Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 48

  • 40 965
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 212
Благодаря за отговора.Мен повече ме притеснява ASC- US.... Това не е ли атипизъм.... Гледаха ме. На колпоскоп днес и аз видях това което ти обясняваш ... Септември месец миналата година бях пап 2б.. сега 2c ... А съм на преглед другата седмица

# 46
  • Мнения: 206
Момичета тази статия ми се видя интересна, ако искате я прочетете!
https://www.blitz.bg/article/38011

# 47
  • Мнения: 341
Благодаря за отговора.Мен повече ме притеснява ASC- US.... Това не е ли атипизъм.... Гледаха ме. На колпоскоп днес и аз видях това което ти обясняваш ... Септември месец миналата година бях пап 2б.. сега 2c ... А съм на преглед другата седмица
Да, това значи неуточнен атипизъм. Аз знам, че щом групата е втора си карам на проследяване с колпоскопа . Но аз съм без атипизъм. А и съм изследвана за HPV и нямам, а това е важно. Предупредена съм, че трябва да щадя шийката, защото зоната е ранима и ако се травмира кърви и може да качи групата( това да наложи лечение). Тампони, басейни, секс без презерватив не са добра идея. Два пъти се издънвам, заради басейни- пуста мека Мария съм. Тампоните много ги редуцирах, но с този дълъг цикъл ми писва 8 дни с превръзки да ходя. Единствено за презервативите съм изрядна, защото мъжът ми е носител на хепатит В.

# 48
  • Мнения: 5 994
Аз искам да се запиша с това, че са ми готови изследванията след летз-а. Всичко е нормално, абсолютно доброкачествено и трябва да правя само годишни прегледи. ❤
В понеделник съм контролно и при доктора да погледне как се развиват нещата.
Бъдете здрави, момичета!

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 212
Благодаря за отговора.Мен повече ме притеснява ASC- US.... Това не е ли атипизъм.... Гледаха ме. На колпоскоп днес и аз видях това което ти обясняваш ... Септември месец миналата година бях пап 2б.. сега 2c ... А съм на преглед другата седмица
Да, това значи неуточнен атипизъм. Аз знам, че щом групата е втора си карам на проследяване с колпоскопа . Но аз съм без атипизъм. А и съм изследвана за HPV и нямам, а това е важно. Предупредена съм, че трябва да щадя шийката, защото зоната е ранима и ако се травмира кърви и може да качи групата( това да наложи лечение). Тампони, басейни, секс без презерватив не са добра идея. Два пъти се издънвам, заради басейни- пуста мека Мария съм. Тампоните много ги редуцирах, но с този дълъг цикъл ми писва 8 дни с превръзки да ходя. Единствено за презервативите съм изрядна, защото мъжът ми е носител на хепатит В.

Излседвала съм ЧПВ  високорискови -всичко е отрицателно....

# 50
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз искам да се запиша с това, че са ми готови изследванията след летз-а. Всичко е нормално, абсолютно доброкачествено и трябва да правя само годишни прегледи. ❤
В понеделник съм контролно и при доктора да погледне как се развиват нещата.
Бъдете здрави, момичета!
Браво!! Дишай спокойно Simple Smile

# 51
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Момичетата, които разбират повече ще помоля да коментират този хистологичен резултат.... това е рак, нали? Cry

# 52
  • София
  • Мнения: 1 869
Да, съжалявам Sad Поне доколкото аз разбирам, понеже на конуса пише ин ситу, но на долния резултат си пише карцином... Надявам се да бъркам!

# 53
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Само не разбрах кой стадий е това.... по това 5мм ли трябва да се ориентирам?  Това ми е епикризата от Майчин дом, дали да взема материала и да отида пак до Доцент Милев, както направих с биопсията... как мислите?

# 54
  • София
  • Мнения: 1 869
Няма ли как да се чуеш с лекуващия лекар? Според мен той би трябвало да ти разясни. Пише, че трябва да си получила и решение на онкокомитет.

# 55
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Една позната ми взе документа и чакам да ми го прати, тъй като не съм от София, но само това са и дали -два листа с едно и също съдържание и даже ми стана странно, но нейния документ е същия... Иначе ме оперира Доцент Славчев и ако знаете на него много не му се разбира и на живо, а по телефона сигурно хич, направо ще си запазя час за възможно най-скоро и отивам.


Няма ли как да се чуеш с лекуващия лекар? Според мен той би трябвало да ти разясни. Пише, че трябва да си получила и решение на онкокомитет.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 977
Ca in situ е последна фаза преди карцином, доколкото знам. В смисъл, че е карцином, но все още е само на място, а не е преминал някаква мембрана.
Не пише дали резекционните линии са чисти.

Обади се на Славчев.

# 57
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Ca in situ е последна фаза преди карцином, доколкото знам. В смисъл, че е карцином, но все още е само на място, а не е преминал някаква мембрана.
Не пише дали резекционните линии са чисти.

Обади се на Славчев.

Нямам му личен телефон, а в медицинския център никой не вдига... Това с карцином на място не ме притеснява, а това под него -сквамозен карцином инфилтрация 5мм в стената

# 58
  • София
  • Мнения: 11 977
опитай да го потърсиш в Шейново.

# 59
  • Мнения: 553
На такава дълбочина са били увредени клетките. Според моята докторка, хубаво е, че е премахнат, защото в жлезистия епител по-бързо се развивали нещата.

Това е стадий 0- медицински погледнато; и предкарцероза-биологично погледнато.
Т.е. 100% успешно лечение.

Но и аз не видях чисти „резекционни линии”. Затова, колкото и да не му се разбира на доцента, потърси го за коментар по телефона. Мисля, че са пропуснали да го пишат, но все пак провери.

За сравнение, първия ми конус беше 10 мм, втория още около 5мм-ca in situ.

Общи условия

Активация на акаунт