Отговори
# 1 230
  • Мнения: X
Аз я посъветвах да просвети жителите на Столипиново (може и Филиповци), но тя и по този въпрос тактично си замълча.

# 1 231
  • Мнения: 234
Аз я посъветвах да просвети жителите на Столипиново (може и Филиповци), но тя и по този въпрос тактично си замълча.
В тези зони на здрача и напълно независими територии, "просвещението" върви по друг параграф.

# 1 232
  • Мнения: 4 396



И какво са видели живеещите в крайморските градове от норвежките грижа и отношение към хората с увреждания?

Колко пъти написахме, че основен приоритет на България трябва да бъдат децата и възрастните с увреждания, а не някакъв си паушален "най-добър интерес на детето", който никой не го разбра точно какъв е!



Ей, много сте ми смешни.

Не знам, дали осъзнаваш, че смешната си ти - плюенето по собствената ти нация и даването на примери само с Норвегия ... са à la "да се смееш ли, да плачеш ли".

Кое те е накарало да мразиш толкова собствения си народ и да плюеш по форумите по него ... нямам идея. Но че има нещо такова, е повече от очевидно. Има си причини за себе-омразата, не е вродена.

Ами почти целия ми зрял живот съм живяла в Норвегия, нормално е да давам примери от там. Познавам хората и държавата много добре, тук цари абсолютно невежество. Но остави ме мен, отговори ми по същество, ако можеш:

Но пак не разбрах какво знаят живеещите в крайморските градове за това как норвежците се отнасят към хората с увреждания? Понеже ги спомена тези живеещи в крайморските градове в отговор на моя коментар за отношението към хората с увреждания, та искам да знам. Нали били много осведомени за отношението към хората с увреждания. Би ли отговорила или ако не знаеш как, поне да си признаеш, че сгази лука с тоя коментар? Simple Smile

Стояна, защо такава омраза към българите в чужбина? Да не би да е от завист нещо? Всички ли са ''слугували'' и на кого, ако мога да попитам? Ти слугиня ли си в България? Ако някой се върне в България с нормална норвежка пенсия, ще си живее като цар там. Но с българска пенсия в Норвегия ще е много трудно. Сигурно има и върнали се в България, разбира се, не познавам такива.

Черен сапфир, поста, който си цитирала, е пълен с вашите лъжливи изказвания. Аз просто ги обобщих в един пост. Вече смяташ, че са лъжливи ли? Кога прогледна? Поздравления!

# 1 233
  • Мнения: X
Никой не е правил такива изказвания. Това са твои инсинуации.

# 1 234
  • Мнения: 1 673
Значи, Мари, Петър Николов бил мъж на Христина! Брей, голям детектив се извъди! Joy
Петър Николов не е съвсем случаен адвокат. И поне до миналата година не беше женен.

Да бе, мила, да, разбрахме.
Вече и глухите, и слепите разбраха - това е аверчето на криминалното лице г-н Пера.
Първо го представихте във въвеждащия пост. Той не е кой да е, а е алтернативата... Чак едва ли не - единствената алтернатива.

После някой услужливо го възпя като адвоката на народа, като пусна линк, който "показва", че е избран за не-знам-си-какво.
Тъй като друг се намеси и развали ореола около този свят човек, като сподели, че гласуването за Мистър Адвокат е било през интернет, със съмнителни гласове, наложи се да се замазва положението и този линк да се сподели ВТОРИ ПЪТ. А ето, сега ти го слагаш и ТРЕТИ ПЪТ.
Уау!
Тройно по-силно вярвам в неговите безкористни цели, честно!!!

За да се затвърди образа на този "спасител", аверче на ОСЪЖДАН ЧОВЕК (БИЯЧ - да напомня, че тук темата основно за боя вървеше), пусна се лежерно и снимчица пред съда в Смолян (по спомен карам), на която се кипри г-н адвоката, г-н Пера, бабата, майката и двамата чичовци на бебето. Да напомня, че чичовците са млади, прави и видимо здрави мъже, но някак си нито са замазали стайчето, в което живеят, нито са се престарали да си намерят работа, че за бебето да има памперси и пюрета...

След това, за да размекнем душите и на старите баби дори, наляхме драма в случката. Обърнахме го на сапунка, в чийто епизод 3048 се появи самата СЪПРУГА на друг юрист, която посочва г-н адвоката като "човекът" (след редакция). Тя първо влезе остро - с клетви. Нещо от рода на "Защитничките първи ще реват".... Много юридически издържано, елитна работа! След това нахвърля към 50 поста, които аз, срам ме е да си призная, но с радост скролвах и не четох. Но момичето с гордост си даде и данните, и линковете и всичко...

С две думи - моля, който има нужда - обаждайте се, насреща сме, ей. Хора сме! Ще си помагаме! За бой деца седнали да взимат, ама ха...

Споко, Черна Перла. Всичко, ама наистина всичко е ясно.
Чакай и една икона да постна, тъй и тъй имидж градим...
Нека я озаглавим "Приятели" и да сложим точка.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 01:32 от Маpи

# 1 235
  • Мнения: X
Мари, казвам ти го в прав текст, защото явно от намеци не отбираш.
Христина не е съпруга на Петър Николов. А ти имаш много буйно въображение.
За качествата му и начина, по който е избран за юрист на годината - все пак призът му е връчен от тогавашния правосъден министър, така че вероятно има някаква легитимност. Малко повече от твоите неуравновесени виртуални изблици.

П. с. Не съм ти "мила", в никакъв случай.
Скрит текст:
Звучиш като пияна. Или надрусана. Ако това ти е нормалното състояние....брррр.....

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 09:46 от Анонимен

# 1 236
  • Мнения: 1 673
Еййй, Черен Изумруд!
Пак извади кристалното кълбо...
Ама коя съм аз, че да споря - ми сигурно съм пияна, сигурно съм надрусана...
Щом така казва кълбото...
Сигурно съм дори пияна норвежка или англичанка, която се въргаля в точно този момент на Слънчака - тоз рай за елитни туристи...
Виждаш ли ме в кълбото, че съм по бански на лалета, или ти е замъглено в момента?

Ина Бамбина писа за мъжа си, мила! За мъжа си!
Не знам това прав текст ли е, крив ли...

За дружбите му нещо да напишеш?
В прав текст, в крив...
За клетвата??
Или ще замълчиш от благоприличие?

# 1 237
  • Мнения: X
Еййй, Черен Изумруд!
Пак извади кристалното кълбо...
Ама коя съм аз, че да споря - ми сигурно съм пияна, сигурно съм надрусана...
Щом така казва кълбото...
Сигурно съм дори пияна норвежка или англичанка, която се въргаля в точно този момент на Слънчака - тоз рай за елитни туристи...
Виждаш ли ме в кълбото, че съм по бански на лалета, или ти е замъглено в момента?

Ина Бамбина писа за мъжа си, мила! За мъжа си!
Не знам това прав текст ли е, крив ли...

За дружбите му нещо да напишеш?
В прав текст, в крив...
За клетвата??
Или ще замълчиш от благоприличие?


Не, само ще ти цитирам поста, да не го редактираш.
Знам, че си вярваш, но не за първи път си разбрала погрешно.

# 1 238
  • Мнения: 1 673
Скрит текст:
Еййй, Черен Изумруд!
Пак извади кристалното кълбо...
Ама коя съм аз, че да споря - ми сигурно съм пияна, сигурно съм надрусана...
Щом така казва кълбото...
Сигурно съм дори пияна норвежка или англичанка, която се въргаля в точно този момент на Слънчака - тоз рай за елитни туристи...
Виждаш ли ме в кълбото, че съм по бански на лалета, или ти е замъглено в момента?

Ина Бамбина писа за мъжа си, мила! За мъжа си!
Не знам това прав текст ли е, крив ли...

За дружбите му нещо да напишеш?
В прав текст, в крив...
За клетвата??
Или ще замълчиш от благоприличие?


Не, само ще ти цитирам поста, да не го редактираш.
Знам, че си вярваш, но не за първи път си разбрала погрешно.


Наложи се да ходя да й погледна плакатите с пропаганда.
Явно сте приятелки и се знаете лично, щото аз не можах да й разбера кой е мъжът й, кой адвоката, но си признавам, че не я четох изобщо.
Тогава считай по-горния ми пост написан като коментар на твоите думи:
Цитат
Петър Николов не е съвсем случаен адвокат.

Не е случаен, права си. Ха, да се съглася веднъж с теб.
И не случайно тук се споменава името му през 5 страници.
И неслучайно ни се подават неговите профили и "постижения".
Ми да. Не е случаен.
Напълно съм съгласна с теб и считам, че коментарът ми пасва идеално на светлия му образ.
За дружбите му нещо ще коментираш ли?
Златен мамин...

# 1 239
  • Мнения: X

Явно сте приятелки и се знаете лично, щото аз не можах да й разбера кой е мъжът й, кой адвоката, но си признавам, че не я четох изобщо.
Само те цитирам. Думите ти говорят повече от всеки мой коментар.

# 1 240
  • Мнения: 1 673
Черен диамант,

и буля да е, и етърва, и кръстница, и фен-почитател - все ми е едно. Тя се включи в края на темата и го посочи с пръст като "пръв сред първи". Каквато и да й е връзката с г-на адвоката, моето мнение за г-н адвоката не се променя с нищо. Прегръдки с криминално проявени и съдени хора не ме умиляват. Търсенето на удобна ниша, чрез която да си популяризираш името - не ме впечатляват. Идеи от рода на "всички искат вашето изтребление, само аз ще ви защитя" са ми изключително чужди. Но беше изключително интересно да проследя как през 5 страници името му се изтипосва удобно ей така, някак си, съвсем "естествено". От първия, та до последния пост. Сякаш другите адвокати спят, а този е буден и "пази народа".... Тъй де, барабар с Перата...

Котка в чизми,

разгледах и аз страницата му с книгите за продажба. Благодаря, че ми насочи вниманието. Не съм го чувала. Вече всеки пише книги.

Психолог от 70-тте години, когато все още директорките в училищата са имали шкаф, в който са били наредени "корективните средства" и са се прилагали според вината.

Човек на около 70 години. От миналия век. Напълно разбираемо е, че иска децата да не са центъра на вселената. Питай който си искаш дядо на улицата за това какво им липсва на днешните деца, че са така невъзпитани и неуважителни (за каквото основно се говори в посочената статия). Всички до един ще ти кажат, че боят им липсва. Боят. (Каквото на тях им е прилагано). Както и да е. Нищо не съм чела от този човек. Няма и да прочета. Аз вярвам в добрия подход, в мирния начин, във взаимното уважение, а не в уважението към мен само, като майка.

Всъщност, аз също съм на мнение, че у децата масово се пропуска да се възпита уважение, а и елементарното възпитание куца. Но за мен причините са други (няма да ги изброявам сега), а начинът да се оправи това е всичко друго, но не и бой (не знам дали този човек говори за подобни неща в книгите си, но го казвам, тъй като от всичко изписано в темата точно това беше най-стряскащото откритие за мен).

# 1 241
  • Мнения: 12 337
Човек на около 70 години. От миналия век. Напълно разбираемо е, че иска децата да не са центъра на вселената.

Мари, размахваш това определение "от миналия век" като нещо позорно, срамно и доказано лошо. С какво хубаво, полезно и доказано добро се е проявил този век, та да се учим от него?

# 1 242
  • Мнения: 263
1. Бих искала да обърна внимание на един детайл от Стратегията- двойния стандарт. Отново в ущърб на родителите. Например сред ключовите мерки и промени на стр. 44 е включено криминализирането на домашното насилие. По-надолу са дадени прословутите разтегливи дефиниции за насилие, по които трябва да разберем какво точно „насилие“ в дома следва да бъде категоризирано като престъпление. (Сама по себе си идеята да се „лежи“ за подобни минимални родителски намеси е безумие, това вече сме го коментирали).
Обаче се питам и друго: защо искането е за криминализиране единствено на домашното насилие? Защо не на насилието изобщо? Защо домашното „насилие“ е толкова страшно, а това извън дома не е? Значи, ако социален работник издърпа ухото на дете е ОК, но ако го направи майка му, това я превръща в престъпник? Значи ако родител плесне рожбата си по дупето следва да бъде наказан със затвор, но ако детето пострада тежко (инвалидност или смърт) от ваксина, за това виновни няма?! (Дори само поставянето на ваксина пасва идеално на дефинициите за насилие от Стратегията). Очевидна е липсата на справедливост и равнопоставеност на родителите с другите „заинтересовани страни“. Защо според Вас е направено по този начин- какво се цели?

2.
Откога родителите могат да казват кой от Българската Академия на Науките има право или няма право да прави презентации, а може би и да провежда своите научни изследвания
Откога родителите нямат право публично да повдигат въпроси, пряко касаещи техните деца?!

3. Винаги съм се чудила как е възможно (в определени случаи) един обучен социален работник да е в състояние да причини толкова много болка на едно дете, толкова вреда на едно семейство... Нима той самият не е родител? Нима няма собствени деца? Възможно обяснение ми беше подсказано в „Дискусионно студио“ от 14.02.2019 по телевизия СКАТ. В предаването г-жа Елеонора Попова- специален и социален педагог- споделя следното за начина, по който се води обучението в университета (около 17,30 минути от началото на предаването, който би желал сам да го чуе):
„... тази тенденция започна още преди години. Когато бяхме в университета и ни подготвяха като бъдещи професионалисти, нашите преподаватели ни казваха, че философията на хуманистичното образование е специалистите един ден да изземат функцията на родителите. Именно защото родителите са некомпетентни. Те не са професионалисти.“
Възможно ли е това?! Наистина ли подобна зловонна идея се посява сред студентите?! Тръпки ме побиват направо! Къде е МОН, къде са държавните стандарти, гарантиращи качеството на образованието?!
Би ли могъл някой да сподели опита си по този въпрос от първа ръка?

# 1 243
  • Мнения: 1 673
Кевана,

а може би са в правото си да попитат въпрос, касаещ техните деца, но нямат право публично да охулват всяка една нова идея преди дори да са я разбрали? Да се попита е едно, да се изчака отговора е друго, а да се подаде моментално инфо към медиите, за да се стигне до статии със заглавие "Внимание! Джендъри незнамсикакво" е трето и четвърто.

Човек на около 70 години. От миналия век. Напълно разбираемо е, че иска децата да не са центъра на вселената.

Мари, размахваш това определение "от миналия век" като нещо позорно, срамно и доказано лошо. С какво хубаво, полезно и доказано добро се е проявил този век, та да се учим от него?

Аз не се наемам да коментирам или съпоставям миналия с този век, Вейпор.
Аз само казвам, че не е логично всичко друго да се развива - хората да садят памук на Луната, роботи да ти дават лекарствата, да си говорим по видеотелефони и да се стягаме за ваканции на Марс, а при отглеждането и възпитанието на децата не само да има пълен застой, ами дори и да се връщаме по-назад.

С бой и страх няма да извадим от децата най-доброто, с което те разполагат. С бой и страх няма да ги направим силни, за да устояват на промените, които пък ще настъпят в тяхното време, в техния живот. Боят и страхът трябва да си останат в миналото. Както и много други неща сме оставили в миналото. В Европа, де. Иначе, по света е на много места е пълен ужас за децата.

В Европа сме изоставили в миналото търговията на деца, робството, детското слугинство, децата да работят из фабриките и по полето за прехрана. Изоставили сме да ги пускаме в комините, защото са дребнички и ще изчистят добре пепелта. Изоставили сме традицията да изучим само първородния син, който носи фамилията на рода. Изоставили сме традициите момичетата да са само домакини край печката, а момчетата да са войници по набор. Казармата отпадна в България. Всички деца - и момчета, и момичета имат право да учат. Момчетата може да са мастър шеф около печката, а момичетата могат да са полицайки и войници, ако желаят.

Редно е да се изкорени и боят.

Да те набият, задето си си поискал сок.... Ей с тази случка почнах да пиша в темата... 5-6 годишната Дея я набиха, защото тя попита майка си в парка дали ще пият сок. Ами никога няма да се съглася с такова нещо... Унизително е, гадно, боли - и по тялото, и в душата.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 02:06 от Маpи

# 1 244
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 
Маpи, родителите не мислим че с наказания ще постигнем прогрес. Въпросната стратегия го предлага. От много време децата си знаят правата и трудно родител може да упражнява насилие в някакъв масов и системен вариант, ако и да има такива родители, които мислят че биха могли да постигнат някаква цел по такъв начин.

 По отношения на професионалистите. Пресен случай от такъв. Миналата седмица синът ми каза, че в часа на класа е идвала психоложката на училището. Попитах го какво са правили. Каза че е задавала неуместни и глупави въпроси. От типа - Какво предпочиташ - да останеш без ръка или без електронно устройство.За да не извъртиш нещата пак, че родителите толерират безконтролно и безкрайно висене с електронни игри и забавления ,ще допълня че в това училище се учи доста и няма време за игри на компютър, а в частност моето дете се занимава с още поне 2 сериозни активности и в 10 е заспал,след като се е прибрал в 9 от последното си занимание.И не съм му ги наложила аз, а са изцяло негов избор.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 02:20 от A m b e r

Общи условия

Активация на акаунт