Какво мислите за този тип мъже?

  • 9 247
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 262
...
Повечето свободни жени, които познавам и ми допадат в диапазона 27-32 ...


млади са още. ако имат кариера можеш да опиташ да ги вържеш с бебе след 38

# 46
  • Мнения: 2 404
Нищо чудно, че и за обратен не те е обявила. Защо си я обидил така жената - ерген човек си, необвързан, подпийнали сте след парти, не ѝ се ходело с такси... и ти да я върнеш. Толкова ли беше грозна? Със сигурност се е почувствала грозна и непривлекателна. Това жените хич не го понасят добре.
Не си искал сериозна връзка - ми хубаво, и тя не е искала. Тя си е казала какво иска.
Пък за другото ти питане - какво има да обясняваш какво искаш и не искаш, те жените и без това си мислят, че по-добре от теб знаят какво искаш ти. Прави каквото ти идва отвътре, пък ще се види животът накъде ще те отведе. Може да срещнеш някоя, с която да искаш семейство и деца. Няма смисъл да се самоограничаваш, наистина звучиш като "гроздето е кисело".

# 47
  • Мнения: 29 328
Може пък човека да не иска да си ляга с всяка, която му се предложи! Самоуважение му се нарича това. Peace

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Интересно ми е да разбера какво вие мислите за мъже, които са направили такъв избор и имате ли нещо против тях?
Изобщо не мисля, че някой човек, бил той мъж или жена, може да направи такъв избор съзнателно. Ако срещнеш подходящият човек изведнъж ще ти се прииска да си промениш живота. Ако не го срещнеш може и да не ти се прииска. Но не е въпрос на предварително решение. Разбира се, нормално е човек на 30, поради липсата на житейски опит, да си мисли че всичко зависи от него.  Mr. Green Всъщност много малко зависи от теб. Та съветът ми е да не вземаш такива крайни решения, особено пък на тази възраст. Дай се време и шанс, живей си живота както в момента ти харесва, то каквото трябва да стане ще стане. Няма нужда ти да го решаваш предварително.

# 49
  • Мнения: X
Може пък човека да не иска да си ляга с всяка, която му се предложи! Самоуважение му се нарича това. Peace

Това. Също така ситуацията не ми се понрави, но няма да изпадам в подробности. Да кажем, че постъпих прагматично. Обичам си работата и си уважавам спокойствието на работното място, а от лични наблюдения знам за негативите на тези офис романси. Както написа някой по-горе "на работа се работи". Не бях груб или да съм я накарал да се чувства грозна или нежелана, затова и дипломатично обясних като на човек.

Цитат
млади са още. ако имат кариера можеш да опиташ да ги вържеш с бебе след 38

Доста често и мен ме спохожда същата мисъл, но не ми се вижда нормално.

Цитат
Изобщо няма смисъл да влагаш такъв драматизъм и перфекционизъм в отношенията между хората и изискванията ти към жените. Дори и да срещнеш някоя, в която да се влюбиш, ще си изкарате готино няколко години, евентуално ще създадете семейство, може да се задържите 5-10-15 години и накрая неминуемо ще се разделите, до края на живота ти никой няма да остане до теб, пусни я тая излюзия. Но няма и нищо лошо в това, преживявате заедно моменти, градите и това е, гаранции няма. Струва ми се, че искаш някоя сгодна женица, която да ти гарантира, че никога няма да те напусне, да се влюби в друг, да ти изневери - е такова нещо няма, така както и ти не можеш да гарантираш как ще се чувстваш след години и дали няма да хлътнеш по друга. Хубавото на живота е, че възможности за ново начало и още по-голямо щастие винаги има.

Hands Thumbsup


Цитат
това в социален план ще ти донесе следните разочарования - скоро по празници, почивни дни, ще ти стане тъпо да те присламчват към двойките, самотните бегачи ще стават все по-малко и все по - да кажем, непонятни и неприемливи за теб.

Аз като цяло не се имам много събиранията ми с двойки, дори и във връзка тези излизания са ми били малко досадни, но разбирам идеята.


Цитат
Не е заради високи критерии. Не е заради прекалено лош характер. Не е заради някакъв романтичен идеализъм. Не е от мързел или бездействие.

Разбирам за какво говориш. Аз също не бих определил моите критерии за високи. Но за всичко си права.

Цитат
И в домакинството не си помагал, а си изпълнявал твоята част, то не е чужда отговорност, в която само да помагаш, тя си е твоя и я поемаш. Помощ можеш да окажеш на приятел, съсед, роднина, у вас не е помощ.

Такъв е изразът, но съм абслютно съгласен с написаното Relaxed На мен ми доставя удоволствие, но наистина има много мъже, които не желаят да се включат.


# 50
  • Мнения: 31 669


Това. Също така ситуацията не ми се понрави, но няма да изпадам в подробности. Да кажем, че постъпих прагматично. Обичам си работата и си уважавам спокойствието на работното място, а от лични наблюдения знам за негативите на тези офис романси. Както написа някой по-горе "на работа се работи". Не бях груб или да съм я накарал да се чувства грозна или нежелана, затова и дипломатично обясних като на човек.



Грешката ти е била, че си и обяснявал твърде много. Бил и дълго време с еди коя си, бил си зарязан, недоверчив си и т.н.
Такива подробности и то лични, не се говорят на колеги. Освен ако не са колеги, които са ти много, ама много близки.
Има вероятност тя да те е пооплюла пред хората и да е изръсила някоя и друга лъжа.
Казваш някак тактично, че нямаш интерес към нея и, че с колежки не се забъркваш и приключваш.
Или пък казваш, че си имаш приятелка и слагаш точката.

# 51
  • Мнения: 17 407
А като нямат информация, почват да си я набавят от собствения ресурс  - съчиняват, таманят, красят (и тук е така 😊). Нали знаеш как се уплътнява работното време.

# 52
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
По тази линия - мисля, че е много жалко и тъжно това с вечното криене на личното пространство, чувства, разсъждения. Не са си чужди да си легнат, обаче да открехнеш леко душата си - тц. Защо са толкова гадни хората? Човекът е бил открит с нея - за да не я нарани, да са остане коректен, дипломатичен и пич - за да не се почувства тя зле. Обяснил й е като на човек, че за връзка не е готов, което си значи "не бих се възползвал за една вечер, аз съм сериозен" - тя да си прецени. А тя веднага го е използвала за оръжие срещу него. Наскоро една приятелка от малък град ми разказваше, че при тях е така и всеки е някакъв екстремно прикрит, а гледа да извлече информация за някой друг - някакво отвратително общество. Всъщност и тук във форума го забелязвам в някои потребители - еди кой си посмял да сподели нещо лично за себе си и го разнасят с години като оръжие срещу него. Не го разбирам.

Пък и на целия офис какво му влиза в работата дали той ще се жени или не? Сякаш всички са чакали пръстен от него, та са се разочаровали. Да беше казал че е гей, по-нормално щяха да го приемат сигурно. Ама как тъй няма да се жени?

# 53
  • Мнения: X
Ако не следваш клишета, си out и мнооого странен (абе стар ерген и стара мома са мръсни думи). Кога ще се ожениш; айде де кога ще ме снабдиш с внуци; на кой ще остане къщата, дето цял живот градим; кой ще те гледа на стари години; кво ще кажат хората, аууу! И т.н.... Е, това е истината! А сега де!

Авторе, благодари за това, което имаш и се радвай на нещата, които харесваш. На тези, които говорят против твоя живот - махни с ръка и продължи напред. Всеки има свой път и неизбежно ще го извърви със своя почерк Simple Smile

# 54
  • Мнения: 18 982
Здравейте. Аз съм мъж на 31г. и през двайсетте си години имах дълга връзка с жена, с която се разделих преди 3г. Бих казал, аз поначало съм добре възпитан и образован мъж, помагам с домакинството, не пия и не изневерявам, не съм конфликтен и дадох най-доброто то себе си в тази връзка. Причината беше хлътването й по друг мъж, с която тя отказа да прекрати отношения. Раздялата беше бърза и именно заради това ме хвана доста неподгтовен, тъй като планирахме сватба и бебе след няколко месеца, тъкмо си намерил работа с по-удобен график да помагам с бебето и т.н.

След като се разделихме, вече нямаше смисъл да стоя на тази работа и си намерих доста по-добре платена. И така вече 3г. нямам сериозна връзка, върху която да работя за семейство. Някак свикнах със свободата си, с начина си на живот и не мога да намеря човека, на който да се доверя. Добре е да уточня, че харесвам живота си повече от преди, тъй като поради повечето свободно време пред мен се отвориха повече социални и професионални въможности.

Повечето свободни жени, които познавам и ми допадат в диапазона 27-32 и имам контакт с тях също не изпитват потребност да има сериозни връзки, а тези с които имах краткотрайни връзки дадоха много лоши индикации още в началото - екстремна безотговорност, ревност или манипулативност. Разбирам, че на 30г. всички носим някакъв багаж от миналото си, но не харесвам крайностите и тези кратки връзки ме разочароваха като цяло.
Просто явно нямах късмет с връзките, затова реших да се откажа от моята мечта да имам семейство.  Не съм женомразец или пък нещо такова, просто загубих интерес. И така вече една година без да изпитвам особена празнота.

Наскоро една колежка, с която станахме по-близки покрай един проект и тя започна да ми прави явни намеци, че и допадам и дори след фирменото парти искаше да преспи с мен у нас, защото не й се давали пари за такси до тях, тъй като живее в един от най-крайните квартали на София. Говори ми как скоро тя щяла да разкара приятеля си, тъй като не бил амбициозен и по цял ден пушел трева, как искала сериозна връзка  с някой като мен. Съвсем по човешки й обясних, че първо, това все пак тя все още си има приятел и второ, разказах й подробно всичко горенаписано защо не търся вече сериозни връзки.

Изглежда, че е споделила разговора ни с останалите колежки и дочух, че едва ли не женското съсловие на работа ме "осъждало" за избора ми, че съм решил вече да не търся партньор и да нямам семейство. На мен ми стана неприятно, защото това е нещо лично все пак, което съм и го съобщил на 4 очи. По-неприятното обаче е, че след това повечето колежки, с които имах приказка някак си се отдръпнаха от мен, въпреки, че не съм направил нищо лошо.

Интересно ми е да разбера какво вие мислите за мъже, които са направили такъв избор и имате ли нещо против тях?


Да не си медицинска сестра, учител или държавен чиновник? Каъв е този феминизиран кокошарник, пълен с колежки? Смени си работата с по-мъжка и по-добре платена.

# 55
  • BG
  • Мнения: 892
Евала бих ти казала-заявил си ясно и открито какво искаш. Защото има мишки, които им се играе на семейство, обаче като се появи бебето...решават, че не са се наживели и после олеле какво стана!
Цитат
Може пък човека да не иска да си ляга с всяка, която му се предложи! Самоуважение му се нарича това. Peace

Това. Също така ситуацията не ми се понрави, но няма да изпадам в подробности. Да кажем, че постъпих прагматично. Обичам си работата и си уважавам спокойствието на работното място, а от лични наблюдения знам за негативите на тези офис романси. Както написа някой по-горе "на работа се работи". Не бях груб или да съм я накарал да се чувства грозна или нежелана, затова и дипломатично обясних като на човек.
Боже, доживях мъж да напише това и го казвам в положителния смисъл. bouquet

# 56
  • Мнения: 1 715
Не съм изчела всички коментари, а първата страница.

Към автора: Това, което си преживял, се е случвало на всеки под някаква форма. Има далееееч по-драматични истории. Всеки върви по свой път и усвоява своите житейски уроци.

Сигурна съм, че ти предстоят още много любови. Едва на 30 си Simple Smile и по-добре, че не с се вкопчил в идеята за семейство и деца, защото подобни вманиачавания водят до грешен избор на партньор. Всичко ще се случи от само себе си в точния момент. И тогава нито ще мислиш дали искаш ли, нито дали е моментът, нито дали е правилно. Всяка твоя клетка ще знае, че е!

Колкото до поведението на колежката ти: отхвърлената жена е опасен враг. Бъди над нещата! Пред себе си си чист - бил си искрен с нея. Всеки има право да те харесва или не! Бори се единствено за това да не загубиш себе си, стремейки се да угодиш на останалите. Вярвай, че си точно такъв, какъвто трябва да бъдеш! Ще се заобиколиш с правилните за теб хора - приятели, половинка. Хубаво е, че светът е цветен и за всеки има по нещо.

# 57
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 764
Какво толкова лошо има да прекараш една нощ с жена, която сама желае това? Все пак жените споделят помежду си, и ако я беше уважил щяха да те гледат по съвсем друг начин.
След като сте станали по-близки, явно я намираш за привлекателна. Принципите ще ги оставиш за момента, в който се обвържеш сериозно. Може жената да иска да се почувства желана, да си вдигне самочувствието. Може да иска авантюра за една нощ. Изобщо какво губиш ако работите потръгнат? Само печелиш.

Предната потребителка правилно ти е казала, че отхвърлената жена е опасен враг. Така, че не се чуди защо сега те гледат така. В техните очи ти вече не покриваш критериите за мъж.

# 58
  • Мнения: 29 328
Айде, стига глупости!!!

Какво лошо имало?!? Да не е длъжен да си ляга с всяка, която го пожелае? Що за малоумие?!? Щял да ѝ повдига самочувствието...….? Че защо?

Единствено, че трябва по-деликатно да се отказва - примерно: Проблемът не е в теб, нещо съм болен/ главата ме боли/ кръстът ми е схванат/ лошо ми е....и т.н.

# 59
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
А да бе, тя да реши, че ще оставя гаджето и иска с него, после още по-големи приказки и разправии - той ме оправи и ме остави. И айде пак враг, пак наранена жена. Той да не е длъжен да ги "уважава" и да им вдига самочувствието?

А човека просто ми се струва, че не е на фаза "ловец".

Писали сме едновременно с Натали.

Общи условия

Активация на акаунт