Отговори
# 1 245
  • Мнения: 1 673

Маpи, родителите не мислим че с наказания ще постигнем прогрес. Въпросната стратегия го предлага. От много време децата си знаят правата и трудно родител може да упражнява насилие в някакъв масов и системен вариант, ако и да има такива родители, които мислят че биха могли да постигнат някаква цел по такъв начин.

 По отношения на професионалистите. Пресен случай от такъв. Миналата седмица синът ми каза, че в часа на класа е идвала психоложката на училището. Попитах го какво са правили. Каза че е задавала неуместни и глупави въпроси. От типа - Какво предпочиташ - да останеш без ръка или без електронно устройство.За да не извъртиш нещата пак, че родителите толерират безконтролно и безкрайно висене с електронни игри и забавления ,ще допълня че в това училище се учи доста и няма време за игри на компютър, а в частност моето дете се занимава с още поне 2 сериозни активности и в 10 е заспал,след като се е прибрал в 9 от последното си занимание.И не съм му ги наложила аз, а са изцяло негов избор.

Няма да извъртам нищо, не се безпокой.
Само ще кажа аз как бих надградила ситуацията.

Първо, би ми станало любопитно и бих се поинтересувала има ли начин да получавам с имейл темите за дискусии с училищния психолог предварително. Дори ще попитам как мога да подготвя детето предварително с инфо, с дискусии у дома, за да разбере по-пълноценно това, което психологът ще каже в час. Ако ме отрежат - е, поне съм опитала, проявила съм интерес. Ако ми отговорят с ентусиазъм - супер, ще помогна и на другите родители да получават имейли и да са една йота по-наясно с това какво правят децата им в училище (какво учат).

Второ, бих казала на детето си, че са малко странни въпроси за избора, ама все пак е похвално, че някой там е пратил психолог да говори с децата по тия теми. Ако в нашия дом се говори и има дисциплина, в дома на поне 5 деца от класа - няма. Така че все е полезно. Плюс това бих й казала да не очаква чак чудеса от една единствена беседа. За да слушаш интересна беседа от истински вдъхновяващ човек, трябва да си платиш билет. Един психолог на 25 хлапета, каквото могъл - направил. Това е общата грижа, нали все пак.

Трето, при всяка възможност като се присетя, ще подсещам детето си, че и психоложката казва да се намали времето, прекарано с устройство в ръка, което ще ми е в помощ и на мен у дома да държа дисциплина.
Нищо лошо не виждам.

Тръгна ли с критика и вражда, само ще подкопая на детето доверието в училището. А то е там всяка сутрин и така 11-12 години наред. Важно ми е да има доверие в училището си, то да е важно за него.

А тръгна ли с одобрение на темата и надграждане у дома - ще постигна нещо.

И преди да ми се каже, че е много лесно да давам акъл и подобни, моля - просто ти представям моят начин на мислене, в никакъв случай не давам акъла на никого.

# 1 246
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Маpи, синът ми е почти на 16. Говорим на всякакви теми и си има доста ясна позиция за много неща, която понякога е доста зряла. Иска ми се да кажа, че аз съм го възпитала така, защото съм се опитвала, но по-скоро детето е такова, мъдро в някои отношения.И децата, с които контактува са такива.Но не е послушно, в никакъв случай.Когато реши ,че нещо ще го направи по негов начин, си го прави до момента, докато не се издъни.
  Детето ти е малко и не знаеш какво ти предстои в системата- Последното нещо, за което ще имаш време е да коментираш нелепия тест, която училищната психоложка ще бутне на детето ти, защото най-вероятно така са и спуснали темата.В началните класове предпочитах да изляза с него след училище на разходка в парка за да си говорим как е минал деня му в училище. Факт е че въпросните професионалисти са неадекватни за конкретните проблеми в конкретната среда. В основното училище бях още ентусиазирана и вярваща в добрите намерения. Но след като бях свидетел как тези професионалисти ,назначени за това, не можеха да се справят си нито една от проблемните ситуации, за които знаех се организирахме родителите непрофесионалисти.Правехме срещи с родители на деца, застрашаващи здравето и живота на останалите деца, както и възможността да се предаде нещо в училище.Някъде имаше и ефект. Където не ни се получаваше и рецидивираха случаи, професионалистката се обръщаше и казваше, че вината е изцяло на родителите - както на агресивните деца, така и на останалите, които не сме вземали мерки да сплотяваме класа, въпреки че при всяка възможност организирахме разходки ,срещи,игри , точно с такава цел. Още си поддържам контактите и с родителите и с децата от това училище.Та това ми е впечатлението - каквото и да стане, те нямат никаква отговорност и вината винаги е на родителите.
 От опита и контактите си, виждам че проблемът не е в някаква масова агресия спрямо децата в семейната среда, която се била предавала по традиция при нас. Всички случаи ,които съм срещала са свързани с други конфликти. Страх от недооценяване, да не си аутсайдер , пресиране от общество и система, която по-скоро дава оценки,отколкото развитие и възможности

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 03:49 от A m b e r

# 1 247
  • Мнения: X
Цитат
Петър Николов не е съвсем случаен адвокат.
https://www.dunavmost.com/novini/deloto-na-dinko-proslavi-advokat-ot-ruse
https://bultimes.bg/patriot-nyakoi-tryabva-da-otkusne-glavata-na … ya-lyutvi-mestan/
Много си права, и това е проблем. Освен адвокат на Перата е адвокат и на други видни националисти като Динко. В това няма нищо лошо, аз не съдя за професионализма и ерудицията на даден адвокат по клиентите му. А и Перата и Динко не са най големият проблем на България. Перата след като го простреляха напусна криминалния контингент и влезе в правият път, (въпреки че до ден днешен твърди че това е политическо покушение организирано лично от Бойко Борисов. Очевидно търси политическа кариера.) Дори в момента се занимава с благотворителни инициативи което е повече от похвално. Динко пък се издигна до риалити звезда. Проблемът е че мнението на даден адвокат няма как професионално да тежи когато е обвързан с политически партии, дори и да е добър специалист, а той е. Преди да си наеме собствен офис първата му приемна е била в партийния клуб на ВМРО във Варна. Организатор е на подписка за изселване на циганите от Варна. Друг негов известен клиент е една друга риалити звезда Андрей от островът на изкушенията, който е известен антиваксър. (При Гала е обяснявал че неговите деца не са ваксинирани и за него ваксините са ненужни и са част от лекарската мафия, има заведено дело за ненужни лекарски грижи към новоредоното му дете т.като жена му се обадила че лекарите са и взели бебето понеже се опасявали да не му има нещо, не намерих инфо дали го е спечелил) да напомня че освен националистите другите големи противници на стр. са анти-ваксарите. Завеждат дело с адв. Николов и срещу Дънди Прешъс (фирмата за която Волен Сидеров много пъти е говорил в ранната си политическа кариера че източва държавата чрез изкл. неизгодни концесии за добив на злато което също е повече от похвално, друг е въпросът защо патриотите сега като част от властта не правят нищо по въпроса, дали защото част от сумите вече отиват при тях, след като се домогнаха до властта). Повече от видно е какви са политическите му обвързаности. Ако нещо в информацията ми е невярно, който трябва ще ме поправи. Grinning Мнението му няма тежест не само заради партийните му наклонности но и заради самият му текст който ако го прочете човек остава с впечатлението че не е писан от юрист, а от някой фанатик. В него не се посочват проблемни текстове и това как трябва да се редактират или кои текстове да отпаднат за да няма някакви хипотетични правни прецеденти а се говори за:
  "Сатанинският план за легално крадене на деца".
  "Детето ви ще може да си избира други законни представители, включително неправителствени организации"
  ''Някой може да си го хареса и да му пише, да му прави скъпи подаръци, може ако иска и да го извежда на места, за които вие нямате пари. Няма да е във вашата власт да го спрете"
  "Детето ще има право да контактува с вас ако пожелае, но ако му плеснете един шамар, то има правото да ви съди."
  Това не звучат като изказвания на ерудиран юрист какъвто той е, а на фанатик който даже не е чел стратегията.
Между другото доста от мненията които прочетох "срещу" и то не от разни крайни елементи или от форумни тролове които за съжаление се навъдиха и в този форум, ме фрапираха. Някаква организация повтаря ама 1 към 1 тезите от форума плюс "Задължителни детски градини в които ще се дрогират децата с розови хапчета за да спят следобяд", "децата не са добитак, защо да се ваксинират", и т.н. и накрая завършват със "за да не допуснем това ще организираме максимален брой хора да отидат до урните и да гласуват за нужните политически сили". (Официален текст на уж непартийна организация, то вярно че наближават избори и всеки се чуди как да привлече гласове ама нека да го правят троловете а не разни организации освен ако не получават партийно финансиране за да пишат дитирамби за да насочват о-веното мнение към правилната бюлетина). Grinning Аз бих попитал откъде те получават финансиране за политическа пропаганда, нали уж са загрижени за децата а не за тази и онази партия. В друг текст критикуващ стратегията на някаква организация за опазване на християнските ценности пък ни обясняват че новата стратегия пропрява път към упадъка на о-вото и навлизане на гейовете и лесбийките чрез обучението на джендърство залегнало в стратегията която била 2-рият такъв опит след конвенцията за защита на правата на жените и децата която бе отхвърлена, те пък накрая завършват с линк за петиция срещу джендърството която няма нищо общо със стратегията за децата. Текста е забележителен.
За забрана на джендърството
Скрит текст:
Българи,

Джендър проказата не спи! Застигна ни и в нашата мила Родина...

България е най-старата цивилизация на света, дала на човечеството велики открития и умове. През 2018-а обаче група соросоидни джендъри се опитва да я унищожи, налагайки ни отклонения от нормалния път на развитие. Ще ни глобяват с хиляди левове, ако използваме грешното местоимение към някого! Разни еднополови ще ни казват как трябва да живеем, че трябва да се отнасяме с уважение към всеки, пък бил той и джендър. Опомнете се!

Не им стига, че налагат на възрастните какво да мислят и как да се държат, а се опитват да посегнат и на децата!!!11!!! Ще има ли Фройд, Кант, Монтескьо, ако учим децата на джендъризъм? Ще има ли велики лидери като Де Гол и Митеран? Ще има ли кой да разбие атома, ще има ли нова Мария Кюри, нов Айнщайн? Какво мислите, че правите? Самоубивате се. Самоубивате най-великата част от човечеството. Левски!!!! Ботев!!! Иван Вазов!!!! Баба Илийца ще стане дядо Илиец!!!!!!!

Заразата пълзи и поваля първо беззащитните...

Докъде ще стигнем, ако не спрем тази проказа? Децата, малките, невинните, подрастващите са крайната им цел! Там трябва да бъдат посети семената на отровата и перверзията. Това е генотипът, който искат да подменят. Ще дойде джендър гестапото от GREVIO да учи децата ни на изващения, ще им казва, че жената не трябва да е подчинена на мъжа! Че трябва да има право да гласува, да ходи на работа и да носи панталон. ОПОМНЕТЕ СЕ! Ще ги учи, че мъжът не може да ѝ забие два шамара, ако не си знае мястото? Изкоренявате хилядолетни български традиции!!!

Истанбулската конвенция е проекция на идеологемите на агонизиращия мултикултурализъм, на разпадащия се “неолиберален” Запад. Още даже не сме я приели и се започна. Конкурси в училищата, първото ЛГТБИ-общество в Софийския университет…
 
Смятайте какво ще стане после, как ще наберат кураж, как ще изнаглеят двойно.
 
Нашата вече е свършена, да спасим поне душите на децата си.

Нека заедно да заявим: НИЕ НЯМАМЕ ДЖЕНДЪР! НИЕ СМЕ БЪЛГАРИ!

Българи за безджендърен народ.  Свържете се с автора на петицията
За момента са събрали 14 подписа, няма да постна линк за да не я рекламирам, въпреки че който иска може да си я намери, но текста кърти мивки. Аз имам един въпрос, не се ли усещат някои хора, че дори да има зрънце истина в дитирамбите им които и тука се разказват, с начина по който правят пропагандата, вкл. и тук, нападайки лично несъгласните с тяхната теза, те отблъскват нормалните хора не само от тяхната теза ами изобщо от форума (явно това им е целта). Нито съм застъпник за джендърството, нито ми пука какво ще пише в паспортите, ама след като прочетох текста на петицията те зорлем ме правят защитник на джендърството, цитирам:
"Ще дойде джендър гестапото от GREVIO  да учи децата ни на изващения, ще им казва, че жената не трябва да е подчинена на мъжа! Че трябва да има право да гласува, да ходи на работа и да носи панталон. ОПОМНЕТЕ СЕ! Ще ги учи, че мъжът не може да ѝ забие два шамара, ако не си знае мястото? Изкоренявате хилядолетни български традиции!!!"
Интересно как Мария Кюри ще разбие атома ако преди това Пиер Кюри и удари 2 шамара за да си знае къде и е мястото.  
Това ли е истинският проблем в стратегията за децата. Хилядолетните традиции. Скъпоценният шамар с който не може да се раздели бай Ганьо. Успя да си го запази за жената, сега иска и за детето.

Вайпар, грешно ли те тълкувам че не трябва да има правила по които родителите да гледат децата си. Или че тези правила трябва да бъдат по ясно дефинирани, например какво е насилие и какво не. Например, ако плеснеш по ръката детето което се е насочило към ел. контакта (по простата причина че няма как да му обясниш понеже е малко и не разбира че не трябва да бърка, това е приемливо и дори в интерес на детето, но ако му удариш шамар понеже е счупило ваза, това е неприемливо и не е в интерес на детето). Тука има 2 много важни аспекта. 1-во, едно и също нещо в един случай е оправдано и дори наложително а в друг е абсолютно неоправдано и ненужно. Но според мен в спора ти с Мари ти грешиш т.като тя засяга 2-рият аспект, а именно че и в 1-вият случай е ненужно и неоправдано. Което с думи прости е че да си родител наистина не е лесно и изисква много усилия, време и отдаденост, защото добрият родител няма да се нуждае да прибегне до шамар и в 1-вият случай защото преди това ще е разместил мебелите, и ще е залепил всички опасни контакти, дори ще е отделил време да потърси в бг мама как да обезопаси контактите Grinning където ще прочете че трябва освен да обезопаси контактите да прибере и всички чупливи и опасни неща с които може да се нарани, лошият родител няма да го направи а ще прибегне до шамарената фабрика като види че хваща нощ и се запътва към контакта, защото така е по лесно, което е основна есенция в спора за и против шамарите.

Според мен правилата какво е насилие и какво не трябва да се дефинират по ясно, защото за мен това е единственият реален проблем в стратегията, всичко друго е пропаганда от която се търсят политически дивиденти. В друга тема сме си говорили че проблем сред децата има, в ромските и за решаването на тези проблеми сегашните закони не помагат, законите не дават инструментите с които да се прилагат. Давам прост пример, в закона пише че образованието е задължително и всички деца трябва да ходят на у-ще, но не дава механизмите чрез които да стане. Например въвеждането на задължителното патрониране до 3 -год. възраст е първа стъпка за да се пробие в ромските сем. които и без това раждат през максимум 3 години че и много по често което значи че те ще са под непрекъснат патронаж, и това е начинът за постепенно навлизане на държавата в гетата и побългаряването на децата там. Не говоря за насилствена асимилация а за постепенно уеднаквяване на живота на ромските деца с българските. В момента живеят коренно различен живот от българските деца и това води до пагубни проявления. Например според закона и домашното насилие е забранено и педофилията е забранена. А случаят който е конфиденциален и с който в момента се занимава същият адв. Николов е че не се отнемат родителските права на баща, който не само че и преди е обвиняван в домашно насилие, но сега се оказва че освен домашно насилие е имало и сексуално насилие над детето (бащата го е пипал по пишата според самото дете което е разпитано в синя стая). Малко подробности по делото са извадени само с изричното съгласие на майката т.като се следи интересът на детето и че подробности не трябва да бъдат изнасяни и коментирани в о-вото извън кръгът на замесените т.като при такива дела се следи интересът на детето което в момента е на 7 и за което не е добре о-вото и бъдещите му съученици да знаят че са му пипали пишата (извинявам се за простия изказ ама вече не знам как да обясня защо инстр. които дава тази стр. са нужни, за да се прилага закона овреме и да не се стига изобщо до тук). Майката е клиентка на същият адв. Николов, а бащата е на висока властова позиция и има връзки в съдебната с-ма като кара съдът да отнеме нейните права като се опитва да я изкара луда че твърди такива неща, споделя самият адв. Николов. Е, оказва се че има закони но няма инстр. с които те да бъдат приложени, защото се оказва че има и други такива случаи т. като са се свързали с тях други майки с бащи насилници в същата ситуация. Единият случай е много тежък като детето е заразено с полово предавана болест. А този баща в случая на адв. Николов  и преди е бил разследван и съден за домашно насилие и ако тази стратегия беше приета по рано то в най-лошият случай нямаше да се стигне до пипането по пишата, а щеше да се спре при шамарите, а в най добрият нямаше изобщо да посмее да вдигне ръка срещу жена си и детето.

Между другото ето го отново същият националистически парадокс който го обсъждахме в темата за циганите, адвокат който в практиката си се сблъсква с нуждата от приемане на стратегията е против нея защото е тясно-партиино обвързан, същото като Каракачанов който казва ако бяхме в Норвегия децата на циганите щяха да ходят на у-ще иначе им ги взимат, в същото време обаче отказват реформа която дори не е близо до Норвегия т.като няма да се взимат (те и в Норвегия не ги взимат от раз, а почват работа със специалисти, убеждават ги че е добе за децата да ходят на у-ще, освен да се образоват за да имат професия а и за да се социализират, да са комуникативни а не затворени в къщи и да живеят изолирано ама не ми се почва спор с едни и същи вятърни мелници които намилат едно и също: кражба на деца, джендърство, мулти-култи, педофили, гейове и т.н.)      

Мари и Фенрис, много сте ми симпатични, но темата отдавна е навлязла в един коловоз от който няма излизане. Няколко яростни защитнички оплюват всичко и всеки който не съвпада с тяхната теза подкрепени от няколко  заинтересовани трола, от такъв коловоз от който се черпят политически дивиденти за идващите избори излизане няма, т.като дивидентите са по важни от реформите.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 06:02 от Анонимен

# 1 248
  • Мнения: 859
Страхотен отговор, Тесла! Синтезирал си всичко, което бих искала да кажа по темата, но не мога да отделя толкова време да се занимавам с болни националисти тип Динко. И аз много страници по-рано изразих симпатиите си към Мари и Фенрис - момичета, спрете да пишетеи темата просто ще умре. Бамбината Христина се покри, и другите ще млъкнат, освен ако не спорят сами със себе си. Насаждане на страх и несигурност чрез дезинформация - това е един от основните постулати на пропагандата. Но героите на нашето време го правят толкова непохватно, че предизвикват само присмех и пълно отричане на теорията им тип "завездите ми го говорят".

# 1 249
  • Русе
  • Мнения: 11 924
За съжаление или не, нямам време да чета стотици редове написани. Все пак някои трябва и да работи в тази държава за да има пари за администрация. Освен това предпочитам да прекарвам повече време с детето си, отколкото да седя дълго във форума. Така че няма начин да го коментирам подробно. Петър Николов не го познавам лично, но ми е съгражданин и почти съсед. Няма лоша слава в града. Фактът че съда върна детето на Симона , отчита неправомерни действия от страна на администрация.

  Изрази, като - "кърти мивки", "и аз съм права, ти грешиш ", не бих одобрила даже и ако защитавахме една и съща позиция. Дотам нейде стигнах, защото явно не си струва да четеш предубедено някакво четиво, където твърдиш, че някой е предубеден. И "синтезирал" за този той дълъг пост е меко казано неуместно, до смешно

# 1 250
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Какви са тия фермани?

И какъв е тоя Пера, за който се написаха един куп постове? Връзка има някаква със стратегията ли?

Забелязвам голямо желание у някои хора темата да "умре". Това някакви мечти всичко да мине тихомълком ли са?

Дори и да мине тихомълком тази стратегия, нищо от нея няма да бъде имплементирано! Абсолютно нищо.

Въпросът, обаче, е принципен! Хората не са глупави, както си мислят и опитват да внушават Мари и Фенрис. И още нещо - хората в България са доста добре информирани, какво се случва по света. Но все още има потребители, които мислят и пишат с концепциите и впечетленията си отпреди 20 години. Събудете се, годината е 2019-та.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 08:28 от Eleonora_27

# 1 251
  • София
  • Мнения: 461
Пропуснали са "цепи мрака" Simple Smile

Потребителят Тесла страда от тежка форма на логорея и сигурно ще му е много тъжно да разбере, че всъщност никой не чете безсмислените му фермани. Просто го скролват.

Лично за мен темата отдавна се изчерпа, гласуването е очевидно, ясно и категорично. Сигурна съм, че трите тъжни поддръжнички на стратегията могат да продължат до безкрай да повтарят едни и същи глупости, защото толкова си могат, но в това няма никакъв, ама никакъв смисъл.

Няма кой да им се върже.

# 1 252
  • Мнения: 234
Дотук стана ясно, че широката общественост НЕ подкрепя стратегията, с изключение на тези, които са лично заинтересовани. Между другото сайтът на мрежа за децата, които стоят зад Стратегията, е пълен с хвалебствени статии на БХК, включително и такава, в която описват усилията си при омбудсмана и председател на парл. група и др. висшестоящи за неограничен достъп на БХК до институции, детски градини и училища. ....... Надявам се да е преувеличено, но може да се каже, че имаме съвсем малка представа от пъкления план, който се готви за децата.

# 1 253
  • Мнения: 30 802
Аз започвам да си мисля, че е много полезно това шумолене, фейк новини и превъзбуждане за конспирации. Действа като имунна система. И като се появи някаква идейка, се кефя на реакцията. Българите яко ползват социални медии и бързо се разпространява идеята "няма пък". Вече не може като в зората на демокрацията някакви външни експерти така лесно да прекроят нещата.

# 1 254
  • Мнения: 234
Могат да ги прекроят и още как под благовиден предлог. И сектите не са бутафорията, каквато бяха в зората на демокрацията, а сега действат под формата на фондации, семинари, курсове, но не значи, че ги няма, напротив още по- коварни са. Нищо странно няма в това, че средностатистическият български данъкоплатец отдавна е загубил доверие в т.нар. държавни институции.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 10:40 от bagira_s

# 1 255
  • Мнения: 4 391
Nikola Tesla, невероятно добър пост, но освен от няколко потребителя, ще остане неразбран. Аз отдавна съм разбрала, че тук царуват платени тролове от съмнителни организации и обикновени хора, които си искат правото да нанасят здравословни шамари. На хората не им се четат аргументи против и ще прескочат поста ти. Те са тук, за да разпространяват своята пропаганда и да се борят за запазването на шамарите и родителската собственост над детето. Параноята и виждането на враг зад всеки ъгъл е страшно, но най-страшна е невъзможността човек да погледне сам себе си и да бъде обективен. Не са се променили много нещата от времето, когато аз живях в България. Различните хора още се мразят неистово, толерантността към инакомислещите и инакочувстващите се е повсеместна. Светът, развитата част от него, отдавна е минала периода на омраза към хомосексуалните, но в България все още се обиждат на ''гей''. Колко от родителите тук биха приели и подркепили детето си, ако то е с хомосексуални наклонности? Ако се чувства в тяло от грешния пол? Медицината е открила механизма защо някои хора се чувстват като от другия пол спрямо този, с който са родени. Но Бай Ганьо продължава да твърди, че такова животно няма. Като вица с жирафа. Гледа го, цъка с език и клати главата, че такова животно няма. Невежество и съзнателен отпор срещу знанието. Аз чета в темата само постовете на определени потребители. Помията я прескачам.

# 1 256
  • Мнения: 1 401

Може ли да ми кажете до къде достигна тази "Стратегия..." на законово ниво? Първо четене минала ли е? Къде мога да следя?

# 1 257
  • Мнения: 30 802
Впрочем всички сме обединени от идеята, че от здравословни шамари се нуждаят най-вече грантаджиите, продажниците, нагаждачите, хората с бюрократично мислене и всякакви бездарни, дето искат да командват, колят и бесят в разрез с традиции и здрав разум.

# 1 258
  • София
  • Мнения: 5 884
Скрит текст:
Nikola Tesla, невероятно добър пост, но освен от няколко потребителя, ще остане неразбран. Аз отдавна съм разбрала, че тук царуват платени тролове от съмнителни организации и обикновени хора, които си искат правото да нанасят здравословни шамари. На хората не им се четат аргументи против и ще прескочат поста ти. Те са тук, за да разпространяват своята пропаганда и да се борят за запазването на шамарите и родителската собственост над детето. Параноята и виждането на враг зад всеки ъгъл е страшно, но най-страшна е невъзможността човек да погледне сам себе си и да бъде обективен. Не са се променили много нещата от времето, когато аз живях в България. Различните хора още се мразят неистово, толерантността към инакомислещите и инакочувстващите се е повсеместна. Светът, развитата част от него, отдавна е минала периода на омраза към хомосексуалните, но в България все още се обиждат на ''гей''. Колко от родителите тук биха приели и подркепили детето си, ако то е с хомосексуални наклонности? Ако се чувства в тяло от грешния пол? Медицината е открила механизма защо някои хора се чувстват като от другия пол спрямо този, с който са родени. Но Бай Ганьо продължава да твърди, че такова животно няма. Като вица с жирафа. Гледа го, цъка с език и клати главата, че такова животно няма. Невежество и съзнателен отпор срещу знанието. Аз чета в темата само постовете на определени потребители. Помията я прескачам.
Ама добре, че си ти. Ще чакаме да ни подадеш сигнал кои аргументи да ни се четат и коя помия да прескачаме, понеже явно се имаш за нещо повече от останалите и ти знаеш най-добре.

# 1 259
  • Мнения: 30 802
Цитат
Медицината е открила механизма защо някои хора се чувстват като от другия пол спрямо този, с който са родени.

Ако може за горното цитат от надежден и безспорен източник. Не пропаганда, а наука. И защо изведнъж стана толкова важен тоя въпрос какъв ти е истинският пол...и защо се появи изведнъж rapid onset gender dysphoria.

Общи условия

Активация на акаунт