Какво искат и очакват мъжете?

  • 26 422
  • 509
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 30 802
Не, не да "избуташ някак си", а с висок стандарт и пак да ти се прави баница. И след ден тичане след малкото човече да имаш още "сок" да обгрижваш милото и да правиш мили очи, вместо да го гледаш на кръв:)

OnDiNe, би ли се определила като кариеристка? В смисъл, ако трябва да дадеш газ в работата, да изчетеш хиляда неща, да се изцедиш тотално от мислене - правиш ли тия неща? Защото понякога жената няма сили да е женствена. Обади се, като стигнеш и до подобна фаза в живота. Щото фазите в живота на жените са много, както един ден си правиш баници, така в друг ден си луда на черешата от работа и съвсем други цели.

И внимавай с тия баници и сладкиши, щото мъжът освен всичко иска и жена без сланини...

# 376
  • Мнения: X
И внимавай с тия баници и сладкиши, щото мъжът освен всичко иска и жена без сланини...
Да взема семейна карта за фитнес тогава, вместо да лежи на дивана и да чака милата да дойде с буркана или подноса с кифлички.

Иначе съм съгласна с OnDiNe, но пък друго се питам - къде се губи балансът. На хартия изглежда приказно, на практика нещо все закуцва. Прекалено обслужване, недораслост, друго?

# 377
  • Мнения: 30 802
Цинично, но има едно нещо, което мъжете не че искат, ама не отказват, като го има - жена от заможно семейство, с финансова помощ от дедото и големи подаръци и наследства. Има мъже, женят се за дебели, мързеливи, грозни и тъпи чудовища, само заради финансовите облаги.

# 378
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Това със избутването беше ирония. Познавам достатъчно хора с по 2-3 деца, едно от които бебе. Къщите им светят повече от моята. Градините им са поддържани. Децата им са възпитани. Водят ги на курсове, карат ролери, следобед играят настолни игри на чаша чай със сладки, вечер им четат. Ядат хубава храна. Отношението им един към друг е хубаво, има любов и уважение, намират време за всичко. Това, за мен, е стандарт.

Смятам като имам деца да сложа тези неща на първо място преди форума.

Нямам намерение повече да се оправдавам за мисленето си, дори и за вас тези неща да са невъзможни.

Разбирам, че имате страх от прекалено обслужване на мъжете, но тези постове нямат нищо общо с това, а просто с дребни жестове на добро отношение към него и семейството. Стандарт.

# 379
  • Мнения: X
Защо се сещам за Рууз Болтън, коя фрейка си избра и защо?

Цинично, но има едно нещо, което мъжете не че искат, ама не отказват, като го има - жена от заможно семейство, с финансова помощ от дедото и големи подаръци и наследства. Има мъже, женят се за дебели, мързеливи, грозни и тъпи чудовища, само заради финансовите облаги.

# 380
  • Мнения: 30 802
Това със избутването беше ирония. Познавам достатъчно хора с по 2-3 деца, едно от които бебе. Къщите им светят повече от моята. Градините им са поддържани. Децата им са възпитани. Водят ги на курсове, карат ролери, следобед играят настолни игри на чаша чай със сладки, вечер им четат. Ядат хубава храна. Отношението им един към друг е хубаво, има любов и уважение, намират време за всичко. Това, за мен, е стандарт.

Мдам, ако децата са във възрастта за ролери и курсове, вече е възможно да има подреден дом И деца. Обаче в ранните години...и тия семейства 100% имат някакъв вид странична помощ. Едва ли всичко им минава през ръцете. Извинявай, ама какъв чай следобед, ако се прибираш от работа в 8 вечерта? Това не е в БГ, нали? напомня по-скоро за Германия.

Не бе, не говоря за (((жени))), за българки говоря. С голяма зестра от грозно момиче се зарязва хубавото и се взима заможната. За мен това е рецепта за дълбоко нещастен живот, ама мъжът си знае.

# 381
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Точно за Германия говоря - тук стандартите са други. Но който си мисли, че тук парите ги берем от дърветата и всичко е лесно - греши. Всичко е до нагласа и просто хората имат по-високи изисквания към себе си, както и дисциплина. Помощ - откъде? Тук баби и дядовци не "помагат" за отглеждането на деца.

Смятам, че нито аз, нито ти се прибираме в 8 от работа.

Накарахте ме тотално да изляза от темата. Можем да обсъдим тези неща другаде.

Вчера сутринта бях на гости на приятелка, беше направила кекс. Бебето й е на 8 месеца, на него му готви отделно (да, вече това яде) . Никоя от нас не си е помислила, че е някакво геройство,или че тя трябва да е фрустрирана и изнервена и да няма време за нищо. Даже по-щастлива не съм я виждала. Simple Smile

Животът, който живеем до голяма степен зависи от нагласата, която имаме и това, което считаме за стандарт. Изисквания трябва да имаме и към себе си, за да го живеем и предадем на децата си. Аз лично, едва когато след връзки с посредствени мързеливи, които смятаха, че не са ми длъжни с нищо, срещнах човек, който сам има много високи изисквания към себе си, вдигнах изискванията към мен самата. Така се харесвам повече. Не защото той иска нещо, а защото заслужава. Всички заслужаваме щастлив живот и хората се събират точно за да се правят щастливи и да живеят добре.

Айде, стига сме се откланяли.

# 382
  • Мнения: X
Скрит текст:
Това със избутването беше ирония. Познавам достатъчно хора с по 2-3 деца, едно от които бебе. Къщите им светят повече от моята. Градините им са поддържани. Децата им са възпитани. Водят ги на курсове, карат ролери, следобед играят настолни игри на чаша чай със сладки, вечер им четат. Ядат хубава храна. Отношението им един към друг е хубаво, има любов и уважение, намират време за всичко. Това, за мен, е стандарт.

Мдам, ако децата са във възрастта за ролери и курсове, вече е възможно да има подреден дом И деца. Обаче в ранните години...и тия семейства 100% имат някакъв вид странична помощ. Едва ли всичко им минава през ръцете. Извинявай, ама какъв чай следобед, ако се прибираш от работа в 8 вечерта? Това не е в БГ, нали? напомня по-скоро за Германия.

Не бе, не говоря за (((жени))), за българки говоря.
С голяма зестра от грозно момиче се зарязва хубавото и се взима заможната. За мен това е рецепта за дълбоко нещастен живот, ама мъжът си знае.
Всъщност, добре си живеят....обикновено имат любовници.Като им писне една, следва друга...и така, докато го вдигат.   Smiley   Съпругата си знае защо е "взета", та, седи си омъжена, гледа си децата и си затваря очите.

# 383
  • Мнения: 30 802
Ами всъщност честичко съм работила до 8 вечерта, че и до девет. Но да, в Германия е друг стандартът. Например тази жена, която се е отдала на къщата и децата - от нея няма да се иска кой знае каква кариера, нито топ способности. Просто ще си движи живота напред, никой не я бута да се връща на работа и да виси по 10 часа на работното място.

Изчзкай на приятелката ти бебето да проходи и виж дали пак усмихната ще прави кексове. Впрочем тя какви други задачи има за деня? и има ли стремежи за кариера, чете ли, мисли ли какво ще прави скоро, като поотрасне детето?

# 384
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Сирен, последно - не ми се сърдете че го казвам, но пример са ми хората около мен, а не мненията тук, че това или онова било твърде много или невъзможно. Казвам го за последен път - около мен е пълно с хора, които успяват и съумяват.

# 385
  • Мнения: X
Смятам като имам деца да...
Ахам, и един мармот ...

# 386
  • Мнения: 3 622
Сирен, последно - не ми се сърдете че го казвам, но пример са ми хората около мен, а не мненията тук, че това или онова било твърде много или невъзможно. Казвам го за последен път - около мен е пълно с хора, които успяват и съумяват.


Няма как да сравняваме България с Германия, където в Германия майчинството е от 800 до 1000 евро. Детските отделно колко са 180-200 евро? Има и други стимули за майките. Разбира се, ако не живееш в най-скъпите градове, можеш да си позволиш да живееш нормално.
В България, ако мъжа ти не работи на две места си загубена. Как ще го гледаш това дете, ако бабите и дядовците са все още млади и работят?
Стоиш си вкъщи, гледаш си бебето - а мъжа ти ходи на работа.

# 387
  • Мнения: 30 802
Хората около теб са едно, а да ти мине лично през ръцете всичко е съвсем друго.

# 388
  • София
  • Мнения: 19 510
Изобщо не е важно какви точно качества има мъжът, а дали може да те отведе до целите, които имаш в живота. Щото ако те дърпа назад или встрани, или ако ти мачка целите - язък му за сините очи и свиренето на китара. Има хора с много качества и способности, само дето с тях животът е мъка и тегава работа. Особено тия, дето държат да са по-умните.
Ако целите са да имаш Къща и Семейство на всяка цена и мъжО да си носи парите вкъщи - и този става, стига да  може да издържа себе си и 1 или поне 1/2 дете.

# 389
  • Мнения: X
Смятам като имам деца да...
Ахам, и един мармот ...
Е, аз не съм мармот (надявам се...   Smiley   ), а жена със семейство-мъж и деца, пък мисля като нея.И съм сигурна, че е напълно възможно това, което тя иска.

Общи условия

Активация на акаунт