Чудна февруарска новина! Най-после появи се втора бебешка черта!

  • 29 346
  • 775
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 1 119
Joanaa, не знам как може да се отричат тестовете за овулация. Ясно е, че при някои момичета няма положителни или при момичета с пкя има много положителни. Аз правих тестове за овулация и бебеправихме деня след положителния О тест. Един единствен опит. Бременна съм в трети месец. В никакъв случай не бих отрекла тези тестове, защото при мен действаха по учебник. Преди да ги правя гинекологът ми също одобри идеята и каза, че най-добре се засича с комбинация с тестове и базална, но когато няма съмнение дали има овулация, то тестовете действат чудесно.

Но да, всеки сам решава на какво да вярва.

Пс: за мен също това с дуфастона е абсурд.

# 766
  • Мнения: 1 720
Да споделя и аз мнение по въпроса . Спомням си , че сетра ми трябваше да приема дуфастон когато правиха опити за бебе , АГ- то я викаше няколко поредни дни за фоликулометрия , за да е сигурен , че овуто е минало и тогава да го започне . Относно тестовете ,  никое АГ няма да ви каже оооо да , правете ги , аз не ги искам тея пари за фоликулометрията Stuck Out Tongue Winking Eye Моят док взима пари за тази процедура , незнам по здравна каса как стоят нещата .

# 767
  • Мнения: 532
Joanaa, не знам как може да се отричат тестовете за овулация. Ясно е, че при някои момичета няма положителни или при момичета с пкя има много положителни. Аз правих тестове за овулация и бебеправихме деня след положителния О тест. Един единствен опит. Бременна съм в трети месец. В никакъв случай не бих отрекла тези тестове, защото при мен действаха по учебник. Преди да ги правя гинекологът ми също одобри идеята и каза, че най-добре се засича с комбинация с тестове и базална, но когато няма съмнение дали има овулация, то тестовете действат чудесно.

Но да, всеки сам решава на какво да вярва.

Пс: за мен също това с дуфастона е абсурд.

Знам Съншайн. Видях темата, която си пуснала и я изчетох. Честито и до термин! Голяма надежда ми даде. Дано наистина има такава зависимост и докторите напразно да ги отричат, защото и аз си правих и вчера излезе +. Но не трябва явно и сляпо да вярваме в тях и да чакаме на тях. Просто трябва да обичаме мъжете си по-често и когато е писано ще стане.

# 768
  • Мнения: 988
Не ми се влиза в спорове и си мълчах досега, но абсолютно те подкрепям Сънче, то е хубаво да вярваш на лекаря, но когато действа логично. Човек трябва доста да се образова в днешно време преди да тръгне по лекари, за да може да отсее от многото некадърни, истинските специалисти, тогава вече вярвам безрезервно лично аз!

Joanaa, не знам как може да се отричат тестовете за овулация. Ясно е, че при някои момичета няма положителни или при момичета с пкя има много положителни. Аз правих тестове за овулация и бебеправихме деня след положителния О тест. Един единствен опит. Бременна съм в трети месец. В никакъв случай не бих отрекла тези тестове, защото при мен действаха по учебник. Преди да ги правя гинекологът ми също одобри идеята и каза, че най-добре се засича с комбинация с тестове и базална, но когато няма съмнение дали има овулация, то тестовете действат чудесно.

Но да, всеки сам решава на какво да вярва.

Пс: за мен също това с дуфастона е абсурд.

# 769
  • Мнения: 1 670
Току що си поръчах много тестове- Престо и шуър от Ремедиум. Имах разни други добавки да взимам и напълних кошницата с тестове. Не си мислете, че само вие редувате аптеките за тест. Grinning Заредих да имам, дано не ги опикая всички още първия месец в момент на лудост. Joy

# 770
  • Мнения: 1 720
Искам да добавя още нещо , без да ставам досадна . Всеки лекар действа на база личен опит и практика , никой не се доверява на сляпо на написаното в учебниците . Тоест повечето прилагат някакво лечение , което е давало резултати и е изпитано в годините , НО всеки човешки организъм е отделна система , която функционира строго индивидуално и това , че при едни е подействало дадено лечение , не означава , че ще помогне на всички . Няма лекар , който да може да излекува всичките си пациенти , няма такъв . Затова трябва да се търсят алтернативи . Лошото е , че , както Рос ги нарича "кварталните АГта" , понякога виждат , че даден проблем излиза извън тяхната компетенция и въпреки всичко продължават да дават надежди на пациентката , че тя в крайна сметка ще забременее . Питате се защо го правят , истината е една и е общовалидна за цялото лекарско съсловие - пари , защото препращайки даден пациент към репродуктивен специалист , те го губят . Не казвам , че всички са такива , но масата - да . Знам защо го казвам Stuck Out Tongue Winking Eye Така че не бързайте да заклеймявате даден лекар като некадърник , просто има случаи , за разрешаването на които , се изисква  специализирана помощ , в случая - репродуктивен специалист . Кварталните АГ та сигурно са помогнали на много жени  без проблеми и са изродили стотици бебета , но има  състояния  , за които няма как да помогнат .

# 771
  • Мнения: 532
Току що си поръчах много тестове- Престо и шуър от Ремедиум. Имах разни други добавки да взимам и напълних кошницата с тестове. Не си мислете, че само вие редувате аптеките за тест. Grinning Заредих да имам, дано не ги опикая всички още първия месец в момент на лудост. Joy
То е краста! Направиш ли един и край... 😂
Аз за това предпочитам да не си купувам до датата на М, че инъче колкото имам ще си ги направя. Луда работа 🤔😂

# 772
  • Мнения: 1 670
Краста е, ама вече ми е неудобно от аптекарките около нас Grinning
Уж се владея, ще разберем след 20тина дни Grinning

# 773
  • Мнения: 532
Най-смешно ми беше като го правих 3 дена преди датата на М и си викам- "Ще го направя, то ако е станало нещо все ще има бледа черта"
10 мин по-късно като излезе абсолютно отрицателен- "Аааа то е рано за тест, трябва поне да дойде датата на М, за да отчете."
Та този месец ще се опитам да се въздържа и да не правя по-рано 😁

# 774
  • София
  • Мнения: 39 747
Моля пуснете нова тема.

# 775
  • Мнения: 1 131
Новата тема:
http://www.bg-mamma.com/?topic=1091170.new
Заповядайте, момичета. Извинявам се, ако съм създала някакво неудобство. В новата тема промених малко неща, все пак е продължение на тази. Дано е бебеносна! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт