За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 44 312
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

И аз съм гледала в някое готварско предаване някъде из Гърция как правеха една огромна кора - покриваше единично легло.

тези бяха по-скоро двойно  Joy

оцет и олио се слага, ако брашното не е хубаво.
едно време не беше винаги хубаво.
колкото повече глутен съдържа, толкова по-еластично става тестото.
тогава само сол стига, но просто си зависи от брашното  Peace
еи от майсторлъка на теглене де, но и голям майстор няма да успее да опъне кора от калпаво брашно. Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 408

Искам да правя пица Може ли да ми кажете на коя програма да я пусна благодаря
Може ли малко информация за уреда, освен че е марка "Делимано"?
Книжка с упътване няма ли?

# 62
  • София
  • Мнения: 2 298

Искам да правя пица Може ли да ми кажете на коя програма да я пусна благодаря
От готовите програми не виждам подходяща за печене на пица. Трябва да се използва ръчна настройка.
И не съм сигурна, че въобще ще стане добре, ако уредът, прилича ми на мултикукър, няма директно нагряване и отгоре. На пицата й трябва силна температура и нагряване от горе и от долу. Аз имам мултикукър на Филипс, и въпреки, че в книжката му е дадена пица, пицата я пека във фурната.

# 63
  • София
  • Мнения: 19 257
На София мел има брашно за баници, предполагам че му е добавен глутен.
Ама глутенът е враг № 1, не знаете ли Joy

# 64
  • Мнения: 18 591
На София мел има брашно за баници, предполагам че му е добавен глутен.
Ама глутенът е враг № 1, не знаете ли Joy
На някои от нас не ни пука от такива врагове, то ни е  овладял най-страшния враг-времето.По -зле няма как да става.

# 65
  • Мнения: 1 953

Новите ми придобивки в шкафа с хранителни продукти. Имам и малко бадемово и царевично. Та... какво да ги правя или направо да се присъединя към вегетарианската тема, която следя от известно време? Виждам познато име от нея и тук Simple Smile.

# 66
  • Мнения: 12 953
Ядох в заведение много вкусна патешка чорба. Не супа със застройка, съвсем проста бистра си беше, вътре освен месото не видях да плува друго освен някое парченце морков и май и малко фиде имаше.
Някой може ли да помогне с рецепта за такава? Не съм готвила патешко до сега и си нямам идея какви подправки му отиват. За сметка на това обаче си имам два фенера в хладилника и ентусиазъм... и ровя за рецепти, решила съм че ще се готви чорба. Морковче ясно, имам и пащърнак, ще сложа и от него малко. Друго какво?

# 67
  • Мнения: 9 114
много силен бульон става от патешкото. Скоро не съм купувала фенери, подсещаш ме.  Ами това съм слагала - морков, целина, пащърнак, корени магданоз - от всичко по малко. Като на телешко варено - само бистро. И като е сварен фенер и обезкостяваш, не слагаш всичката мазнина Simple Smile

# 68
  • Мнения: 12 953
Това ясно, по-скоро се чудех какви подправки ще му отиват. Видях рецепти с какво ли не - от дафинов лист до розмарин и обратно Grinning
Иначе мазнинката от фенерите мисля да я обера предварително колкото мога, то пак ще остане достатъчно и за бульона.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз патешка супа правя по няколко начина. От шийки или бутчета. Сварявам добре месото в подсолена вода. Обезкостявам и махам част от мазнината, която идва много, особено от бутче.
В бульона сварявам малко картофи или ориз, понякога добвям и грах, както и фиде (ако не е с ориз, на него не слагам фиде). Моркови, лук, целина, пащърнак, слагам накрая, правя си сушени и смлени на прах (за да не се виждат плуващи парчета, заради специалната ми дъщеря), добавям и черен или шарен пипер. Понякога правя и варена застройка от яйце и мляко.
Решила съм следващия път да опитам и с розмарин. Напоследък преоткрих тази подправка, и много ни допада.

# 70
  • София
  • Мнения: 10 894

Новите ми придобивки в шкафа с хранителни продукти. Имам и малко бадемово и царевично. Та... какво да ги правя или направо да се присъединя към вегетарианската тема, която следя от известно време? Виждам познато име от нея и тук Simple Smile.

Сладкиш с рикота, бадемово брашно и конфитюр

Здравословен хляб без мая

Бананов хляб с бадемово брашно

Венецуелски арепас

Пържени патладжани с качамак

Фруктови сладки

Бадемови сладки - II вид

Екзотични бисквитки

Ябълкови бисквити с грис

Фалшива пица от карфиол

Шоколадов сладкиш *7 кофички*

Лененото брашно не го използвай за печене! Вредно е! Във форума е обсъждано многократно. Можеш да го влагаш в различни закуски.

# 71
  • Мнения: 12 953
Накрая май вярно нищо няма да сложа, освен малко чер пипер и евентуално пресен магданоз при поднасянето. То ще се чуе утре каква съм я направила, едва ли да стане чак неядлива. Мислех си че ще да има нещо дето си "трябва" там от подправките, а то явно не е така.

# 72
  • Мнения: 1 953
Vanja77, огромно благодаря Flowers Hibiscus!

# 73
  • Мнения: 2 774
Аз пак с моите мезета....на едно от парчетата се е образувал мухъл Cry, подозирам, че точно това се беше позалепило за суджуците.....да го хвърлям ли? Или може да се спаси?

# 74
  • София
  • Мнения: 2 671
Колко време след отварянето на кутия Филаделфия е ок да се използва?

Общи условия

Активация на акаунт