WIZZ AIR - 33

  • 57 930
  • 773
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 325
Добре де, пуснат на лентата бегаж за чекиране и отвеждане към багажното на самолета, не минава ли пак през скенер?

Минава. Само че на летището не се инересуват дали въртиш търговия, а дали носиш взрив.
В случая най-вероятно и на митницата няма да гледат, ако се лети във ЕС

# 316
  • Мнения: 99
2017 пътувахме за Франкфурт и ни искаха преведен акт за раждане Simple Smile Тогава синът ни беше на 6 месеца.

# 317
  • Мнения: 2 465
2017 пътувахме за Франкфурт и ни искаха преведен акт за раждане Simple Smile Тогава синът ни беше на 6 месеца.
Цитирам Вас, но се обръщам към всички, които споделят подобна информация. Има огромно значение с колко и какви гражданства са децата, за които се отнася тази информация, и откъде закъде пътуват.

Иначе споделянето не е от особена полза.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 12:16 от :::

# 318
  • гр. София
  • Мнения: 445
Точно така! Уточнявайте, защото се създава излишен смут. Когато пътуваме с децата, не носим копия от удостоверенията за раждане, НО - имаме сключен брак, децата са български граждани (като нас) и сме с еднакво постоянно местожителство. В никоя от съседните нам държави не са ни искали допълнителни документи, нито по летищата в Европа.

# 319
  • Мнения: 2 465
За да издаде такава декларация,  самият нотариус иска копие от акта за раждане. На летището в София не са ни искали акт за раждане на детето с българско гражданство - имат данни в системата за родителите. На границите ни с Гърция и Турция, обаче, българските граничари искат да видят копие от акта за раждане.

# 320
  • София
  • Мнения: 11 987
За да издаде такава декларация,  самият нотариус иска копие от акта за раждане. На летището в София не са ни искали акт за раждане на детето с българско гражданство - имат данни в системата за родителите. На границите ни с Гърция и Турция, обаче, българските граничари искат да видят копие от акта за раждане.

На сухоземните граници искат акт за раждане, защото ги мързи да погледнат в системата.

На влизане в България от Сърбия ми искаха и талон на колата, който бе в чантата ми на задната седалка. Тогава полицайката, каза следващия път да си го приготвям и него, тя можела да види в системата, че колата е моя, но ставало по-бавно.
Колко пък да е бавно, щом бе проверила всичко преди да успея да си взема чантата от задната седалка?!

# 321
  • Мнения: 1 141
Ние сме пътували с децата по въздух и суша, като досега не са ни искали никога удостоверения за раждане на децата, нито в България, нито в чужбина. Уточнявам, че сме български граждани, всички сме с еднаква фамилия и децата нямат друго гражданство.
За деца, единствено български граждани, единствената проверка би трябвало да бъде при напускане на страната и не виждам основание да се извършват проверки в чужбина. Но предполагам, че такава винаги може да бъде обоснована със съображения за сигурност.

# 322
  • Мнения: 1 122
Особено ако има пуснат бюлетин за издирване на дете от България...
Но нека не разводняваме темата.

# 323
  • Мнения: 307
Момичета Понеделник летим за Дубай, може ли с телефоните да се чекираме? ( за Болоня стана с телефона, но нз в Дубай как е летището)
Също така сме с приорити, но нали мога и малка чанта да взема и да попитам дали може такава раница къде в Екото ги бяха пускали, американ туристър  нещо такова.
А и майка ми искала луканка и сирене да вземе хахах може ли?
Благодаря ви

# 324
  • Мнения: 4 325
Момичета Понеделник летим за Дубай, може ли с телефоните да се чекираме? ( за Болоня стана с телефона, но нз в Дубай как е летището)
Също така сме с приорити, но нали мога и малка чанта да взема и да попитам дали може такава раница къде в Екото ги бяха пускали, американ туристър  нещо такова.
А и майка ми искала луканка и сирене да вземе хахах може ли?
Благодаря ви

ЗА Дубай може с телефоните, ОТ Дубай не може
какъв е багажа няма значение, гледа се дали влиза в клетката, раница, мешка, найлоново пликче, кашон, все едно

ако има саламура (течност) към сиренето няма да може, за другото вижте митнически и санитарни изисквания за дестинацията
разправяли са ми, че са носили свинско филе с фалшив етикет "телешко", ама не виждам смисъл от подобни изцепки

# 325
  • Мнения: 2 064
Здравейте
някой знае ли дали можем да пренесем кучешка храна в ръчния багаж

# 326
  • plovdiv
  • Мнения: 130
Здравейте
някой знае ли дали можем да пренесем кучешка храна в ръчния багаж

Ако не е течна или пастет, може.

# 327
  • Мнения: 99
Интервсно ми е полета ми е на 6ти април без запазени места .. защо ще мога да се чекирам толкова рано ?

# 328
  • Мнения: 741
Реално няма да можете, освен ако не запазите места.
Дава ви да започнете да се чекирате, но след като стигнете до избор на място, не изберете ли такова изписва, че не можете да продължите.

# 329
  • Мнения: 1 122
Интервсно ми е полета ми е на 6ти април без запазени места .. защо ще мога да се чекирам толкова рано ?
И в първия пост на темата, и в сайта на wizz пише кой кога може да се чекира. Няма места, няма чекиране. От 48 часа преди полета ще можете, ако не си платите места.

Общи условия

Активация на акаунт