Къдрокоси красавици - 3

  • 51 026
  • 750
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 336
Извинявам се за глупавия въпрос,но как разбирате че косата ви има нужда от протеин или кератини друг въпрос за гела от ленено семе на суха или мокра коса се слага за по-добър ефект?
Аз се опитвам да следвам от няколко месеца CG метода и гельт го слагам на мокра коса, когато освежавам сьщо пьрво прьскам с вода и след това слагам гел.

Относно протеините, всяка коса има нужда, колко често зависи от косата, но трявба да се балансира. Прекаляването с протини правят косата твьрда, прекаляването с хидратация-прекалено мека, при мен до такава степен, че няма никави кьдрици. След протеин, винаги позвам хидратиращ балсам, иначе ползвам протеин понякога на всяко миене, понякога ведньж седмично, това е моят опит

# 121
  • Мнения: 444
Моята коса клюмва по някое време и така разбирам, че й трябва протеин. Не съм си слагала от август, но напоследък нещо не ми харесва и ще се намацам. За хидратацията съм съгласна, че като се прекали става оле мале... Докарвала съм се така веднъж и сега слагам дълбоко хидратираща маска на месец, месец и половина, през другото време изпозвам маска с млечни протеини, но само тя явно не е достатъчна, поне за мен Simple Smile

# 122
  • Мнения: X
Сега като чета последните две мнения, си давам сметка, че явно прекалявам с хидратацията, защото моята коса стои много мека, хвърчаща, без никакви къдрици в последно време.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 08:32 от Анонимен

# 123
  • Мнения: 5 428
Моята коса клюмва по някое време и така разбирам, че й трябва протеин. Не съм си слагала от август, но напоследък нещо не ми харесва и ще се намацам. За хидратацията съм съгласна, че като се прекали става оле мале... Докарвала съм се така веднъж и сега слагам дълбоко хидратираща маска на месец, месец и половина, през другото време изпозвам маска с млечни протеини, но само тя явно не е достатъчна, поне за мен Simple Smile

Може ли да кажеш какво използваш като продукти? Какъв протеин слагаш? Каква е дълбоко хидратиращата маска и маската с млечни протеини?

# 124
  • Мнения: 1 336
Моята коса клюмва по някое време и така разбирам, че й трябва протеин. Не съм си слагала от август, но напоследък нещо не ми харесва и ще се намацам. За хидратацията съм съгласна, че като се прекали става оле мале... Докарвала съм се така веднъж и сега слагам дълбоко хидратираща маска на месец, месец и половина, през другото време изпозвам маска с млечни протеини, но само тя явно не е достатъчна, поне за мен Simple Smile

Моята коса е с ниска порьозност и не би трябвало да обича протеини, но когато използвам протеин имам мнoго повече и много по добре оформеи кьдрици, без да става твьрда, но не е и прекалено мека

# 125
  • Мнения: 444
Моята коса е с ниска порьозност и не би трябвало да обича протеини, но когато използвам протеин имам мнoго повече и много по добре оформеи кьдрици, без да става твьрда, но не е и прекалено мека
И при моята има такъв ефект

Иначе това е протеинът
https://www.zlatnaribka.com/aphogee/aphogee-terapiya-i-vazstanov … asht-balsam-22-ml

Хидратиращата маска
https://www.zlatnaribka.com/maska-za-silno-iztoshtena-kosa-lakme … =lakme&page=3

И тази която използвам на всяко къпане
https://www.emagazinche.com/repairing-mask-maska-s-mlechni-prote … neni-kosi-1000-ml

# 126
  • Мнения: 4 076
Купих си и то голямата разфасовка,кератиновия двеминутен реконструктор на Афоджи.Отзивите отлични до един,за всякакви коси,вкл.къдрави.Държах 5 минути,разресах с едър гребен да проникне навсякъде.Косата ми е мека,приятна на допир,но визуално ефект "разплетена дамаджана".Няколко пружинки стърчат,колкото да не е без хич,и то сигурно заради дифузера.
Не сложих балсам след отмиване,за да видя ефекта от продукта.Мислих си,че малко терапия ще ми се отрази добре.Къносвам често,ЕГН,сух въздух....и реших да я подхраня.
Забранявам си да ползвам друго,освен балсам след отмиване.

# 127
  • Мнения: 444
Чела съм , че кератиновите терапии не се отразяват добре на къдрава коса т.е. отпускат къдриците. Може би ако си с афро коса ще е добре Simple Smile Но за коса с тънък косъм и 3б като моята примерно не е добре.След няколко измивания би трябвало да се оправи Simple Smile

# 128
  • Мнения: 1 336
Мисля, че и на самата опаковка на кератиновия реконструктор пише след него да се ползва хидратиращ балсам. Държа го две минути и след него слагам балансиран или хидратиращ балсам и имам много по добре оформени и повече къдрици. С много тънка коса съм

# 129
  • Мнения: 4 076
Мисля, че и на самата опаковка на кератиновия реконструктор пише след него да се ползва хидратиращ балсам. Държа го две минути и след него слагам балансиран или хидратиращ балсам и имам много по добре оформени и повече къдрици. С много тънка коса съм
Следващият път ще стоя точно две минути,после ще сложа обичайния балсам без отмиване и ако съм доволна,ще пиша,за да "реабилитирам" реконструктора.

# 130
  • Мнения: 1 941
Аз понякога пръскам ето това с протеини преди обичайната стилизация
https://beautymall.bg/keratin-mist-355-ml/
Косата ми е чуплива според вашите представи. Ето такава е
https://diana-cdn.naturallycurly.com/Articles2.0/2eh4sVYt7SoKGUE … 03/uk-nora-ft.jpg

# 131
  • Мнения: 2 024

Направих си гелът-1 и 1/2 с.л. ленено семе и 200 мл вода, след завиране го оставих 15 мин още.Не знам дали аз обърках, или си е такова, но ме стана много гъсто.
Намацах на косата, но ми се колоса.Не е много, ама го усещам.Ще видим утре каква ще се събудя.

# 132
  • Мнения: 5 428
Какво значи "колоса се"?

# 133
  • Мнения: 947
Предполагам значи, че кичурите стоят твърди от гела. Намачкай я с пръсти и ще омекне.

# 134
  • Мнения: 5 428
Ако е това - намачкай хубаво, не спи така.

Общи условия

Активация на акаунт