RYANAIR -14

  • 56 497
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 947
Да,и аз съм забелязала,че колкото по-често се търси дадена дестинация от едно и също устройство,то цената расте след всяка следваща проверка!Затова сменям устройството с което търся-телефон,таблет,лаптоп или за известно време прекратявам търсенето-поне за 24часа!

и като смениш устройството връща ли се ниската цена?
Щото цената може да се качи и по други причини, не заради честото търсене
Да цената си остава такава каквато е,а не завишената!Аз го твърдя,защото не само при мен се получава така,а и при мои познати,които често пътуват!Последно в началото на декември попаднах случайно на билети на добра цена за Лондон,но само ги разглеждах.В момента в който решихме да пътуваме и започнах да търся дати и добри цени,със всяко ново търсене  билетите поскъпваха!След 48 часа ги купих от друг телефон с първоначалната цена от 14.99€!
И аз съм го забелязала това. Правя като теб, сменям устройствата, а и се старая да не проверявам много често. Записвам си винаги и така става по-лесно.

# 61
  • Мнения: 1 122
2 страници глупости Simple Smile
Извинете, но имате ли идея колко човека на ден са в сайта на Ryan, на Wizz, на EasyJet...?! Вие смятате ли, че някой (човек или алгоритъм) ще седи да ви следи по IP и да ви качва цената?! Не забелязвате ли, че когато сменят цените сайта едвам пъпли, почти не се зареждат... Кой ще седи да ви цъка цените нагоре и надолу?
Има определен брой билети на цена 10, после са на цена 20, после на 25 и т.н. След като се изчерпат първите, почват вторите и т.н. После залагат 5 билета на цена 7 и кой купил- купил.

# 62
  • София
  • Мнения: 16 092
То да са само  2страници глупости, добре ще е .
Но същите потребители, които в други теми изтъкват как ползат само таксита до работата тук реват за 25 Е билет. Ами то няма как до чужбина да пътуваш по-евтино от маршрута МанЛи - Бизнес парк.
Като пък се уредят с евтини билети почват да реват за приорити и платен багаж.
Не им се плаща, но и с2 чифта гащи в дамската чанта не им се пътува.
Следва проблема с минералната вода за 2 Е .....

# 63
  • Мнения: 1 681
То да са само  2страници глупости, добре ще е .
Но същите потребители, които в други теми изтъкват как ползат само таксита до работата тук реват за 25 Е билет. Ами то няма как до чужбина да пътуваш по-евтино от маршрута МанЛи - Бизнес парк.
Като пък се уредят с евтини билети почват да реват за приорити и платен багаж.
Не им се плаща, но и с2 чифта гащи в дамската чанта не им се пътува.
Следва проблема с минералната вода за 2 Е .....

Разсмя ме.

# 64
  • Мнения: 847
Естествено,че си има начин,умишлено го правят,и кой казва,че го прави човек и че някой нещо следи,програма си има,елементарно!

# 65
  • Мнения: 1 122
Явно от програми разбирате колкото и от самолетни билети.😁

# 66
  • HH
  • Мнения: 3 261
Естествено,че си има начин,умишлено го правят,и кой казва,че го прави човек и че някой нещо следи,програма си има,елементарно!
Многократно се подчерта , че подобни алгоритми се използват от НЕ-нискотарифните компании.



 Сменяйте и 30 устройства ако искате. Или бодувайте по цяла нощ. Това няма да ви помогне, като се свършат билетите от по 15Е, идва ред на тези от 20 и т.н.

# 67
  • Мнения: 847
Е добре де,но уж са ги изкупили и после хоп,пак се появяват тези от 9.99!Затова всеки сам да си преценя кога да си купи билет!Аз споделих само моя личен опит,а и очевидно и др.хора са го забелязали!

# 68
  • Мнения: 9 991
Да,и аз съм забелязала,че колкото по-често се търси дадена дестинация от едно и също устройство,то цената расте след всяка следваща проверка!Затова сменям устройството с което търся-телефон,таблет,лаптоп или за известно време прекратявам търсенето-поне за 24часа!

и като смениш устройството връща ли се ниската цена?
Щото цената може да се качи и по други причини, не заради честото търсене
Да цената си остава такава каквато е,а не завишената!Аз го твърдя,защото не само при мен се получава така,а и при мои познати,които често пътуват!Последно в началото на декември попаднах случайно на билети на добра цена за Лондон,но само ги разглеждах.В момента в който решихме да пътуваме и започнах да търся дати и добри цени,със всяко ново търсене  билетите поскъпваха!След 48 часа ги купих от друг телефон с първоначалната цена от 14.99€!
Имали система, която ти засича ай Пи-то и ти вдигали цената при неколкократно търсене за един полет, от едно устройство.

Имам закупен билет, днес вече се регистрирах. Изкарах си бордната карта на телефона и пише, че имам 10 кг. Ръчен и 20 чекиран. Да не ми забие телефона и си го разпечатах, там пише само 10 килограма багаж. Та този от 20 чекирания да не изисква някаква регистрация специална? Защо не излиза в хартиеното копие?

# 69
  • Берлин
  • Мнения: 4 523
В бг версията не излизат 20-тте кг,но са в баркода. Споко

# 70
  • Мнения: 1 122
Точно първия отговор след 1-я пост е за този багаж- защо, как и къде се вижда.
Относно засичането на IP-то- всеки ден си следя няколко дестинации, без да си крия IP, без да гледам през incognito mode и т.н. глупости и някои цени си стоят, на други си пише колко билета още остават на текущата, някои са надолу... Изобщо нищо общо няма цената с IP-то.

# 71
  • Milano
  • Мнения: 3 684
И аз като Galettta.
Проверявам една дестинация от над месец по 100 пъти на ден и стигам чак до избиране на места от апликацията на телефона (билета съм си го купила).
Сега отворих сайта и на компютъра - цените съвпадат.

Така, че случилото се на дамите по-горе е случайност, а не закономерност.

Че цените могат да паднат никой не отрича, те и падат отвреме-навреме, но тук още няма разгадали логиката.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Точно първия отговор след 1-я пост е за този багаж- защо, как и къде се вижда.
Относно засичането на IP-то- всеки ден си следя няколко дестинации, без да си крия IP, без да гледам през incognito mode и т.н. глупости и някои цени си стоят, на други си пише колко билета още остават на текущата, някои са надолу... Изобщо нищо общо няма цената с IP-то.

Галета , извинявай!
Не искам да внасям смут и напрежение в темата. Научих наистина много полезни неща особено от теб.
Аз например обаче имам две деца едното е на 8 месеца,а другото е на 2 години и 6 месеца и отдавна не спи през деня.
Отделно и поработвам, освен че ги гледам сама в повечето време.
Та моля за малко търпение ,ако се повтаряме с вече коментирани въпроси.
Просто наистина нямам време да чета назад.
Понякога и да имам малко време съм под напрежение и не мога да чета спокойно из форума и да ровя из темите.
Благодаря за търпението !

# 73
  • София
  • Мнения: 1 712
Аз лично не мисля, че има точна закономерност. По моите наблюдения цените варират и в двете посоки - по този начин форсират колебаещите са да купят по-бързо. При мен поне така подейства - и то купих на по-висока цена. Но все пак не най-високата до момента.
Билетите до Ханя ги пуснаха в началото на ноември, като цената за избраните от мен първоначално дати (през юни) беше около 71Е за двете посоки, без багаж. Най-ниската цена, която видях дотук, беше 61Е в понеделника и вторника преди черния петък, като намалението беше реално - цената беше задраскана и с червено беше отразено намалението. В началото на декември за няколко дни цените изчезнаха и билети не се продаваха. После смениха дните на пътуване и цените се увеличиха драстично, особено за съботните полети. Това мен ме стресна и реших да купя на цена от 85Е. Около Коледа обаче имаше намаление. После в началото на януари цените се вдигнаха до 94Е. Около 20-ти пак ги намалиха до 71Е. И от вчера са отново на 85Е. Това е засега. Умишлено ги следя, за да разбера каква е динамиката. Ако знаех, че има вероятност да ги намалят отново, сигурно щях да изчакам. Засега съм се "вътрила" поне 45Е за трите билета. Но, здраве да е. Важното е почивката да се реализира без проблеми. Пари се харчат и се изкарват. Общо взето, от едно спестиш, пък го дадеш за друго.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 16:01 от миленка_д

# 74
  • Мнения: 1 122
Галета , извинявай!
Не искам да внасям смут и напрежение в темата. Научих наистина много полезни неща особено от теб.
Аз например обаче имам две деца едното е на 8 месеца,а другото е на 2 години и 6 месеца и отдавна не спи през деня.
Отделно и поработвам, освен че ги гледам сама в повечето време.
Та моля за малко търпение ,ако се повтаряме с вече коментирани въпроси.
Просто наистина нямам време да чета назад.
Понякога и да имам малко време съм под напрежение и не мога да чета спокойно из форума и да ровя из темите.
Благодаря за търпението !
О, няма проблем, няма смут. Simple Smile Този коментар по- скоро беше да се вмъкне в 1-я пост. Защото е сравнително често задаван въпрос. И е нормално да имаш платен багаж, а като не се вижда... да се притесни човек.

Общи условия

Активация на акаунт