Отговори
# 180
  • Мнения: 123
Не е ли много рано за спонтанен аборт? Ако наистина е спала с приятеля си преди 2 седмици..
Авторке,отиди възможно най- бързо на лекар, още днес,кажи,че е спешно за да те приемат без записан час. Определено има някакъв проблем,в случая,с положителния тест,не трябва  да се отлага. Успех!

# 181
  • София
  • Мнения: 5 139
Тестовете по принцип за много точни, дори и тези за по няколко лева. Отиди на лекар и не му спестявай нито една подробност от случващото се, дори и най-дребната.

# 182
  • Мнения: 6
Здравейте! Аз съм момиче на 20 години.
 Като за начало да кажа, че току-що се регистрирам и имам нужда от вашата помощ!
С приятеля ми правихме секс ден-два след като приключи цикъла ми. Важно е да уточня, че не ползвахме предпазни мерки и не съм пила хапчета. Той не свърши, така да кажа прекъснаха ни. Та, въпроса ми е възможно ли е да съм бременна? Имам още 8 дни до М, но просто искам да ми споделите опит. Благодаря!

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 12:28 от vanessa.v

# 183
  • Мнения: 1 174
Здравейте! Аз съм момиче на 20 години.
 Като за начало да кажа, че току-що се регистрирам и имам нужда от вашата помощ!
С приятеля ми правихме секс ден-два след като приключи цикъла ми. Важно е да уточня, че не ползвахме предпазни мерки и не съм пила хапчета. Той не свърши, така да кажа прекъснаха ни. Та, въпроса ми е възможно ли е да съм бременна? Имам още 8 дни до М, но просто искам да ми споделите опит. Благодаря!
Шегуваш ли се? Разбира се, че има възможност за бременност, може са е малък шанса, но съществува. Ако не желаеш дете, а само удоволствие, има достатъчно начини да се предпазиш, възползвай се.

# 184
  • Мнения: 21

Дами здравейте.. Пак съм аз с въпрос.. След преглед при гинеколог във вторник видяхме това.. Лекарят ми каза, че не знае дали е бебе или полип.. Изписа ми Оргаметрил, след което пак да отида.. Та въпросът ми е случвало ли се е нещо подобно на някоя от вас и какво е това според вас.. Има ли причина да се притеснявам или не .. (Между другото май ще сменям лекаря, защото почти нищо не ми обясни с точност.. Доста бързо ме претупа.. )

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Е как така не знае дали е бебе !?! Не ти ли пусна едно ЧХГ поне ?

# 186
  • Мнения: 21
Нищо не ми пусна .. Само ми изписа Оргаметрил.. И да попитам ако е бебе като гледате колко е голямо коя седмица може да е .. Притеснена съм..

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
След 5-та, обаче повечето тук не сме лекари, за да разчитаме снимки от ехограф. Но щом вече се вижда на ехографа, значи ЧХГ трябва доста да е нараснало ако е бременност. Не мисля, че ЧХГ се влияе от полипи.

# 188
  • Мнения: 21
А възможно ли е да е 10-та.. Мисля, че ако беше 10-та щеше да е малко по-големичко, нали

# 189
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
"Тук са описани средните ЧХГ Стойности в кръвния серум т.е в кръвта:
Седмици от последната менструация    Нормалното количество серум – бета ЧХГ стойност в кръвта
3 седмици                           5 – 50 MIU/мл
4 седмици                           4-426
5 седмици                           19-7,340
6 седмици                           1,080-56,500
7 – 8 седмици                        7,650-229,000
9 – 12 седмици                        25,700-288,000
13-16 седмици                        13,300-254,000
17-24 седмици                        4,060-165,400
25-40 седмици                        3,640-117,000"

https://bremennost.bg/hcg-stoinosti.html

# 190
  • Мнения: X
 В 10-та седмица щеше да е повече от ясно дали е бебе или не. Щеше да има и пулс. Един обикновен тест за бременност ще реши дилемата, тъй като на ехограф бебе се вижда 10 дни след като уринарният тест стане положителен.

# 191
  • Мнения: 256
Идете при друг лекар, този е много безотговорен. Иначе няма как в 10 г.с. вече си прилича на човече.

# 192
  • Мнения: 21
Благодаря на всички, които ми отговориха.. Аз също мисля да посетя друг.. Ще е хубаво ако някоя от вас ми предложи добър гинеколог в Пловдив..

# 193
  • София
  • Мнения: 10 642
Това не е бебе!
А иначе в 10г.с. Не само пулс има ами и мърда

# 194
  • Мнения: 91
Благодаря на всички, които ми отговориха.. Аз също мисля да посетя друг.. Ще е хубаво ако някоя от вас ми предложи добър гинеколог в Пловдив..

Аз лично много съм доволна от акушеро гинекологичната частна болница Селена в Пловдив. Там обръщат много голямо внимание. Там съм прекарала всичките се прегледи. И там родих.. Ако ти се дават 60лева ,"но си заслужава" отиди и се прегледай. И да допълня. Да ти е закаснявал МЦ?

Общи условия

Активация на акаунт