такива розови филмчета, Невена? Вместо да разсъждаваш като отговорен родител, ти наливаш вода в мелницата на романтичните, летящи в небесата девойчета?
    Хм, хм...

    # 91
    • Варна
    • Мнения: 14 545
    За да избегнем излишни интриги, хипотетично колко от вас биха се съгласили дъщеря им да живее с турчин(мюсюлманин),отделно???
    Абстрахирайте се от битовите полемики.
    Моите ще са твърдо НЕ,доводите са хиляди.

    # 92
    • Мнения: 25 623
    Зависи от човека. Имам примери със смесени бракове, които не само са много успешни, но и родителите не са правили драми.
    До конкретни човеци е, не до националности и религии. Особено ако въпросните изобщо не са религиозни.   Simple Smile

    # 93
    • Street of Dreams
    • Мнения: 13 473
    За да избегнем излишни интриги, хипотетично колко от вас биха се съгласили дъщеря им да живее с турчин(мюсюлманин),отделно???
    Абстрахирайте се от битовите полемики.
    Моите ще са твърдо НЕ,доводите са хиляди.

    За това ли става въпрос в темата? Момичето с турчин ли иска да живее?

    # 94
    • Мнения: 14 966
    Откъде излезе този турчин Rolling Eyes

    # 95
    • Мнения: 25 623
    А, де? И аз това се чудя...

    # 96
    • Мнения: 11 358
    Живея в район с доста етническа омесеност. Дори и тук смесените бракове са малко и по-трудно се справят.
    Любов и връзки е имало ... и до там.

    Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 07:17 от the Дорис

    # 97
    • Fort Worth, TX
    • Мнения: 2 119
    Как точно смятате , че можете да спрете някой пълнолетен?Ще го завържеш за леглото ли?КОлкото и да приказваш и не харесваш гаджето решили ли са нищо не може да се направи.И аз не харесвам избора на сина ми.ДА  не я хсресвам.Имам си основателни  причини, но дали някой ме слуша.

    # 98
    • Мнения: 305
    Как точно смятате , че можете да спрете някой пълнолетен?Ще го завържеш за леглото ли?КОлкото и да приказваш и не харесваш гаджето решили ли са нищо не може да се направи.И аз не харесвам избора на сина ми.ДА  не я хсресвам.Имам си основателни  причини, но дали някой ме слуша.

    Новоизлюпеният пънолентен  винаги  се смята за много печен и оправен, но само най -"великите" смело и веднага тръшват вратата без да се замислят. Като свършат  парите или  силно о***рат работата се връщат вкъщи с подвита опашка.   За радост голямата част от  децата са по-разумни, и гледат да имат продкрепата и одобрението  на родителите си (справка- авторката на темата), защото   подсъзнателно вече схващат, че родителите някак предугаждат посоката на развитие на нещата.  Родителите не трябва да отстъпват от принципите си за важните неща , особено когато става дума за дете на 18г и 2 мецеса, опитващо да си провали живота.

    Креми, специално в твоя случай аз щях да се обадя на имиграционните. Най-вече защото хората, на които грам не им дреме, че престъпват закона, завличайки покрай себе се и  N други просто не струват и предпочитам да са далеч от мен и близките ми.

    Невена, не навивай момичето да твори дивотии,  нито си си играла на семейство на 18 със силно неодобряван от семейството ти младеж, нито 199* е като 2019. Ще хукнеш ли да я спасяваш, когато реалността се окаже кафява вместо розова?  Ако си толкова убедена в прекрасността на англиийската (или френската) социална система, като стане твоето момиче на 18 му спри издръжката  и го натири да учи и да работи в ЮК. Или в Париж. Сигурна съм, че  ще си във възторг от резултата.

    # 99
    • Paris, France
    • Мнения: 14 030
    как Сийке, в никакви розови филмчета не я вкарвам, напротив. Самото момиче е много зряло, разумно, отговорно и се отнася с уважение към семейството си. Тя основно коментира практичната страна. За любов и чувства не пише, ако забелязваш.

    На 18г младежите летят. Това е периода на лек матрицид - отхвърляне на някои ценности на родителите и възприемане на нови. Никога не бих седнала да подигравам или омаловажавам чувствата на децата ми. Най-много да си идат моменталически.

    За убитите момичета - те не са живяли с мъж от малцинствата, нито друговерец.  Религията и произхода на мъжа няма да я коментирам, защото явно тя, но и родителите и са го приели. Какво бихме или не бихме приели ние няма значение в конкретния случай.

    Дорис, в смесени райони е нормално да са почти невъзможни такива връзки. Те могат да се заформят и процъфтят в големи градове и в чужбина, далече от очи на близки.

    Аз съм сигурна, че ако момичето имаше финансова възможност да се изнесе сама би го сторила.

    # 100
    • Мнения: 7 947
    Щом се допитваш до форуми, за да набереш кураж да предприемеш такава крачка, значи е напълно нормално от страна на родителите ти - тяхната реакцията.  Усеща се, че си неуверена за напълно непознати. Мислиш, че родителите ти, не го усещат ли?! И моите ми правеха проблем когато бях колкото теб и се изнесох в друг град, но окото не ми мигна да го направя. Не исках одобрение от никой. И си носех последствията. Ти явно не си дорасла и родителите ти го усещат...

    # 101
    • Мнения: 3 322
    Никой не твърди подобни нещо. Живеенето заедно с малко пари и неясни перспективи вкарва в една досадна рутина и полу- мизерия. Неусетно фокусът на момичето  се премества върху краткосрочния проблем за връзването на месеца и идеята за усъвършенстване и успех в дългосрочен план отива в девета глуха.  После махва с ръка, забравя всички клетви как ще учи и ще работи и остава само с работата и играта на семейство.  Тоя филм сме го гледали в 1234 вариации и в повечето случай свършва зле.
    Нали разбираш, че вместо да изкара един зле платен, но перспективен стаж, или  да  се възползва от програмите за студентски обмен ,  авторката  ще трвба да работи нещо което плаща сметките. 
    Неодобряващите идеятя й сме все хора около и над 40, това момиче може да ни е дете.  Опитваме се да я убедим да не си минира бъдещето.



    Доста над 40г съм и съм минала по път, който, според повечето от вас е по-трудно Ив от пътя, по който тръгва авторката. Заминала съм за Англия сама, без родители, но и без гадже, с което да деля разходите във времена, в които за работа и установяване се изискваше виза. В Англия не е кой знае колко трудно човек да се изнесе. За хора с право на работа проблемът липса на пари за наем не съществува. При липса на трудова активност, ниски доходи част от наема или целият наем се покрива от социална и това докато доходите се увеличат. При наличие на обстоятелства като бременност, дете, увреждане - умствено или физическо, хронично заболяване семейството или човека го настаняват временно някъде и после му предлагат постоянно жилище под наем.

    Най-интересните ми години бяха точно докато работех и учех. Това, което най-много ми харесва в англо системите е гъвкавостта на трудовия пазар и многото възможности при ниска бюрокрация.

    Стаж тя може вече да е изкарала. От програми за студентски обмен може да се възползва и докато живее сама или с гадже. Ерасмус имаше по мое време, сега с Брексит не зная какво ще има или няма.

    Повечето се хващате за ниските и доходи. Моите бяха още по-ниски. Парадоксално печелех много повече пари, когато работех за ниска заплата + бонуси, отколкото когато получавах висока заплата.

    С четири езика ми бе да си намери работа, която да е добре платена за малко часове. С езиците си намирах по-интересни и платени работи отколкото с дипломите.

    Не разбирам защо двама млади, здрави, работещи хора без деца на врата ще трябва да мислят за вързване на края на месеца ако не купонясват непрестанно и не се дрогират.

    И си цъфнала и завързала.  Joy
    Не работиш. Не правиш нищо по цял ден (твои думи). Не си постигнала абсолютно нищо в живота си. JoyИначе философстваш и даваш съвети. Мноого си смела.

    # 102
    • Street of Dreams
    • Мнения: 13 473
    Наистина не виждам защо е нападната в момента Невена. И то с каква радост! Факт - преди беше по-трудно -
     следване, работа, документи, визи, от никъде помощ, сама. Какъв е проблемът? Растеш. Докарала я е до там да може да си позволи да не работи - какъв е проблемът? И на кой изобщо му влиза в работата?

    Жената се старае да ви опише защо на запад не е никакъв проблем да се изнесеш на 18, вие я нападате. Всичко, което казва, е истина. Сега е далеч по-лесно от финансова гледна точка, за която все говорите - право на работа, език, не си нов в чужда страна и социалната система ти е спасителна мрежа, която те поема ако не се справиш с тези ресурси. Защо да не дава съвети, като през толкова много е минала? Трудно беше тогава и пак не беше невъзможно. Какво, като бяхме на 18? Нашите също бяха против - какво от това? Аз го исках, исках да порасна. На 18 морето ти е до колене, ако родители и учители са свършили добра работа. Бяха трудни, но страхотни години.

    # 103
    • Мнения: 8 219
    Абе моме, 100 човека ти казват едно, ти се хващаш за единствения, който казва това, което искаш да чуеш. Ми троши си главата, но ако съм на майка ти, хич и няма да те погледна повече като си толкова ербап. А, че нещата ще се осер@т е очевидно за всички.

    # 104
    • Мнения: 3 322
    Наистина не виждам защо е нападната в момента Невена. И то с каква радост! Факт - преди беше по-трудно -
     следване, работа, документи, визи, от никъде помощ, сама. Какъв е проблемът? Растеш. Докарала я е до там да може да си позволи да не работи - какъв е проблемът? И на кой изобщо му влиза в работата?

    Жената се старае да ви опише защо на запад не е никакъв проблем да се изнесеш на 18, вие я нападате. Всичко, което казва, е истина. Сега е далеч по-лесно от финансова гледна точка, за която все говорите - право на работа, език, не си нов в чужда страна и социалната система ти е спасителна мрежа, която те поема ако не се справиш с тези ресурси. Защо да не дава съвети, като през толкова много е минала? Трудно беше тогава и пак не беше невъзможно. Какво, като бяхме на 18? Нашите също бяха против - какво от това? Аз го исках, исках да порасна. На 18 морето ти е до колене, ако родители и учители са свършили добра работа. Бяха трудни, но страхотни години.

    Е то и аз живея "на запад", от доста години, та точно Невена ще слушам! Както казах, нищо не е постигнала тя, за да дава съвети на другите. Нейните истории са изсмукани от пръстите и. Един човек направи нещо, тя го генерализира за цяло общество/град/държава.  Затова я "нападам". Или, казваш, нямам право на мнение? Тя може да  преувеличава и си измисля, аз нямам право да я критикуваМ???

    # 105
    • Street of Dreams
    • Мнения: 13 473
    Дори и да имаше някакво значение за някого тук какво според теб не е постигнал еди кой си... Мястото на твоята неприязън не знам дали има място във форума, но в тази тема определено няма. Поне за мен, като страничен човек, включването ти изглежда...странно.
    Ако смяташ, че нещо си е измислила в горния пост, а ти имаш повече опит, моля да го обориш - за всички би било полезно.

    Общи условия

    Активация на акаунт