Чудя се дали да си купя мотор...

  • 9 447
  • 200
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 501
Наименованието " Голям мотор" много ме кефи Grinning . Първо се информирай.. и чак тогава евентуално си купи мотор!. Отделно за първи мотор до 600 кубика е най-добре да си вземеш, че като падаш да е по-леко.. Като цяло не мисля, че ще си вземеш и скутер, но както и да е

# 31
  • София
  • Мнения: 18 748
Я дефинирайте леко падане с мотор,че нещо не се сещам?

# 32
  • Мнения: 232
Я дефинирайте леко падане с мотор,че нещо не се сещам?
Ми да си счупиш само ръката примерно.
А не да изхвърчиш на 20 метра от него с бясна скорост, заради минятюрна дупчица, а после той да мине през тебе и да си счупиш гръбнака. Или главата ти да остане на жицата с все каската.
За това, по нашите пътища, по-бързо набиращи шосени мотори или пистаци- не!

# 33
  • София
  • Мнения: 38 861
Хората в Европа си имат писти, за да си карат пистаците. Ама тука...

# 34
  • София
  • Мнения: 11 497
Воеводо, понеже се опасявам, че сме набори - сподели  на колко си горе-долу, за да знам и мен кога ме чака критическата..... така де; лично аз бих си взел спортна кола Grinning Grinning Grinning  

# 35
  • Мнения: 232
Воеводо, понеже се опасявам, че сме набори - сподели  на колко си горе-долу, за да знам и мен кога ме чака критическата..... така де; лично аз бих си взел спортна кола Grinning Grinning Grinning  
Е сега. Стига де. Какво му има на мотора. И по-малко харчи. 😂

# 36
  • Мнения: 3 545
Воеводо, понеже се опасявам, че сме набори - сподели  на колко си горе-долу, за да знам и мен кога ме чака критическата..... така де; лично аз бих си взел спортна кола Grinning Grinning Grinning  

Ама голяма ли? Като големия... мотор Манекенски. Joy

# 37
  • Мнения: 501
Я дефинирайте леко падане с мотор,че нещо не се сещам?
Според вас сигурно няма и разлика между 1000 кубика и 250 и ускоряването на тези 2 мотора ? Ако нямаше разлика сигурно щеше да има една категория за мотор, а не 3. Сега зависи и къде се пречукаш и каква ти е екипировката де, но според мен неопитен водач  на 1000 кубиков мотор ще се натроши много повече отколкото на 250 куб. изключвам кросовите мотори, че там и на 50 куб. може да се очистиш. Надявам се след разяснението да сте ме разбрали по-добре.

# 38
  • Мнения: X

Ми да си счупиш само ръката примерно.
А не да изхвърчиш на 20 метра от него с бясна скорост, заради минятюрна дупчица, а после той да мине през тебе и да си счупиш гръбнака. Или главата ти да остане на жицата с все каската.

Ма то било супер готино да си моторджия.
Моторджия да го гледам на снимка - ДА! Да ми се явява в мокри сънища - може. Даже така да ми се разхожда отпреде в кожени дрешки - няма да го върна. Ама да ми живее вкъщи - мерси. Моторът в зрелите години е изявление на определен манталитет - или непораснало момченце, или застаряващ комплексар. И двете не ме кефят. Пък и наблюденията ми върху такива екземпляри не ме печелят за каузата. Пълни загубеняци са или откачени. Опитът на моите познати с мотори го свързвам винаги с пътните им злополуки, включително една почти фатална - прекрасно младо момче, як като бик, спортист, в момента превърнат в безмозъчен зеленчук. Потрошените кости не ги броим. А, да не забравя и едно разбито семейство поради разцъфтяла буйна либоф между моторджията и моторджийката (не неговата съпруга, разбира се). Отделно шумът и смрадта от мотора са ми твърде анти. Така че - по-скоро не.

# 39
  • Мнения: 501
Ще предам на ММ, че е загубеняк, откачалка и , че ще ни разбие семейството. Хахах! Безумни мнения...Изчетох

# 40
  • София
  • Мнения: 18 748
Аз разбирам прекрасно.Сма и от стойка може да падне и да ти счупи крака.Ако~та и условности много.
Падането и травмата са си падане и травма няма леко няма тежко.Все има  дискомфорт.

Това не го ли носиш вътре и бензина не ти ли е в кръвта от малък,а се сетил на нам си колко за мотор,айде нема нужда.

# 41
  • Мнения: 501
Аз разбирам прекрасно.Сма и от стойка може да падне и да ти счупи крака.Ако~та и условности много.
Падането и травмата са си падане и травма няма леко няма тежко.Все има  дискомфорт.

Това не го ли носиш вътре и бензина не ти ли е в кръвта от малък,а се сетил на нам си колко за мотор,айде нема нужда.
Е тука съм напълно съгласна и има масово хора взели мотор, за да ги гледат по улицитте или да спрат пред някой МОЛ, че да ги видят. Е тия хора след 5 години вече не са мотористи със сигурност..

# 42
  • Мнения: 232

Ми да си счупиш само ръката примерно.
А не да изхвърчиш на 20 метра от него с бясна скорост, заради минятюрна дупчица, а после той да мине през тебе и да си счупиш гръбнака. Или главата ти да остане на жицата с все каската.

Ма то било супер готино да си моторджия.
Моторджия да го гледам на снимка - ДА! Да ми се явява в мокри сънища - може. Даже така да ми се разхожда отпреде в кожени дрешки - няма да го върна. Ама да ми живее вкъщи - мерси. Моторът в зрелите години е изявление на определен манталитет - или непораснало момченце, или застаряващ комплексар. И двете не ме кефят. Пък и наблюденията ми върху такива екземпляри не ме печелят за каузата. Пълни загубеняци са или откачени. Опитът на моите познати с мотори го свързвам винаги с пътните им злополуки, включително една почти фатална - прекрасно младо момче, як като бик, спортист, в момента превърнат в безмозъчен зеленчук. Потрошените кости не ги броим. А, да не забравя и едно разбито семейство поради разцъфтяла буйна либоф между моторджията и моторджийката (не неговата съпруга, разбира се). Отделно шумът и смрадта от мотора са ми твърде анти. Така че - по-скоро не.
Ето човек, който не знае какво означава мотора за моториста. И ето заради такъв или подобен тип мислене, дори когато караме адекватно, шофьорите ни секат пътя, бутат ни или ни отнемт предимството на пътя. А само да поясня, че заради такива ексцесии са умрели много повече мотористи, от колкото от необмислено каране.
По същата логика (не говоря лично за вас), защо купуваме на тъкмо навършилите 18 годишни пишлемета коли, точно след като са взели книжка?
А някои родители толкова се изхвърлят с цел да зарадват детенцето си, че купуват превозни средства далеч над опита на младите шофьори.
И почва едно дрифтене, гонене, надпреварване, каране с 200-300, помитане на пешаходци и спирки, катастрофи и така на там.
С мотора можеш да убиеш само себе си, а не още 4ма човека.
Мислете от всички гледни точки. Не бъдете коне с капаци.

# 43
  • София
  • Мнения: 18 748
Каферейсъри да искаш,с лопата да ги ринеш.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Грам проблем не бих имала с моторите на съпружието. Да си купи и два щом иска. Само, преди това да направи една добра застраховка живот и толкоз. То не бяха коли, лодки, моторни лодки...ся един мотор ли?
Виж децата ми не желая да припарват до мотор.

reap7, за купуването на коли за децата имаме големи спорове с мъжа ми. Иска да взимаме на големия кола, когато му дойде времето. Аз обаче съм твърдо, ама много твърдо против.

Общи условия

Активация на акаунт