Бързи въпроси и отговори на тема КЪРМЕНЕ - тема 18

  • 27 186
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 51
Карина, моето бебче повръщаше първите два дни, беше сънливо и не засука веднага, т.е. в болницата е бил на АМ в началото. На 3 ден го взех в 4 сутринта заедно с добавката. Подготвих се за кърмене, но преди да го сложа на гърда му дадох от АМ, прекъснах храненето и тогава му предложих - засука веднага. За следващото хранене процедирах по същия начин, а за останалите шишето напълно отпадна. Този съвет получих от консултант по кърменето и при мен определено даде резултат. Желая ти успех. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 406
Лимонов, аз пиех освен лактогонни чайчета, бирена мая, магнезий и Лактил. Пак е с копър и анасон вътре. Ядях в несвяст сурови ядки. Или варено жито със сурови ядки. Или безалкохолна биричка. Също комбинация смлени семена копър, анасон и резене с мед 1:1:1:2. И много течности.
И пак да се повторя, най- голяма стимулация има от бебето.
Успех.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 111
Момичета оня ден си взех бирена мая и българския лактогонен чай - за увеличаване на кърмата. Вчера ми се появиха едни червени петна по лицето. Вероятно е да е от някое от двете неща. Пила съм преди 10-тина години чая и нямах проблеми. Дали може да е от бирената мая?

# 33
  • Мнения: 2 988
Карина, опитай да кърмиш на голо. Контактът кожа в кожа улеснява засукването. Опитай и със съвета на Миралис. Аз правех същото с птрвото ми дете. Можеш да опиташ и със силиконови протектори. Не знам и дали знаеш, но хващай гърдата зад ареолата между показслеца и средния пръст, насочени във вертикална посока. Така площта, която трябва да поеме бебето с устичката става по-малка и ще му е по-лесно.

# 34
  • Мнения: 16 874
Мисля да махна обедното сукане. Чудя се дали да се цедя? Получава се кърмене в 7.30, 14.30, 20ч. Отделно има закуска след сутрешното сукане, обяд с пюре и сл.закуска с пюре. Междувременно когато види човек на масата ходи да дърпа храна. Детето е на 1 г. В тази връзка и следващия ми въпрос - кое хранене е по-правилно да се премахне в бъдеще - сутрешно или вечерно? Не бързам да махам, просто се опитвам да съставя план. Детето е много лакомо и малко не си знае мярката - не отказва храна Joy вчера цял ден връща и продължава да яде, а гърда съвсем нищога не отказва.

# 35
  • Мнения: 1 406
Вече, според мен не е нужно да се цедиш, ако махаш обедното. Няколко дни ще са ти по- напрегнати гърдите, но ще се регулира кърмата. Ако са много напрегнати поизцеди малко на ръка за да облекчиш.
Сутрин кърмя в 6 и в 8. После понякога кърмя в 11, после в 16, друг път пропусксм в 11 и давам в 14.
Последно се маха вечерното  кърмене.

# 36
  • Мнения: 4 440
Верчето, блазе ви за лакомията Simple Smile Може да цедите ако искате мляко за каша или ако е много напрегнато положението. Иначе няма смисъл. За правилност на махане на кърменията не знам, мисля, че е до това как усещате детето. Моето отказваше сутрин и го махнах, а вечер не отказва и тогава си суче. Във вашия случай може би да махнете сутрешното, защото яде и закуска и да не преяжда, щом има такава склонност.
Карина, не се притеснявайте толкова много, моите са хранени почти само с шише в болницата, но после вкъщи нямаха избор... никога не съм купувала АМ, а шише имам едно и се използва основно за играчка Grinning Продължавайте да давате гърди и правете компресия като суче. Нощем ако бебето е при вас му предлагайте често, тогава няма кой да ви следи. Аз в болницата не можех да спя и нощем давах на бебето да суче и спеше върху мен.
За увеличаване на лактацията пробвайте фенугрийк, имаше добри отзиви преди време.
Моето диваче се държи много странно напоследък. Не иска пюрета, не иска каши, а до сега поне пюрета ядеше с охота. Нощем се буди ужасяващо много, на час, на половин час и не е да суче, заспива на гърда и връщам обратно, ама е много изтощително. Чудя се зъб ли е, може ли да е превъзбудена от това, че се научи да лази и опознава къщата от нов ъгъл...

# 37
  • Мнения: 6 550
Напълно възможно е да е от новите умения. Моето почти на две, две нощи вече се буди през два часа. Заспива си на гърда и го местя в леглото му, защото ми е много неудобно Rolling Eyes

Зазу, и мен не ми се вярва да е от чая.

Верче,  Аз също не мисля, че е нужно цедене.

# 38
  • Мнения: 16 874
Аз не мисля да го отбивам скоро, но се замислих и ви питах, защото нали уж сутрин има повече мляко, а чисто физиологично вечер е по-малко.

# 39
  • Мнения: 293
Верче,а последното ядене в 20ч ли е?! Аз махнах това в 20ч,защото сутрин като го кърмя 7.30-8 заспива пак и аз с него и си наваксваме с нощното безсъние,но той след 20ч си има едно кърмене в 22.30. Направо сте шампиони,ако от 20ч до 7.30 изкарва без ядене😀

# 40
  • Мнения: 16 874
Хе хе, той през деня наваксва яко на папкане Simple Smile
За сега товае режимът, но има периоди, когато се буди и търси.
Сам си прави режимите, никога не съм отказвала храна, но вече е голям и някак цял ден да ми е преял, и да повръща храна, но при вида на следващата порция да яде като обезумял Joy
Мина днес, бях на буци, но пък той изпразни всичкоооо на вечрното цокане. Не се наложи да цедя за облекчение.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 716
Привет, идвам да се оплача и да питам това ли е така наречената кърмаческа стачка.. от два дни сина ми отказва кърменето. В началото поне захапваше и дърпаше и после се оказваше, а днес даже не иска да захапе. От 6 хранения само две са били на цица и после дохрнаване. Останалите с изцедена храна. На всяко ядене се мъчим, сменяме пози, пея песни, обикалях стаята, опитвах се да го занимавмам с играчки докато яде, не. Пробвах да кърмя в просъница, не ще, разсънва се веднага и почва да реве все едно е умрял от глад. Пробвах да кърмя преди да е огладнял, съвсем не иска. Само като го завъртя за кърмене почва неистов рев. Първо мислех, че са зъби някакви ранни, чела съм, че сученето може да го дразни, защото и с шишето играе и го хапе, но днес си яде стабилно от шишето и май се отбива. Не съм в цикъл и няма да ми идва, не е и заради вкуса на кърмата, защото изцедена си я хапва. Не ми се ще да му давам цедена кърма, егаси три месеца не се отби, сега ли.. много ми е криво! Продължавам да предлагам и се надявам да  отмине този период и пак да си върнем милното кърмене. Sad

# 42
  • София
  • Мнения: 1 036
Не съм специалист, но на стачка ми прилича на мен. Или на някакъв период. А може и просто да се е научил на лесното и да си иска шишето. При моя син също имаше няколко такива периода. Аз, обаче, отказах да вадя шише. Проучих го към залъгалка и приспивах на ръце. В момента, в който заспи дълбоко, леко издърпват залъгалката. След има-няма 10 минути той пачваше да я търси и тогава бутвах гърда. В други случаи, просто съм го оставяла и след половин час пак предлагах. Имало е периоди, в които се е навивал за хранене по-късно, защото явно не е бил гладен.
Друга причина, която ми хрумва е силна/слаба струя. Пробвай да цедиш мъничко преди хранене и да видиш как е. И докато суче да правиш компресия.
Иначе, аз бих махнала шишето. Бих дохранвала със спринцовка или с лъжичка. Последното съм го правила, защото не се бях сетила за спринцовката. Но аз съм темерут в това отношение - ако е гладен, ще яде от гърда, а не от бутилка...

# 43
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте момичета.
Аз съм на път да почна да дохранвам Cry.
Колкото и да ми е мъчно, бебчо не наддава. Още не си е възстановил теглото от раждането, а е на 12 дни и има 300 грама да възстановява.
Изписаха ни 3750. Снощи беше 3810 (роди се 4120). За 8 дни у дома, почти без промяна.
Кърмя на поискване. Над 8 пъти със сигурност. Всеки памперс е наакан. Пишкането ми е по-трудно да го преценя.
След кърмене нищо не успявам да изцедя - по 5 мл. на гърда.
Храня от двете гърди.
Оня ден ми дойде цикъл (рано рано). Не знам дали и това не допринася.
На просто не мога още дълго да експериментирам с некачващо бебе Disappointed Relieved .
Този път всичко правя както трябва и пак не се получава явно.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 716
Аз дохранвам от следобяда и няма как да махна шишето. Дано да е тази стачка, ще продължавам да го мъча. Някои пъти забелязах, че отказва, защото не тръгва веднага, ами след някво време идва рефлекса на потичане. Но вчеря изобщо не искаше да седи в позиция за кърмене даже, това ми беше по-странното. Слава Богу нощното ни хранене не го отказва за сега, че е само на кърма. В момента спи и яде и реве, може би зъбките го мъчат наистина. Не знам вече.

Общи условия

Активация на акаунт