Отговори
# 1 335
  • София
  • Мнения: 3 361
Два интересни линка:
Едно проучване, което показва, че повече има вреда отколкото полза
Jon Ferry: Is Pink Shirt Day doing more harm than good in battling bullying?
http://www.theprovince.com/life/ferry+pink+shirt+doing+more+harm … 020667/story.html

от ФБ
Constatino Dimitrov
https://www.facebook.com/constantino.dimitrov/posts/2126203044123183
РОЗОВАТА ФЛАНЕЛКА 2019

УСПЯХТЕ ЛИ да се включите в инициативата на фондация "Анимус" тази година?

Всеизвестната фондация защитник на правата на нашите деца от тормоза на родителите, както и защитник на Истанбулската конвенция, плътно партнираща си с всички джендърски НПО, се грижи в училище да няма насилие, като ни облича всички в розово. Розовото особено много отива на мъжете, които не мислят "стереотипно" - а най-вече, на тези с бели бради, според както виждаме на картинката. Е-е-е-х размиване, размиване - колко хлъзгаво си ти!

Твърдо иституционализираната джендърската общност в Канада е превърнала в свой идол Дейвид Шепърд - дванадесетокласникът, който през 2007 година се явява на училище с розова фланелка, поради което е подиграван и наричан "гей". В отговор на подигравките момчето, заедно с двама свои приятели, разпространяват 50 розови фланелки в училището в знак на борба срещу училищния тормоз. Това действие се подхваща от редица организации, докато през 2008 губернаторът на Британска Колумбия обявява 27 февруари за Ден срещу училищния тормоз. Последван е от редица страни, докато през 2012 Обединените нации обявяват този Ден за международен.

Дотук добре. Срещу тормоза следва да се предприемат непримирими мерки и всякакви мероприятия, обхващащи цялото ни общество - с това сме съгласни всички. Множество специалисти в Канада и по света, обаче, предупреждават родителите, че на този ден от разговора срещу училищния тормоз съвсем лесно може да се премине към разговори за толериране на "различните" и инфилтриране на половата идеология сред младежта. И наистина, редица асоциации в Канада честват този ден като "Ден на толерантността, борба срещу хомофобията, и трансфобията", термините, изковани от общността на хомосексуалистите и оперативнополовите, за да означат "омразата" срещу тях.

Никой не твърди, че хомосексуалистите и оперативнополовите може да бъдат подигравани - по същия начин, както никой не твърди, че жените могат да бъдат бити. Не се ли използва, обаче, борбата срещу насилието за прокарване на друг вид насилие - насилието над ценностите и традициите, които тези общности обявяват, естествено, за "стереотипи" - по същия начин, по който е "стереотип" да се смята, че на момчетата не им отива розово, червило, роклички или розови перуки? Няма ли един ден по същата причина Денят срещу училищния тормоз да се отбелязва вече с розови перуки или розово червило, по простата причина, че на някой ученик се подиграли за това на "гей"? За момента звучи невероятно, но това е логичното развитие на нещата. И защо, интересно, за такъв ден не се отбелязва паметта на някое тежко пострадало от физическо насилие дете, или обиждано по друг начин, а е установен именно поради обида на "гей"? Случайно ли е това?

Не е ли борбата срещу тъмните страни на човешката природа просто претекста, за да се преобърне изобщо представата за нормалност, като се размие в "многообразие" и "търпимост"?

Всички следва да сме непримирими срещу всякакъв вид тормоз - включително на едно пробивно, свръхорганизирано и свръхфинансирано малцинство. Въпросът, обаче, е кой се стреми да узурпира патента на борбата срещу тормоза във всички области на обществото, и да я яхне и постигне собствените си цели, скрити зад заявените.

Естествено, на мнозина връзката между една розова фланелка и пропагандата на джендъризма ще им се стори не само прекалена, но и параноична. За такива може да се каже, че просто живеят в сладки, добронамерени, сънища и илюзии. По същата логика се твърдеше, че не съществува връзка между джендъризъм и Истанбулска конвенция - че всичко било, видиш ли, за да се защитят жените жертви на насилие у дома... докато, обаче, ИМЕННО жените съдии в Конституционния съд не разбиха на пух и прах това лукавство.

Горещо препоръчвам да прочетете техните становища в решението на Конституционния съд.

Родители, бдете!

Учители, бдете!

Българи, бдете!

# 1 336
  • Мнения: 1 567
Важно е да не се преминава границата между естественото, здравословно съпротивление срещу вредни практики и натрапчиво очакване на най-лошото.А за жалост тази граница е много тънка. И предвид това,че вече имаме като пример ставащото в други страни,няма как да не сме нащрек.Но историята е доказала не веднъж и до какво води масовата психоза. Банален пример, уличаването за вещерство през средновековието. Колко хора са си отишли без вина в онези времена. Или радиопиесата Война на световете,на която много хора са повярвали,че е истина и са мислели,че има извънземно нашествие.При всички случаи, трябва да устояваме на вредните практики,като и не губим здравия си разум. Има причина природата да ни го е дала,да балансира емоциите,без едното да изключва другото.

# 1 337
  • Мнения: 5 015
И какво отношение има Вашата трансджендър пропаганда към Националната стратегия за децата? Да не говорим за пожеланията...

Пропагандата е да се позовава човек на съмнителни научни статии от 80-те години на миналия век. Науката е напреднала доста от тогава и вече има ясни доказателства, че мозъците на трансджендър хората са устроени различно от мозъците на биологично и чувстващи се от еднакъв пол. Да си информиран не е пропаганда. Да обръщаш гръб на фактите и да разпространяваш лъжи обаче е. Отношението към стратегията е същото, каквото и другите постове по темата. Не виждам да съм отправяла пожелания към когото и да било.

# 1 338
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Науката е напреднала доста от тогава и вече има ясни доказателства, че мозъците на трансджендър хората са устроени различно от мозъците на биологично и чувстващи се от еднакъв пол. Да си информиран не е пропаганда. Да обръщаш гръб на фактите и да разпространяваш лъжи обаче е. Отношението към стратегията е същото, каквото и другите постове по темата. Не виждам да съм отправяла пожелания към когото и да било.

Източник на информация за различното устройство на мозъка на трансджендърите?

# 1 339
  • Мнения: 3 731
... Не виждам да съм отправяла пожелания към когото и да било.
... Кои сте вие с вашата простащина да се подигравате на хората, които се чувстват различни, защото природата ги е направила различни? Да ги обиждате и плюете и да си въобразявате, че това е прищявка? Вашето отношение е отврат. Колко хора живеят в лъжа и се крият именно от такива грубияни като вас. Колко хора извършват самоубийство, защото биват отхвърлени и заплюти от такива като вас. Ако ви се роди такова дете, мога само да го съжаля с такива родители....
По-принцип се смятам за толерантен човек, но изказвания като Вашето може да ме превърнат във върл хомофоб.
А, и да питам - видяхте ли я гнусната брошура, защото от това, което видях, това е една гнусна брошура, която няма място в българските училища.

# 1 340
  • София
  • Мнения: 5 921
Ох, кога ги открихме/измислихме тия трансджендърни хора, кога напредна науката с ясните доказателства...
Чакам и аз източник за устройството на мозъка Sunglasses


(Ама как пък едни и същи активисти напират по уж различни и разнообразни теми.)

# 1 341
  • Мнения: 13 295
Също така е признак на липса на култура да се подиграва човек на различните, било то инвалиди, хомосексуални, хора, които не могат да се определят еднозначно като единия или другия пол, и т.н. Науката е напреднала доста от 80-те насам, когато се смяташе, че какъв пол се чувстваш е социален конструкт и как са те възпитавали като дете...  

Кои сте вие с вашата простащина да се подигравате на хората, които се чувстват различни, защото природата ги е направила различни? Да ги обиждате и плюете и да си въобразявате, че това е прищявка? Вашето отношение е отврат. Колко хора живеят в лъжа и се крият именно от такива грубияни като вас. Колко хора извършват самоубийство, защото биват отхвърлени и заплюти от такива като вас. Ако ви се роди такова дете, мога само да го съжаля с такива родители.

Fenris, мисля, че не разбираш съвсем добре нагласата. От доста последователни теми в този форум, съм си изградила впечатлението, че повечето потребители, които се интересуват от тези теми
-  НЕ смятат, че това от какъв пол се чувстваш е социален конструкт и плод на възпитанието /затова беше силна и съпротивата срещу Истанбулската конвенция/.
- НЕ смятат, че да се чувстващ различен е прищявка, а знаят, че е медицинско състояние - досега определяно от СЗО като психическо разстройство, а сега преквалифицирано в състояние на сексуалното здраве.
- НЕ се подиграват, не обиждат и не плюят хората с такива състояния. Просто държат да се знае, че това е здравословно отклонение и не трябва да се приема като норма.

# 1 342
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 13 150
Видяхме вече кой кого обижда и кой колко е толерантен.

Сто пъти писахме,че нямаме нищо против джендърите,но не желаем да промиват мозъците на децата ни.




Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 14:48 от -veni-

# 1 343
  • Мнения: X
Просто държат да се знае, че това е здравословно отклонение и не трябва да се приема като норма.

На всичките НЕ-та, накрая това. 😂

# 1 344
  • София
  • Мнения: 3 361
За трансджендърите - науката не знам колко успешно е напреднала, но всичко е въпрос за пари!!!, парите в тази работа са много. Един трансджендър осигурява бизнес на консултанти и лекари и фармацевти. Първо психолози и хормонални блокери в предпубертета, после операция за смяна на пола, пластични операции и т.н. и хормони цял живот.
Има трагични случаи на мъже, които съжаляват за смяната и се подлагат на повторна операция и лечение, но това за бизнеса е още по-добре. В САЩ бяха се доредили в армията и държавата да им плаща операцията (няколко стотин хиляди $) , но това сега е прекратено.
Този бизнес търси клиенти, ако може още от предучилищната.
От обикновените хомо никой не печели.
Струва ми се има конфликт в самата ЛГБТ общност. Например наскоро Мартина Навратилова (лезбийка) се обяви против участието на трансджендри в спортните състезания за жени и я обвиниха в хомофобия.
Имаше и статия от една друга лезбийка, която се обявява против ранната смяна на пола, хормонални блокети и т.н. И казва оставете децата да пораснат и да вземат осъзнато решение.
Е да, ама ги оставят да пораснат може да изпуснат клиентелата.

Отделно са парите за автори, учебници и издателства да пренаписват приказките, да няма полови стериотипи.

# 1 345
  • Мнения: 13 295
Просто държат да се знае, че това е здравословно отклонение и не трябва да се приема като норма.

На всичките НЕ-та, накрая това. 😂

Не разбирам шегата. Нормално ли е да подозираме всички деца в джендърна дисфория и съответно да ги окуражаваме да я проявят? Аз лично не съм подозирала непрекъснато децата си в заболявания и не съм ги окуражавала да ги проявят - дори и за проста настинка да става дума. Мисля, че това е по-естествената реакция. Но и не се подигравам, не плюя по хремавите и не ги обиждам.

Струва ми се има конфликт в самата ЛГБТ общност. Например наскоро Мартина Навратилова (лезбийка) се обяви против участието на трансджендри в спортните състезания за жени и я обвиниха в хомофобия.

Просто показва, че джендърната дисфория и хомосексуализмът нямат нищо общо и са обединени на донейде изкуствен принцип.

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 15:24 от Vapor

# 1 346
  • Мнения: X
Доколкото не е разпространено между 90% от населението, да, отклонение от нормата си е.

# 1 347
  • Мнения: 13 295
Доколкото не е разпространено между 90% от населението, да, отклонение от нормата си е.

Международният класификатор на болестите на СЗО по принцип /както личи и от названието му/ включва здравословните отклонения, не нормите.

# 1 348
  • Мнения: 5 015
Колко от търсещите доказателства си направиха труда да прочетат линка и статията от поста ми? Налага ли се да се повтарям, само защото ви мързи да четете?

# 1 349
  • Мнения: 1 675
Обаче тук на Балканите  хората са наясно с пола си.Мъжете са мъже.И жените са жени.
 

Гледам да се въздържам да пиша, но ми стана смешно - Сърбия на Балканите ли са или не са?
Те първо станаха домакини на Евровизия като спечелиха с балада на гей-певица, а пък напоследък гледам премиер министърката им станала гей-родител.... Значи, да стесним кръга, предлагам - не на Балканите хората са наясно с пола си, а в България ЕДИНСТВЕНО хората са наясно с пола си. Дори май само в интернета в България хората са наясно с пола си! Защото навън е друго, де. Simple Smile))))))

За злощастната брошура - не стана ли ясно вече, че изобщо не била предназначена за училищата, а за здравните кабинети, в които хората си правят изследвания за болести, предавани по полов път. Май дочух нещо и че била отпечатана преди 13 години (няма да пускам от любимите линкове, карам по уважавания силно принцип на ЕЖК). Някой заспал льольо ги е пласирал по грешните места - не е баш като да е национална политика на самоунищожението.

Обаче,  some-one-zero, да се закача за твоите думи за вещиците - забелязахте ли каква е била реакцията на един от директорите? Той ги запалил! Simple Smile)))) Клечката, малко спирт и хайде - "у печката". Сега, нали, аз очаквам от директор на Математическа гимназия да информира тия над него, да инициира разследване, да събере данни и да оформи статистика, да потърси мнения на специалисти - да се дават ли тия брошури или не. Очаквам той да напише писмо до министъра си дори, с прикачена с телбод брошура. Да бръкне надълбоко в таз тъпотия, а не да препикае отгоре с една клечка кибрит. Но явно и директорите вече не са това, което бяха... SatisfiedSatisfiedSatisfied

Общи условия

Активация на акаунт