Къдрокоси красавици - 3

  • 51 124
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 422

Ето един пример за неоформена коса с фриз - от ляво.
Това е снимка от страницата на Матрикс във фейсбук, макар че аз нито един техен продукт с такъв добър ефект не съм нацелвала.

# 646
  • София
  • Мнения: 5 139
Днес бях на фризьор, който да се опита да се справи с разплетената кошница, на която заприлича косата ми, и съм очарована. Когато ме закараха пак до мивката първо да ми мият косата, настръхнах, защото се надявах на сухо подстригване, но този път сбърках - невероятно добре ме подстригаха, заслужава си всеки лев.
Та докато си говорихме с фризьора, споделих, че нито един гел не задържа косата ми добре след ден 1 на измиването и той обясни, че за моята коса гелът не е подходящ стилизант. Вие от коя пяна за коса сте доволни - от магазин или онлайн, няма значение?
И за тези, които евентуално ползват пяна, само на нея ли разчитате? Аз ползвах един балсам без отмиване на Andalou, само че след няколко ползвания много взе да отежнява...
Колкото до "храната за коса" на Garnier - ползвам единствено като балсам и не държа много, иначе омазнява доста.

# 647
  • Мнения: 5 481
Пяна - на Нивеа, но при мен изсушава много. За мен вариантът е крем. И днес за пореден път Балеа-та ме изуми. Снощи си мих косата, сложих само 2 помпички крем и днес съм като от реклама! Обем, къдрици на спирали, мекота, блясък - получих 100 комплимента. Сутринта само рефрешнах с мокри ръце и още една помпичка крем. Значи, защо хвърлям стотици левове за продукти, като нещо от 6 лв има такъв уау-ефект...
О, стискайте палци утре, на фризьор съм за връхчета. Сухо подстригване, увери ме, че дължината няма да пострада.
И праймъра на Нивеа ползвах самостоятелно - не съм доволна, изсуши ми косата много и краищата ми заприличаха на изгорени... Сега с Балеа-та къдриците са жизнени от корена до върха.

# 648
  • София
  • Мнения: 5 139
Пяна - на Нивеа, но при мен изсушава много. За мен вариантът е крем. И днес за пореден път Балеа-та ме изуми. Снощи си мих косата, сложих само 2 помпички крем и днес съм като от реклама! Обем, къдрици на спирали, мекота, блясък - получих 100 комплимента. Сутринта само рефрешнах с мокри ръце и още една помпичка крем. Значи, защо хвърлям стотици левове за продукти, като нещо от 6 лв има такъв уау-ефект...
О, стискайте палци утре, на фризьор съм за връхчета. Сухо подстригване, увери ме, че дължината няма да пострада.
И праймъра на Нивеа ползвах самостоятелно - не съм доволна, изсуши ми косата много и краищата ми заприличаха на изгорени... Сега с Балеа-та къдриците са жизнени от корена до върха.

Хвана ме яд, защото бях точно в DM, чудих се за крема, викам - айде, друг път... Нищо, утре може да мина. Иначе за първи път от аааадски много време съм наистина доволна от фризьорски салон и май ме спечелиха.

# 649
  • Мнения: 1 746
Може ли линк за крема за къдрици?Благодаря!

# 650
  • Мнения: 24 467
Пяна - на Нивеа, но при мен изсушава много. За мен вариантът е крем. ...
Къдравите коси са сухи. Ако не са, няма да се къдрят. За тях пяната не е подходяща, защото изсушава и наистина кремът за къдрици е добър вариант. От много години не ползвам лакове за коса и пяна, а само кремове.

Аз ползвам в момента тези:

https://beautymall.bg/curl-passion-designer

https://apteka.framar.bg/30075859/%D0%B4%D0%B6%D0%BE%D0%BD-%D1%8 … -150-%D0%BC%D0%BB

# 651
  • Мнения: 5
Относно фризьорите , за сега съм доста разочарована. Винаги правят каквото те си знаят  и като ги попитам може ли да използвате продукти за къдрави коси , стоят и ме гледат все едно искам да отидат да ми ги вземат от луната . Все гледат да използват продукти от някаква марка която решила да пусне  един, два продукта за "къдрави коси " . Аз им обяснявам , че си има специални марки за нашият тип коса , другите не са подходящи .. те дори не са чували марките ... Не знам , малко или много като си фризьор трябва да си компетентен в тази сфера . Явно те си знаят само едно и също и не се интересуват от нищо друго . Няколко пъти си носих сама продуктите (дори се цупят) .  Та за това реших да намаля посещенията  и да си мия косата в нас , мисля че ми се получава добре с добри продукти , поне знам какво слагам на главата си  Grinning

# 652
  • Мнения: 5 481
Аз и от двата крема, посочени по-горе не съм доволна. Милкшейка ми лепнеше много и усещах наслояване на продукта по косата, а Джон Фрида - фриз до небесата, все едно нищо не съм слагала.

# 653
  • Мнения: 24 467
Не знам, нищо не ми "лепне" на мен, след нанасяне. Обаче и косата не остава суха и не хвърчи, накъдето й падне. Човек просто трябва да опита на неговата коса кое какъв ефект има.
Сигурно зависи от това, колко от субстанцията се нанася и как се разнася по косата.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 14:18 от Judy

# 654
  • София
  • Мнения: 5 139
От коса до коса има разлика, при мен кремовете не вършат работа. В деня на измиването изглеждат чудесно, но на другия ден е някаква трагедия.
След четене по форумите и гледане из YouTube минах на гел и известно време бях доволна, но пък сгъстих миенето, което пак не е ок. Сега мисля да следвам препоръката на фризьора, при когото бях, и да се придържам към пяната. Изключително доволна съм то него и не виждам причина да не му вярвам, защото само с един поглед прецени косата и подстрижката й, направи й страхотна форма, а и самият той е къдрав и явно разбира от къдрици.
Много момичета например нанасят крем или балсам без отмиване и отгоре по-силен фиксатор като гел или пяна - еми, никаква работа не ми върши тази схема, косата ми се разхвърчава, не стои добре фиксирана.
Така че всеки трябва да си открие какво действа за него, а не да следва сляпо съвети. И да има доверие в професионалистите, ако те са го заслужили, разбира се.

# 655
  • Мнения: 5 481
Не знам, всичко си е до предпочитанията на конкретната коса. Моята гел не иска. Става твърда и стои като перука. С пяна е добре само първия ден, после е ужасно суха. След една година използване на безумно скъпи продукти, отчаяна се върнах към това, което работи - балсам на Шаума като крем без отмиване, гела от ленено семе и новото откритие - кремът на Балеа. От тези неща нищо не ми лепне, нито преди, нито след нанасяне, фиксират и оформят, а косата е мека и подвижна. Както споменах, кремът на Маракеш също ми хареса и изобщо не лепне, но при положение, че мога да дам 6 лв и да получа страхотен ефект, защо да давам 25-30-50 лв за същия или по-лош? Ползвам висок клас шампоани и маски, но като стилизанти се върнах на дрогерийната козметика и отново започнах да получавам комплименти за косата си. Направо бях забравила как привличаше погледите и всеки искаше да я пипне. Grinning

# 656
  • Мнения: 24 467
При мен гел и пяна правят от косата ми клечки, поради ефектът на изсушаване, който имат, затова отдавна ги спрях.
Моя приятелка имаше доскоро същия проблем - ползваше за къдравата си коса пяна, като нейната фризьорка беше инициатор на замяната на продукта с крем за къдрици.
Трябваше й близо година, за да й се възстанови изтощената изсушена коса. А тя е и дълга.
...
Много моля, когато споделяте удовлетвореността си от някой продукт, поствайте го като линк или снимка, за да можем да се ориентираме и останалите за какво говорите. Смятам, че ще е полезно.

Благодаря на Костадинова за активатора!
Не съм ползвала.

# 657
  • Мнения: 3 488
Моята коса е доста дълга, къдраво-чуплива.
Когато съм в България я поддържам в салон, когато не съм - сама, но само с професионална козметика.
Бих искала препоръка за гребен/четка и евентуално линкове.
Благодаря предварително!

# 658
  • Мнения: 5
Моята коса е доста дълга, къдраво-чуплива.
Когато съм в България я поддържам в салон, когато не съм - сама, но само с професионална козметика.
Бих искала препоръка за гребен/четка и евентуално линкове.
Благодаря предварително!

Аз пък правя обратното , нямам добро мнение на за фризьорите ни , на ниско ниво са  а самочувствието голямо ..
Само едни и същи марки продукти използват , така че предпочитам сама но с хубави професионални продукти .
Аз използвам четките на Denman .

# 659
  • София
  • Мнения: 1 872
Аз си поръчах моята оттук.
Имам и ето такъв гребен само за обем в корените.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 19:12 от Mari_qana

Общи условия

Активация на акаунт