Какво искат и очакват мъжете?

  • 26 380
  • 509
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 004
Значи, не са казали правилните искания. Simple Smile

# 331
  • Мнения: 30 802
Te казаха какво искат, ама не стана ясно на тия искания какво предлагат.

# 332
  • Мнения: 46 577
Вярно, че жената е грижовна по природа, но е добре да не бърка мъж с дете. Ако искам дете, ще си родя. Няма нужда да се женя за него.
Не е по-грижовна по природа, и сред единия, и сред другия пол има грижовни и негрижовни. Но промиването на мозъци в детска възраст кара някои хора да вярват, че грижовността пада ей така отгоре.

Иначе и за двата пола грижовността може да се бърка с отговорността като положително качество. Примерно - "не съм грижовен по характер, но съм възпитан да си поемам отговорностите и го правя".

Някой мъже дойдоха и си казаха какво искат, но бяха разкритикувани и се изпокриха.
Кого имаш предвид? Може просто да не могат да се аргументират.

# 333
  • Мнения: 1 004
Не е по-грижовна по природа, и сред единия, и сред другия пол има грижовни и негрижовни. Но промиването на мозъци в детска възраст кара някои хора да вярват, че грижовността пада ей така отгоре.
Вярно е това за промиването на мозъци. И разбира се, че има грижовни и негрижовни и от двата пола. Но аз имах предвид майчинския инстинкт, който биологията все още не е отрекла. И всъщност, точно той е основата върху която се градят стереотипите за жената-майка-домакиня и т.н.

# 334
  • Мнения: X
То мъжете си казаха, но нали не са очаквали задължително да им ръкопляскаме на желанията?
Темата я гледам като път към компромис. Ми, как да ви кажа, компромис се прави с човек на твоя акъл или по-високо (да не казвам ниво). Към другите с детинските очаквания си просто снизходителен, като към наакано дете.

# 335
  • Мнения: X
За този с по-големия акъл ти си този с по-малкия, с когото не бива да прави компромис. Монетата има две страни.

# 336
  • Мнения: 46 577
Вярно е това за промиването на мозъци. И разбира се, че има грижовни и негрижовни и от двата пола. Но аз имах предвид майчинския инстинкт, който биологията все още не е отрекла. И всъщност, точно той е основата върху която се градят стереотипите за жената-майка-домакиня и т.н.
Аз нямах майчински инстинкт, появи се доста след раждането. Така че и това за мен са измислици. За съжаление заради тях доста мъже по подразбиране очакват от жените определени неща и после започват проблемите.

# 337
  • Мнения: X
Ами не знам, аз пък имам - и майчински инстинкт, и грижовност. Не споря, че има жени, при които тези неща са в по-малка степен, но не са много. Не знам де.

# 338
  • Мнения: X
За този с по-големия акъл ти си този с по-малкия, с когото не бива да прави компромис. Монетата има две страни.
За монетата съм абсолютно съгласна.
За бива и не бива да се прави компромис - зависи за какво е. Аз не бих направила компромис да съм на всяка цена с мъж с кусури, несъвместими със зрял човек. Някой мъж не би направил компромис да вземе мен, секретарка, вместо лекарка.
Но примерно бих направила компромис да мия чиниите или простирам (мрязя и двете) , а той да готви.

# 339
  • Мнения: 1 004
Аз нямах майчински инстинкт, появи се доста след раждането. Така че и това за мен са измислици. За съжаление заради тях доста мъже по подразбиране очакват от жените определени неща и после започват проблемите.
Е, биологията все още не е отменена. Как разбра, че си нямала майчински инстинкт след раждането? Не се грижеше за бебето? Не ти пукаше дали плаче, яде, спи, дали е застрашено или не?

# 340
  • Мнения: 46 577
Не ти пукаше дали плаче, яде, спи, дали е застрашено или не?
Искаш да кажеш, че на мъжете, които коментирате, не им пука, ако живота на бебетата им е застрашен? Не го вярвам.
За мен - не усещах бебето като мое, не чувствах инстинктивно какво да правя, как да го храня. Което, след като потърсих информация се оказа нормално, не при всяка жена го има веднага след раждането. Но бях достатъчно голям и възпитан да си изпълнява отговорностите човек, за да знам, че трябва да се грижа за него, но защото така трябва, а не защото го усещах.

Има достатъчно инфо, мисълта ми беше, че това може да е едно от нереалистичните очаквания на мъжете - че жените по подразбиране знаят какво да правят, а те самите нямат такъв инстинкт, не знаят, не могат, страх ги е и т.н. Ами и мен ме беше страх, първия път като останах сама с бебето беше един от най-страшните моменти в живота ми. Но всичко се учи. Така че да не очакват като с вълшебна пръчица жените им да знаят какво и как, а да се запретнат ръкави и да учат, тяхната отговорност като родител е точно толкова, колкото и на майката.

# 341
  • Мнения: 1 004
Инстинкът не означава да знаеш как да храниш бебето и подобни, а е стремеж да запазиш живота му. Изобщо нямам предвид, че жените знаят по подразбиране какво да правят с бебето. Това не е майчински инстинкт. Майчинският инстинкт при животните е описан добре в учебниците по биология. При хората не е по-различно. И той няма нищо общо с джендър ролите и стереотипите.

# 342
  • Мнения: 30 802
Ще ти кажа какво е майчински инстинкт. Това е главозамайването, което ти позволява гледането на малко дете да ти е миличко, а не тъпо, тоест да те кара да се грижиш, дори да не искаш много, и да не неглижираш детето. Щото ти е мило да се занимаваш с монотонни, но трудни неща. Главозамайването трае около 3 години на дете. След това, ако няма патологии, майката се поотдръпва и на моменти не си трае сладичкото "съкровище".

При мъжете го няма това помитащо усещане, че малкото, гърчещо се създание ти е много миличко. На тях им е само скучно в повечето случаи. Особено ако са с по-висок тестостерон, изобщо няма да им повлияе новото бебе на хормоните.

Това е вид временна адаптация, за да си изгледаш децата. После дори има бели петна в паметта и се чудиш от какво е била тази любов и емоция.

# 343
  • Мнения: 46 577
Инстинкът не означава да знаеш как да храниш бебето и подобни, а е стремеж да запазиш живота му.
Т.е. на бащата въобще не му пука за живота на бебето му и не би се стремил към това?
"Стремеж да запазиш живота му"  няма как да запазиш живота му, ако не приема храна.
Не съм особено запозната с джендър или там, каквото имате предвид, но да запазиш живота на някой, който зависи от теб, за мен е чисто човешка черта и я имат всички нормални хора, които познавам.
Иначе ето примерна статия за майчинския инстинкт https://lechenie.bg/zashto-maychinskiyat-instikt-ponyakoga-ne-se-probuzhda

Нямам за цел да убеждавам някого, само казвам самите те да потърсят информация, ако това е едно от очакванията им Hands Plus1

Ще ти кажа какво е майчински инстинкт. Това е главозамайването, което ти позволява гледането на малко дете да ти е миличко, а не тъпо, тоест да те кара да се грижиш, дори да не искаш много, и да не неглижираш детето. Щото ти е мило да се занимаваш с монотонни, но трудни неща. Главозамайването трае около 3 години на дете...
Не са малко жените, които неглижират децата си, малтретират, убиват...
Така че ми е трудно да повярвам, че е вроден.

# 344
  • Мнения: 1 121
Божкееее , или само недоклатени тука или са имали работа с мъже ниво 6 -ти клас и работа в Комунални услуги.
Те и мангалите от маалата имат повече качества от описаните типажи от вас. УжасТ.

(тука виж на кана снимката за вискито и бирата]

Абе хане (дoрго, междувпрочем кой ше да е тоя? некой от ченгиз-овите ханове? некак по пущунски звучи Simple Smile Само сирената да не ме заклейми и мене, че не чета бози като Дюн-а и подобни сериалчета...)
--- един въпрос мое ли да ти отправя?
Аз кат си падам по домашната гроздова, ква жена ше ми се падне? А дано по твойта система не е некоя бираджийка като сирената...
Ше зема да зàпала една свещ, че тоя тайфун ме е е отминàл

Общи условия

Активация на акаунт