Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Magi, в кой университет си приета и с какви такси?Не зная от колко години си в Англия,но имаш доста граматически и пунктуационни грешки.В англ.граматика също се използват препинателни знаци.

# 31
  • Мнения: 25 621
Не мога да го разбера този зор за семеен живот. След 18 са най-хубавите години на една жена – вече може да прави каквото си иска, без никой копче да ѝ каже.
В случая авторката ще учи и ще работи. В свободното време ще се среща с гаджето. Вкъщи ще се прибира евентуално само за едното спане.
Вярно, родителите ѝ може да имат претенции за някакво участие в разходите, да си чисти стаята и може би да помага в поддържането на дома, но дотам.
Ако гаджето е същото онова българче, най-вероятно цялата домакинска работа ще легне върху нея и вечер гаджето, вместо с цвете в ръка, ще я посреща с въпроса „Какво ще ям?“ и „Изпра ли ми дрехите?“.
Но пък всеки си шета на акъла, щом слугуването я влече...

# 32
  • Мнения: X
Социалният отпадък е манталитет,  всичките му проявления са просто следствие.
Абсолютно съм ЗА независим и самостоятелен живот, но от едва що направила 18 и завършила даскало ще ми твърдиш, че е в реда на нещата и ще стане работещ член на обществото от нея? Ми ок, радвам се на оптимизма ти. Като сме заговорили за виждане, имаш ли наблюдения за успеваемостта на такива бързаци?

# 33
  • Мнения: 11
Вие защо им берете дерта до къде ще стигнат?Големи са ще се оправят.
Защото най-вероятно бодрите позитивни мисли няма да стигнат. Ще се спънат и ще останат на ниво 'социален отпадък', уайт траш по английски.
Преди месец, като пусна другата си тема, това момиче не работеше. Сега е взела първа заплата, пръснала я е за глупости, защото няма големи лични разходи като жилище, ток, вода и заеми, и е решила, че е финансово подкована за квартира.
Еми извинявай, ама големите хора са за това - да покажат на малките така щото последните да се поучат от чужда грешка, вместо сами да си счупят главата.

Преди да започна да пиша , бих искала да се извиня ако не ви “харесвам” макар и да не ме познавате Simple Smile незнам защо винаги трябва да се пише със омраза.. това момиче не живее в България и не е като всички останали “лигли” , това момиче което казвате сигурно си е изгарчила първата заплата за глупости не е изгарчила нито стотинка дори а ги е заделила , това момиче е дошло тук без знания на английски език а сега говори 4 езика , това момиче е издържало 8 изпита с отличен успех и благодарение на това има средно образование , това момиче е прието във университет със степендия за отличник , това момиче е изгледало малката си сестричка от месец 2ри до 2ра година Simple Smile това момиче винаги е помагало за семейството си но веднъж не е изпитало “подкрепа” нито е чуло “обичам те” това момиче е учило до 2 сутринта със бебе до главата за да може мама да работи Simple Smile и никога не съм мислила лошото на хората нито съм показвала омраза към околните както вие правите .. благодаря ви много че ми сложихте отценка без да знаете коя съм Simple Smile

# 34
  • Мнения: 11
Magi, в кой университет си приета и с какви такси?Не зная от колко години си в Англия,но имаш доста граматически и пунктуационни грешки.В англ.граматика също се използват препинателни знаци.

Здравей, напълно съм наясно че не пиша правилно на Кирилица, но живея тук от близо 8години и не практикувам българският език освен у дома Simple Smile приета съм във Univerisity of London със Авиация и Туризъм, униврситета поема всички такси след което започна ли работа по професия ще трябва да се връщат по малко Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 375
И какви доводи изтъкват родителите ти,когато ти казват,че не са въодушевени от това да се изнесеш сега и да заживеете заедно? Не харесват момчето и го смятат за неподходящ ли,считат,че си малка и няма да се справиш ли,страхуват се да не потънеш в "семейния" живот и да оставиш ученето ли,страхуват се да не би да станеш майка рано ли....или какво?
Скрит текст:
Моята дъщеря става на 19г. другия месец....но и аз ще съм резервирана ако ми каже ,че иска да заживее заедно с приятеля си.

За работата-след като започнеш септември като студент ще имаш право само на 20ч. седмично работа.Имай го в предвид.

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 21:07 от Zhani

# 36
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Социалният отпадък е манталитет,  всичките му проявления са просто следствие.
Абсолютно съм ЗА независим и самостоятелен живот, но от едва що направила 18 и завършила даскало ще ми твърдиш, че е в реда на нещата и ще стане работещ член на обществото от нея? Ми ок, радвам се на оптимизма ти. Като сме заговорили за виждане, имаш ли наблюдения за успеваемостта на такива бързаци?
Би ли ми отговорила къде живееш в България или си някъде навън?После ще ти обесня за уайтраша дали е манталитет или избор на самият човек да стане уайт траш.

# 37
  • Мнения: 14 966
Маги, много млади момичета се изнасят от дома си заради негативи към родителите си, уж да се спасят. Това е бунтът, през който всяко дете минава . Ти сега си мислиш, че си много самостоятелна, зряла, успешна и си решила, че да заживееш с момче е голяма стъпка. Пишеш, че той работи по специалността си - това момчето на 21 години от България ли е ? Или някое друго ? Ти си на възраст, когато имаш право да се отделиш. Но съпротивата на родителите ти е свързана с някакви тревоги. Какви са те ? Бъди сигурна, че родителите ти мислят доброто, може би не го изразяват по най-добрия начин. То е ясно, че като си наумиш , и ще скочиш в дълбокото. Но дали това е най-доброто за теб ? Ти как мислиш ? Дай аргументи против живеенето у вас / още една две години поне / и ЗА - да живееш с момчето .
Моят син също излезе от дома ни на 18 и половина години, но не заживя с  приятелката си. А ходеше с нея от 4 години. И майка и не я пусна , а и аз нямаше да му позволя да живее сам, ако се бяха събрали в онзи момент. Много е рано на тази възраст да се играе на семейство, защото е опасно от бременности и всякакви други ранозрейни решения .
Не се сърди на коментарите- щом питаш, едва ли очакваш тук насърчения. Повечето са майки на деца и се вълнуват , като не ти мислят лошото, повярвай ми.

# 38
  • Мнения: X
не е изгарчила нито стотинка дори а ги е заделила ,  
Много обичам някой да почне да ми обяснява как не го познавам.
Хората си приличаме. Може да не те познавам лично, но съм виждала достатъчно момичета като теб. А това, че изказвам огромни съмнения, не е от омраза.
Не осъзнаваш, че единствената причина да спестиш цялата си заплата е, че всичко ти е осигурено. И си мислиш, че си подкована. Не, не си. Ще го разбереш, когато се наложи да искаш пари от мама и татко, въпреки добрата заплата.

Би ли ми отговорила къде живееш в България или си някъде навън?После ще ти обесня за уайтраша дали е манталитет или избор на самият човек да стане уайт траш.
От дълбока циганизирана провинция, минала през големи градове, в момента на квартира в София. Никой не ми помага, абсолютно сама се издържам. Не че няма кой, аз не искам. Чисто мой избор е.
Какво ще ми обясниш, за чакането на социалните помощи, за алкохолизма, за дрогите или за големите фантазии без нужните качества за постигане? Нали това дете днес си мисли, че всичко, що хвърчи, се яде. Утре, като не успее да се наяде, щото то хвърчало нависоко, ще се чуди върху кого да хвърли вината, че не е успяла да се наяде. Още отсега е почнала полекичка - родителите й са й виновни.

# 39
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Аз бих била против. Сега ти е времето за още образование, гледане в бъдещето и... живот. За какво ти е да си играеш на домакиня от 18г.? Прави са момичетата, вместо да се занимаваш с лични интереси, хобита, образование... като се прибираш вечер, ще переш мръсни гащи и ще готвиш манджи.

Ще вземе и някое бебе да ти направи и отсега си знай, че половината възможности, които имаш в този живот ще бъдат зачеркнати. Първо се гради личност и професия, а след това семейство.

# 40
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Уайт траша не работи.В България типичния уайт траш са наркоманите.Човек който става сутрин и отива на работа макар и за минималното не е  уайт траш.Момичето има амбиции, ако момчето е добро и вървят ръка за ръка ще се справят.Ще се наядат и още как храната в Англия е евтина.

# 41
  • Мнения: 11 358
И до къде ще стигнете с 2000 Лири на месец в Лондон за двама? Това си е жива мизерия ...
Все едно си с 200 лв. в София.
Вие защо им берете дерта до къде ще стигнат?Големи са ще се оправят.

Хич не ми обяснявай как на 18 са ГОЛЕМИ!
Деца са! Само моля за приказките за бабата на някого дето раждала на 15 да останат в миналите векове.
На 18 да се изнесе да живее с мъж си е живо прецакване на живота. На 20 ще се пръкне бебето.
Специалност Авиация и туризъм  Joy това за стюардеси ли е нещо? До колко години човек е стюардеса. Като стане на грандиозните 40 - 50 години какво става с него?

Мило момиче, градиш всичко като кула от карти. Нищо не е обмислено, всико е импулси и действия водени само от "аз искам". Хубаво - обичаш момчето, за какво да живеете заедно? Ами той да живее на квартира, а ти със вашите. Погаджейте се, забавлявайте се. За къде си се забързала да ставаш домакинята на къщата?

# 42
  • Мнения: X
Уайт траша не работи.В България типичния уайт траш са наркоманите.Човек който става сутрин и отива на работа макар и за минималното не е  уайт траш.Момичето има амбиции, ако момчето е добро и вървят ръка за ръка ще се справят.Ще се наядат и още как храната в Англия е евтина.
Уайт трашовете не е нужно да са безработни. Уайт траш е и работещ беден, който пие, пуши, търка билетчета, държавата му е виновна и чака да му капнат 'едни 10 бона, да видиш кво ще напрая'.
Социалният отпадък е следствие от кофти пример, кофти възпитание и кофти решения в живота.
Амбиции? Сигурно се шегуваш, та тя иска да живее като съпруга и слугиня. Не че е лошо, но е твърде лесно постижимо за всяка жена с две ръце и два крака, за да е амбиция. А като я завърти животът, слугинажът ще й отнеме толкова много време, че за нищо свястно няма да успее да мисли.
П.п. Още чакам статистика и примери за успеваемост.

# 43
  • Мнения: 11 358
И аз се присъеденявам към питащите защо твоите родители, които го приеха в дома си, свалиха кредита си на доверие? Какво казват, че ги притеснява?

Дали той не те манипулира и използва? Ако излезе сам на квартира ще му е по-трудно, дали не му е по-удобно с теб.

# 44
  • Мнения: 18 561
Единственото, което отрезвява е да опиташ желаното.Щом чак септември ще почва да учи, има време до тогава да поиграе на семейство или просто да се насити на секса.Вместо да сменя 15 партньори  дори е здравословно с един.И все пак  някои се женят млади за първата любов и остаряват заедно,ние не сме  пророци да знаем какво ще стане.Освен  това не всички стават академици ,лекари, научни работници, трябват и други професии.
Но  има едно голямо НО ,щом родителите са против може би познават нещата  в същината им и обикновено са прави.Не за нас ,за себе си да послуша съветите-да начертае  плюсове и минуси на цялата работа , на тях двамата и  да свери с родителските,може би ще се различават тотално.Ако поне наполовина съвпадат.- аз бих я подкрепила   пък нанатък тя ще реши как да продължи.И без бебе задължително докато не се увери  какво прави и дали го иска.А щом ще учи и работи  , по добре с една гриаж по-малко да е.

Общи условия

Активация на акаунт