Предизвикателство Рапунцел-Дълга и здрава коса до юни 2019

  • 46 621
  • 479
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 864
Ау страхотна коса, арсен. Пробвала ли си да я намачкаш с някой кремообразен лийв ин балсам или такъв за къдрици?

Мамче бандит, много си забавна. :Д Чета с удоволствие постовете ти! Доволна ли си от дългокосата серия? И аз обаче съм на мнение, че ти е чуплива косата надолу или поне е с променена структура от червеното. Може и ти да си къдравелка. :Д

Олив, отиди за черта! Ама не прави етажи според мен освен ако не е при някой мнооого добър фризьор, който да ти направи такива само отпред около лицето, а отзад косата да е равна или само с 4 см над края едно малко етажче. Ама си с права коса и не е от най-най- буйните, така че според мен чертата дава хубава подреденост и плътност и изглежда супер елегантно. Пробвай етажи около лицето. Long layers around face е ключовата дума за идеи в пинтерест. :Д

Ива, какъв хубав цвят! Виждам дори от снимката, че си с много светла кожа с розов подтон. :Д Или се бъркам? Това го питам само от любопитство, обожавам руси коси и си водя статистика за себе си какви цветове на кожата отиват на кои руси тонове.

Знаете ли серията The Blacklist? Там има една италианка? Джина, бандитка, която е супер секси с коса до раменете, гъста, с букли, кафяви очи и изрусена до едно много топло и вкусно карамелено тъмно русо. Толкова я харесвам, че чак се замечтах и аз за такъв цвят, ама нали знаете. Daydreams. Grinning Както и да е... това беше просто на тема русо, провокирана от снимката на Ива.

Благодаря, че се вписахте, дами. Simple Smile Чета ви всички с интерес!

# 226
  • Варна
  • Мнения: 7 701
   Отчет на днешната грижа....
   Вчера омазах скалпа с ЯЧРМ смесено с масло от Ему,дължините с домашен еластисайзър и изкарах така едни 20ч. Днес в последния момент ме ухапа мухата и боядисах с 10-ка на Jungle Fever смесена с малко 8-ца вместо с 9.1  Laughing. Оксидант 9% +Олаплекс. Нанесох в корена,разредих с вода и намазах дължините....Признавам си,че ако не беше Олаплекс нямаше да се престраша.
     Стоях около 40-45мин.
     Изплакнах и нанесох втората стъпка на Олаплекс. Шапка за баня,хавлията и стоях 30мин. 
     Измих с Урбан шампоана на Шу.
     Маска  LANZA Moisture Moi Moi,шапка за баня,хавлия и стоях 30мин.
     Изплакнах и нанесох балсам за боядисана коса на Шу,масажирах и изплакнах с почти студена вода.брррр  Laughing.
     Финиш Ланза Хелдинг стречинг серум на влажна коса,Меди за фуликули на скалпа.
     Изсуших на средна степен на сешора,накрая завърших със студена струя и две помпи олио Ланза.
     
     Косище страхотно се получи  newsm78,плътно,гъвкаво и с много блясък. Въпреки резервите си реших да пробвам препоръчаното от Кити натрупване на пигмент в дължините. Ще видим какво ще се случи в дългосрочен план.

   
     
 

# 227
  • Мнения: 864
Отличничка, такъв кеф ми е да ти чета отчетите, Принцеске! Simple Smile Simple Smile

Миене 7:
Претърпях малка еволюция днес, ей колко съм доволна!

1. Пилинг на гроу горджъс за скалп 3 мин, невероятен
2. Ш Алверде-стимулиращ с кофеин и черен пипер като ДПШ го ползвам
3. Олаплекс 1 и 2 общо 4 часа горе долу
4. Измиване на Олаплекс с Меди Фолиген 3 мин
5. И тук започва интересното :Д : маска Елсев за дълга коса ъпгрейдната както споменах със серум за лице с хиалурон и с масла. Обаче не изтърпях и отгоре клепнах и маската на Елсев с кокос, просто я взех наскоро и не съм я пробвала още та...
6. Върху тая каша сложих започвайки от връхчетата чисто шипково масло около 1 с.л., което е адски много и очаквах да съм с мазна коса накрая.

Но НЕ! Косата ми е уникално лъскава, няма следа от излишни мазнини. Та... стоях така 2 часа с тия мазни маски, измих и подсуших подобава както сe знаеме Grinning

7.Мляко за дълга коса на Елсев по цялата коса
8. Спрей на глис кюр за дълга коса
9. Шу камелия балсам без отмиване по цялата коса
10. Олио Керастас 2 помпи по цялата коса
11. Изсуших на стайна темп.
12. И понеже по-горе споделих за Плантур серум за растеж се подсетих, че имам още половин опаковка в шкафа без дъно Grinning от него, та сложих за разнообразие.

Много сполучливо миене, явно на мен ми понася клепане с чисти олиа и ще го практикувам!  

# 228
  • Мнения: 902
Оливее, Бананадана,

косата ми е честно казано каквато си ще. Не е съвсем права. Почва права горе и на един път й прищраква от някъде по средата, че й е кеф да е на чупки. Тук завойче, там къдричка, даже в корените като ми растат нови кичури по краищата, са тип средиземноморска овца, и после се изправят като стават по-дълги. Ама ей сега като я наклепам от горе до долу с 3 вида олио за да престои така цялата нощ, ще види тя каква е!  Утре ще кажа дали е имало полза.
Единствената промяна от червената боя е, че взе много да се изтощава  долу по краиищата и се изсуши,  затова й обявих война и повече червено няма да пипна, а и спрях да се харесвам с него. искам си косата от преди три години- страшна беше! Чак ми се доплаква като се сетя. Но , ще си я възвърна.

Бананке, да харесва ми серията за дългокоси момичета за сега. И как мирише ми харесва. Имам на Гул също един шампоан за кафяви коси, но той ми мирише на някак си на кръчма (а не бил с бира...Въх!?!) Снимка на косата от днес,  миенето й си е още от вчера. Не  е мръднала,
Като прясно измита е!

Скрит текст:

Оливее, само и аз да си кажа, да не си пипала косата си! Много е хубава, и цвета !!! Не я филирай, плътната коса я намирам прелестна!



Момичета, чета ви грижите и маските,  но честно си признавам че повечето нещо не са ми познати. Пускам в Гугъл имената които чета, но не внаги намирам продукти´те. АКо ви остане време, мятайте по някоя и друга снимка на тия продукти, маски и еластайзери....

# 229
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Изпуснах ви момичета! Cry Тези дни имах гости и беше лудница малка вкъщи и нямах много време! Flushed
Виждам прекрасни цветове и коси! Heart Eyes
IvaMon, цветът ти е страхотен! Много харесвам русото,но така и никога не се престраших да го пробвам върху моята коса! Но пък се радвам много на руси момичета! Kissing Heart
Olivee, няма да съжаляваш според мен ако отидеш за една черта. Hug Моята ( сегашна ) фризьорка ми слага черта с машинката, и засега цъфтежи не съм имала!
Mam4e Bandit, и аз скоро ще се сдобия с тази серия! В понеделник ще ходя до ДМ и съм намислила да я взема!
Арсен, чудесна коса! Heart
И аз да се включа и да си кажа, че постовете на prinzesata и bananadana са ми адски полезни и наистина и двете сте отличнички на тема КОСА! Hug Heart
Отчет от онзи ден:
1. Намазах дължините с кокосово масло. Три часа стоях с тях. 
2. Шампоан Меди Фолиген.
3. Маска Епруваж - 30 минути - отмиване с ледена вода. 
4. Храна за коса с банан - 20 минути -леден душ  и подсушаване с тениска.
5.  Серума Епруваж - две пипети по скалпа.
6. Двуфазен балсам Лакме Л2.
7. Термото на Олиосета и сешоар.
8.  Олио Ланза.
Днешният отчет е: 
1. Снощи намазах с еластисайзър ФК с нар. Спах цяла нощ с него.
2.Шампоан Меди Фолиген.
3. Маска Кюн за боядисана коса - 1 час-леден душ  и подсушаване с тениска.
4. Серума Епруваж - две пипети по скалпа.
5. Нектар термик и сешоар.
6. Олио Елексир Керастаз.
Много дълъг пост стана.....ще ме изгоните, Stuck Out Tongue Winking Eye но качвам и една снимка от днес и спирам.
Скрит текст:

# 230
  • Мнения: 153
Включвам се и аз с отчет.

1. Вчера вечерта намазах косата и скалпа с индийска витализираща смес от био масла за коса и спах с шапчица и  кърпа върху възглавницата за всеки случай. Grinning
2. Сутринта измих два пъти с Lakme Bio Argan шампоана (нямам никакъв дълбокопочистващ, този ми е "оборотен" и го ползвам колкото да свърши).
3. Около 7 часа с Olaplex 3.
4. Отмиване с Lakme Repair шампоана.
5. Около 30 минути в банята с CHI Argan Oil балсам.
6. Отмиване с хладка и накрая със студена вода.
7. Спрейче на Меди за фоликули в корените.
8. Понеже нямаше да излизам, оставих косата да си изсъхне сама. Сложих малко Deep Care Drops на Lakme на влажна и суха коса. И това е. Simple Smile

Не помня миналата седмица какво използвах след Olaplex-a (добре че пишем тук и можем да проверяваме назад по темата Grinning ), но повече ми хареса косата тогава. Не че е лоша сега - стана доста обемна, бляскава и мека, но някак си... по перушинеста, ако мога така да се изразя. Все тая де, просто още експериментирам какво й отива най-много след Olaplex. Simple Smile

Иначе от няколко дни се позаглеждам в главата си и виждам новопоникнали косми (около 3-4 см са, вероятно на няколко месеца), които са двойно, дори тройно по-дебели от останалите. Изглеждат и доста по-тъмни, вероятно заради плътността и дебелината им. Не знам дали и преди съм имала такива косми или някое от хилядите неща, които правя за косата ми, е повлияло в посока удебеляване на косъма... Дано да е второто и да продължава. Simple Smile

Иначе витамини, колаген и хиалуронова киселина си приемам най-редовно, без да пропускам. Тази седмица почнах и Омега 3.

От няколко дни спя на копринена калъфка за възглавница - определено има разлика, която се забелязва на сутринта. Simple Smile Лошото е, че си развалям съня в старание да не си увивам главата и в одеалото, както съм свикнала, хахаха. Grinning

# 231
  • Мнения: 973
Благодаря за съветите отново 🤗

Какво е Олаплекс нещо професионално ли ? Ако може драснете 2 реда най-кратко и аз ще си ровя повече инфо , ако е като за мен.

Мамче бандит — може би наистина червената боя малко е изтощила краищата и има по - странна форма , но се вижда че расте хубава здрава коса от корена , пробвай с маслени маски по-дълго да видим. Пусто и моята при кичурите е като опърлена , а на слънце и един смотан цвят...

# 232
  • Мнения: 18 551
Олаплекс е система за защита на косата при боядисване. Много хвалена. Аз обаче още не съм я прабвала.
Днес ми е ден за миене. Честно-обичам тези дни, защото от години се грижа много за косата си, и винаги ми е нещо като ритуал. Особено ако имам нови продукти,нямам търпение да я измия. На мен пък ми липсва червеното. Но не мога да се боядисвам сега,защото точно то ми изтощи косата. Мисля да спра с боите. И да се опитам да си върна естествения цвят. Ми,взе да ми липсва след толкова години... От 8 клас не съм го виждала. Е имах и периоди без боя,и тогава косата ми беше най-хубава и не цъфтеше почти.Лошото е,че сега се усетих когато вече идват и първите бели коси. Вярно е,че са малко-дали имат и 5 косъма,но няма шанс да ходя с тях. А и виждам,че супер бързо се появяват,въпреки боята и трудно се покриват.
Днес плана е следния:
1. Маска с кокосово масло.
2. Отмиване с шампоан Биоблас с чесън(само той ми отмива маските добре)
2. Маска лореал Абсолют(ще пробвам за първи път след маслената маска да сложа и купена, че ми е любопитно какво ще се получи). Аз стоя по 10 минути с маската в банята. А с кокосовото масло около 1-2 часа.
После ще сложа кристали на Алфапарф(кератинови) и ще я оставя да изсъхне сама.
Вчера я измерех(със сантиметъра) и е 55 см някъде цялата коса. За съжаление корените са ми почти същия цвят с дължините,много тъмен и по тях не мога да преценя разликата и колко е израстнала,иначе така щеше да ми е много по-лесно.
Едно се чудя-дали от толкова продукти не се получава обратен ефект, дали са подходящите,че косата ми е все още така зле.?!

# 233
  • Мнения: 902
Добро утро, хубавелки!
Оливее, да аз сама съм си виновна, затова сега ще й бера грижата. Точно мазнини й трябват!
Снощи смесих в една купичка авокадово, шипково и бадемово олио. Така, на око. По около лъжица от всяко. Към тях сложих олио за коса на Гарние фруктис за изтощена коса, пак около лъжица, и пак толкова на Балеа едно олио за поправка на "малтретирана" коса.😆 Разбърках всичко това. Омазах се хубаво и разресах внимателно с един ситен гребен, навсякуде да мине тази смес, и в корен, и в дължини. Исках да престоя цялата нощ така, но не изтраях и ме хвана страх да не си омазня възглавниците ако през ноща потече от някое крайче, и в крайна сметка след 2 часа се измих. Но 2 часа за мен са си рекорд, имайки впредвид колко съм нетърпелива. Отмих със шампоана за дългокоси момичета, после маската от серията, престоях с нея 2 минути даже, накрая балсама и също му дадох "1 песен време" (лаптопа на пералнята, да си слушам музика под душа!) да подейства. Тази Серия за коса ми харесва впрочем все повече, Бананадана, Благодаря още веднъж, че я сподели! Ето резултата, определено добре подейства всичко!

# 234
  • Мнения: 2 963
Моето лично мнение е ,че единственото ,което е нужно за косата е:
1.някаква маслена баня-най-много за около 20-30 минути/аз лично предпочитам натуралния зехтин-намазвам скалпа и дължините/.
2.хубав шампоан/аз предпочитам към момента шампоаните на Керастаз/,нанесен само веднъж-в противен случай косата се премива,и съответно се пресушава.
3.хубава маска/съответстваща на шампоана,от същата серия/Не случайно хората измислят и шампоан и маска.Маската продължава ефекта на шампоана .Към момента също предпочитам тези на Керастаз и на нея е написано колко да се стои,компромисен вариант 10 минути-нищо повече.
4.продукт за скалп без отмиване/в момента използвам серум на Епруваж-перфектен.
5.и последно масло за дължините 7-8 помпички/Керастаз или Ланза/последното още го нямам,но с удоволствие бих се сдобила с него,имам усещането,че ще е много мое.
И това за изрусена коса като моята/във вторник я боядисах/корен 90.3 ,дължини 10.33 с добавен биоплекс/Всеки прави избор сам за себе си,но това омазване с хиляди неща,това редуване на маски и балсами,това безкрайно стоене по главата с масла и маски на мен определено ми идва в повече,а и нямам физическото време.Вместо да стоя час със маска,предпочитам да направя една тренировка/чувството след това е wow.
И така...😊😊😊

# 235
  • Мнения: 902
Макадамия, сигурно си права, за мен най-важното е, че изобщо почнах да правя нещо за косата си. Понеже я бях оставила на произвола на действията си. Бях свикнала да си е от само себе си коса и да си е хубава. А и от около година наред с червеното боядисване плувам редовно, около 2 пъти седмично, понякога през лятото и 3 пъти, и винаги по 2 часа без прекъсване и още търся идеи какво да я правя, за да я защитя от хлора. Ще взема да си купя май една "модна" шапчица за плуване и това е...🤣 Иначе и аз като теб след два часа плуване нон стоп се чувствам като кралица, а и много ми помага да си подреждам мислиТе. Керастаз не съм ползвала, нито Епруваж, трябва да видя тук дали ги има. Но се навих да си поръчам продуктите на Милва-споменах че има тук страхотен бум на техните продукти. Имам от тях само хининовата Вода и я ползвам, когато не я забравя де... 🤣

# 236
  • Мнения: 2 963
Бандитке 😊,за Милва не съм чувала,но Керастаз си е приказка ,постигаш резултати с много по -малко грижи,защото е силна козметика,а за мен това е много важно,защото ходя всеки ден на работа,работата ми е без никакво движение и след това ми е задължително да отида на някакъв спорт и вече е станало 19.30,а трябва да свърша още неща....Затова силна,качествена козметика-това е моето решение за динамичния ми живот и изрусена коса 😁

# 237
  • Мнения: 902
Аз работя в бюро целодневка,  и си карам колата, мисля, че освен плуването , червената боя и липсата на особени грижи от моя страна друго ощетяване косата ми няма, но и то не  е малко. Затова отдолу стана на четина. НО сега олиото доста добре й дойде. Сигурно си права, и чак преспиване вероятно не й е нужно, като гледам тези 2 часа си й бяха абсолютно достатъчни. Определено има разлика , то се вижда. Храна й е трябвало на мойта коса, не само тормоз...
 За Керастаз не бях и чувала, но не се й бях интересувала. Но откакто дойдох в темата, много неща понаучих и видях. Да ми е здраво портмонето само... Simple Smile

За да не се отклоняваме от темата, прилагам за сравнение снимка от около преди 2,5 години... Ей тая коса си искам пак!!! И никакви червенотии вече!
Скрит текст:

# 238
  • Мнения: 864
Красавица! Simple Smile Много ти се кефя. Grinning

# 239
  • Мнения: 973
Ейй прекрасна е била наистина! Мамче Бандид има голяма разлика след терапията и аз ще взема да направя някоя маслена маска скоро , ефекта е много добър Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт