КГБ = Клуб на Готините Баби - 194.

  • 53 668
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 082
Добро да е утрото! Мерси за кафето-допивам и след малко и аз ще ходя при ЛЛ за рецепти.
Неша нека Марк от здраве да не се отърве и щастието да е негов спътник.
Маринка-много интересно разказваш за Мария а колко ли ще е впечатляваща срещата с тази жена.
Преди много години отивайки на Кръстова гора се запознах с жената, която поддържаше параклисите-баба Еленка-така се заобичахме взаимно и при всяко следващо отиване тя ни посрещаше като истински приятели, но за жалост разбрах, че си е отишла от този свят.Такъв е живота-кой по-рано, кой по-късно.
Гъбче ти ме смая с 120 салатки-аз 20 не засаждам-все отлагам от днес за утре-радвам ви се на трудолюбието.
   Приятен ден и само хубави неща да ни се случват!

# 91
  • Мнения: 641
Пия си следобедното кафенце и готвя кис. зеле.
След работа ходих до Кауфланд да купя моркови и видях пъстърва на промоция и взех три пакета. Нарязах я, изчистих ѝ люспите, по-късно ще опържа малко, а другата във фризера.
Голямата внучка ме врънка да не остава на занималня, обаче й отказах.Не ми се води в тоя дъжд и после на извънкласно занимание, макар и с колата.
Агрофитнеса ще го ограничивам до минимум.Иначе на терасата си имам магданоз, лук и малки лютиви чушки ( вече почти без листа).Сакъзчетата си цъфтят.

# 92
  • София
  • Мнения: 2 675
Кремче, като каза сакъзчета се сетих, че ми предстои да си завъждам нови цветенца. И се сетих също, че сега през март започва засаждането им. Та, с една молба към всички ви - като си разсаждате мушката и сакъзчета да си помислите за мен и да ми оставите по една мъничка чепка. Който има желание.

И, друго, сетих се, че сте определили място за среща Хасково. Много ми харесва това, месецът също - нито много горещо, нито пък студено. Точно като за нас!  Heart Eyes

Дидимите, този текст не е мой, но и не знам чий е - всъщност знам, че е на ЕТЮДИТЕ НА СОФИЯ, но кой стои зад него не знам. Явно е някакъв мъж, защото пише в м.р. Simple Smile

Мамси, за очен лекар не се сещам за някой конкретен, но знам, че в големите клиники като ДЕН напр. са добри всички и мисля, че работят със ЗК. Като приключиш се похвали как е минало и дали си доволна, да имаме предвид.

Свърших си днес работата добре. Открихме и започнахме и втория учебен срок. Хаирлия да е на всички ученици! Ние сме на следобедни занимания.



# 93
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 918
Записах си час за очен лекар за следващата седмица. По съвета на Джили потърсих координатите на клиника Зора. Оказа се, че от средата на януари са сменили мястото и вече са зад The Mall на Цариградско шосе. Съвсем нова, голяма очна болница "Зора" със съвременна апаратура и, надявам се, добри лекари. Четох мнения, доволни са клиентите.  Джили, благодаря! Като мина прегледа, ще пиша дали съм доволна и изобщо как е.
С Алекс пък днес ходихме на дерматолог за една брадавичка на ръката му. Изгориха я с азот и до седмица трябва всичко да е вече ОК. Дано! Изобщо тази седмица е седмица на здравеопазването. Утре продължаваме в същия дух.
Тук заваля дъжд, дано не премине в сняг, че май вече ми се иска нещо по-пролетно.
Маринка, успешен да ви е и вторият срок, само шестици да носите в чантата!
Аз нямам много цветенца и няма да съм от полза. Имам една орхидея, която почти уморих. За моя радост тя взе, че се съживи и сега е пуснала седем цвята. Дано оцелее, че хич ме няма по цъфтящите цветя.
Отивам да нагледам КПП-то, че съм сложила едни пържоли за вечеря. Да не отидат на боклука Sad

# 94
  • София
  • Мнения: 16 182
Голямата внучка ме врънка да не остава на занималня, обаче й отказах.Не ми се води в тоя дъжд и после на извънкласно занимание, макар и с колата.
 
Когато Ани беше в първи клас имахме подобна драма с дядо и баба. Предпочитаха следобяд всеки да си лежи спокойно в стаята. А слабичкото дете да кара 8 ч. работен ден в у-ще. Един ден отидох да я взема от занималнята по-рано - тъжна картинка. Огромна стая, претъпкана с буйстващи деца, учителката не може да ги укроти. Колко и какво са яли в стола/готвеха вкусно/, дали са пили вода, ръцете и видимо мръсни. А тогава и се подиграваха на деца заради домашни сандвичи и закуски. Ами прибрах си детето и приключихме със занималнята. Уведомих дядо и баба, че ако искат да си виждат единствената внучка ще я прибират и хранят в къщи. Вечер ние с нея ще си учим, но няма да седи цял ден в мръсното у-ще и да се изморява. А те през това време да лежат, сакън да не им се наруши спокойствието.
 Сега като си мисля - всичко бих направила за да е добре внучето ми. Но всеки е различен.

# 95
  • Мнения: 5 374
Айша, днес си мислех дали ще съм жива и що годе здрава да изкарам  и малката поне до 4 клас, та да й спестя тези неефективни занимални. И много ми се иска, макар и нескромно да звучи, моите син и снаха да оценят колко ангажименти и нерви им спестявам.

Днес най-накрая и аз успях да ида на фризьор. Подстрига ме за има няма15 мин. Добре стана. В неделя ще се боядисам, защото моята коса я мия 1 път седмично, тъй като  иначе става много пръхкава.

Момичета, прочетох ви всички, ама до сега, за да си "почина' от внучетата и учениците,  съставях тестове. Изморена съм. Отивам да спя.
Лека нощ!

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 17:59 от K.A.G.

# 96
  • София
  • Мнения: 16 182
КАГ, а дано да избуташ внучката до нейни  деца и твои правунци!
Честита подстрижка, така и косата се обновява и не капе.
Моята също чака за 1 миене седмично.
Ако  е много сплескана я пръскам със сух шампоан. Доволна съм от лидълския и един друг - Батист.

# 97
  • Мнения: 5 374
Благодаря, Айша! Аз в момента съм с един италиански шампоан, но не му знам името. Купих си 2 опаковки от Флоренция и е точно за заздравяване на косата. Доволна съм.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 755
   Фло,виж тук търсят консултация със специалист! Може да се спазарите.
Скрит текст:
ПСЕХИЧНИ ПРОБЛЕМЕ У ВКЪЩИ

ПСЕХИЧНИ ПРОБЛЕМЕ У ВКЪЩИ 1

Имаме си един петел. Глигорица му викаше на галено Ебчо, но напоследъка много зе да се нерви (она, а не петело) и съга го нарича Пущиняка. Та тоя петел най редовно се катереше по кокошките из дворо и те си беха щасливи ебаси. Глигорица също.
Обаче получи некво псехично растройство (петело, а не Глигорица) и ги отеба сичките, а кви ярки си имаме в наличнос, като слънца! Некаква комшийска мръсница с проскубана трътка и гол врат как му завърте тъпата малка главица, та он по три пъти на ден зе да прескача тарабите и почна да е яри само нея, мамка му и петел! И постепенно спре да обръща фнимание на наште си. Много ясно, че у дворат ни настъпи униние ебаси. Нема пърхотене, нема яйца, нема жевот, нема нищо.

Глигорица зе да кълне през час, та чак се сети за Натка от горната маала и почна да налита и връз мене. Абе нема жевот у назе, ойде си спокойствието и жизненоста, та стана на проблем. Като почнеш от кокошките и свършиш с Глигорица, сичките по цел ден овесили човки одат из дворо като малоумни ебаси. Имаме си и магарица, Живка и викаме, сметам да е прекръстим и неа на Униние, че почна да прифаща псехологично некакси настроението на околните женски твари и само реве. Ама за кво бреца, не казва ебаси.

Та на тая, голошиестата о съседниа двор, стопанка и е Сандовица. Един ден отместих една откована тараба и олезнах да търсим Сандо, че ми требваше тесла да зачукам нещо, а мойта не знам каде я бех отебал. То ние със Сандо още по времето от пустинната буря се каниме да зачукаме таа тараба, мърдащата. Ту он, ту язе, ама повече се канеше он. Влизам язе у тех и гледам Сандовица леколеко претича през дворо и се спре на вратата на сайванто, па ме загледа гяволито. Бре викам си Глигоре, таа сака да ти рече нещо, я бегай да видиш. Упътих се веднъга къмто сайванто им, бутнах вратнята, а Сандовица отвътре рече, ох бе Глигоре и уш съм я бутнал, зе та се отърколи о ланската слама и навири ногите. Уж сомрачно вътре ебаси, а гащите и се белнали ени текива пресно испрани. А и она си ги не затиска със сукмано да речеш. И я се омислих много серйозно. Расаждавам си на акъло и си викам, Глигоре не мое слочайно да си обуе прани гащи Сандовица, па и баш о средата на седмицата ебаси. Само ти прай намек, па ти да се сетиш, друго нема как да е. Епа сетих се и рипнах и язе връз нея, а она зе да малви, ох Глигоре, ох, юнако мой, откога ти давам нишани, а ти ме не забелезваш, соколе небесен, и ени текива работи ебаси. Аз ного мразим когато водим полоф жевот да ми ломотат, та е подплаших като и рекох – Сандовице, ако не млъкнеш вадим го и мекия! Та она се укроти и зе само да скимти, ама тва мене ми не докарва нервени валнения.

И от тва преживеване напомежду нас със Сандовица, се образуваха некви сърдечни междосъсецки отношениа, та нема как да й преебем голошиестата кокошка, която й е льобимка на сичкото отгоре. Не моем да съм толко жесток язе ебаси.

А и друга полза излезна от теа слънчеви междосъсецки отношениа.
Сандо най после закова тарабата.

ПСЕХИЧНИ ПРОБЛЕМЕ У ВКЪЩИ 2

Та се омисли язе, да земем да намерим отнекаде неко ветеринарнов психатар ели некви таквиа учени ора, да дадат акъл кво да го праим тоя психясал петел. Ама без да ми отвара приказка за клане, сакън! То не че не ми е идвало да му откинем главата (на петело, а не на психатара) ама оно и тека си е като без него, що да се абим неангажиращо.
И некви апчета да изпише на Глигорица покрай петело.
Да земе да забрай за Натка, друго ми не требва.

Рекох Глигорица, та се сетих, она как се беше побаркала по ено време от телевизоро по опражневане на фитнеси разни. Къде намери нещо потежко из дворо, се го дига и разправа, че помпела била, а пиперо из фитириите сух. И по ено време зе да праи кросове по пътеката покрай нужнико напрет назат. Добре, ама там имаме ена дуня бая стара вече и язе се се каним да й поорежем исъналите клоняци, ама оно като има да става нещо и да бех я орезал, немаше да се размине ебаси. Та сурнал се един клон напреко на плочките малко преди клозето. Глигорица го не видела и земе, та се съпне лошо и си надене сещаш се кое връз некаков чеп. Ама ного лошо се надене, що се е разпрала по далжина и земат та й се исипат яйчниците и се самоскопила наведнъж. Язе по тва време съм бил по къро, ели о хоремаго, ели при Натка, ено от трите требва да е било, тва не си го спомням съвсем. Ама не бех на местопрошествието, само добре че балдъзата Верка (името и иде от верваща) е била, та она като писне (Верка, а не Глигорица) и е чул фелшеро, та дошел с чантата и е зашил криволево. Само къде си мислим, че конеца му не е стигнал, що е остаи възширочка некакси. От тогива Глигорица се я избива на нервени напрежениа. Беше се омарлушила по пречина на половиа ни жевот, що като изпалневаме семейните задалжениа, оно си клапче и ни она, ни я нещо се усещаме по ония места. Добре, че съм маж се пак, та се сетих и зех от фелшеро два бинтове. Като го бинтосам стегнато моя Глигорчо и он стане ем дебел ем изправен стои, та Глигорица позабраи за дефекто си, апа язе се оправам със саседките. Без бинтове, да си не помислиш нещо накриво.

Язе правилно сметнах, че ако се оспокои псехичното напрежение у кокошките, постепено обстановката че ваздейства благо приятно и връз другите женски твари наоколо тех, вкльочително и Глигорица. Епа нема как Живка също да не почуства облекчение ебаси.
Обаче се съмневах кво че правим с месирките.

При тва положение измислих да пробам първо със бром като у казармата, а после да олизам у разходи за нов петел, ако не помогне башбаш. Що парите у село се не въргалят по мегдано нали, ни па ги копаме по къро, нали. Сетих се и да земем да го вържем за секи случей да не ръгне пак през стоборо завалията. И да му прекарвам кокошките надупени откаде трътките. Наште си кокошки де, а не чуждите. Тва след като му отмине бромат, сещаш се вервам. Само се чудим още тва лекарство бромат сахранева ли се у фелшери, що може там да ми излезне ептем ефтино срещу шльокавица напримерно. Напокрай това се присетих дали не можем да надрусам петела с джойнт и да минем савсем потънко без бромове. Ама не вервах Николина Пощажийката дали че ми отпущи за без пари. Се че посака нещо, она е много посаклива женска, нищо че е като на Владо Мастикара кравата му Йовка и отпреде и отзад.

Апа тека умалително се е изучила да си сака, та сърце ти не дава да откажеш!

Автор: Глигор Гьоргиев

 

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 22:28 от Яжка

# 99
  • Мнения: 641
Айша, както се казва- "Всеки гледа на света от своята камбанария".
Бях научила моите деца да им проверявам домашните, изпитвам по разказвателните предмети-с едната, втората, третата.
Тогава имахме интернет зала, ММ само нощна смяна.Аз също работех и там всеки ден.
По-малките решиха, че ще учат графичен дизайн в НБУ, да издържаш две студентки платено обучение не е много лесно за родителите.
Когато внучката беше на 42 дни дъщеря ми започна работа и със свекървата ми я гледахме, когато тръгна на градина от петък вечерта беше при нас до неделя вечерта.За малката внучка също помагам.
Твоите родители са си лежали, а аз работя.
Да се поставя ултиматум.....на този етап от живота ни, на мен и ММ е малко трудно и за тях неизгодно. Моите деца  са три, ако някоя не иска да й виждам децата ОК, ще гледам другите внучета.

# 100
  • София
  • Мнения: 8 449
Дойдох да ви кажа лека нощ, а я какви псехични проблеми ми сервирА Яжка.
Градско, четох и се хилИх, па по едно време зех да цвилим ко магарицата Живка. Арно е дека се хилим, оти ако се омърлушим и тръгнем ко пипкава и неоправена кокошка - работАта отива на зле или казано по нашенски-на е*ем страна.
Седим и се чудим. ПетЪлът Пущиняк - с малката главичка, ама и он разбрал, че не било лошо да прескочи през стоборът и да оноде комшийската кокошка. Нема значение, че трътката й е ощавена, че шията й сбръчкана. Нали е чужда... Пука му на Пушиняк, че неговите кокошки са изпаднАли в депресивно настроение. Чак са пострадАли псехически и Живка, и Глигорица. Че дойдем у това село. Сал да земем дюкимента за псехически терапевт.Па като погнем и Глогор, и петЪлът, и вершулът - целата мъжка твар. Че ги вържем с бинтът ( че размОтам на Глигор малкио Глигорчо) па че ги поведем та право у сред село. Е*аси гледката-най отпреде Глигор, по ньега Пущиняк и най-отзаде вершулът. Оти всеки с нещо е допринесъл за тая псехическа драма. Че ги турим на сред село, па че пратим расилнио да удари тупано, та да се сбЕре целокупното женско население, па тигай да им гледам сеирът на тия, дето не си вършат работАта. А на вершулът че ,му земем тапията- кико е могъл така нескопосано да закърпи ко терлик пападжунката на Глигорица. Глигор и петълЪт че са на пост и молитва докъде свет им се завие. Да ги питам аз тека ли мислат да го карат половио жевот. Или че си изпълняват задълженията, или че играе ножо и после че ври у тенджерата. Да не си помислите за Глигор бе. За Пущиняк говорим. Даже не искам да си сповням как го викаше едно време Глигорица. Опетнил си е името тоя мискинин. За петълЪт говорим. Он и Глигорча не е цвекье за мирисАнье. На ньега че му препишем да кове по 10 пирона на всека тараба по оградата с комшийката, та да му се наместат сичките чакри. Пиле скОврън да не може да се прОвре, камо ли Пущиняк или па Глигорча.
А сега си останете със здраве, а аз да отивам да поспя, че утре ще изкарам в кабинета 12 часа - от 9 - 21. Луда работа!  

# 101
  • Мнения: 1 082

  ДОБРО УТРО!!!

# 102
  • Мнения: 5 374
Добър ден!
Яжке, Фло, разсмях се истински ! 

Моята хубавица днес стана в 11, за разлика от вчера, когато се ококорила още в 7.  Преди малко приключи със закуската. Обядът не знам кога ще е. В момента щрака на телефона игри и аз при вас.
Пожелавам ви хубав ден!

# 103
  • Мнения: 641
Фло, честно ми трябва преводач.
Наскоро на Карбовски гледах предаване от нашия район и той превеждаше, пък аз всичко си схванах. Припомних си думи, които от дете не бях чувала.
На моите деца винаги им правех забележка за диалектни думи.
Отиваме на море и на плажа -"Купих два ляба, за стигат....Къде ми е капата? Тоя ветер, къде я издухал?
Казвам на моите, че с тези младежи сме от един край ( губи ни се буквата "Х"....разбрахме, че са от Харманли. "Та от Асково до Арманли пътят асфалт!"
Днес изчаках да свършат уч. часове на внучката и отидохме на пицария ( Яжке, на нашето мястото), после я заведох на  английски и се прибрах.
Няма да готвя, че и за утре имаме и зеле, риба и пица.
КАГ,  в училищната ни библиотека има закупени сам. работи на много издателства.
Няма нужда да пиша тестове по изучения уч. материал, харесвам тест за две групи и на ксерокса библиотекарката ми го прави.


Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 18:16 от cream_

# 104
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 325
 Да се появя и аз, че днес ви изпуснах.
Преди малко се завърнах от репетиция и моята кучка ме чака пред входа. Пуснах я в 11! Уж по-рано да се върне, че аз да изляза, ама тя голямо ходене му е направила. Даже поседя още 5 минути навън от гордост - да не си помисля, че само мен е чакала Joy С влизането се навря под масата и сега спи, като заклана - чак похърква hahahaИначе ходих да си платя тока, телефоните, в магазина..абе, нали днес е св. Парастас Joy Да видим до кога ще стигнат.

Общи условия

Активация на акаунт