Липсата на автомобил прави ли те неуспял в очите на околните в България?

  • 11 723
  • 155
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 480
Процент от населението, които НЕ МОГАТ ДА СИ ПОЗВОЛЯТ да поддържат дома си адекватно отоплен през 2017г. Но не се безпокойте,  в БГ 30% от жилищата са празни - сигурно за тва сме толкова напред, просто не ги отопляваме Simple Smile))

# 61
  • Мнения: 480
Както Ви споделих идеята ми за тази дискусия(дали притежаването на собственост те прави успял в очите на другите в БГ) бе продиктувана от един господин работещ в ИТ сектора, който е избрал със семейството си да живее без автомобил. От друга страна същия този юнак всеки месец от последните 2-3години  инвестира 2 000-2 500лв остатък от възнаграждението си в акции на компании по целия свят+имоти+злато, т.е. определено е по-състоятелен от доста от нас. Определено младите хора променят ценностите и начина си на мислене.

# 62
  • София
  • Мнения: 16 196
Мой наемател си продаде колата преди повече от година и се движи из София със Спарк. За съжаление, все още няма "споделени" коли от този клас, в който аз се чувствам безопасно.

# 63
  • Мнения: 18 501
Да си дойдем на темата - пак ще рекламира падащите акции на БФБ.

# 64
  • София
  • Мнения: 7 990
Трябва чавка да ми е изпила мозъка, за да "инвестирам" спестяванията в ценни книжа. Изключения правят хората, които професионално се занимават с управление на портфейли, следят постоянно и от години пазара, познават силите, които го движат и знаят кога да излезнат навреме от позиции. Което не означава, че и тези хора са застраховани срещу грешни преценки, но поне до голяма степен знаят какво правят.
За всеки, различен от описания профил, участието на капиталовия пазар е равносилно на хазарт.

# 65
  • София
  • Мнения: 16 196
Чрез посредник в БГ можеш да си купуваш акции на Епъл, така че едва ли точно за измислените БГ акции става дума.

Всъщност, ако в България имаше оперативен лизинг с разнообразието на марки и видове, което има в Щатите, вероятно и ние нямаше да притежаваме кола.

# 66
  • Мнения: 18 501
Точно за БФБ става дума.

# 67
  • Мнения: 29 341
Точно за БФБ става дума.

 hahaha hahaha hahaha hahaha

Демек авторът ни убеждава колко е готино и модерно да си продадеш колата и да "инвестираш" всички средства в БФБ.... hahaha

# 68
  • София
  • Мнения: 16 196
Е, в това е сигурно, че няма да успее да ни убеди.

# 69
  • Мнения: 29 341
Е, в това е сигурно, че няма да успее да ни убеди.

 Joy

Сладур!!!!
Абе, ние може да сме от село, ама доматите не ги ядем с колците!!!!  Whistling Twisted Evil

# 70
  • Мнения: 18 501
Точно за БФБ става дума.

 hahaha hahaha hahaha hahaha

Демек авторът ни убеждава колко е готино и модерно да си продадеш колата и да "инвестираш" всички средства в БФБ.... hahaha



И един взаимен фонд - всичко на минус разбира се.
Логиката му беше - когато шоколадите в Лидл поевтиняват, си купувам повече, затова и с акциите правя така.
Ще потърся линк.

http://www.bg-mamma.com/?topic=936461.msg37065381#msg37065381

И други подобни попадения имаше, но някои е изтрил, тъй като станал лек скандал в друга тема.

Запомнила съм го заради лекотата, с която раздава финансови съвети от рода на шоколадите.

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 09:19 от EmmaT

# 71
  • Мнения: 29 341
 Joy hahaha

хахах, не съм видяла тези негови разсъждения.

Поне да каже къде има Линд на промоция, че да се възползваме. По-голяма вероятност има да го направим, отколкото другото!

А тези финансови съвети не знам от къде ги вади....

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 09:33 от Natali_

# 72
  • София
  • Мнения: 7 990
Финансовите съвети са на база флуктуациите на Софикс. От Пловдив тръгнахме, през отоплението в ЕС, та до БФБ стигнахме.

# 73
  • Мнения: 480
Здравейте, дадох примера за да покажа, че въпросния господин е много по-състоятелен от доста от нас, макар и без автомобил. Ето защо не съдете по колата или по липсата й. На другите закачки няма да отговоря, защото не е това темата на разговора ни...

# 74
  • София
  • Мнения: 16 196
Всъщност, част от нас съдим за хората по действията им, не по приказките, визията  или притежанията им.

Общи условия

Активация на акаунт