Втора бледа черта на теста за бременност

  • 885 866
  • 15 079
  •   2
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 424
Casablanka , пожелавам ви успех 💝 и скоро да се похвалиш с положителни резултати 🤗🍀

# 1 396
  • Мнения: 5 468
Теста не е от днес от преди 2. Утре сутрин ще си направя друг живот и здраве. Първия имаше много бледа втора черта
Скрит текст:
След това си направих този но вечерта нямах търпение и се получи така. Имах вкъщи тест за овулация в интернет много четох и се оказа, че тестовете можело да отчитат и ЧХГ освен ЛХ, тъй като имали мн сходна структура. имам две ясни розови черти и без предмеснтруален синдром. Обикновено ми е мн редовен цикъла.

Има втора розова черта, но имаше цяла тема, в която потребителките се оплакват от тази марка тестове, че показват розови черти, които се оказват изпарителни. Шуърчек-ът ти е отрицателен, макар и размазан, така че не бих се доверила на този тест, ако бях на твое място. Най-добре направи още един Шуърчек или обикновена лентичка. А тестовете ти за О са отрицателни, но така или иначе тест за О при бременност може да бъде положителен, когато ЧХГ се е понатрупало малко и тестовете за бременност са вече положителни. Тест за О не може да хване бременност преди тест за бременност.

Относно тестовете за овулация, ЧХГ и ЛХ имат сходни структури и поради тази причина тест да О може да бъде положителен при бременност, но както обясних, когато вече има по-сериозно увеличение на ЧХГ. Затова реално е безсмислено да се прави тест за О, когато тестовете за Б са отрицателни, защото дори и да има бременност, тестът за О не би я "уловил" по-рано другите тестове. Случва се, обаче, някои жени случайно да открият, че са бременни, докато проследяват овулацията си. В тази тема скоро имаше една потребителка, която беше с няколко дни положителен тест за О и по-късно се оказа, че вече е била бременна, за съжаление извънматочно.

# 1 397
  • Варна
  • Мнения: 25 242
За всички момичета, с недостатъчно опит в тестването, форума или сарказма- това, което казабланка искаше да покаже е, че теста за овулация по принцип, по всяко време на цикъла показва 2 черти и няма да е особено показателен при евентуална бременност.
Това по принцип изобщо не е вярно, тестът за овулация не показва две черти по всяко време или поне не би трябвало да показва. А при бременност както написахме няколко пъти не просто има две черти, а тестовата е наситена ПОНЕ колкото контролната.

# 1 398
  • Мнения: 3 794
В моят случай, въпросният тест за О беше останал от тези, с които си засякох О съвсем точно (а по случайност и на преглед се установи кога е О. Аз и си я усещам и имам симптоми, но ползвах тестовете за 100% сигурност и за двете ми бременности). Та, тестовата черта излезе ярко червена, колкото и контролната, ако не и повече.

# 1 399
  • Мнения: 417
Момичета, цял ден ви следя спора и реших да се включа. Не коментирам нищо, защото нямам компетентни знания. Постът ми е чист експеримент с 2 снимки. На първата са тестовете за бременност от сряда до вчера (тъй като днес ми е първи ден закъснение) и на втората току що направен тест за О. Simple Smile

# 1 400
  • Мнения: X
За всички момичета, с недостатъчно опит в тестването, форума или сарказма- това, което казабланка искаше да покаже е, че теста за овулация по принцип, по всяко време на цикъла показва 2 черти и няма да е особено показателен при евентуална бременност.
Това по принцип изобщо не е вярно, тестът за овулация не показва две черти по всяко време или поне не би трябвало да показва. А при бременност както написахме няколко пъти не просто има две черти, а тестовата е наситена ПОНЕ колкото контролната.

Напълно съм съгласна, че не би трябвало винаги да има две черти, защото, въпреки че хормона постоянно се синтезира от организма, все пак има някаква минимална стойност, която тестовете улавят. И въпреки това като влезеш в темата за тестовете за овулация от 100 отрицателни теста ще има 3-4 без втора черта.

# 1 401
  • Мнения: 5 468
Има периоди по време на МЦ, когато ЛХ е в много малко количество и съответно на  тестът за О изобщо няма втора черта. Наистина тестовете имат някакъв минимум, от който засичат хормона и затова понякога няма втора черта. Още повече, че тестовете за О са направени да улавят пикът на ЛХ, така че не са много чувствителни, не им е това целта.

Иначе, не виждам за какво изобщо има спор-факт е, че при бременност, тестовете за О може да станат положителни, а положителен тест е този, при който чертичката е наситена поне колкото контролната. Всеки друг тест за О с втора по-бледа черта си е нормален отрицателен тест.

# 1 402
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
За всички момичета, с недостатъчно опит в тестването, форума или сарказма- това, което казабланка искаше да покаже е, че теста за овулация по принцип, по всяко време на цикъла показва 2 черти и няма да е особено показателен при евентуална бременност.
Благодаря ти че ме разбра Wink
Исках момичето да види , че аз съм сигурна че не съм бременна , а моята черничка е по-наситена от нейните на двата теста за О.
Сега видях поста на бременното момиче....еее това вече е нещо друго !
Честито Wink

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 09:08 от casablanka

# 1 403
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Да, примерът на Черната вдовица е категоричен, точно това имаме предвид - не просто втора черта, а много ярка такава. А в темите за оеу тестове е нормално да се показват тестове с по две черти, нали се правят около О, когато наближава пикът на ЛХ, целта е да го уловят. В края или съвсем в началото на МЦ е нормално да няма никаква втора черта, но тогава никой не ги прави по ясни причини - тогава не се очаква О.

# 1 404
  • Мнения: 7
Здравейте, мами..... Нова съм, и не ми е ясно как се случват нещата тук.. Та направих си тест преди 2 дни, който имаше втора бледа черта (бледа, бледа вижда се).. Трябваше днес да е денят на Ц, но не дойде.... Днес си направих още един тест... Ами нищо... Объркана съм, дали съм или не съм бременна...

# 1 405
  • Мнения: 4 518
Качи теста. Направи и още един шуър чек. Може да е биохимична бременност, прочети в Интернет за нея.
Ако следващият тест не е положителен, отиди на лекар и му кажи какво става.

# 1 406
# 1 407
  • Мнения: 4 518
Вземи си шуър чек от страрите, много хора се оплакват и от двете марки, които си използвала.  Аз, честно казано, не им вярвам много много.

# 1 408
  • Мнения: 7
Благодаря

# 1 409
  • Мнения: 5 468
Престо-то изглежда положителен, защото чертата е розова(или поне така изглежда на снимката), а не сива, каквито са изпарителните черти на тези тестове. Ако наистина е положителен, то е нормално другият да е отрицателен, защото Престото е от новите, които са с много висока чувствителност. Но наистина на Престо не може да се има вяра, така че направи обикновен Шуърчек или обикновена лентичка, но изчакай малко, защото те не са толкова чувствителни, но пък са достоверни. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт