WIZZ AIR - 33

  • 57 974
  • 773
  •   1
Отговори
# 300
  • на село
  • Мнения: 834
Моят съвет е да си носите копие на акта за раждане. Не тежи, нито заема място  Wink
Понякога нещата зависят от субективната преценка на някого или на неговата некомпетентност.
Еднакви имена не доказват роднински връзки. Изключително внимателни са, когато пътуват млади момичета.
И така трябва да е. На нас са ни правили проблем на сухопътната граница с Гърция.

# 301
  • Мнения: 490
винаги нося копие и аз, за вс случай. А и сме без брак. На летище София обясниха, че не го искат, проверявали в системата, на границата ни с Гърция обаче ми го искат редовно. Предполагам, за да не влизат обратно вътре и да проверяват, което отнема време, не са на гише там. Мисля, че е редно да се носи.

# 302
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Аз съм чела и на нашето летище, че правят допълнителни проверки, особено ако тийн пътува сам например. Не е много приятно, но одобрявам, все пак е за наша сигурност
За нашето е ясно. Това им е работата - да не допуснат дете БГ гражданин за излезе от страната без двамата си родители или без надлежно упълномощен придружител. Въпросът е, че щом това дете е пуснато извън страната, какво проверяваха пак немците.
Не знам и аз какво точно проверяват, но е от скоро това. Последните пъти като летях сама с 1 от децата ни, си носих подписано многоезично съгласие от бащата /той е германец, децата ни също, само аз българка/ най-вече за пред германската полиция. Навремето, когато вадихме паспорт на първото ни дете, ни казаха в общината, че такива декларации се искали само от родители със смесен брак от арабските държави. От тогава мина доста време и подозирам,че покрай многото смесени бракове или родителство без брак и свободата на пътуване из ЕС са се случили достатъчно извеждания на деца без съгласие на другия родител, за да се засили контролът..а и покрай бежанската вълна нищо чудно да са нащрек властите.

# 303
  • Мнения: 1 925
Добър вечер, имам един нелеп въпрос. С 32 кг съм регистриран багаж, та нали мога да си взема 5 суджука и 20 шишенца капки за нос ? Моля без подигравки, сериозна съм Neutral Face

# 304
  • Мнения: 3 373
Да  можеш без проблем.

# 305
  • Мнения: 1 925
Благодаря ви за бързият отговор !

# 306
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ама тези 20 шишенца капки за нос дали пък няма да се счетат за търговия?

# 307
  • Мнения: 3 373
Те ще бъдат в чекирания багаж.

# 308
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
А на скенера няма ли опасност за ги "изловят"?

# 309
  • Мнения: 3 373
Мисля, че бъркаш ръчен с чекиран багаж.

# 310
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Добре де, пуснат на лентата бегаж за чекиране и отвеждане към багажното на самолета, не минава ли пак през скенер?

# 311
  • sf
  • Мнения: 10 180
Според мен минава на скенер. Не вярвам да няма контрол.

# 312
  • Германия
  • Мнения: 8 102
И чекираният багаж минава през скенер, най-много да я привикат и накарат да отвори и даде обяснение, защо пренася такива количества.

# 313
  • Мнения: 1 925
Охх, дано не...

# 314
  • Мнения: 2 466
Добър вечер, имам един нелеп въпрос. С 32 кг съм регистриран багаж, та нали мога да си взема 5 суджука и 20 шишенца капки за нос ? Моля без подигравки, сериозна съм Neutral Face

В много държави е забранен вносът на меса всякакви. Не е зле да провериш в държавата, в която отиваш какви са разпоредбите. Може да имаш неприятности, ако решат да ти проверят багажа на влизане.

Общи условия

Активация на акаунт