Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 910
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 169
Здравейте! Извинявам се, но може ли линк към групата, защото не мога да е намеря. Благодаря!
Момиченцааа, минавам набързо, че имам гости. Направих група за менютата на бебенцата, рецепти за бебешки пюренца, манджички и тъй-нататък вкуснички нещица... 😀 Най-добре сте ми дошли 😘😘😘 милички. Да си споделяме какво хапват, какво не хапват, как приемат новата храна и тн. Прилагам.скрийншотче към групата Simple Smile

# 106
  • Русе
  • Мнения: 301
https://www.facebook.com/groups/224461781842184/?ref=share

Това е линк към групата създадена от MamaRibka

# 107
  • Мнения: 93
Мишенце, благодаря ти 😍❤❤❤

# 108
  • In Neverland
  • Мнения: 341
MamaRibka обичам те бе жена Purple Heart Бебун мрънка нещо за внимание, а аз му викам чакай да си дочета поста Sweat Smile (ама и майка съм ама айде...) Много се радвам че си тук и споделяш, опита ти и всичко което си изчела са много полезни за нас майките с първо детенце Flowers Hibiscus
Днес бяхме на контролния и трябваше да му бият Синфлорикс-а, но педиатъра предложи сега да му сложи Пентаксим тъй като сега го имал наличен, а другия месец да слага Синфлорикс-а. Та това му беше третия прием на Пентаксим. Ние до сега не сме слагали повече от една ваксина на месец и за това си мисля, че малко изоставаме и като гледам сега календара Синфлорикс-а е три приема, а ние сме още на първия. Но щом доки не казва нищо не се притеснявам.
Иначе е пораснал доста 9кг. е и 64см. а кога беше едно вързопче от 4кг. Relaxed чак ми липсва това време. Вече се обръща постоянно, не иска да лежи, но и не може да се задържа много седнал, все гледа нещо да сграбчи и да го напъха в устата.
Аз започнах да му давам сок, сега ще започна и с плодовите пюрета (реших да карам по старата схема както нас са ни захранвали). Сока аз си му го правя и остатъка отива за фонда "И аз съм човек", но се чудя пюрето какво да го правя като остане (не съм много фен да го ям аз...), то е ясно че малко ще правя ама все пак...
А как ми се ходи на плуване някъде с бебчо охххх, но пусто в тая провинция няма нищо такова, най-близкото ми е на час път в друг град Unamused Сега се замислям да отидем някъде на почивка малко като се затопли където да има басейн, но пък не знам минералната вода колко е добре за бебе, а ако е обикновен няма да е толкова затоплен, дори и вътрешен, пък и с тези препарати дето слагат... абе завиждам ви дето има къде да ходите. Но лятото със сигурност ще отидем и на Арда и на море и ще се топкаме спокойно Smile

# 109
  • Мнения: 162
Не знам какво и става ня моята бебка, но досега толкова добре си спеше следобед, а сега спи по 30 мин и се буди и почва да реве и да нервничи. До преди една седмица спеше с часове през деня, а сега докато я приспя и пак се е събудила... на ръба на нервна криза съм вече 😀

# 110
  • Мнения: 601
И ние сме така ,по 15-20мин спи понякога WearyWearyи се буди и нервничи и аз незнам на  какво се дължи,мисля си,че е от зъбите....голям ужас....

# 111
  • Мнения: 1 602
+1
Ей сега съм я гушнала да спи иначе не. Иначе два зъба ги виждам.

# 112
  • Мнения: 442
И ние със съня сме ужас, само да стана от леглото като усети,че ме няма и се буди рев, ако го гушкам и два часа може да спи. Нищо не мога да направя и вече почват да ме хващат лудите

# 113
  • Мнения: 3 794
И ние със съня сме ужас, само да стана от леглото като усети,че ме няма и се буди рев, ако го гушкам и два часа може да спи. Нищо не мога да направя и вече почват да ме хващат лудите

При нас е същото..иначе навън спи. Днес обаче е драма  😓

# 114
  • Мнения: 442
И ние със съня сме ужас, само да стана от леглото като усети,че ме няма и се буди рев, ако го гушкам и два часа може да спи. Нищо не мога да направя и вече почват да ме хващат лудите

При нас е същото..иначе навън спи. Днес обаче е драма  😓
Ние не сме излизали сигурно половин месец, че с моя пуст страх от тоя грип и вече направо незнам.. Disappointed

# 115
  • Мнения: 2 124
На открито не е проблем да излизате, само да не сте в затворени помещения, молове, големи магазини и като цяло там където има струпване на много хора.

Откакто се оправи времето всеки ден сме навън, особено в слънчевите дни бяхме по цял ден навън, просто не съм я вкарвала на закрито.

# 116
  • Мнения: 172
И ние със съня сме ужас, само да стана от леглото като усети,че ме няма и се буди рев, ако го гушкам и два часа може да спи. Нищо не мога да направя и вече почват да ме хващат лудите

При нас е същото..иначе навън спи. Днес обаче е драма  😓
Ние не сме излизали сигурно половин месец, че с моя пуст страх от тоя грип и вече направо незнам.. Disappointed

Не мисля, че е опасно да излизате, но само на открити пространства. Аз само в парка го разхождам и отбягвам алеите, където има повече хора

Чух се с педиатъра си отново - има и ваксина Ротатек, която е с 3 приема, т.е. Ние сме си приключили курса.
Пентаксим няма. Ще започваме с Инфанрикс.
Благодаря, че се отзовавате на глупавите ми постове! 😊🤗

# 117
  • Мнения: 442
Да, то навън няма проблем ама сме на високо и трябва с асансьора да слизам и викам кой знае какви бацили има хаха... Луда работа

# 118
  • Русе
  • Мнения: 301
Момичета, бях писала онзи ден, че имаме проблем с акането. Като казах на лл, че сме имали такъв проблем и все още сме изцяло на кърма, тя веднага каза, че не съм пила достатъчно вода. И наистина два дни по разходки, в движение пиех по-малко. Вчера изпих света и днас си ака идеално 2 пъти Simple Smile
Кърмещите мами, имайте предвид тая вода, много е важна явно Simple Smile

# 119
  • Мнения: 250
Мамчета бих искала да се присъединя към фейсбук групата за захранването, въпреки, че сме на 4.5месеца. Днес като ядях ябълка и дадох на малката да я помирише и да и близне и тя страшно и хареса. Въпреки това мисля да изчака и да я захраня със зеленчуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт