Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
  • Бургас
Благодаря за отговора.Мен повече ме притеснява ASC- US.... Това не е ли атипизъм.... Гледаха ме. На колпоскоп днес и аз видях това което ти обясняваш ... Септември месец миналата година бях пап 2б.. сега 2c ... А съм на преглед другата седмица

# 46
Момичета тази статия ми се видя интересна, ако искате я прочетете!
https://www.blitz.bg/article/38011

# 47
Благодаря за отговора.Мен повече ме притеснява ASC- US.... Това не е ли атипизъм.... Гледаха ме. На колпоскоп днес и аз видях това което ти обясняваш ... Септември месец миналата година бях пап 2б.. сега 2c ... А съм на преглед другата седмица
Да, това значи неуточнен атипизъм. Аз знам, че щом групата е втора си карам на проследяване с колпоскопа . Но аз съм без атипизъм. А и съм изследвана за HPV и нямам, а това е важно. Предупредена съм, че трябва да щадя шийката, защото зоната е ранима и ако се травмира кърви и може да качи групата( това да наложи лечение). Тампони, басейни, секс без презерватив не са добра идея. Два пъти се издънвам, заради басейни- пуста мека Мария съм. Тампоните много ги редуцирах, но с този дълъг цикъл ми писва 8 дни с превръзки да ходя. Единствено за презервативите съм изрядна, защото мъжът ми е носител на хепатит В.

# 48
Аз искам да се запиша с това, че са ми готови изследванията след летз-а. Всичко е нормално, абсолютно доброкачествено и трябва да правя само годишни прегледи. ❤
В понеделник съм контролно и при доктора да погледне как се развиват нещата.
Бъдете здрави, момичета!

# 49
  • Бургас
Да, това значи неуточнен атипизъм. Аз знам, че щом групата е втора си карам на проследяване с колпоскопа . Но аз съм без атипизъм. А и съм изследвана за HPV и нямам, а това е важно. Предупредена съм, че трябва да щадя шийката, защото зоната е ранима и ако се травмира кърви и може да качи групата( това да наложи лечение). Тампони, басейни, секс без презерватив не са добра идея. Два пъти се издънвам, заради басейни- пуста мека Мария съм. Тампоните много ги редуцирах, но с този дълъг цикъл ми писва 8 дни с превръзки да ходя. Единствено за презервативите съм изрядна, защото мъжът ми е носител на хепатит В.

Излседвала съм ЧПВ  високорискови -всичко е отрицателно....

# 50
  • София
Аз искам да се запиша с това, че са ми готови изследванията след летз-а. Всичко е нормално, абсолютно доброкачествено и трябва да правя само годишни прегледи. ❤
В понеделник съм контролно и при доктора да погледне как се развиват нещата.
Бъдете здрави, момичета!
Браво!! Дишай спокойно Simple Smile

# 51
Запис!

# 52
  • Благоевград
Момичетата, които разбират повече ще помоля да коментират този хистологичен резултат.... това е рак, нали? Cry

# 53
  • София
Да, съжалявам Sad Поне доколкото аз разбирам, понеже на конуса пише ин ситу, но на долния резултат си пише карцином... Надявам се да бъркам!

# 54
  • Благоевград
Само не разбрах кой стадий е това.... по това 5мм ли трябва да се ориентирам?  Това ми е епикризата от Майчин дом, дали да взема материала и да отида пак до Доцент Милев, както направих с биопсията... как мислите?

# 55
  • София
Няма ли как да се чуеш с лекуващия лекар? Според мен той би трябвало да ти разясни. Пише, че трябва да си получила и решение на онкокомитет.

# 56
  • Благоевград
Една позната ми взе документа и чакам да ми го прати, тъй като не съм от София, но само това са и дали -два листа с едно и също съдържание и даже ми стана странно, но нейния документ е същия... Иначе ме оперира Доцент Славчев и ако знаете на него много не му се разбира и на живо, а по телефона сигурно хич, направо ще си запазя час за възможно най-скоро и отивам.

Няма ли как да се чуеш с лекуващия лекар? Според мен той би трябвало да ти разясни. Пише, че трябва да си получила и решение на онкокомитет.

# 57
  • София
Ca in situ е последна фаза преди карцином, доколкото знам. В смисъл, че е карцином, но все още е само на място, а не е преминал някаква мембрана.
Не пише дали резекционните линии са чисти.

Обади се на Славчев.

# 58
  • Благоевград
Ca in situ е последна фаза преди карцином, доколкото знам. В смисъл, че е карцином, но все още е само на място, а не е преминал някаква мембрана.
Не пише дали резекционните линии са чисти.

Обади се на Славчев.

Нямам му личен телефон, а в медицинския център никой не вдига... Това с карцином на място не ме притеснява, а това под него -сквамозен карцином инфилтрация 5мм в стената

# 59
  • София
опитай да го потърсиш в Шейново.

Общи условия

Активация на акаунт