Предизвикателство Рапунцел-Дълга и здрава коса до юни 2019

  • 46 638
  • 479
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Мамче бандит, мога да те посъветвам да пръскаш косата с терма вода след плуването.❤

# 241
  • Мнения: 2 971
Бандитке,страшна коса ....wow 🌹😊👌

# 242
  • Мнения: 1 752

Да си покажа и аз косата😀От петък беше намазана с микс от масла. Днес, измих с шампоан на Керастаз за дълга коса и маска от същата серия. След това, сложих серум на Чи с арган и моринга и изсуших леко. На снимката е малко несресана, тъй като бях на плитка😀

# 243
  • Мнения: 1 402
Ау страхотна коса, арсен. Пробвала ли си да я намачкаш с някой кремообразен лийв ин балсам или такъв за къдрици?
Не съм пробвала, приемам препоръки за такъв продукт.
Аз имах лек сезонен косопад, след 3-4 мазания на скалпа с рициново масло с витамин Е го овладях, 10 косъма ако паднат при измиване и това е...а може и да си внушавам и просто от само себе си да е спрял.
И понеже си купих два нови шампоана - Лакме дийп кеър и Олиесета за изтощена коса с арган и японска камелия, да споделя учудването си, че Лакмето излезе по хидратиращо и разплитащо, а Олиесета ми дойде доста протеинов - усетих косъма жилав и дори леко заплете...
Ani888, много ти е хубава косата.
Мамче бандит и твоята е била страхотна, полагай грижи и ще видиш, че пак ще стане такава...
Имаше едно момиче тук, не помня кое беше, но се оплакваше от сериозно заплитане и сухота и беше в чуденка вече какво и има на косата...да споделя защото и аз имах такъв проблем и си мислех, че е изтощена и ползвах силни протеинови продукти, а беше грешка, трябваше и ударно хидратация - оправих положението с еластисайзер екстрийм, джойко хидратиращите и на ФК екстемно хидратиращи шампоан и балсам

# 244
  • Мнения: 1 752
Арсен, благодаря! Аз питах за заплитане. На втори ден от измиването, усещам сухота и косата става на възли. Също, пробвам с ударна хидратация, но няма ефект. Затова, в момента редувам протеини, балансирани и хидратиращи, та да видим.

# 245
  • Мнения: 1 918
Арсен, благодаря! Аз питах за заплитане. На втори ден от измиването, усещам сухота и косата става на възли. Също, пробвам с ударна хидратация, но няма ефект. Затова, в момента редувам протеини, балансирани и хидратиращи, та да видим.
И аз така. Ама заплитане, до възелчета понякога. И от там става едно късане.. Сега съм с еластисайзър екстрийм, ще отчета после резултат..

# 246
  • Мнения: 1 752
Да, точно. И аз, веднъж в седмицата слагам на опашката еластисайзер на ФК, само на опашката и увивам с фолио. На сутринта измивам, по-често с протеинови продукти.

# 247
  • Мнения: 1 918
Такааа. Отчет:
1. 30мин еластисайзър екстрийм
2. Измиване с бебешки шампоан на Нивеа
3. Храна за коса банан 2 мин.
4. Маска Lakme deep care
Не се постарах даже да ги отмия максимално. Докато беше мокра, косата беше хуубава и разплетена. За момент си помислих, че ще има вид.
5. Спрей за разплитане JF
6. Маракеш за краища
7. Сешоар съвсем малко, на ниска степен.
Резултат: отново сухи краища, супер бухнали на фона на нормалния обем в корените и пак няма да мина метър без четка за изправяне. И има фриз и хвърчи.
Отчаяна съм вече, очаквах след толкова мазила и измиване с лек бебешки шампоан дори да ми мазнее...
Ето я абсолютно неоформена, знам, че имам много цветове и големи корени, моля да се направите, че не ги забелязвате Grinning Ще изчакам още време така шарена, преди да се предам и да я боядисам.

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 16:15 от Gerrche

# 248
  • Мнения: 2 971
Бебешкия шампоан е за бебета!!!Как тази толкова третирана коса я миете с бебешки шампоан.Трябва ви силна професионална козметика за третирана коса,само Керастаз ще ви свърши работа в случая...

# 249
  • Мнения: 1 918
Бебешкия шампоан е за бебета!!!Как тази толкова третирана коса я миете с бебешки шампоан.Трябва ви силна професионална козметика за третирана коса,само Керастаз ще ви свърши работа в случая...
Нека е ясно, че ползвам бебешки шампоан не щото така ми е кеф, а поради ред причини. Керастаз само ще ми прецака скалпа за седмици наред. Изпитано.
Шампоани за дерматит оправят скалпа, но съсипват косата.
Действам с бебешки умишлено, от него скалпа ми е наред, а косата не чак толкова ужасно много суха, като след Селсун Блу например или Кройтерхоф.

# 250
  • Мнения: 2 971
Ако има около вас зелен салон/те работят с Oway/,там правят терапии за всякакви проблеми на скалпа с билки.Мият с шампоан според нуждата и след това втриват в скалпа лечебни билкови смеси,престоява се така,слага се маска според нуждите и се изплаква.Мои приятелки след втората ,третата процедура се оттърваха от дерматити и какви ли не още проблеми със скалпа.

# 251
  • Мнения: 1 918
Ако има около вас зелен салон/те работят с Oway/,там правят терапии за всякакви проблеми на скалпа с билки.Мият с шампоан според нуждата и след това втриват в скалпа лечебни билкови смеси,престоява се така,слага се маска според нуждите и се изплаква.Мои приятелки след втората ,третата процедура се оттърваха от дерматити и какви ли не още проблеми със скалпа.
Благодаря, ще потърся най-близкия салон. Би било хубаво да се съобразявам само с изтощена коса, а не и с дерматит.

# 252
  • Мнения: 18 562
Бебешкия шампоан е за бебета!!!Как тази толкова третирана коса я миете с бебешки шампоан.Трябва ви силна професионална козметика за третирана коса,само Керастаз ще ви свърши работа в случая...
Нека е ясно, че ползвам бебешки шампоан не щото така ми е кеф, а поради ред причини. Керастаз само ще ми прецака скалпа за седмици наред. Изпитано.
Шампоани за дерматит оправят скалпа, но съсипват косата.
Действам с бебешки умишлено, от него скалпа ми е наред, а косата не чак толкова ужасно много суха, като след Селсун Блу например или Кройтерхоф.
За съжаление си много права, Герче. Казвам го като човек години наред ползващ почти и само лечебни скъпи шампоани за чувствитерен скалп и дерматит. Много са агресивни и изсушават и скалпа и косата  и не случайно аптекарите дават препоръки да се редуват с бебешки,защото са щядящи и с по-меки съставки. Обаче и макадамия е права от друга пък страна. Аз не съм пробвала Керастаз именно, защото съм убедена,че ще ми разкаже играта на скалпа, и за съжаление поради тази причина избягвам като цяло профи шампоаните,за което много ме е яд-но такава ми е кожата от дете.А те са силни и агресивни.
Възрастната коса се нуждае от съвсем друга козметика от детската(особено третирана и редовно изрусявана такава).
Мога да ти препоръчам златната среда-шампоана на Хип, той може да се ползва и от възрастни и това е специално описано на опаковката и в указанието. Аз го ползвам отвреме-навреме. И винаги имам от него-и малката мия с него,коано е с къдрава коса, и моята си.
Като цяло за мен последваща грижа е по-важна от шампоана. Но косата ми отдавна не е  такава, каквато беше като на ученичка-да може да мине просто с един хубав шампоан и балсам.
Аз съм пробвала какво ли не. И за съжаление шампоаните,които ми се отразяват чудно на косата, ми дразнят ужасно скалпа.
Иначе съм се убедила, че неща от една серия вършат прекрасна работа. Някой по-нагоре спомена. Обаче просто не мога да го приложа като цялостна грижа, заради специфичните шампоани,които се налага да ползвам. Имам и меки ежедневни лечебни такива,но те пък не отмиват маслата и става дълга и широка.

# 253
  • Мнения: 1 918
Именно. Аз спрях да набутвам пари в скъпи или евтини шампоани, омръзна ми да имам 20бр. в банята. Този на Нивеа отмива добре, преди това ползвах Мixa, пак бях доволна. Умирам от яд, че понякога си жертвам косата само и само да нямам гаден сърбеж по скалпа. По принцип съм почти убедена, че тези шампоани за дерматит до голяма степен повлияха на съсипването на косата. Не знам възможно ли е, но така го усещам. Отделно другите третирания и етоедна ужасна коса. Не ми е приятно да качвам снимка в естественото и състояние, знам, че е ужасна, виждам се в огледалото, но търся съвет и помощ от хора, които са напред с материала, като вас Hug

# 254
  • Мнения: 3 024
За да се предпазват дължините може да се мажат с кокосово масло преди миене.
Наистина е трудно със проблемен скалп, но и аз мисля, че бебешките шампоани не са подходящи, особено ако се използват различни финиши.
Няма как да отмият разни кремове, олиа и спрейове, така пък се получава едно натрупване, което още повече скапва косата.
По добре да се опита с разни био или без сулфатни шампоани.

Общи условия

Активация на акаунт