Ескапел

  • 28 597
  • 406
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 41 046
Има разбира се - редно е да се притеснявате от безотговорно отношение към контрацепцията.

# 316
  • Мнения: 1
Здравейте, с приятелят ми вчера правихме секс на обяд и май леко се изпусна в мен и след това вечерта отново свърши в мен и отидохме до аптеката за Еслапел. Въпросът ми е ако свършванията са две в моя случай има ли вариант хапчето да не действа, въпреки че съм го приела навреме след втория път?

# 317
  • София
  • Мнения: 10 586
Няма значение, в случая времето е ОК, дори и след 1 път да е станало фал.
Да не ви става навик!

# 318
  • Мнения: 819
Доста безотговорно масово да правите необезопасен секс и да пиете Ескапел като бонбонки!
Това хапче може да ви раздуса хормоните и после поне половин година след него да се нормализират нещата ...

# 319
  • София
  • Мнения: 5 139
Доста безотговорно масово да правите необезопасен секс и да пиете Ескапел като бонбонки!
Това хапче може да ви раздуса хормоните и после поне половин година след него да се нормализират нещата ...

Знаеш ли кое друса още по-яко хормоните от Ескапела? Нежеланите бебета.

# 320
  • Мнения: 41 046
Доста безотговорно масово да правите необезопасен секс и да пиете Ескапел като бонбонки!
Това хапче може да ви раздуса хормоните и после поне половин година след него да се нормализират нещата ...

Знаеш ли кое друса още по-яко хормоните от Ескапела? Нежеланите бебета.

Това е ясно, но идеята на апострофираното мнение ИЗОБЩО не беше да се раждат бебета. То даже си е написано съвсем ясно - предупреждава ги да не правят необезопасен секс, защото Ескапел не са невинни бонбонки.

# 321
  • Мнения: 19
Здравейте искам да ви попитам нещо



Тей като със приятелят ми тазк вечер правихме секс и свърши долу ниско корема и близо до вагината и клитора и аз след това се изпиках и веднага се подмих там долу... а и овулацията ми мина и чакам другата ми седмица да дойда та има ли нужда да пия ескапел  тей като всяка вечер като правя с него секс се подмивам и смисъл той винаги ме пази и не свършва там  където е още рано

Смисъл овулацивта ми беше предната седмица края на сеп.месец според вас трябва ли да го пия тей като и друг път съм пила пак като нямах овулация

# 322
  • Мнения: 46 535
Проблемът не е в свършването, а че самият акт е бил без предпазни средства. Рискът е малък, предвид вероятната дата на овулацията, но няма как някой тук да ти каже - 100% няма риск.

Скрит текст:
Преди няколко месеца пак се притесняваше от бременност и пи хапче. После имаше проблеми с цикъла. Сега отново правиш секс без предпазни мерки... Айде, веднъж си сгрешила. Реагирала си. Ок. Но защо продължаваш?

Дъщеря ми е на твоята възраст, та ще ти го напиша като към моето дете. Спри да се връзваш на акъла на приятеля си! Ползвай презерватив! Винаги! Няма само малко, няма само в началото, няма "ама то сега не си в овулация". Винаги!
Разбери, че:
- Прекъснатият полов акт не е пазене. Сперматозоиди се отделят и по време на акта, не само при еякулация.
- Уринирането и подмиването не предотвратяват бременност. Разгледай анатомията на жената, пишкаш от съвсем друго място.
- Ескапелът е хапче за спешни ситуации, когато стане случаен гаф при основния метод на предпазване, не за пиене при редовни небезопасни контакти.
- Това е твоето тяло, научи се да го пазиш и уважаваш, защото при бременност/аборт ти го отнасяш.

Пълнолетни сте вече, нормално е да правите секс, но пълнолетието идва с поемане на отговорности. Това не е игра.

# 323
  • Мнения: 819
Доста безотговорно масово да правите необезопасен секс и да пиете Ескапел като бонбонки!
Това хапче може да ви раздуса хормоните и после поне половин година след него да се нормализират нещата ...

Знаеш ли кое друса още по-яко хормоните от Ескапела? Нежеланите бебета.
Нежеланите бебета се предотвратяват с презерватив, не с ескапел!

# 324
  • Мнения: 19
Здравейте снощи стана гаф приятелят ми се изпусна в мен и днес приех ескапел претиснявам се дали ще подейства въобще моля ви кж те ми

# 325
  • Мнения: 1 847
Georgievaq8  всеки месец питаш едно и също, защо не започнеш да използваш противозачатъчни хапчета, след като не искаш презерватив?

# 326
  • Мнения: 28
Здравейте!

Мъжът ми най-сетне се реши да имаме дете, но без да ми го каже Simple Smile
Аз също искам, но в момента приемам лекарства, които биха могли да увредят плода и трябва първо да приключа лечението. По тази причина мисля днес да взема Ескапел или сроден на него медикамент. Никога не съм приемала такова нещо и малко ме е страх. Какви странични ефекти може да има? Би ли повлияло хормоналния баланс?

# 327
  • София
  • Мнения: 28 642
Това лекарство не се взема превантивно. И да, разбира се, че влияе на хормоните.

# 328
  • Мнения: 28
Това лекарство не се взема превантивно. И да, разбира се, че влияе на хормоните.
Благодаря Ви! Въпросът е, че днес не се пазихме и по-точно той не ме опази. Какво е влиянието върху хормоните, най-вече в дългосрочен план?

# 329
  • София
  • Мнения: 28 642
Еднократно няма да повлияе дългосрочно.

Общи условия

Активация на акаунт