Чудя се дали да си купя мотор...

  • 9 447
  • 200
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 913
След като дълги години категорично отказвах на ММ да си купи мотор, миналата пролет най-накрая се съгласих. И той засия.Взе книжка, купи си мотор и стана много щастлив. Летото след работа излизаше да покара и се прибираше забравил за всички ядове от работата. Толкова е щастлив, че на пролет ще изкарам курс за мотор, белкем ми хареса.
Единствената кофти емоция е, че почти всяка вечер споделяше за някой с кола, който го е засякал. От друга страна, аз станах изключително толерантен към мотористите шофьор. Установих, че не ми пречи като минат между колите в задръстване и се наредят на-отпред. Това не ме забавя по никакъв начин. Иска ми се всички да сме по-толерантни към мотористите. В карайна смета те са  много по-уязвими от нас, в колите.

# 76
  • Мнения: 3 721
Голям мотор, ще падна направо. Звучи като казано от 5-годишно дете. Чопър ли, пистарка ли, колко мощен, в града ли ще караш, на писта или ще пътуваш с него? Щото за различни мотори става въпрос. И очевидно нямаш необходимата информация и култура за моторите като цяло, оттам и не можеш да обясниш на жена си така, че да те разбере за какво се бориш.
Голям мотор, значи чопър, не съм на 18-20 години, че да се гъзарея с пистарка. Като ученик в София бях мотоциклетен състезател, та поназнайвам нещичко за моторите, не съм съвсем бос. Шофьорската ми книжка е с всички възможни категории, та няма да ми се налага да карам допълнителен курс.

# 77
  • Мнения: 3 721
Сериозно ли не можеш да вземеш такова решение сам? За голям мъж си много нерешителен.
Аз решението съм го взел, темата е да разбера дали само моята съпруга е против и вече имам отговора. Той е: или голям мотор, или никакъв.

# 78
  • София
  • Мнения: 18 748
Към какво си се насочил,сподели марки,модели?

# 79
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Съпругата не трябва да е взима тези решения вместо вас.Матриархатът не винаги е удачен вариант.Аз  обичам съпруга си и бих го подкрепила.Естествено си има доза риск от ПТП.Няма гаранция,че някой заплеснат 80г. водач няма да ме отнесе с Жигулата.Joy

# 80
  • Мнения: 3 721
Замисляш да направиш нещо яко и мъжкарско...и отиваш в БГ Мама да питаш дали да го направиш. Фройд би си запалил пура.

Истинският мъж си купува мотор. Не се чуди, не пита жена си, не пита консилиум от жени, които са на същия акъл като жена му. Просто го купува. И знае какъв модел да е.

Впрочем ако не е Ducati, не се хвали.
Няма да е Дукати, Хонда ще е, Gold Wing, този от снимката в темата.

# 81
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 528
 Бравос!!Ако с чудя,дали да си купя червена чанта ще пусна тема в Оф-роуд форума.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 549
Познавам няколко човека каращи мотори и всеки от тях без изключение се е пребивал мнооого гадно. Е, поне са живи. Смятам, че шофьорите, както и хората въобще, са супер нетолерантни, което вдига рискът доста.

# 83
  • Мнения: 2 968
Хубаво, че знаеш какво искаш, ама така си се изказал в първия пост, че за мен поне падна голям смях и изглеждаше несериозно. По темата ти: не просто нямам против, ами съм заплашила с развод, ако махне моторите без причина или спре да ме вози. Обмислям даже и аз да изкарам книжка да видя как ще се чувствам. Учудва ме въпросът от приятели дали ще спрем с моторите след раждането на детето. Изглежда за много хора това се подразбира, а на мен ми е странно.

# 84
  • Мнения: 3 721
Леле как сте се размечтали. Няма смисъл. Манекена няма да си купи мотор. Даже и скутер няма да си купи. И ако го кара по такваз ми ти ризка като на картинката и единствено носи ръкавици за да си мисли че е уау, то пиши го бегал. Манекена сигурно никога не е проверявал какви са цените на дрехите и предпазните средства, за да го кара тоя мотор. Може пък и да си купи и да направи услуга на жена си. Знам ли. Rolling Eyes
Напук на невярващите, мотора вече е факт. Както вече споменах, той е Honda Gold Wing и цената му е един кошмар. Снимки искате ли?

# 85
  • Мнения: 7 964
Да, дай снимки.

# 86
  • Мнения: X
Ама с тебе отгоре му!

# 87
  • Мнения: 3 721
Мотора още не е пристигнал от Англия, платен е и чакам да ми го докарат. Ето от къде е купен:  https://philipraby.co.uk/sold-cars/
Не е 40 бона, та да се отрази на семейния бюджет.

# 88
  • Мнения: 7 964
Бръснарски стол Grinning честито, готин е.

# 89
  • Мнения: 3 865
Аз бях против не заради цената, а защото ме е страх да не се пребие. Е - купи го. Покарахме малко двамата и го отстъпи на баща си. От как имаме деца съм забранила мотори и за сега се съобразява

Общи условия

Активация на акаунт