Човек за секс повече от 10 години

  • 12 369
  • 156
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 17 407
Това е лекарството за болния, да 😀
Чуждата съвест, но никога собствената, дори на потърпевшите.

# 91
  • Мнения: 6 471
Ондин, поста ми не беше от тази гледна точка. А от позицията на поканения.
Но от тази, за която ти пишеш- не е всичко наред, разбира се.
Поканените обаче, каква вина имат?

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 18:09 от Thirteen#

# 92
  • София
  • Мнения: 24 839
Поканените имат точно определена вина- откликват на поканата да се заврат в цепнатината на брака и да я разширят, удобно настанявайки се между двамата съпрузи.
Само че, потърпевшата страна да се унижава и да търси възмездие или сметка от тях, е глупаво и безсмислено.


# 93
  • Мнения: 17 407
Не може да обобщаваш, понеже съществуват множество ситуации, в който точно търсещият минава границите, които сам е поставил. Ако щеш и с банални прояви на ревност, но и не само, а  направо брутално обсебване.

# 94
  • Мнения: 15 619
По последния разнищван тук и вечен във форума въпрос / Винована ли е, невинна ли е жената, кой по-виновен и мъжът и али бали, все крайни позиции/ - Позицията, от която гледам, е просто женска, не съпружеска, не любовническа. Не мога да си представя, че плюнката си ще хвърля връз някой миндьо, дето лъже жената, която сам си е избрал, камо ли да се влюбвам или да му уйдисвам на евтинията.
Не мога да кажа същото за човек, без значение на пола, който сам е прекратил отношения, които са му крайно неудовлетворяващи и дава свободата и на другия.
В крайна сметка, никога не съм гледала на отговорността, която човек носи, само като такава, ако я е обещал. Не, отговорността не е следствие на обещание, а следствие на решения и  предприети действия, следствие на поведение.
 

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 18:32 от luna

# 95
  • Мнения: 17 407
Точно отговорността задържа изневеряващите в семействата им, и няма много общо с не/желанието за паралелна връзка.
Не знам за каква лъжа спрямо жената говориш, хеле пък в двойки, живущи като съквартиранти, въпреки сравнително младата възраст.

# 96
  • Мнения: 18 575
Дренка, какво задържане в семейството има, ако кръшкаш? Това ти краде и време, и всякакви ресурси от партньора ти и децата. Голям келепир че ще седиш вкъщи с вкисната физиономия, нещастен и угнетен до следващата среща с новата тръпка. Това ако е задържане в семейството...? какво е бягството Simple Smile Малко хора директно спрятат куфара и напускат официално. Почти всеки чака партньора да го изгони, та да е спокоен и да няма вина Simple Smile

Мерси съм за такава отговорност. Да си ходи барабар с нея отговорния.

# 97
  • Мнения: 17 407
И аз така мисля, но други - не.
Обаче пък яростно да защитаваме “излъгания” и да съдим “грешника” - защо?
Виждаш какво е стандартното женско мислене - на мъж не се угажда, рядко се отчита липсата на взаимност и разбиране. Дълг и отговорности и това е. Невсеки има смелост да приключи скоро след началото, или изобщо,  затова си търсят хората отдушници извън дома.
Всеки сам си взема или не взема решенията и това е най-важното.

# 98
  • Мнения: 18 575
Ами да си ги вземе решенията и да каже на партньора си. Не да се крие като мишка, ама да се прибира да спи у дома. Отговорност - друг път.

# 99
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами да си ги вземе решенията и да каже на партньора си. Не да се крие като мишка, ама да се прибира да спи у дома. Отговорност - друг път.

Да каже, ако намира смисъл да разтури вече изграденото и да разбие живота на всички.
Много хора са наясно, че вечна любов и вечни пеперуди няма, и след като са излетели, въпреки че са се обвързали с "любовта на живота си", няма да се задържат дълго с някой вчера срещнат.

# 100
  • Мнения: 3 690
Никой не е бракуван от нас, нито има връка с човека до себе си от 10 години, но това, че се връщаме един към друг е странно; имаме връзки от около 2 години;
Както ми го е споделил (за неговата приятелка), така съм го казала; а за мен жените, които се наливат, не са никакви жени, супер грозно е...

По-грозно от пияна жена е само танцуващ мъж.

# 101
  • Мнения: 17 407
Цялата работа, Бианке, е защо е предпочел другата. Simple Smile И това е ясно, но не ми се обяснява.

# 102
  • Мнения: 18 575
Е защо някой е предпочел друг/а си е негова работа. Не можем да разнищим на другите хора душата. Пак не е отговорно да се крие и да лъже - безотговорно е. Отговорно е да кажеш на партньора си: "Залитнах и няма как да спра. Няма връщане обратно. Дай да решим какво да правим с децата, общите ни неща и как да си преподредим живота оттук нататък". Поставянето пред свършен факт изисква решения. Лъжите и замазването на очи отлагат решенията и вредят.

# 103
  • Мнения: X
Ами да си ги вземе решенията и да каже на партньора си. Не да се крие като мишка, ама да се прибира да спи у дома. Отговорност - друг път.

Да каже, ако намира смисъл да разтури вече изграденото и да разбие живота на всички.
Много хора са наясно, че вечна любов и вечни пеперуди няма, и след като са излетели, въпреки че са се обвързали с "любовта на живота си", няма да се задържат дълго с някой вчера срещнат.
Че то животът на всички е разбит в момента, в който се усети половинката, че й кръшкат - а това е въпрос на месеци. После е стандартно - мама и тате се карат постоянно, децата реват, всички са нещастни. Какво точно се пази, не ми е много ясно.

# 104
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми, не, в куп семейства другият нищо не усеща, защото кръшналият не спира да мисли с правилнатта глава, независимо от забежката.
И не сътворява "класическа" паралелна връзка.

Общи условия

Активация на акаунт