Омъжена, но самотна. Накъде?

  • 8 697
  • 152
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, съпругът ми е съквартирант, нямам приятели, роднини, а имам нужда да си поговоря с някой. От известно време ми се върти в главата думата развод. Вечер като си легна си представям друга реалност, така избутвам дните. Как да постъпя? Толкова ме е страх. От дете съм с мъжа си и дори незнам как се плаща тока, водата 🙄 Ще се опитам да разкажа за 17те години, в които сме заедно... Разликата ни е 9 години. Бях ученичка като се запознахме, приятели нямам, само познати. Забременях, не успях да уча. Мъжът ми ме манипулира много умело. Примирих се, че съм глупава, не правя нищо както трябва и тн. Липсваше ми любов, страст, приятелство, секс( 1 път на 2 седмици ми беше рядко). Успях да се измъкна от депресия с хоби, работа, книги, детето. След 8 години се сдобихме и с втората си рожба. Щастие. Не правихме секс година и половина. Постепенно щастието ми намаля ваше. За пореден път поговорих сериозно с него. Един месец се стараеше в отношенията ни, сега пак не сме били заедно 3 месеца. Знам, че секса не е най - важното, но аз не съм и обичана. Не ми помага с детето. Наложи ми се да ходя на зъболекар и лекар и оставях децата в коридора. Един път, за две години, пробвах да отида на фризьор, а той гледаше бебето в салона и даваше зор, вместо да го изведе в хубавото време. Иначе се притеснява много за децата и постоянно ме критикува как ги гледам. Като се разболеят, аз съм виновна. Звъни ми когато е на работа да пита дали съм сложила дърва в печката, за други битовизми, приема го като грижа, но вече ми тежи. Работата му психически е тежка. Не излиза без нас никъде. Вечер си чете книга. През нощта детето се буди по 2 пъти. Стоя вкъщи или в парка. Имам хормонални проблеми и не мога да отслабна. Нямам желание да си среща косата дори. Знам, че съм грозна, глупаваи дебела, но не искам мъжа ми да е с мен заради децата. Искам да си тръгна, но финансово съм зле. Никога не съм била самостоятелна, много ме е страх. Много неща опитах да запаля любовта, но отсреща, или подигравки, или студенина на търпя. Как да се справя, психически не издържам. Само заради децата живея. Моля ви за съвет като на приятел, винаги съм мечтала за такива 😢 #развод #безприятели #самота

# 1
  • Мнения: 633
На колко години са децата? Правилно ли разбирам, че работиш, но заплатата не стига за самостоятелен живот?

# 2
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 641
Според мен на първо място трябва да започнеш работа - като касиерка, готвачка, каквото и да е, за което не се изисква образование и опит. Когато си финансово самостоятелна, можеш да мислиш за развод - но не знам дали ще се стигне до там и оценката ти за отношенията ви няма да е различна, ако работиш и самочувствието ти се повдигне.

# 3
  • Мнения: 354
Е както го описваш очевидно мъжът ти не е толкова лош. Работи, грижи се за вас. Трябва да имаш някаква цел, план и да действаш. Да се потрудиш да подобрите отношенията, да се потрудиш да се усъвършенстваш.
Не може да се отпуснеш и да си мечтаеш за нова реалност само.
Звучиш сладка. Но трябва да положиш труд и усилия, да мислиш, да разсърдаваш, да пробваш различни неща, да четеш книги и т.н.
От страни е лесно да се дават съвети. Но все пак от теб зависи всичко.

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 19:34 от Дмитри

# 4
  • Мнения: X
Това, което описваш, ако е истина, просто не е живот. Какъв е тоя мъж, който е с теб толкова време, пък те обвинява, че децата болни, че си глупава, че си не знам си каква. Комплексар!

Вероятно не се чувстваш привлекателна, защото той ти е смазал самочувствието. Успял е да те пречупи за някои неща и според мен поведението му е на насилник (дори да не ти посяга физически).
Всичко това, което описваш, как не ти помага с децата, не те подкрепя, не се привлича от теб те кара да се чувстваш  още по-неразбрана, самотна и отхвърлена.

Мисля, че трябва да започнеш да мислиш как да си стъпиш на краката и да се махнеш. Имаш ли родители? Някакви близки, които дори не си чувала отдавна, би могла да се свържеш и да помолиш за помощ?

Работиш ли? Имаш ли възможност за преквалификация, например, за да можеш да си намериш по-хубава работа?

# 5
  • Мнения: 18 295
На колко години си? А децата?

# 6
  • София
  • Мнения: 35 056
Депресията се лекува, приятели се намират, хора се напускат.

Страх те е? Да, както ги е страх всички останали жени. Но се стягат и си взимат живота в ръце.

# 7
  • Мнения: 18 524
Темата е пълна измислица за мен.

# 8
  • Мнения: 793
Разбирам те, не ти е лесно, но така ще си я караш. Ако искаше повече за себе си, нямаше да чакаш 17 години. Честно казано, като слушам колко си запозната с външния свят, за децата е по-добре да си стоите там. Мъжа ти не те обича, но и не те мрази. Има много по-зле. Няма да се справиш сама с две деца и тепърва да се учиш на самостоятелност. Просто не се втренчвай в тази пуста любов. Обичай себе си, отслабни, запълвай си времето. На практика си уредена, гледай си децата и не се самосъжалявай.

# 9
  • Мнения: 18 524
Жената не си реше косата, но иска да запали любовта. И накрая #развод #безприятели #самота

Аз мога да напиша 100 пъти по-добре измислена житейска ситуация. Съвсем не се е постарал някой.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 585
Не е толкова невероятна темата... Щом я е забърсал като ученичка, още не е знаела къде са намира, лесно манипулируема... не й е оставил време да си стъпи на краката, да си вземе хляба в ръце. Много такива случаи има.

Решението е дълга борба, но няма как. Трябва финансова независимост, оттам вече тръгват другите опции. Не знам обаче дали ще й бъде позволено да предприеме нужните крачки. Изолирането от социални контакти, финансовата зависимост, мачкането на самочувствието, подбиването на всяко действие, контролът... това са типични методики на нарцисисти и насилници. Те не пускат никак лесно. Ще трябва да активира всички налични ресурси и да създаде нови, за да започне да се бори да се освободи.

# 11
  • Мнения: 18 524
Жени, които не могат да платят сами тока, не пускат такива теми.

# 12
  • Мнения: 8 855
Реално имаш два варианта - да продължиш да живееш по този начин или да промениш нещо. Имаш един живот и той в активната си част не е безкрайно дълъг като период от време.
За една ситуация в отношенията и двамата имат принос, не може само единият да бъде в черно, а другият в бяло. Приела си да бъдеш домакиня и си се обезличила като човек и личност. Може и някаква форма на депресия да имаш, ако нямаш желание да поддържаш поне външен вид - това е признак.
Имай предвид, че няма кой да дойде да ти оправи живота, от теб си зависи. Почни работа, ако не работиш или потърси начин да я смениш, ако сегашната не ти е окей. А това, че не знаеш как се плаща даже сметка, говори не много добре за теб.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 419
Първо на първо, трябва да се почувстваш добре сама със себе си! Пренасянето на вътрешния ти проблем навън и започването на такава война като развод само ще влоши нещата.
Изкъпи се, боядисай се, гримирай се, облечи си нещо готино и излез без децата!

# 14
  • София
  • Мнения: 35 056
Пускат, пускат.
Изпуснат парата, поогледат се, преценят, че не са толкова зле и им мине. До следващият път.

За вас темата може да е измислена, но три съученички от гимназията живеят абсолютно същото. Съ що то.

Общи условия

Активация на акаунт