Предизвикателство Рапунцел-Дълга и здрава коса до юни 2019

  • 46 624
  • 479
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 024
МаманаПринцеса защо се изправяш? Аз намирам естествено къдравите коси за много красиви . Иначе ако редовно я третираш не ти ли се изсушава и накъсва?
Защото от третирането приличаше на метла, а сега е до половината възстановена и към краищата не се къдри, та обща взето не е оформена, а ако я намачкам с пяна-отдолу става на клечки и не ми харесва.А да я оставя без нищо е абсурд-бухнала и неконтролируема е.

Ако наистина искаш да я оформяш на къдрици, пяната няма да свърши работа. Най-лесно е с малко балсам на влажна коса, слагаш и мачкаш, А за коса на метла финиши му е ключа, както е къдрава тъкмо ще се оформя. Ела в темата за Къдрокоси красавици - говорим си за гел от лен, кремове, четки.  Simple Smile
Линк към темата може ли?

# 61
# 62
  • Мнения: 13 082
Момичета, инфлуенснахте ме 😆 Днес подсуших косата с тениска, ще зарежа май и аз кърпите. Сешоара по принцип гледам да го избягвам до колкото мога. Признавам си, че пресата не я зарязвам обаче. Обмислям да инвестирам в някоя по щадяща, ако има такова животно де. Мис, каква е тази с блестящи частици? 🤔

# 63
  • Варна
  • Мнения: 7 701
 Не искам да те отчайвам ама...преса и щадяща са две не съвместими понятия.  В къщи са инвестирани пари за една прилична кола в преси  Laughing. Исо Бюти 2 бр,ремингтъни разни мисля,че имаме поне 3. Сиймпод....  с всичките диването успява да си гори косата като за световно  #Cussing out./разграничила съм се от подобни покупки,но тя си е финансово независима и нямам думата  Sad/

# 64
  • Мнения: 13 082
Абе знам си го, ама все пак. 😁 Каквато и да е не се развеждам с нея за нищо на света. Исо-то не ме кефят, на моята коса не са ОК.

# 65
  • Мнения: 2 963
За здрава и хубава коса според мен трябва да се изключат всякакви сушоари ,преси,маши и всичко измислено в тази насока.Косата трябва да си изсъхне на стайна температура и ако е в добро здраве ще си застане чудесно.Аз се изправям сигурно 5 пъти в годината ,само в салон и то с всички съпътстващи китове и терапии....

# 66
  • Мнения: 13 082
Чудесно е, че можеш да си позволиш да не се изправяш. Аз не мога. Не се харесвам и толкова. Косата ми права, но не понасям краищата ми да стърчат във всички посоки.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
До преди да врътна и да се изсветля, дърпах косата си по 4 пъти седмично с пресата на Джойко, е как не цъфна!? Сега ела да ме видиш как и бая и галя. 😊

# 68
  • Мнения: 902
Да питам аз невежата на тема коса, наистина ли цвета на боята има значение за това колко се изтощава от боята една коса?
Тоест, светлите и червени тонове, повече ли изтощават косата от кестенявите/тъмните?

И какво ви е мнението за къната?
Майка ми навремето си слагаше редовно къна, но си имаше хубава коса, а беше времето на ситните къдрички ...Помня само, че къната много миришеше... и сега ли е така, или я пообработиха ?
И какво вэздействие има за косата?
Tzveteto, какво стана с новата придобивка от мама, пробва ли я?Като я показа ти, веднага я въведо в чичко  Гугъл и видях хубави отзиви, а и харесвам такива нестандартни шишета (изобщо много често си избирам козмезиката по външния вид... Simple Smile Какви са ти впечатленията?

# 69
  • Мнения: 13 082
Масово това, което се продава не е истинска къна. Истинската къна е червена. Дали мирише нямам представа, защото съм се къносвала преди 15 години. И да русото изсушава косата повече от тъмното. Лично моята коса е била зле единствено след едни руси кичури преди дооооста години.

# 70
  • Мнения: 18 552
Ария пресата ми е на Филипс,супена преди повече от 5 години сигурно. Просто по повърхността има едви фини блескулки и така се водят частички. И наистина изправя страхотно, бързо и лесно и косата става невероятно лъскава. Сега не знам дами ги има. Още не ме е изоставила. Не е мръднала. Дано скоро да не се чупи,че не знам дали ще намеря друга такава. А не беше и скъпа 70-80 лв, нещо от сорта.
Но аз сега съм разредила до минимум пресите. Почти ни ползвам. Едно че съм си в нас и рядко излизам, едно че косата е ужасна ако я изправя, тъпите етажи си личат отзратително и стои грозно и като отсечено и е все едно нямам коса, а имам огромна коса.
Изтощава най-много русия цвят,червения също. Особено коси,чиито цветове са много по-тъмни от тези цветове.

# 71
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Mam4e Bandit, още не съм ги пробвала. Ще ти пиша на лично като ги пробвам утре, за да не разводняваме темата. Hug
А по повод цветовете, аз със сигурност мога да кажа за червеното, че заедно с обезцветяването преди това ми досъсипа косата. И все пак мисля,че навреме се спрях. Ето каква коса имах преди да обезцветя и да я съсипя. Пак не беше кой знае колко гъста,но беше здрава, дълга и без грам цъфтеж. Това искам да постигна и сега,но ще видим дали ще успея....важното е, че тук вие ми давате страхотен позитивизъм и ентусиазъм, за което благодаря. Heart Kissing Heart Hug


# 72
  • Мнения: 902
Благодаря много!
Да майка ми ходеше навремето с червена  коса и ходеше редовно да се къдри... Купуваше си къна от едно малко квартално магазинче, но си беше чиста къна.
Значи правилно се ориентирам за цветовете. И много вероятно е косата ми затова толкова да е почнала да цъфти, понеже по едно време аз много я червеносвах , понеже иначе съм с доста наситен естествен цвят и много боя отнесе косата ми, докато стане червена. Но вече и без това си искам старата коса със стария цвят...
има ли редновно плуващи тук и как си "предпазвате гривите " от хлора?



# 73
  • Мнения: 1 715
Протоколът ми от вчера:
Преуош- 3 часа за корените Ш Напура Анаген, за дължините дом.еластисайзер

Измиване Ш Ланза Анаген, М Олиосета

След измиване скалп- Алпецин тоник; дължини - термо Напура, термо Лореал Волюм- сушене с ротационна четка-сешоар. Слагам 2 пъти термо, защото отскоро се влюбих в Лореал Волюм, но напук на всички препоръки - слагам го на почти изсушена коса и така заглажда и оформя чудесно. Т.е. преди това подсушавам с друго термо и към края използвам това за оформяне. Ако го сложа на мн мокра коса, се оформя по- трудно - минавам по безброй пъти, за да нареди косата гладко Simple Smile

Резултат: подредена коса, чудесно оформена. Забелязвам по-малко обем в корена, отколкото, ако вместо Термо Напура сложа Термо Олиосета...
Малко са ми разхвърчани къдриците - в долната част на косата... не точно фриз, но не са съвсем оформени- идеи защо? На предното измиване правих терапия Олаплекс и после сложих маска Напура с кератин и май пресилих картинката 🤔

Предстои: днес да взема ЯЧРМ и все повече се замислям да си сменя калъфката и да суша с тениска...

Много се мотивирам, когато ви чета протоколите 🤗  

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 11:31 от bonibon_

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Кажете пак за тениската 😊

Общи условия

Активация на акаунт