Какво искат и очакват мъжете?

  • 26 366
  • 509
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 004
Не се сърди човече, говорим за различни неща. Аз специално, за нещо което се учи по биология, а не се търси в статии от "Майко мила". За тази цел се четат учебници по биология, поради което няма как да ти пусна линк, но ти можеш да прочетеш в който пожелаеш учебник за вродените инстинкти при животните.

# 346
  • Мнения: 30 802
Адаптацията към малко дете е дотолкова вродена, че всяко тяло има тия хормони и неврологични структури. Вече зависи от общо здраве, психично здраве, други ситуации, дали тази адаптация ще се прояви 100% - но не може да се спори, че я има. Нито пък с неопределеното "мъжко мислене" някога някоя жена ще има повече тестостерон от мъжете (изключвам при заболяване, но това не е естествено). Та така, както и да го погледнем, жените се адаптират към бебетата по-лесно на биологично ниво. На социално вече е друг въпрос, но не всеки си надмогва биологията - повечето жени търсят да станат майки, не войници и побойници.

# 347
  • Мнения: X
Лиам, сега те признах за рядка птица, щом не си чувал за GoT.
Ето ти Хал Дрого
https://www.google.com/search?q=khal+drogo&source=lnms&t … c=76FaPOZrHThPzM:

Къде отиде онзи младеж, дето ни образоваше за качествата на казахстанките и японските "гейши"?

# 348
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Отишъл е да търси свободни хетери, за да ги омайва с чара си.

# 349
  • Мнения: 46 553
LeClerc, защитаването на потомството е вродено усещане и при двата пола, това не го ли пише в учебниците?
Не се сърди човече, говорим за различни неща. Аз специално, за нещо което се учи по биология, а не се търси в статии от "Майко мила". За тази цел се четат учебници по биология, поради което няма как да ти пусна линк, но ти можеш да прочетеш в който пожелаеш учебник за вродените инстинкти при животните.
Мнението на психолозите е еднакво, така че откъде ще е линкът няма значение.
Няма да изнасям лекции, за последен път казвам - целта на дискусията беше всеки, който е засегнат по някакъв начин от въпроса,  т.е.  мъж, който има това очакване или жена, която няма въпросното чувство и се притеснява, че не е нормална, да потърси консултация със специалист или да избере източник (научна статия, статия на специалист и т.н.), на което да се довери.

# 350
  • София
  • Мнения: 3 691
Моят опит с мъжете за 40+ години е, че искат уважение.
Колкото и да те обича един мъж, колкото и да е склонен да ти прощава и да премълчава временните ти умопомръчения и промени в настроението, ако системно накърняваш самочустието му, не зачиташ мнението му както и го унижаваш с обиди и постоянно мърморене...любовта му няма да е достатъчна.
Относно нагаждането на мъжа и жената към бебето в семейството- съгласна съм че хората са различни...Има майки с много силен майчински инстинкт,но има и бащи, които се нагаждат много по -лесно от майките
Аз лично съм пример за това- ММ много по-лесно прие промените в личния ни живот след появата на бебето от мен самана, много по-малко време му бе нужно да нагоди ритъма си на живот към него, отколкото на мен....
Не че се смятам за лоша майка, но майчински инстинкт почувствах доста след раждането.

# 351
  • Мнения: 1 004
LeClerc, защитаването на потомството е вродено усещане и при двата пола, това не го ли пише в учебниците?
Пише го, но не се нарича майчин инстинкт. Ако имаше линк към български учебник, щях да ти пусна. Няма, затова пускам това: https://researchfeatures.com/2017/09/18/neuroscience-motherhood/ Enjoy.

# 352
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
На първо място мъжете искат да са мъжете във връзката. Да са по-умни, да печелят повече (нямам нищо против).

Искат жената да си остане такава, каквато е била като са се запознали и да го остави той да си остане такъв, какъвто си е бил. (жените все искат да ги променят) Да не мрънкаме.

Искат честност, лоялност, хумор и самочувствие. Предизвикателство, възражения и несигурност от друга страна, за да остане вълнуващо. Разбиране на емоциите и приемане на слабостите им.

Искат жените да казват ясно какво мислят и какво искат (трудна работа). "Скъпи, как си? Добре ли върви работата? Знаеш ли, на връщане би било много мило, ако минеш през супера да ми вземеш портокали. Обаче само ако не ти представлява трудност. Щото мога и сама да ида...обаче знаеш ли...днес съм толкова заета защото тренирах а и съм с маска на косата..." Те предпочитат "Купи портокали".

Мъжете изпитват нужда от признание - да се кефим на добрите им качества и да се чувстват необходими. Една добра дума може да постигне чудеса! Обаче от една страна обичат да им се възхищаваме, но от друга страна ги отблъсква, ако пресолим манджата и им напомняме на добрата домакинка, лепната за фурната. Перфектна им е значи независима и самоуверена жена, която им се възхищава. Обичат да имаме нужда от тях и да ги молим за помощ да ни отварят бурканите.

Мъжете са чувствителни към женствеността - разтапят се да бъдат обичани. Обичат вкъщи да им мирише на баница или сладкиш и да ги слушаме, като говорят за работата или хобито си.

Обичат поддържани жени - грижата на жената за себе си. Женствени форми на пясъчен часовник и красиво лице.

Не мисля, че си падат непременно по секс-богини. Във връзките играят по-скоро спояваща роля целувките и прегръдките, освен редовния секс.

# 353
  • Мнения: 3 749
Жена, която се вписва в горепредставения образ и на всичкото отгоре се сеща да го помоли да и отвори буркана...  Не виждам причина да си губи времето с мъж, който ще е доволен от нея.
 По въпроса за промяната: никакъв шанс да си остане същият, както преди да се решим да остаряваме заедно. По дефолт има разлика между "обвързан" и "необвързан". Основно очаквам да подтисне ловния си инстинкт, нищо че е бил изключително важен в периода на флиртуване.

# 354
  • Мнения: 1 184

Искат жената да си остане такава, каквато е била като са се запознали и да го остави той да си остане такъв, какъвто си е бил. (жените все искат да ги променят) Да не мрънкаме.


Целият ти пост е блестящ , но особено това е най доброто. Поздрави! Simple Smile

# 355
  • BG
  • Мнения: 893
На първо място мъжете искат да са мъжете във връзката. Да са по-умни, да печелят повече (нямам нищо против).

Искат жената да си остане такава, каквато е била като са се запознали и да го остави той да си остане такъв, какъвто си е бил. (жените все искат да ги променят) Да не мрънкаме.

Искат честност, лоялност, хумор и самочувствие. Предизвикателство, възражения и несигурност от друга страна, за да остане вълнуващо. Разбиране на емоциите и приемане на слабостите им.

Искат жените да казват ясно какво мислят и какво искат (трудна работа). "Скъпи, как си? Добре ли върви работата? Знаеш ли, на връщане би било много мило, ако минеш през супера да ми вземеш портокали. Обаче само ако не ти представлява трудност. Щото мога и сама да ида...обаче знаеш ли...днес съм толкова заета защото тренирах а и съм с маска на косата..." Те предпочитат "Купи портокали".

Мъжете изпитват нужда от признание - да се кефим на добрите им качества и да се чувстват необходими. Една добра дума може да постигне чудеса! Обаче от една страна обичат да им се възхищаваме, но от друга страна ги отблъсква, ако пресолим манджата и им напомняме на добрата домакинка, лепната за фурната. Перфектна им е значи независима и самоуверена жена, която им се възхищава. Обичат да имаме нужда от тях и да ги молим за помощ да ни отварят бурканите.

Мъжете са чувствителни към женствеността - разтапят се да бъдат обичани. Обичат вкъщи да им мирише на баница или сладкиш и да ги слушаме, като говорят за работата или хобито си.

Обичат поддържани жени - грижата на жената за себе си. Женствени форми на пясъчен часовник и красиво лице.

Не мисля, че си падат непременно по секс-богини. Във връзките играят по-скоро спояваща роля целувките и прегръдките, освен редовния секс.

Да, но и да имат такава жена и това им омръзва в един момент като гледам.
А това човек да не се променя-че аз не знам човек, който цял живот да е един и същ.

# 356
  • Мнения: 30 802
С други думи - искат да си спечелят позицията на тоя, дето му е по-леко във връзката. Начи жената ще му гадае емоциите, ама и ще му свожда директно какво да прави, без той да трябва да й чете емоциите.

Е то и аз искам така да не се променям, да си карам както си знам, а около мен да се въртят на пета - буквално и преносно.

Да не говорим колко досаден може да ти стане един човек, ако ти от своя страна си вършиш емоционалния труд, обаче той не изпълни своята страна от сделката - наистина да е по-умен, по-усетен как се правят нещата, по-печелещ и изобщо да ти улесни живота.

Щото ако жената се върти на пета, па сладкиши, па мяукане, па трето-пето, а той почне да скатава, после следва фазата с тигана.

Та затова може мъжете да искат тия неща, ама ако жената е умна, няма да се престарае във въртенето на пета и слушането със зяпнала уста.

# 357
  • София
  • Мнения: 19 277
На първо място мъжете искат да са мъжете във връзката. Да са по-умни, да печелят повече (нямам нищо против).

Искат жената да си остане такава, каквато е била като са се запознали и да го остави той да си остане такъв, какъвто си е бил. (жените все искат да ги променят) Да не мрънкаме.

Искат честност, лоялност, хумор и самочувствие. Предизвикателство, възражения и несигурност от друга страна, за да остане вълнуващо. Разбиране на емоциите и приемане на слабостите им.
Мъжете са чувствителни към женствеността - разтапят се да бъдат обичани. Обичат вкъщи да им мирише на баница или сладкиш и да ги слушаме, като говорят за работата или хобито си.

Обичат поддържани жени - грижата на жената за себе си. Женствени форми на пясъчен часовник и красиво лице.

Не мисля, че си падат непременно по секс-богини. Във връзките играят по-скоро спояваща роля целувките и прегръдките, освен редовния секс.
Зависи кога са се срещнали. И ММ, и аз много сме се променили, откак се срещнахме преди 27 години точно през този месец. Причините за промените са както у нас, така и в средите, в които сме попаднали (или сме избрали, зависи как се възприема).
Освен това от личен опит мога да кажа, че е доста трудно хем да си богиня на баниците и яденетата, хем да си поддържана жена, хем да не истерясваш и да си в настроение.
Денонощието все още е 24 часа, не са го увеличили покрай еманципацията.
И мерси някой да ми се изживява като по-умният, след като не си прави труда да запомни ангажиментите покрай собственото си дете. През....ми е дали знае в коя година е управлявал еди-кой си хан/цар.

# 358
  • Мнения: 30 802
Да бе, и аз се чудя как става това хем да печеш яко въглехидратни храни, хем да си яката и слаба мацка с коса, ухаеща на парфюм, не на баница:) (ей сега обаче ми липсва Контесата да каже как хем готви, хем е тип-топ поддържана).

А, да, забравихме и начетена и способна на разговори за всичко от квантова механика до френско кино.

# 359
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Жена, която се вписва в горепредставения образ и на всичкото отгоре се сеща да го помоли да и отвори буркана...  Не виждам причина да си губи времето с мъж, който ще е доволен от нея.
 По въпроса за промяната: никакъв шанс да си остане същият, както преди да се решим да остаряваме заедно. По дефолт има разлика между "обвързан" и "необвързан". Основно очаквам да подтисне ловния си инстинкт, нищо че е бил изключително важен в периода на флиртуване.

Защо пък да "си губи времето" ? Предполага се, че той отговаря на нейните (повече) критерии и има качествата, на които тя държи. Това е предмет на друга тема, но се предполага, че въпросната жена иска точно него.

Общи условия

Активация на акаунт