Предизвикателство Рапунцел-Дълга и здрава коса до юни 2019

  • 46 584
  • 479
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 392
Маракеш за цъфтежи е с протеини, по мое усещане. Изсушава косата. Ако имаш олио или кристали, слагай върху него. Аз си купих с шипка на О' райт, харесва ми.
Маската на Олиосета за блясък е добра след няколко измивания , ефектът й определено е с натрупване.
На мен Принцесата ми препоръча маската на Лакме, deep care, но ако не се лъжа е по-скоро балансирана към протеинова. Не хидратираща, каквато май ти трябва. Затова си позволявам да кажа за Олиосета, а и не е скъпа. Но категорично си състави мнение след поне 3 ползвания, от по 5 минути поне. Друг вариант е Макадамия за дълбоко подхранване, но тя е по-скъпа.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 7 699
  Gerrche ще си позволя да се намеся на тема шампоани за проблемен скалп.... Има такива профи шампоани,които ще са подходящи за твоя случай и няма като бонус да скапват дължините. Медисютикълс например е медицинска профи грижа за коса. Хидрокленс техния ми е любим. Не знам колко съм употребила. Навремето се докарах до проблемен скалп след двумесечно миене с Керастаз Архитект.... Медисютикълс хидрокленс ми реши проблема от раз.
   Шампоаните на керастаз са агресивни и като цяло не са за постоянно ползване. Единственият,с който мога да мия месец нон стоп е Хроноложист.

  Сега по протокола ти .....
  Еластисайзър Екстрийм -добре
   Бебешкия шампоан на Нивея освен,че е рехав 100% е хидратиращ-не мисля,че ще набият протеини в бебешка козметика....

  Тая храна за коса каква се води  newsm78 ? предполагам е поне балансирана- повечето дрогерийни маски са такива.
  Lakme deep care е протеин изразен. Води се балансирана,но на изрусена суха коса води до ефект метла-лично проверено.
  Спреят на джунглите не го познавам,но Маракеш за връхчета е подчетрано протеинов.....
   Та ....ще си призная,че никак не съм ОК със смесването на профи козметика и дрогерийна особено ако човек не е наясно кое какво е и какво прави.
   Основно правило е да не се ползва протеин след хидратаия-демек след хидратиращ шампоан не може да ползваш балансирани и протеинови маски и финиши. Хидратиращия шампоан затваря косъма и протеина не прави нищо. Натрупва се по повърхността. Косата става перушинеста и смотана.

   Много често се нервя на консултантките в Рибата. Оня ден слушам как препоръчват  deep care на мацка с изрусена видимо суха и изстрадала коса...Ами не стават за такава. Една Олиесета която и да е ще е в пъти по-добър вариант,за Епруваж да не говорим.
   Не знам таргет ли имат за пустото Лакме  #Cussing out ама все него набутват.
   

# 257
  • Мнения: 1 918
Много, много благодаря за изчерпателното мнение. Просто греша с продуктите. Храната за коса нямам идея каква е, но по принцип ми влияе уж добре, на втора опаковка съм.
Колкото до консултантите в Рибката, миналата събота на мен ми препоръчваше усилено Лакме deep care, и да, с видимо изрусена и изтощена коса съм. Та, може и аз да съм била хаха. Обяснявам и пет минути, че съм дошла за финиш, тя не, та не, маската била уникална.
Изобщо не знам вече какво да и слагам и колкото и да чета, не вдявам как да разбера продукта протеинов ли е или хидратиращ. Определено клепането напосоки с цел да уцеля комбинацията е просто разход на скъп продукт и губене на време. Ще поръчам Медисютикълс за скалпа.
Отново благодаря за поста, често чета темата с Профи продуктите, но не пиша. Имам пълно доверие на всяка твоя дума

# 258
  • Варна
  • Мнения: 456
Този препоръчвам
https://www.arlen.bg/product/1672/shampoan-za-chuvstvitelen-skal … o-calm-250ml.html
С бебешки шампоан изрусеното ще стане на метла за нула време.
Нод флуид на Биодерма и Фитовал червения-в случай,че не искаш професионални.

# 259
  • Мнения: 18 541
Аз така и не разбрах кое и ак да използвам. Моите продукти са всички удирна хидратация. Последен опит ще направя с Липидиума-ще поръчам отновао цялата серия, от до. Лятото това ми прави косата. Сигурна съм,че не правя нещо като хората. И в момента съм точно това-експеримент.Косата става супер лъскава след вмерашната рутина. Пропуснах олиото нарочно,за да видя ефекта ат маската. Обаче като цяло е увиснала и рехава. Но това е от подстрижката. Равна изобщо не стои така. Яд ме е ама ме е яд на мен си. Поне черното почна по малко до си отмива и вече кафенее и червенее на места. Силно се изкушавам да не направа една черта,в близост до най-късиа пласт.

# 260
  • Мнения: 902
Добро утро, Рапунцелки. Минавам набързо, колкото да се похваля, че наблюдавам трайна полза от маската с трите вида натурално олио + 2 вида олио за коса. Снощи спахме при приятеля ми и трябваше да се измия с каквото той имаше (добре, че е суетня и има много видове шампоани, понеже и той милия, коса поддържа. 🤣)
1.Измиване с шампоан на Елвитал "Dream Lenght".
2. Балсам за коса на Балеа за къдрави коси...

Нищо друго!

Подсуших с тениска (той се поококори и попита дали си мисля че не е в състояние да си Купи достатъчно кърпи, но му изшътках да си Трае!)

Ето така изглежда косата ми тази сутрин!

# 261
  • Варна
  • Мнения: 7 699
 Пореден шантав протокол  Laughing
 1. Преуош- Напура Енерджи шампоан в корена и кокосово масло по дължините за около час.
 2. Шампоан Ланза кератин.
 3. Маска Сийлк блум на Шу около час под шапка,че се заплеснах  Grinning,а и бях я смесила с лилав коректор.
 4. Маска Керастаз Хрома рич 20мин. под шапка/не съм я ползвала от 100г/.
 5. Балсам за боядисана коса на Шу и изплакване със студена вода.
 6. Финиши-Меди за фуликули по скалпа, серум Ланза Хелдинг по дължините и върху него Керастаз дисциплин термик. Духнах със сешоара и на почти суха коса намачках с 2 помпи Ланза олио.
  Това ползване на маска и балсам в случая две маски с балсам взе да ми харесва. Внимавам само да не оплескам протеин и хидратация  Laughing.
  Косата е разкошна хем плътна хем хубаво хидратирана и тежко падаща.

# 262
  • Мнения: 18 541
Мамче,да попитам какъв е този шампоан Dream lenth?

# 263
  • Мнения: 902
Ей тоз. И преди е бил ползван от мен, той затова си го купи и за себе си, понеже му хареса, а и той има много хубава буйна черна коса. Действа ни и на двамата много добре!

# 264
  • Мнения: 18 541
Благодаря,но мен за съжаление повечето шампоани от масовите на Лореал не ми понасят. Елсев ли са тези?Друго пише,но явно е някаква тяхна серия.

# 265
  • Мнения: 864
Да, елсев е!

Миене 8:
1. Шампоан Меди Фолиген
2. Маска Дрийм Л. на Елсев за дълга коса 1 час
3. Маска с кокос на Елсев 30 мин
4. След това взех една кафяна лъжичка чисто студенопресовано масло от шипка и си намазах цялата коса с него като лийв ин
5. Накрая сложих от дрийм л. млякото
6. Пяна за коса на Лореал

и изсуших на стайна темп.

Косата ми е супер къдрава в момента от олиото, а за блясъка и хидратацията няма да говоря. Не знам дали на всеки би му понесло да си слага чисто олио по косата, ама при мен действа безупречно и косата ми даже е с обем.

# 266
  • Варна
  • Мнения: 7 699
При много къдрави коси като твоята носи чисто масло за финиш. Аз лично съм пробвала с масло от японска камелия като го запечатвам с някой от термиците. Задължително след него кремообразен финиш или като изстискам в шепа термото капвам няколко капки масло, смесвам и нанасям.

# 267
  • Мнения: 864
Благодаря, Принцеске. Права си.
Не я възприемам обаче като много къдрава, освен ако не я стилизирам умишлено в тая посока разбира се, но е и повече от чуплива. Със сигурност обаче олиото ми понася, защото е ужасно гъста. Ето днес я сресах на сухо, защото се беше смачкала тотално и беше почнала да се заплита от спането без прическа, а с пусната коса. Сресах я с тенгъл тийзъра за къдравелки. Бях като 1 глава с 3 коси буквално, косата ми е като китеник особено сресана. :Д За да не излизам в тоя вид я напръсках хубаво с вода, пак сресах на влажна коса, намазах я пак с шипково 1 чл и отгоре балсама на Елсев (пристрастена съм към аромата му), а отгоре сложих еликсир олиото. Къдриците се възвърнаха още по-хубави на големи букли и на места само вълни. Не е мазна, има доволно обем. Още съм впечатлена колко уникален ефект има олиото върху косата ми, по-добър от всички профи финиши, които съм ползвала.

Си, що не пробваш и ти с олио? Вместо да оставяш маски, по-добре така според мен. Маските могат и да ти изсушат с времето, ако не ги измиваш.

п.с. Само да уточня, че кокосовото олио на мен ми мазнее, по-добре шипково или арган или друго леко олио. Шипковото го ползвам предимно за лице и ръце/деколте, понеже попива бързо. С  кокос мисля, че косата може и дасе омазни.

# 268
  • Мнения: 3 542
Flowers Hibiscus Bananadana, благодаря че се сети за мен Smile. Аз си слагам масълце доста често - арган предпочитам, също ползвам и бадемово, пшеничен зародиш, жожоба. Комбинирам с маските Joy - няма насищане тая изрусена коса.
Аз малко не мога да описвам протоколи като вас, но вчера >

1. Седях 2 часа със зехтин по дължините и шампоан Стамиген Напура в корените, загрявах периодично даже
2. Накрая сложих и тонер Ланза
3. Измих с Абсолут Липидиум на Лореал
4. Кератинова ампула-терапия на Ланза - имах останало малко. Нагрявах около половин час.
5. Денсифик маска в корени и дължини - пак нагрявах и седях около час, не изплаквам обаче Smile
6. Арганово масло по дължините, завих на кокче и спах така
7. На сутринта запечатах с ТИГИ С балсам за запазване на цвета

Даже снимка направих специално за темата ей сега Smile
Скрит текст:

Да не си помислите, че ми се утежнява косата от тия лиив-ин маски хахаххаха

В духа на темата за здрава коса - мислех да ходя да ми изрусят корените - никога досега не са изрусявани, само кичури правя, но последните пъти нещо много рехави ми ги направиха и все не съм хепи. Обаче освен изсветляването на корените, трябва и малко кичури да ми направят, поне в предната част, а там косата ми е доста "по-амортизирана". Та искам мнението ви, момичета - да изруся ли цялостно корен или да продължавам само на кичури по на 6 месеца - тя е извънредно суха и без това. Много се страхувам да не я повредя, а все ми се струва, че на къдрава коса има възможност да се "замаскират" тъмните корени и малкото бели коси.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 12:42 от Си*

# 269
  • Мнения: 864
Откачалка си, Сиске :Д

Много интересна програма! :*

Общи условия

Активация на акаунт