Чудя се дали да си купя мотор...

  • 9 390
  • 200
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 693
 Казвайки "мотор", имам в предвид голям такъв, може би един от най-големите. Съпругата не иска и да чуе, но аз вероятно ще си го купя. Любопитно ми е да разбера дали само моята съпруга е против моторите, или има и други такива. Анкетата не е задължителна, но само гласувалите могат да видят резултата. Вие сте!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 592
Давай купи си, вписва ти се в профила напълно   Laughing

# 2
  • Мнения: X
Боже, и ти ли!

# 3
  • София
  • Мнения: 38 595
Купи си, щом те влече.

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 416
Криза на средната възраст?

# 5
  • Мнения: 2 874
Голям мотор, ще падна направо. Звучи като казано от 5-годишно дете. Чопър ли, пистарка ли, колко мощен, в града ли ще караш, на писта или ще пътуваш с него? Щото за различни мотори става въпрос. И очевидно нямаш необходимата информация и култура за моторите като цяло, оттам и не можеш да обясниш на жена си така, че да те разбере за какво се бориш.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 291
Не разбирам целта на темата. Ако искаш нещо, какво ти пука какво мислят по въпроса някакви случайни хора?
Аз, лично, не харесвам мотори и се чудя с какво точно ще ти допринесе този факт.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 675
Сериозно ли не можеш да вземеш такова решение сам? За голям мъж си много нерешителен.

# 8
  • Мнения: 221
Ето го "мъжът, който знае какво иска" (ама не е сигурен, дали другите съпруги харесват мотори, та затова пита бг- мамите)

По темата - взимай си, ама задължително с ризката от снимката Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Да не забравиш хубава здравна застраховка към мотора. Че нали знаеш, колите са по-железни.

# 10
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Казвайки "мотор", имам в предвид голям такъв, може би един от най-големите. Съпругата не иска и да чуе, но аз вероятно ще си го купя. Любопитно ми е да разбера дали само моята съпруга е против моторите, или има и други такива. Анкетата не е задължителна, но само гласувалите могат да видят резултата. Вие сте!
Не беше ли ти този с ъъъ, тройките и чиято съпруга работеше изтощителна разбота, като продавачка, а ти настояваше да "запише" поне фарамация?
Ако си ти, терзанията са излишни, ако няма тройка или фармация,  поне с един Harley се сдобий  ooooh! трябва да има мир в семейството!

# 11
  • Мнения: X
Искам мотор и да се науча да го карам, не е за да се правя на интересна нещо на някой , а просто да си начеша крастата и най-вероятно после да пукясам и все пак.Татко, като малка все ми обещаваше да ми вземе, ама не ми взе.😂
На мен никой и без това няма нито книжка да ми връчи(не ми се вярва, че ще я взема) , нито да ми позволи да карам😁. Иначе съм се возила,бях БЕЗ каска, щяхме само да го пробваме, не се очакваше да го пробваме колко бързо набира, мм кара и излезнахме на главнен път, попита "искаш ли да го пробваме", нямаше коли, пешеходци, нищо, жив човек нямаше,викам  "давай", разплаках се без каска, макар че се криех зад него.
Не се возете без каска и никога, никога пък не си позволявайте да карате без такава. В случая той имаше. За няколко секунди вдигна 100++.Много беше яко, приятно, страшно и гадно-без каска.
😤Та, не го правете, ако не знаете какво правите и само за да се правите на интересни, не си заслужава!!!

# 12
  • Мнения: 7 928
 Инвестирай в качествена екипировка, защото падането е хммм, леко неприятно. Като си купуваш голям мотор гледай дали можеш да го вдигнеш сам, когато се изтърсиш Grinning

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 08:56 от Eva+

# 13
  • Мнения: 2 524
Обичам моторите. Но аз съм деформирана, защото моята най-добра приятелка е мотористка. Умишлено избягвам думата "рокер", не ми харесва.
Бих подкрепила ММ да си купи.  Но голям мотор се кара бавно и за кеф. И със съответната екипировка, която също е цифромания.  Препоръчвам на питащия да се ориентира преди покупката в Мотофорум или Мотозон - има си съответни форуми. Чопъри, пистаци, къстъми. Лично аз харесвам къстъмите, но те са цифромания.

# 14
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ако смяташ, че си достатъчно зрял и способен ти да владееш мотора, а не обратното, купувай. Много е лесно да се опияни човек и да се поддаде на усещането, че е безсмъртен. Вероятно жена ти се страхува и затова не е съгласна, разбирам я.

# 15
  • Мнения: 25 672
Защо мотор, не ти стигат парите за бентли ли?  Laughing

# 16
  • Мнения: X
Моторът е някакъв фройдистки символ на мъжествеността. Нещо като пищова. Нямам представа защо.
Но разбирам защо мъжете с надвисналия Демоклев меч на отиващата си мъжественост изпитват нужда да я демонстрират с такива играчки. Само да не става играчка-плачка.

# 17
  • Мнения: 2 874
Алекс, мъжът ти е постъпил абсолютно безотговорно! Моят не ме качва при никакви положения, дори да поискам, без минимума екипировка: каска, яке, протектори за коленете, ръкавици. Задължително панталони с дълги крачоли и обувки, които покриват глезените. Това с натоканите мацки, които се возят по къси панталонки и с голи кръстчета, или пичагите с маратонки показва единствено липса на култура на пътя и отсъствие на елементарна отговорност към живота.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 717
Кой е този най~голям модел мотор ,че ми стана интересно?

# 19
  • Мнения: 2 874
Ако може дефиниция и за малък мотор, за скутер ли става въпрос?

# 20
  • София
  • Мнения: 18 717
Не бре от тия малките китайските сигурно Grinning

# 21
  • Мнения: 1 262
Мразя мотори. Въпреки това се радвам на жена шофираща такъв. Има нещо много секси. Същевременно много ме дразни мъж с мотор. Винаги го свързвам с избиване на комплекси.
Манекена, това как ще се отрази на семейният бюджет?
Извън темата. С тази тема манекена буквално се изака на всички мъжки теории от предишната тема, относно защо мъжа не трябвало да си казва заплатата и как трябвало да си има заделени ако жена му го изгони. Разликата между мъжът и жената е че в повечето случаи мъжът изхарчва заделеното чисто егоистично само и единствено за себе си, купувайки си някаква тотална глупост, която дори не може да си позволи,. Без да се интересува за жената, децата или тяхното мнение. Заделените пари на жената в повечето случаи отиват отново за общото домакинство и децата.

# 22
  • Мнения: X
Кажи на жена ти, че мотор е по-добре от любовница. Така, де. Явно си в кризата на средната възраст. Едни ги избива на мотори, други на риболов, трети си намират любовница.
Абе, купи си го, така ще имаш занимание, ще си го ремонтираш, галиш, ще му говориш. Зарибяващо е.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14
Естествено, че ще си купиш мотор човече.....! Обожавам и карам мотор.Чувството е несравнимо. Това е нещо, което не може да се опише. Имаш ли възможност  - не се замисляй. Обожавам мъже, които карат мотори.

# 24
  • Мнения: 30 802
Замисляш да направиш нещо яко и мъжкарско...и отиваш в БГ Мама да питаш дали да го направиш. Фройд би си запалил пура.

Истинският мъж си купува мотор. Не се чуди, не пита жена си, не пита консилиум от жени, които са на същия акъл като жена му. Просто го купува. И знае какъв модел да е.

Впрочем ако не е Ducati, не се хвали.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 592
Замисляш да направиш нещо яко и мъжкарско...и отиваш в БГ Мама да питаш дали да го направиш. Фройд би си запалил пура.
LaughingLaughing Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 18 717
На Дукатито няма да може да вози жената.

# 27
  • Мнения: X
Аз не се кефя особено на мъже, които карат мотор, но на мацките определено - да.
Melusine, права си, знам, че е така, но всъщност аз съм безотговорната🤣Смисъл, че ние и двамата не знаехме(не осъзнавахме) колко е опасно. Иначе, ако не е сигурен в себе не би го направил, дори понякога се държи с мен, като с дете😂смисъл (свръх загрижен е) . Нямахме екипировка, само една каска, ако бяхме паднали с този незнам си колко кг пистак нямаше да си пиша тука изобщо.Радвам се, че всичко си беше наред, но не бихме постъпили толкова безотговорно отново.

# 28
  • Мнения: 232
Ако те влече, вземи си.
Аз също карам. Не смятам, че е проблем и дори да не карах, не бих забранила на човека до мен да си вземе. Това е все едно той да ми забрани да си купувам козметика, да излизам и всичко останало.
Всеки си има хобита. Даже и в по-екстремните няма лошо, стига да се внимава.
И какво имаш предвид под голям мотор?
Карал ли си преди?
Трябва да съобразиш и пътната обстановка в България, която не е подходяща за по-мощен мотор.
Ако ти е първи, извинявай за не поискания съвет, ама бая хора измряха по пътищата... По-добре си вземи някой стрийт файтър или турист, да не надвишава 600 кубика и с водно охлаждане. Можеш да го караш на дълги разстояния, без да загрява, вдига си 200-200 и нещо и е идеален за нашите пътища. А и харчат по-малко.
Примерно някоя хонда хорнет или сузуки мародер/бандит. Има и нови маски от моделите. Готинки са и ще ти вършат най-хубава работа. Хем е кеф, хем вози, хем шанса да се отрепеш е по-малък. И са най-лесни за поддръжка. 😁

# 29
  • София
  • Мнения: 38 595
Ооо, много е готин този Хонда хорнет 600. Леко ретро дизайн. Покрай мм много гледам предавания за мотори.

# 30
  • Мнения: 501
Наименованието " Голям мотор" много ме кефи Grinning . Първо се информирай.. и чак тогава евентуално си купи мотор!. Отделно за първи мотор до 600 кубика е най-добре да си вземеш, че като падаш да е по-леко.. Като цяло не мисля, че ще си вземеш и скутер, но както и да е

# 31
  • София
  • Мнения: 18 717
Я дефинирайте леко падане с мотор,че нещо не се сещам?

# 32
  • Мнения: 232
Я дефинирайте леко падане с мотор,че нещо не се сещам?
Ми да си счупиш само ръката примерно.
А не да изхвърчиш на 20 метра от него с бясна скорост, заради минятюрна дупчица, а после той да мине през тебе и да си счупиш гръбнака. Или главата ти да остане на жицата с все каската.
За това, по нашите пътища, по-бързо набиращи шосени мотори или пистаци- не!

# 33
  • София
  • Мнения: 38 595
Хората в Европа си имат писти, за да си карат пистаците. Ама тука...

# 34
  • София
  • Мнения: 11 480
Воеводо, понеже се опасявам, че сме набори - сподели  на колко си горе-долу, за да знам и мен кога ме чака критическата..... така де; лично аз бих си взел спортна кола Grinning Grinning Grinning  

# 35
  • Мнения: 232
Воеводо, понеже се опасявам, че сме набори - сподели  на колко си горе-долу, за да знам и мен кога ме чака критическата..... така де; лично аз бих си взел спортна кола Grinning Grinning Grinning  
Е сега. Стига де. Какво му има на мотора. И по-малко харчи. 😂

# 36
  • Мнения: 3 542
Воеводо, понеже се опасявам, че сме набори - сподели  на колко си горе-долу, за да знам и мен кога ме чака критическата..... така де; лично аз бих си взел спортна кола Grinning Grinning Grinning  

Ама голяма ли? Като големия... мотор Манекенски. Joy

# 37
  • Мнения: 501
Я дефинирайте леко падане с мотор,че нещо не се сещам?
Според вас сигурно няма и разлика между 1000 кубика и 250 и ускоряването на тези 2 мотора ? Ако нямаше разлика сигурно щеше да има една категория за мотор, а не 3. Сега зависи и къде се пречукаш и каква ти е екипировката де, но според мен неопитен водач  на 1000 кубиков мотор ще се натроши много повече отколкото на 250 куб. изключвам кросовите мотори, че там и на 50 куб. може да се очистиш. Надявам се след разяснението да сте ме разбрали по-добре.

# 38
  • Мнения: X

Ми да си счупиш само ръката примерно.
А не да изхвърчиш на 20 метра от него с бясна скорост, заради минятюрна дупчица, а после той да мине през тебе и да си счупиш гръбнака. Или главата ти да остане на жицата с все каската.

Ма то било супер готино да си моторджия.
Моторджия да го гледам на снимка - ДА! Да ми се явява в мокри сънища - може. Даже така да ми се разхожда отпреде в кожени дрешки - няма да го върна. Ама да ми живее вкъщи - мерси. Моторът в зрелите години е изявление на определен манталитет - или непораснало момченце, или застаряващ комплексар. И двете не ме кефят. Пък и наблюденията ми върху такива екземпляри не ме печелят за каузата. Пълни загубеняци са или откачени. Опитът на моите познати с мотори го свързвам винаги с пътните им злополуки, включително една почти фатална - прекрасно младо момче, як като бик, спортист, в момента превърнат в безмозъчен зеленчук. Потрошените кости не ги броим. А, да не забравя и едно разбито семейство поради разцъфтяла буйна либоф между моторджията и моторджийката (не неговата съпруга, разбира се). Отделно шумът и смрадта от мотора са ми твърде анти. Така че - по-скоро не.

# 39
  • Мнения: 501
Ще предам на ММ, че е загубеняк, откачалка и , че ще ни разбие семейството. Хахах! Безумни мнения...Изчетох

# 40
  • София
  • Мнения: 18 717
Аз разбирам прекрасно.Сма и от стойка може да падне и да ти счупи крака.Ако~та и условности много.
Падането и травмата са си падане и травма няма леко няма тежко.Все има  дискомфорт.

Това не го ли носиш вътре и бензина не ти ли е в кръвта от малък,а се сетил на нам си колко за мотор,айде нема нужда.

# 41
  • Мнения: 501
Аз разбирам прекрасно.Сма и от стойка може да падне и да ти счупи крака.Ако~та и условности много.
Падането и травмата са си падане и травма няма леко няма тежко.Все има  дискомфорт.

Това не го ли носиш вътре и бензина не ти ли е в кръвта от малък,а се сетил на нам си колко за мотор,айде нема нужда.
Е тука съм напълно съгласна и има масово хора взели мотор, за да ги гледат по улицитте или да спрат пред някой МОЛ, че да ги видят. Е тия хора след 5 години вече не са мотористи със сигурност..

# 42
  • Мнения: 232

Ми да си счупиш само ръката примерно.
А не да изхвърчиш на 20 метра от него с бясна скорост, заради минятюрна дупчица, а после той да мине през тебе и да си счупиш гръбнака. Или главата ти да остане на жицата с все каската.

Ма то било супер готино да си моторджия.
Моторджия да го гледам на снимка - ДА! Да ми се явява в мокри сънища - може. Даже така да ми се разхожда отпреде в кожени дрешки - няма да го върна. Ама да ми живее вкъщи - мерси. Моторът в зрелите години е изявление на определен манталитет - или непораснало момченце, или застаряващ комплексар. И двете не ме кефят. Пък и наблюденията ми върху такива екземпляри не ме печелят за каузата. Пълни загубеняци са или откачени. Опитът на моите познати с мотори го свързвам винаги с пътните им злополуки, включително една почти фатална - прекрасно младо момче, як като бик, спортист, в момента превърнат в безмозъчен зеленчук. Потрошените кости не ги броим. А, да не забравя и едно разбито семейство поради разцъфтяла буйна либоф между моторджията и моторджийката (не неговата съпруга, разбира се). Отделно шумът и смрадта от мотора са ми твърде анти. Така че - по-скоро не.
Ето човек, който не знае какво означава мотора за моториста. И ето заради такъв или подобен тип мислене, дори когато караме адекватно, шофьорите ни секат пътя, бутат ни или ни отнемт предимството на пътя. А само да поясня, че заради такива ексцесии са умрели много повече мотористи, от колкото от необмислено каране.
По същата логика (не говоря лично за вас), защо купуваме на тъкмо навършилите 18 годишни пишлемета коли, точно след като са взели книжка?
А някои родители толкова се изхвърлят с цел да зарадват детенцето си, че купуват превозни средства далеч над опита на младите шофьори.
И почва едно дрифтене, гонене, надпреварване, каране с 200-300, помитане на пешаходци и спирки, катастрофи и така на там.
С мотора можеш да убиеш само себе си, а не още 4ма човека.
Мислете от всички гледни точки. Не бъдете коне с капаци.

# 43
  • София
  • Мнения: 18 717
Каферейсъри да искаш,с лопата да ги ринеш.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Грам проблем не бих имала с моторите на съпружието. Да си купи и два щом иска. Само, преди това да направи една добра застраховка живот и толкоз. То не бяха коли, лодки, моторни лодки...ся един мотор ли?
Виж децата ми не желая да припарват до мотор.

reap7, за купуването на коли за децата имаме големи спорове с мъжа ми. Иска да взимаме на големия кола, когато му дойде времето. Аз обаче съм твърдо, ама много твърдо против.

# 45
  • Мнения: 501
reap7, Пази Боже сляпо да прогледне, няма смисъл. Аз съм слушала от колеги, как мотористите са гадни, миризливи, не се къпят и са пазар за органи. Та то няма смисъл да се обяснява на някой, който приема даден човек по условност за загубеняк с неизживяно детство и още други безумни епитети... Този човек дали въобще може да даде адекватно мнение , според мен едва ли..

# 46
  • София
  • Мнения: 18 717
Аз моите деца още като ми бяха в корема ги возех.Grinning

Тъжно ми е като знам в какво ще се превърне темата и колко епитети ще се наредят.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
reap7, Пази Боже сляпо да прогледне, няма смисъл. Аз съм слушала от колеги, как мотористите са гадни, миризливи, не се къпят и са пазар за органи. Та то няма смисъл да се обяснява на някой, който приема даден човек по условност за загубеняк с неизживяно детство и още други безумни епитети... Този човек дали въобще може да даде адекватно мнение , според мен едва ли..
Не мотора те прави донор, миризлив и т.н. Ти и с колелото може пак към моргата да хванеш.
Много се кефя на едно семейство, което минава покрай нас с мотор почти всеки ден лятото. И тримата са качени, с кожените якета, музичка...красота.
Обаче, ако мотора ще го кара някой адреналин джънки, поне една застраховка живот си трябва. За това казах, ако мъжа ми ще си купува мотор - > застраховка. Като го изпере хапа и му се обадят братята ще падат ластици по пътищата, та...нужно е при него.

# 48
  • Мнения: 232
reap7, Пази Боже сляпо да прогледне, няма смисъл. Аз съм слушала от колеги, как мотористите са гадни, миризливи, не се къпят и са пазар за органи. Та то няма смисъл да се обяснява на някой, който приема даден човек по условност за загубеняк с неизживяно детство и още други безумни епитети... Този човек дали въобще може да даде адекватно мнение , според мен едва ли..
Точно. Да не говорим, че мотоклубовете и мотообществата всяка година правят дарения за бедните, благотворителни обяди по празниците, висят с нас по протести. Не знам хората виждали ли са откриване на мото сезон и какви мъже и мотори има там.
Ще ме извинявате, ама мъже на 40+ с мотори от по 40 хилки и нагоре, надали са "момченца с не изживявано детство".
Не можете да стъпите на малкия пръст на повечето по постижения и кариера. Айде сега. Щото във форума много лалате, ама като видите повече от 5 моторджии на едно място, ви е страх да шукнете, да се заяждате или да им сечете пътя, щото в най-добрия случай ще останете без няколко прозореца. И това не е защото ние сме лоши, миризливи, не къпещи се хора, а защото вие си го простите.
Пак казвам, не конкретизирам никой.

# 49
  • Мнения: 501
Масовото "самоубиец, ходещ некролог", после "пияници, миризливци, Рокери" и тук там някой ще ни защити с " те не са толкова лоши, просто живеят в друго общество и са бедни хора". Всичкото това съм го чувала и ми е обяснено без да се знае въобще, че имам допир с въпросното общество Grinning. После много се радвам като питам " Аз на такава ли приличам" е настава ебати мълчанието Grinning

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
E, защо така с лошото и генерализирате? То си е народопсихология това. Ако си карате мотора за кеф, без да вдигате половината квартал на главата си и сте нормален гражданин никой няма да ви потупа. 90% даже няма да ви обърнат внимание. Ще видим само "дрисльото", който сече път, изпреварва от дясно, търси си го...То същия "дрисльо" сигурно и с кола ще си го търси.
Това на страна. Бих брала повече страх, че докато мъжа ми си кара мотора някой ще му отнеме предимството и ще го остави на място, отколкото, че сам ще причини нещо /нищо, че получава сигнали от време на време и обича да разпуска Simple Smile/За сега се радвам, че разпуска с моторна лодка, а не с мотор.

# 51
  • Мнения: 8 954
Не си купувай!
В България пътищата не са подходящи за каране на мотор...

# 52
  • Мнения: 501
Не е вярно, зависи какъв мотор си вземе. Вземи се ендуро, че да ти е добре на к*ро..

# 53
  • Мнения: X

Ще ме извинявате, ама мъже на 40+ с мотори от по 40 хилки и нагоре, надали са "момченца с не изживявано детство".
Не можете да стъпите на малкия пръст на повечето по постижения и кариера. Айде сега. Щото във форума много лалате, ама като видите повече от 5 моторджии на едно място, ви е страх да шукнете, да се заяждате или да им сечете пътя, щото в най-добрия случай ще останете без няколко прозореца. И това не е защото ние сме лоши, миризливи, не къпещи се хора, а защото вие си го простите.
Пак казвам, не конкретизирам никой.


Не виждам защо на 40+ да не си момченце с неизживяно детство....или пък застаряващ комплексар, втренчен в отиващата си мъжественост Mr. Green...особено пък ако си дал 40 бона точно за мотор, а не примерно за образованието на децата си.
А болднатото съвсем ме респектира относно акъла на 5-тимата моторджии.
Иначе за протести са супер мото-агитките. Ама те и футболните агитки са все там, тъй че...

Каквото и да си говорим, колите са по-железни и от най-железния моторджия.

И каквото и да си говорим, хобито, включващо мотор и екипировка, си е цифра. Една сериозна цифра, която е редно не да се издухва през ауспуха, а да се вложи в по-належащи разходи. Не ми се вярва всичките тия супермени с по 40-те бона за мотор да са си насмогнали чак толкова на масрафа, че никой в семейството им да не е ощетен от безобидното им хоби.

Именно защото имам досег с въпросното "общество", а също и с други подобни - яхтаджии, алпинисти и парашутисти - та знам как масово не ги слушат главите и получават включвания. И колко е популярно да изтрезняват с бира. Иначе има много секси между тях - и мъже, и жени. Само да не ти е вкъщи туй чудо, че трудно се издържа.

# 54
  • Мнения: 30 802
Какво им е на алпинистите? Впрочем ако си на мотор, ще ти уважат ли застраховката живот или го смятат за прекален риск?

# 55
  • София
  • Мнения: 38 595
Ами честно казано, аз не че познавам много моторджии на 40+, ама има двама разведени, двама-трима дето никога не са се женили и т.н.

# 56
  • Мнения: 30 802
Във Финландия имаше доста мотористи на 40+. Обаче говорим за студена, педантична нация, с нечовешки контрол над импулсите. За български деликафалия - не си пасват добре с нищо механично. Да си гледа там коня-шарколия и дотам, моторите ни идват много.

Впрочем кон също е яко и мъжествено, питайте Путин.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 717
Явно не познаваш отблизо финландските и норвежките мотористи.

# 58
  • Мнения: 30 802
Не, само като страничен наблюдател - как се движат в трафик, какви са им моторите и дрехите и къде работят. Мотористи са, ама поне изглеждат цивилизовано.

Иначе тия с мотопоходите са гот, пътешественици на мотор, не само с цел да се напият.

# 59
  • София
  • Мнения: 18 717
И къде работят?

# 60
  • Мнения: 30 802
VTT примерно. Или Нокиа.

# 61
  • Мнения: 501
Мдаа.. те тук в България са по улицата и просят за кафе..

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Какво им е на алпинистите? Впрочем ако си на мотор, ще ти уважат ли застраховката живот или го смятат за прекален риск?
Начииии, току що остави съпруга ми без мотор. Нямаш срама!

# 63
  • София
  • Мнения: 18 717
Нали не познаваш такива,как знаеш?
Да не им пише на гърба?
Simple SmileSimple Smile

# 64
  • Мнения: X
Хаха, точно Путин е като по учебник....нещо като Наполеон.
На алпинистите нищо им няма - освен общото за всички изброени групи: пристрастяване към адреналина. Разбира се, отклоняване на значителни средства и време за начесване на крастата, придружено с доста ненужно рискуване на живота и лъжовното чувство, че покоряват нещо си, че имат достъп до някакви неща, недостъпни на простосмъртния еснаф. Има доста откачени на тема природосъобразен живот.

Мотористите биват всякакви.
Има пропадняци, които само дебнат къде и с кого да се напият и търкулнат. Съборите са добро място за тези неща. Тия много обичат да се фукат и изхвърлят кой какви джаджи си е накачил по мотора, като че е по-важно от всичко друго на света. И вЕрно им е по-важно. Лично за мен те са едни позьори и комплексари. Докато се мотаят и перчат по съборите, половинките им кибичат вкъщи с децата и гледат да пазаруват на промоции в Кауфланд. И после - що ли не ги разбират?
Има и такива, които просто обичат да си пътешестват кротко на мотор, включително избягват сборищата - нещо като оня герой от Дзен или изкуството...
Вторите някак са ми по-приемливи. И семейство едно такова познавам - без деца обаче. Пътуват си бавничко по пътищата, обикалят насам-натам. Просто са по-мобилни с моторите и им излиза по-евтино, отколкото с кола.
А има и едни рокерски банди. У нас не са много изявени, но в Германия примерно са си нещо като полувоенни организации. Че и мюсюлмани има такива, доста са агресивни и опасни.


# 65
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Манекена не се е вясвал цели 5 страници. Навялно вече "бяга с 200-300" с новия мотор....

# 66
  • Мнения: X
Или жена му е запорирала банковата му сметка, та не може да кихне 40 бона за Голям мотор.

# 67
  • Мнения: 3 542
Манекена не се е вясвал цели 5 страници. Навялно вече "бяга с 200-300" с новия мотор....

Бяга от жена си Joy

# 68
  • София
  • Мнения: 18 717
Подозирам,че сега попълва искане за кредит да го зАкупи.
И ще ни пусне фотки как вее грива.Grinning

# 69
  • Мнения: 1 262
Леле как сте се размечтали. Няма смисъл. Манекена няма да си купи мотор. Даже и скутер няма да си купи. И ако го кара по такваз ми ти ризка като на картинката и единствено носи ръкавици за да си мисли че е уау, то пиши го бегал. Манекена сигурно никога не е проверявал какви са цените на дрехите и предпазните средства, за да го кара тоя мотор. Може пък и да си купи и да направи услуга на жена си. Знам ли. Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 15 619
Манекен, ще споделиш ли, защо правиш проучването всред бг-мамите, -лелите и -бабите? Grinning

Иначе развитието на темата ми харесва. Дори един мотор може да бъде повод за моабет за какво ли не.

# 71
  • София
  • Мнения: 18 717
То и един пръст  може да отприщи доста размисли тук .

Сигурно иска да ни направи един бг мамски мото събор.

# 72
  • Мнения: X
И ще ни пусне фотки как вее грива.Grinning
Дано не е някоя проскубана миша опашчица, че такива карикатури се подвизават на средна възраст, теметата оредели или направо лъщят, ама иначе отзад едни мазни 5 косъма като символ на Fuck the system...и една обичка ги краси Grinning

Поздравче
Скрит текст:

# 73
  • Мнения: 14
Казвайки "мотор", имам в предвид голям такъв, може би един от най-големите. Съпругата не иска и да чуе, но аз вероятно ще си го купя. Любопитно ми е да разбера дали само моята съпруга е против моторите, или има и други такива. Анкетата не е задължителна, но само гласувалите могат да видят резултата. Вие сте!

Надявам се да успееш да прочетеш и моето мнение.
Аз много харесвам мотори. Когато бях тийнейджърка постоянно се движих с рокери, обикаляхме черноморието с мотори и живяхме много Simple Smile
 Моят възлюбен сега много иска да си вземе мотор, но когато обичаш някого първото нещо, което ти идва е да искаш да го предпазваш, от самия него ако се налага. Не вярвам някоя съпруга да има нещо лично против моторите или хобитата на мъжете си, но ние искрено се пиртесняваме, когато това може да е заплаха за вас Simple Smile
Успех с мотора (дано си вземеш чопър)

# 74
  • София
  • Мнения: 11 480
Воеводо, понеже се опасявам, че сме набори - сподели  на колко си горе-долу, за да знам и мен кога ме чака критическата..... така де; лично аз бих си взел спортна кола Grinning Grinning Grinning  

Ама голяма ли? Като големия... мотор Манекенски. Joy
Ха, не, нещо като този корвет
https://www.google.com/search?q=%D1%88%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D … rc=Mac4pHpxZfMXgM:

# 75
  • София
  • Мнения: 1 829
След като дълги години категорично отказвах на ММ да си купи мотор, миналата пролет най-накрая се съгласих. И той засия.Взе книжка, купи си мотор и стана много щастлив. Летото след работа излизаше да покара и се прибираше забравил за всички ядове от работата. Толкова е щастлив, че на пролет ще изкарам курс за мотор, белкем ми хареса.
Единствената кофти емоция е, че почти всяка вечер споделяше за някой с кола, който го е засякал. От друга страна, аз станах изключително толерантен към мотористите шофьор. Установих, че не ми пречи като минат между колите в задръстване и се наредят на-отпред. Това не ме забавя по никакъв начин. Иска ми се всички да сме по-толерантни към мотористите. В карайна смета те са  много по-уязвими от нас, в колите.

# 76
  • Мнения: 3 693
Голям мотор, ще падна направо. Звучи като казано от 5-годишно дете. Чопър ли, пистарка ли, колко мощен, в града ли ще караш, на писта или ще пътуваш с него? Щото за различни мотори става въпрос. И очевидно нямаш необходимата информация и култура за моторите като цяло, оттам и не можеш да обясниш на жена си така, че да те разбере за какво се бориш.
Голям мотор, значи чопър, не съм на 18-20 години, че да се гъзарея с пистарка. Като ученик в София бях мотоциклетен състезател, та поназнайвам нещичко за моторите, не съм съвсем бос. Шофьорската ми книжка е с всички възможни категории, та няма да ми се налага да карам допълнителен курс.

# 77
  • Мнения: 3 693
Сериозно ли не можеш да вземеш такова решение сам? За голям мъж си много нерешителен.
Аз решението съм го взел, темата е да разбера дали само моята съпруга е против и вече имам отговора. Той е: или голям мотор, или никакъв.

# 78
  • София
  • Мнения: 18 717
Към какво си се насочил,сподели марки,модели?

# 79
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Съпругата не трябва да е взима тези решения вместо вас.Матриархатът не винаги е удачен вариант.Аз  обичам съпруга си и бих го подкрепила.Естествено си има доза риск от ПТП.Няма гаранция,че някой заплеснат 80г. водач няма да ме отнесе с Жигулата.Joy

# 80
  • Мнения: 3 693
Замисляш да направиш нещо яко и мъжкарско...и отиваш в БГ Мама да питаш дали да го направиш. Фройд би си запалил пура.

Истинският мъж си купува мотор. Не се чуди, не пита жена си, не пита консилиум от жени, които са на същия акъл като жена му. Просто го купува. И знае какъв модел да е.

Впрочем ако не е Ducati, не се хвали.
Няма да е Дукати, Хонда ще е, Gold Wing, този от снимката в темата.

# 81
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 506
 Бравос!!Ако с чудя,дали да си купя червена чанта ще пусна тема в Оф-роуд форума.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 548
Познавам няколко човека каращи мотори и всеки от тях без изключение се е пребивал мнооого гадно. Е, поне са живи. Смятам, че шофьорите, както и хората въобще, са супер нетолерантни, което вдига рискът доста.

# 83
  • Мнения: 2 874
Хубаво, че знаеш какво искаш, ама така си се изказал в първия пост, че за мен поне падна голям смях и изглеждаше несериозно. По темата ти: не просто нямам против, ами съм заплашила с развод, ако махне моторите без причина или спре да ме вози. Обмислям даже и аз да изкарам книжка да видя как ще се чувствам. Учудва ме въпросът от приятели дали ще спрем с моторите след раждането на детето. Изглежда за много хора това се подразбира, а на мен ми е странно.

# 84
  • Мнения: 3 693
Леле как сте се размечтали. Няма смисъл. Манекена няма да си купи мотор. Даже и скутер няма да си купи. И ако го кара по такваз ми ти ризка като на картинката и единствено носи ръкавици за да си мисли че е уау, то пиши го бегал. Манекена сигурно никога не е проверявал какви са цените на дрехите и предпазните средства, за да го кара тоя мотор. Може пък и да си купи и да направи услуга на жена си. Знам ли. Rolling Eyes
Напук на невярващите, мотора вече е факт. Както вече споменах, той е Honda Gold Wing и цената му е един кошмар. Снимки искате ли?

# 85
  • Мнения: 7 928
Да, дай снимки.

# 86
  • Мнения: X
Ама с тебе отгоре му!

# 87
  • Мнения: 3 693
Мотора още не е пристигнал от Англия, платен е и чакам да ми го докарат. Ето от къде е купен:  https://philipraby.co.uk/sold-cars/
Не е 40 бона, та да се отрази на семейния бюджет.

# 88
  • Мнения: 7 928
Бръснарски стол Grinning честито, готин е.

# 89
  • Мнения: 3 865
Аз бях против не заради цената, а защото ме е страх да не се пребие. Е - купи го. Покарахме малко двамата и го отстъпи на баща си. От как имаме деца съм забранила мотори и за сега се съобразява

# 90
  • Мнения: 3 693
Бръснарски стол Grinning честито, готин е.
Ти ме уби... бръснарски стол...аз пък искам да ми е комфортно, нищо че струва повече от една кола и че харчи колкото нея. Кефа няма цена. 6 цилиндъра, 1832 кубика, 118 коня и 362 кг празен.

# 91
  • Мнения: 3 865
идеален за пребиване. Да ти е честит.

# 92
  • Мнения: 3 693
идеален за пребиване. Да ти е честит.
Не позна, напротив, труден е за пребиване, защото от двете страни има ролбари, които няма да позволят мотора да затисне водача, както и да предпазят външността на мотора от повреда. Помислено е за безопастността, доколкото може да бъде безопасен един мотор.

# 93
  • Мнения: 1 262
идеален за пребиване. Да ти е честит.

И на жена му честито! Grin

# 94
  • София
  • Мнения: 38 595
Ами щом ти харесва крузър - крузър да е. Честит!

# 95
  • Мнения: 7 928
Манекене, комплимент направих на мотора ти Grinning и ние сме с Хонда, но не такава.
Няма да можеш да го вдигнеш сам, трябва или да си с група, или да си возиш мъжко другарче. Ако се подхлъзнеш вдън гори тилилейски в зона без обхват няма да ти е гот.

# 96
  • София
  • Мнения: 18 717
Как пък нема да дам толкова пари за близо 20 годишен мотор.Някой му е извадил душата и сега да се отърве.
За тия пари чисто нова хаябуза ще си вземеш.

# 97
  • Мнения: X
Ааа, искам мотор, но ако трябва да избирам между бялата красота и това, дето ще го карам 3 пъти в годината ще бъда умна и ще си взема бялото от 2010 или джипарката. 🤞. Нищо, че после подръжката им ще е колкото 3 такива, но аз ще ги пазя и ще ги карам само 4пъти в годината😂
Мотора още не е пристигнал от Англия, платен е и чакам да ми го докарат. Ето от къде е купен:  https://philipraby.co.uk/sold-cars/
Не е 40 бона, та да се отрази на семейния бюджет.

# 98
  • Мнения: 30 802
Оф значи, не съм впечатлена...то този мотор струва колкото някои последни модели велосипеди. Мислех си, че ще се изхвали с чисто нов за около 50К лева.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 829
Със здраве да го караш! Леко и безпроблемно пътуване!

Не разбирам защо моторът трябва да струва 50К, за да е готин. Има страхотни мотори и за по-малко от половината.

# 100
  • Мнения: 3 693
Манекене, комплимент направих на мотора ти Grinning и ние сме с Хонда, но не такава.
Няма да можеш да го вдигнеш сам, трябва или да си с група, или да си возиш мъжко другарче. Ако се подхлъзнеш вдън гори тилилейски в зона без обхват няма да ти е гот.
Права си, не само аз не мога да го вдигна сам, двама мъже не успяхме да го вдигнем на двойната (централната) стойка. После се сетих, че ще е по-лесно със задната скорост, но още не съм пробвал. На малка скорост и кормилото е много тежко. Надявам се да му свикна, но нека да се постопли времето.

# 101
  • София
  • Мнения: 18 717
Такъв мотор  се кара супер леко,набира като "тролей".

Кой ще го докара?

# 102
  • Мнения: 3 693
Такъв мотор  се кара супер леко,набира като "тролей".

Кой ще го докара?
Фирмата е portokal.co.uk. Днес са го качили в един микробус и утре тръгва за България.

# 103
  • София
  • Мнения: 18 717
Ясно,за какви пари ако не тайна?

# 104
  • Мнения: 3 693
Ясно,за какви пари ако не тайна?
Що да е тайна, една фирма ми искаше 650 лири, друга 550 но до Пловдив, а тази обяви цена 450 лири до вратата ми и се съгласих веднага, преди да са размислили Simple Smile Първата фирма е карала мотори за 200 лири, но моя е доста по-голям и затова цената е такава.

# 105
  • София
  • Мнения: 18 717
С бг превозвач и по~малко щеше да е.

# 106
  • Мнения: 3 693
С бг превозвач и по~малко щеше да е.

Само тези успях да намеря, но не съм сигурен, че някой ще го докара за по-малко. Мотора се намира на 77 мили от Лондон.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Честит да ти е мотора и с ум да го караш.
Все пак си направи пълна застраховка живот както те посъветваха и подпиши документи за донорство. Ей така за всеки случай. Пък дано никога не потрябват!

# 108
  • Мнения: 18
Мен ме е страх.Не ги харесвам. Не бих била много въодушевена и мой близък да кара. Излишен риск ми се струва.

# 109
  • Мнения: 3 693
Честит да ти е мотора и с ум да го караш.
Все пак си направи пълна застраховка живот както те посъветваха и подпиши документи за донорство. Ей така за всеки случай. Пък дано никога не потрябват!
Не бързайте да ме отписвате, има още много хляб в мен Simple Smile

# 110
  • Мнения: 15 619
Само хлаб ли, Менекен?  А супа, основно, десерт?   Grinning

# 111
  • Мнения: 3 693
Само хлаб ли, Менекен?  А супа, основно, десерт?   Grinning
Я, колко си разглезена... още малко и кунилингус ще поискаш Simple Smile

# 112
  • Мнения: 15 619
Значи глезотия, казваш. Хм!
 Ама ще те четат, хей. Да не те оставят на пост и молитва.

# 113
  • Мнения: 3 693
Значи глезотия, казваш. Хм!
 Ама ще те четат, хей. Да не те оставят на пост и молитва.
Ами за сега съм само на пост и молитва, Дано някоя да чуе молитвите ми Simple Smile

# 114
  • София
  • Мнения: 2 589
Много харесвам мотори и са ми страст от дете! За мотористите няма да изказвам мнение, има всякакви. Съпругът ми също много обича мотори, може да кара и преди е карал. Но сега не се качва изобщо. Аз му имам доверие и никога не бих го спряла, ако реши да си вземе. Но той сам не желае, съзнава напълно, че има риск, а сега не е като преди, сега е семеен с дете.
Относно мотора, който авторът си е купил- за мен лично е точно “чичовски”. Точно този тип мотори са ми много странни, ужасно тромави ми изглеждат. Нямам представа как се движат и дали са бързи, но това е последното, което си представям като чуя мотор. И все пак, лично мнение. Със здраве да си го карате!

# 115
  • Мнения: 3 693
Не знам ти на колко години си, но аз би трябвало да съм "чичо" (40+), макар да се че чувствам като такъв. Мотора може да изглежда пенсионерски, но изобщо не е бавен с неговите 6 цилиндъра и 118 коня.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 4 108
У нас аз станах причината мъжът ми да си купи мотора. За рд му подарих лятно моторджийско яке, защото караше един миксер с едно старо кожено яке и аз реших да го изненадам. То пък хубаво якето и той отново се завърна към една конкретна машина, която гледа и следи от години. Подкрепих го защото това е негово мъжко удоволствие, купи го, само дето не прецених,че ще иска да го сподели с мен, та ми се наложи да се науча да се возя. През 2018 г. ходихме на мото пътешествие, беше еднакво щастлив, че е с мотора и че аз съм била с него. Виждам,че е щастлив и му се доверявам, че знае как да се пази да се прибира жив и здрав. Пък аз мисля къде да идем с мотора следващия път Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 18 717
Не са тромави,возят прекрасно.Това е мотор за улегнал и  сигурен човек,не да се правиш на"мъж" с него,да пилиш гуми и т.н.
Най~оодходящ за  дълги преходи.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 589
Явно е мощен мотор, но за мен си остава грозничък. Преди малко се разрових в сайта на bmw... ами такива красоти има, пълнят ми се очите.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Попитах го и ми е обяснил как да карам колата когато пред мен или зад мен има мотор. Страх ме беше да се возя, трябваше ми време да му се доверя, и след завоите към Карандила вече не съм чувствителна Simple Smile

# 120
  • Мнения: 3 693
Явно е мощен мотор, но за мен си остава грозничък. Преди малко се разрових в сайта на bmw... ами такива красоти има, пълнят ми се очите.
Явно с теб имаме различни вкусове, защото преди да избера този мотор, първо гледах BMW-тата и не само, че не ми хванаха окото, а и ми грознеят. Ако ти си някъде около 20-те, аз съм 40+, с възрастта вкусовете се променят.

# 121
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Хайдеее, разбихте всичко детско в мен Simple Smile На 42 съм (и мъжОто също). Винаги сме искали мотори, но така се стекоха нещата, че се обзавеждахме с коли през годините - той сменяше служебна, аз акустирах в момента с един 20 годишен Ровърчо, че да карам децата ... Сега сме се договорили - чакам максумум още 5-6 години, че да си се движат чаветата сами с градския транспорт и ми купува моята мечта мотор Simple Smile Ще съм малко под 50 - к'во пък ... Имам право да се повозя Simple Smile Сериозно, дори за малко да е, но ще имам мотор! Иначе наистина много задълбочено четем и двамата за екипировка, модели, начин за придвижване в големия град. Не е някаква критическа, необмислена постъпка. И много добре ще бъде подбран мотора и съобразен точно с града и годините ни Simple Smile Само ... как ще си го разделим?

Манекена, разгледай, проучи, купувай мотор, но по-важното - вземи си качествена и пълна екипировка! Карай внимателно и се забавлявай разумно. Важно е на теб да ти донесе радост, но знай, че е и пълна отговорност за това, че имаш семейство. В края на крайщата, аз за себе си съм решила, може да е за 2-3 5 месеца, но ще си доставя това удоволствие след време Simple Smile  

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 07:36 от Почти безобидн@

# 122
  • София
  • Мнения: 2 589
Защо? Страхотна мечта си имате и не виждам защо да не я сбъднете! Всъщност няма никакво значение на колко години сте, когато ще си купите мотор, важното е да се кара разумно. Както казах, аз много обичам мотори, но някой  да пали гуми и да трещи и бръмчи до небесата ми е смешен, няма значение на колко години е. Той си е взел мотора да се прави на големия мъж. Друго е да си вземеш мотор, заради кефа и удоволствието от това да усещаш вятъра в косите.... който се е качвал на мотор, знае за какво говоря. Возенето няма нищо общо с това в кола.
Манекена, за мен тази Honda е чичовска, именно защото има много удобства като климатик, радио ( ако не се бъркам)  и какво ли още не щуротии, които никак не ми се връзват с карането на мотор.

# 123
  • Мнения: 3 693
Защо? Страхотна мечта си имате и не виждам защо да не я сбъднете! Всъщност няма никакво значение на колко години сте, когато ще си купите мотор, важното е да се кара разумно. Както казах, аз много обичам мотори, но някой  да пали гуми и да трещи и бръмчи до небесата ми е смешен, няма значение на колко години е. Той си е взел мотора да се прави на големия мъж. Друго е да си вземеш мотор, заради кефа и удоволствието от това да усещаш вятъра в косите.... който се е качвал на мотор, знае за какво говоря. Возенето няма нищо общо с това в кола.
Манекена, за мен тази Honda е чичовска, именно защото има много удобства като климатик, радио ( ако не се бъркам)  и какво ли още не щуротии, които никак не ми се връзват с карането на мотор.
Аз съм над 40, което автоматично ме причислява към "чичовците". Вярно е, че има много екстри, но на мен ми харесват удобството и комфорта, затова избрах точно този модел. Като пристигне ще го разуча, но първоначалната ми информация сочи, че има парно, радио с поне 4 тонколони, автопилот, ABS, задна скорост...

# 124
  • София
  • Мнения: 18 717
]Сори,ама да пропътувам 2000 км.нагоре с г@за на някоя пистарка,мерси.Grinning

Сюед 3 пъти се отказахме

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 16:17 от midnightStar

# 125
  • Мнения: 1 184
В края на крайщата, аз за себе си съм решила, може да е за 2-3 5 месеца, но ще си доставя това удоволствие след време Simple Smile  

Кеф цена няма ...са казали старите хора.

# 126
  • София
  • Мнения: 17 799
Защо подобна дилема е в семейни отношения?

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Щото жената не дава.
Разбирам я и аз не бих.

# 128
  • София
  • Мнения: 17 799
Да, само че в случая нейното мнение така или иначе не се взима предид. Просто е съобщено, че е против.
Авторът май се опитва да привлече 3ти и 4ти човек за груповите си занимания, похвалвайки се с мотор съблазън Laughing

# 129
  • Мнения: X
Мх, къде ще бъде гариран този мотор?
(Живеят на квартира/апартамент, който се оказа на съпругата.)
Автора кога придоби "А" категория?

# 130
  • Мнения: 3 071
Ах, тези мотори и жените, които не дават! Класика! Joy Joy Joy

# 131
  • Мнения: 3 693
Мх, къде ще бъде гариран този мотор?
(Живеят на квартира/апартамент, който се оказа на съпругата.)
Автора кога придоби "А" категория?
Искаш снимка на шофьорската ми книжка ли? Виж къде се съхранява мотора и какво пише на бележката на седалката

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 15:57 от Manekena

# 132
  • Мнения: X
Виж къде се съхранява мотора и какво пише на бележката на седалката
Скрит текст:
Благодаря за оказаната чест!
Иначе съм скромен човек .
Скрит текст:

# 133
  • Мнения: 3 693
Виж къде се съхранява мотора и какво пише на бележката на седалката
Скрит текст:
Благодаря за оказаната чест!
Иначе съм скромен човек .
Скрит текст:
Да не би и ти да имаш мотор?

# 134
  • Мнения: 2 694
Човек, по-грозен мотор не можа ли да купиш?

# 135
  • София
  • Мнения: 6 309
Що па да е грозен? Simple Smile На вкус и цвет......нали. Simple Smile И мойта тротинетка е старичка и грозна, ма мен си ме кефи.

Мх, къде ще бъде гариран този мотор?
А, виж, понякога за това не се мисли навреме. Simple Smile
Аз, за последния си разширявах гаража постфактум.Simple Smile

# 136
  • Мнения: 2 694
Яко е пенсионерски и много смешен Simple Smile Ако ще е мотор... трябва да е някой суперспорт, като кавазаки Н2 например Simple Smile

# 137
  • Мнения: 1 184
Ако някога изобщо реша и имам възможност за мотор , никога няма да е този кораб като на Манекена. Като ще е гарга ...да е рошава ...тъй де...като ще е мотор ...да е тотален звяр на визия и двигател. Нещо такова...

# 138
  • Мнения: 2 694
Този няма място за женичка на него бе Simple Smile

# 139
  • Мнения: 1 184
Този няма място за женичка на него бе Simple Smile

Не е предназначен за женички на него. Това е да отидеш на писта да го опънеш с 250 или там колкото върви и да се прибереш...при женичката.

В предвид че са от поне 30 - 40 к евра.....няма да е това десетилетие.

# 140
  • Мнения: 3 071
Много филми сте гледали.

# 141
  • София
  • Мнения: 18 717
Ако някога изобщо реша и имам възможност за мотор , никога няма да е този кораб като на Манекена. Като ще е гарга ...да е рошава ...тъй де...като ще е мотор ...да е тотален звяр на визия и двигател. Нещо такова...



Да,да е това е точно за писта,
Хахаха

# 142
  • Мнения: 1 184
Ти излез от библиотеката. Казвам ако имам възможност ....това е много скъпа играчка. И ако ще е кораб на 2 колелета...по добре един джип , че да ходиш и на офроуд и на пикник в планината.

# 143
  • София
  • Мнения: 6 309
Яко е пенсионерски и много смешен Simple Smile Ако ще е мотор... трябва да е някой суперспорт, като кавазаки Н2 например Simple Smile
Рискувам да се повторя, но всеки има предпочитания. Simple Smile Мен на пистарка не можеш ме качи. Покарал съм, но не много, повозил съм се. Не е мойто. Кросарките, също. Оценявам, хубав мотор, ок, но дотам.
Масово мъжете припадат и по спортни коли и разни резачки, но аз и за там не съм. Simple Smile

Дрого, точно Мид не е от библиотеката. Simple Smile

# 144
  • Мнения: 1 184
Звездолино и за къде е ...според теб ? Магистралите дето ги строим от 80 г ли ?

Онзи , те може да припадат по резачки , ама като чуят гуми 2 бона...и се облещват.Качват се на пасата и по кръстовищата се мислят за Вин дизел в Бързи и яростни.

Библиотеката не беше за Мид , а за Ско.

# 145
  • Мнения: 232

Като говорехме за мотори, да се похваля.
П. С. Не си купувайте такова нещо, ако не можете да карате.
Не е излизал от гаража от година и половина заради некачествения път. Ама е блажено да си го имаш в гаража. 😂

# 146
  • Мнения: 1 184
reap7 , този красавец е пак доста скъпа играчка , грехота е да седи в гаража.

# 147
  • София
  • Мнения: 2 589
Да, ето това вече е красив мотор!

# 148
  • Мнения: 232
reap7 , този красавец е пак доста скъпа играчка , грехота е да седи в гаража.
Много бързо набира и с тея дупки става неуправляем. Като си летял от него веднъж и ти идва акъла. За това приказвах аз за тъпи хонди. Ама ме боли сърцето като си помисля да го продавам. Като знам как съм го изплащала. 😂😂😂

# 149
  • Мнения: 1 184
На мотор не съм се качвал никога. Ако не се брои един соц модел , Балкан 50 преди много , много години. Тва ми е рокерството и падането съответно с мотор.
Сега съм с една 4 - колесна красавица и не я сменям за мотор...ко ще турско да стане.
Но за оня синият къстъм.....няма да се замисля за 1 сек ако мога да си го позволя.

# 150
  • София
  • Мнения: 18 717
Това му се казва "чук без дръжка".
По~малко са му кг.от конете.

# 151
  • София
  • Мнения: 6 309
На мотор не съм се качвал никога. Ако не се брои един соц модел , Балкан 50 преди много , много години. Тва ми е рокерството и падането съответно с мотор.

Почакай, поузрей, шти дам моя, ем ще поостарее още и да го потрошиш да не е за яд. Simple Smile После взимай къстъми. Simple Smile


П. С. Не си купувайте такова нещо, ако не можете да карате.
Не е излизал от гаража от година и половина заради некачествения път.
Какво общо има моженето с пътя.  Ако/като можеш и на хубав и на скапан път все можеш. Респективно, не можеш.
Ако не се съобразяваш или не мислиш и на стъкло може да се очистиш. Simple Smile

Мухахаха, Мид, да. Simple Smile

# 152
  • Мнения: 1 184
Не знам как се казва , знам едно или ме кефи или не кефи , това ме кефи много. Но такава каравана , като на снимката на темата...знам че няма да се кача.

# 153
  • София
  • Мнения: 18 717
Никога не казвай никога.

И за какво ти стои в гаража?Да се скапва?Мотора иска каране,ходи на писта ако можеш да си го позволиш.

# 154
  • Мнения: 7 928
Дрого, не е за писта синия дзвер, който показа.
Да се застъпя аз за пенсионерските мотори - защо им се подигравате? Карат се спокойно, може да се разглежда лежерно околността и водачите им повечето са възпитани, не предприемат толкова рискови маневри.

# 155
  • Мнения: 1 184
Казах вече ...не разбирам от мотори. Показва какво ми харесва...на дизайн. Що да не е за писта ? То и за шосе е нисък а е доста мощен. Този звяр е за адреналин , не за разглеждане на околностите. Като искам да разглеждам околности ...ще си седна в колата , на много по комфортно от мотор.

# 156
  • София
  • Мнения: 6 309
Аре са, шса обиждаме на пенсии ли? Simple Smile
И аз съм пенсионер, нема лошо. Simple Smile
А и той сам го каза - или те кефи или не те кефи. Дукатито, например, е готино, да, но не е моя мотор. Както и драгчето. Simple Smile

Като искам да разглеждам околности ...ще си седна в колата , на много по комфортно от мотор.

Не знаеш кво е усещането. Simple Smile

# 157
  • Мнения: 232
Абе и с драг-а си е занимавка. Това да си направиш колата, да я тунинговош, да я подсилиш. Ама гълта много средства. Я си вземете по един мотор. 😂

# 158
  • Мнения: 1 184
Онзи , на кого отговаряш ? Дукатито е скъпа и бърза машина , но пистаците не са баш моя тип...на визия ( за 6-ти път повтарям ) , чопър , драг , агресивна визия и мощ до небеста.
Поне като се изтресеш с 300+ км/ч , директно на купона при дяволчетата.

reap7 , под драг имаше предвид моя пост , синия мотор , не драгстерите коли. Wink

# 159
  • Мнения: 7 928
Дрого, да опънеш този мотор на писта е все едно да вържеш арабски жребец на въже да обикаля в кръг. Този мотор иска дълъг прав път, за да си разгърне потенциала. Поне такава асоциация ми навява, де, не съм никакъв спец. Ние сме с пенсионерски мотор и караме предимно по завои из балкана. Но пък през лятото планираме Трансфагарашан, ако не ни мине котка път.

# 160
  • Мнения: 1 184
Дрого, да опънеш този мотор на писта е все едно да вържеш арабски жребец на въже да обикаля в кръг. Този мотор иска дълъг прав път, за да си разгърне потенциала. Поне такава асоциация ми навява, де, не съм никакъв спец. Ние сме с пенсионерски мотор и караме предимно по завои из балкана. Но пък през лятото планираме Трансфагарашан, ако не ни мине котка път.

Тва да не ти е от Източния до Западния бряг в Америка...5000 км ? Под писта разбирам , такива като на Формула 1 , не отсечка 400м.
Успех и много забавления на планираният трип.

Моята работа с моторите е като кокошката и просото. Но хич не ми харесват масовите модели , колкото и скъпи да са. Нямат индивидуалност. Друго си е , когато е вложено творчество в машината. Знам че няма да ми разберете мотивите но това харесва и това е. Точка.





Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 13:56 от Khal_Drogo

# 161
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Това сме изборът на мм, машината и аз Simple Smile Машината ми харесва много и добре си се поразходихме Варна - Карандила.
Научих се да се возя и той се изкефи, че бях с него, споделих мъжките му лудости..


# 162
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ей така се мотахме 4 дни:

Куфар, протектори за ръцете му, енджингарда и слюдата сложи и тръгнахме.
Ако искате ще покажа какво ме накара да му купя якето и защо го поощтрих да сбъдне тази си мечта...

# 163
  • София
  • Мнения: 2 589
Страхотно, точно такива мотори също много харесвам! Красив, бърз, стабилен, става и за дълги разстояния, удобен и за теб да седнеш отзад! За техническите характеристики не знам, има други, които могат да обяснят. Екипировката е много важна част от пътуването с мотор, не може да се качиш с дънки и пантофки на мотора.

# 164
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Нищо не разбирам аз от мотора само го харесвам и се возя с кеф Simple Smile Яке, шлем и ръкавици имам, ботуши нямаме и двамата, аз и панталон.
Не ме качи да ме вози докато нямах горните.
Колеги казват, че ми отива и си мислят, че карам аз. Мм само ме подбазиква да изкарам категория за по-малка машина, той ме вижда с Веспа, аз харесвам визията на неговия, казва че има и по- малки ....

# 165
  • Варна
  • Мнения: 14 547
    Браво Мира,огря позитивно темата! Purple Heart

    Случвало се е и без екипировка и по черни пътища в късни часове.
    Желая на всички позитивни,безаварийни тръпки и приключения!

    # 166
    • Варна
    • Мнения: 4 108
    Благодаря, Вивиана Simple Smile Заслужава момчето ми, това е истината. Сега ще ви разкажа някои мои мото заключения: всички миризми остават в шлема за известно време, особено тази на фъшкии ... Насълзяват ми се очите, ма това е положението Joy Като вземе да му се клати главата едно такова отсечено, значи бързо кара Simple Smile Като си местя ръцете съм го била обарвала и т.н.
    Моторът може да се хлъзне на маслено петно на пътя, пада се, не е страшно щото не е с голяма скорост. Може да се случи на рождения ти ден Simple Smile Колената не посиняват веднага и когато не знаеш таз работа, и работиш в университет с права делова пола и сини колена, ма много сини, околните се смущават ... пък аз се гледам и си мисля WTF ...

    # 167
    • Мнения: 3 693
    Човек, по-грозен мотор не можа ли да купиш?
    На мен си ми харесва и то много, защото отговаря на годините и социалното ми положение.

    # 168
    • Мнения: 11 505
    Подигравайте му се вие на Манекенов, ама той ще спести от екипировка, щот ще си пърпорка с дваесе с тоз мАтор Mr. Green

    # 169
    • Варна
    • Мнения: 4 108
    Аз пък пожелавам да си го караш с кеф Simple Smile

    # 170
    • Мнения: 3 693
    Подигравайте му се вие на Манекенов, ама той ще спести от екипировка, щот ще си пърпорка с дваесе с тоз мАтор Mr. Green
    Баш с 20 няма да го карам, щото е 118 коня и има впечатляващ въртящ момент с неговите 6 цилиндъра. Освен това е и много удобен, седалките му са като на лека кола, водача и пасажера имат по две места за поставянето на краката, да не забравим радиото с възможност за добавяне на CD-чейнджър или AUX + USB с тонколони отпред и отзад, ABS, автопилот... глезотии има повече от достатъчно. На мен си ми харесва и не бих го сменил с никой друг. Малка подробност е, че е от любимата ми марка.
     Един виц по темата: Говорят си собственици на пистов мотор и на чопър, първия започва да се хвали, ето тук минах с 150 км/час, там минах с 180, а другия го попитал: А някой видя ли те? 

    # 171
    • Мнения: 11 505
    Абе, ако няма поставка за чаши, не ми го хвали, удобни били седалките, а кафето???

    # 172
    • Мнения: 3 693
    Абе, ако няма поставка за чаши, не ми го хвали, удобни били седалките, а кафето???
    Хах! А не искаш ли задната седалка да е вибрираща?

    # 173
    • Мнения: 11 505
    А не е ли вибрираща? А затопляне на седалките? Relieved

    # 174
    • София
    • Мнения: 18 717
    И масаж.Simple Smile

    # 175
    • Варна
    • Мнения: 4 108
    Дайте идея за мотопътешествие, къде сте ходили?
    Ние лятото ходим много на балчишката тузла или в Шабла за вечеря, а за пътешествието маршрутът беше - Варна, Мадара, Преслав, Котел, Жеравна, едно сливенско село, Карандила, Плиска, Варна ...

    # 176
    • София
    • Мнения: 18 717
    Алпите,Гърция,Ривиерата и ето такива.

    # 177
    • Мнения: 1 184
    Алпите,Гърция,Ривиерата и ето такива.

    Друго си е един тур през южна америка...до мачу пикчу.

    # 178
    • София
    • Мнения: 18 717
    Заминавай Grinning

    # 179
    • Мнения: 3 693
    Аз имам завършен курс за класически и спортен масаж, но си ми далече, иначе бих ти направил един безплатен масаж.
     Кики, подгрев на седалките не съм видял да има, но има регулируем подгрев на дръжките на кормилото.

    # 180
    • Мнения: 11 505
    Добре де, аз съм пълен лаик, но така си разсъждавам... за какво ти е подгрев на дръжките? Ако не се лъжа мотор се кара с ръкавици и в подходящо време сепак, т.е. няма да изкараш мАтора на -20 та да си подгряваш дръжките.

    # 181
    • Мнения: 1 184
    Манекен , тя ако ти падне Кика за масаж...няма да искаш да я пускаш.Жена ти напрао ще подскочи. Гарантирам. Wink

    # 182
    • Варна
    • Мнения: 4 108
    Друго си да не замръзват ръцете, а въздушната струя ги удря и изстудява. Мм само с протекторите казва, че има огромна разлика, а с подгрев ще е още по-готино.
    Моите ръце също замръзват без ръкавици.


    # 183
    • Мнения: 11 505
    Ей за това предупредих, че съм лаик, благодаря, Мира. Simple Smile

    # 184
    • Мнения: 3 693
    Манекен , тя ако ти падне Кика за масаж...няма да искаш да я пускаш.Жена ти напрао ще подскочи. Гарантирам. Wink
    А ти познаваш ли я, че си толкова сигурен? Каквато и да е, аз си обичам съпругата и нямам никакво желание да изневерявам.

    # 185
    • Мнения: 1 184
    Ми мятай е на караваната и газ из България и чужбина. Щот ти е кеф. Кефа ценя няма. Никой не слушай , само себе си. Откакто го правя съм си много добре.
    А Кика е красавица..гарантирам....отново.
    Ай успех.

    # 186
    • Мнения: 193
    Кажи на жена ти, че мотор е по-добре от любовница. Така, де. Явно си в кризата на средната възраст. Едни ги избива на мотори, други на риболов, трети си намират любовница.
    Абе, купи си го, така ще имаш занимание, ще си го ремонтираш, галиш, ще му говориш. Зарибяващо е.

    Имам мотор 125сс, ходя на риба (вече по-рядко) и любовница имам.......давай рецепта, нещо 4-то за правене,  че явно моята криза яка ще да е Simple Smile

    # 187
    • Мнения: 2 354
    One more, готви. Помага.

    По темата - и аз е си купя мотор някой ден. Ако мъжът ми се опита да ме спре, ще го повозя малко. С месо.

    # 188
    • Мнения: 193
    Това го умея, готвя добре, за жалост все по-малко време ми остава за риба и за готвене Simple Smile

    # 189
    • Мнения: 15 619
    Това го умея, готвя добре, за жалост все по-малко време ми остава за риба и за готвене Simple Smile
    Спокойно. И това време ще дойде, като ти попривърши времето за любовници, ще имаш време за де клечиш за рибка и да се въртиш покрай печката. Всяко нещо с времето и условностите си.

    # 190
    • Мнения: 5 903
    Манекен на мотор. Не те ли е страх, че ще ти се развали прическата?

    # 191
    • Мнения: X
    Хаха, one more и тук дошъл да се похвали с любовницата си! Явно не му стигат аплодисментите в другата му тема Grinning.

    # 192
    • Мнения: 1 184

    Тва не е мотор , това е миксер...малко по голям.

    # 193
    • София
    • Мнения: 1 829
    125 момчетата караха като бяхме на 14-15. Дори и аз сега се целя в 650.  А ако качиш любовницата, може да няма дущичка да потегли...

    # 194
    • София
    • Мнения: 6 309
    Е, 125 за жена си е ОК, кво. Ако не е състезател.
    Мен 650 не може да ме носи. Joy

    # 195
    • Мнения: 15 619
    Е, 125 за жена си е ОК, кво. Ако не е състезател.
    Мен 650 не може да ме носи. Joy
    Ама той one more уж мъж. Бъдете по-толерантни със себеподобните. Може да е дребен и кльощавичък.

    # 196
    • Мнения: X
    Леле, направо го сразихте големия любовник Joy
    Много му бил малък...мотора!

    # 197
    • Mediterraneo
    • Мнения: 38 390
    125 момчетата караха като бяхме на 14-15. Дори и аз сега се целя в 650.  А ако качиш любовницата, може да няма дущичка да потегли...

    Леко сигурно си в заблуда. 125 можеш да караш само с категория В. Миксерите са 50, тук няма право да излизат на т.нар. национални пътища.
    От 2 години карам 125 и си ми е супер добре, върши ми страхотна работа.
    А иначе всеки ден благодаря на съдбата си, че имам точно този мъж за мъж- не ходи за риба, не гледа мачове, няма любовници, не пие и не пуши, за мотор даже няма и да си помисли да мечтае вече( след претърпяна операция не му давам даже скутера да кара).

    # 198
    • София
    • Мнения: 6 309
    Сори, аз съм се заблудил явно. Simple Smile Дано не съм обидил някой. Не съм имал това за цел. Simple Smile
    Девойката, която казваше, че някой карал 125, па сега искала 650 и аз реших, че е тя. Simple Smile

    не ходи за риба, не гледа мачове, няма любовници, не пие и не пуши, за мотор даже няма и да си помисли да мечтае вече( след претърпяна операция не му давам даже скутера да кара).
    Еее, стига дееее..... Отпусни малко примката, начи. Laughing

    # 199
    • София
    • Мнения: 1 829
    Тарталета, не съм се объркала. Не знам дали обърна внимание на възрастта.... Каква ти книжка?

    # 200
    • Mediterraneo
    • Мнения: 38 390

    не ходи за риба, не гледа мачове, няма любовници, не пие и не пуши, за мотор даже няма и да си помисли да мечтае вече( след претърпяна операция не му давам даже скутера да кара).
    Еее, стига дееее..... Отпусни малко примката, начи. Laughing

    Няма примка, бе. Единствено за мотора съм категорична и го кара само при крайна необходимост.Другото си е въпрос на избор.

    Общи условия

    Активация на акаунт