Рецепти за Airfryer фритюрник PHILIPS HD9220/20 BLK - втора тема

  • 95 234
  • 766
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 114
Може ли рецепта за двата вида мъфини?
Много апетитно изглеждат
За сладките:
1/2 кофичка кисело мляко+щипка сода погасена с оцет, 2яйца +1к.ч захар, 4-5с.л какао нескуик/такова имах в момента , ако е чисто увеличете малко захарта/, 1к ч олио, орехи, брашно+1бакпулвер да стане кексово тесто, да оставя следа при разбъркване, без да се разлива. Може да се сложат парченца шоколад вътре или да се набодат отгоре.
За солените:
1/2 кофичка кисело мляко+щипка сода погасена с оцет, 2яйца, сол /в зависимост от сиренето/ брашно+1бакпулвер да стане малко по-гъсто от кексово тесто. Едва след като се разбърка тестото се добавя сирене и/или кашкавал/настърган или на ситни кубчета/, колбас, маслини според предпочитанията.
Никога не готвя по точна рецепта и винаги "на око" и  този пост ме затрудни и накара да върна лентата назад Grinning От всяка от рецептите приготвих 18бр. мъфини и ми беше трудно с преценката за количеството, защото обикновено правя в по-големи количества в печката на тава Joy като например за соления кекс слагам поне 5яйца и 1 коф кисело мляко
Соления вариант е доста харесван и можете да намерите като мързеливи баница, солен кекс и др.  Аз си го знам от мама от дете и ми е любим Heart EyesДецата ми също израснаха с него. Мазнината е по подразбиране, често ползвам и масло в общото количество.
Приготвяйки ги веднъж смятам, че сама ще разберете какво да завишите/намалите в съставките според вашия вкус. И двете рецепти са базови и търпят импровизации от рода на конфитюр или глазура за сладките и "чистка на хладилника " за солените.
Надявам се да съм била полезна.

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 21:58 от mimoza7710

# 436
  • Мнения: 2 114
Здравейте на всички Simple Smile От скоро и аз съм горд собственик на фурна с горещ въздух Royal Swiss. Избрах този модел, защото е с капацитет 12л., а също така имам кошница като стандартен фрайър. Питането ми е, ако искам да сготвя нещо, което го няма като зададена програма какво правя и къде търся инфо?
-

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 17:49 от mimoza7710

# 437
# 438
  • Мнения: 1 865

Гъби с кашкавал

Картофи

# 439
  • Мнения: 2
Замразени малки кюфтенца се пекат за 15 мин на 180 С.



здравейте, следя и аз темата, тъй като от скоро съм собственик на airfryer Severin. Изчетох доста от това, което сте написали и ми беше много полезно, благодаря, че сте направили такава тема.
Иначе аз тиквички правя като ги  нарежа на колелца, подсушавам ги и ги намазвам с малко олио. Намазвам и кошничката на фарйъра за всеки случай. После ги пускам на 185 градуса за 40 мин,но ми стават малко жилави. Не знам дали е от фрайъра или не съм нацелила градусите.
Имам и един въпрос - някой замразявал ли е кайма за кюфтета домашно омесена с яйце и галета? Иска ми се да си направя такива заготовкки,но не знам дали е ОК предвид че има яйце вътре. И после дали трябва да ги размразявам или направо замразени да ги пържа? Благодаря Simple Smile

# 440
# 441
# 442
  • Мнения: X
Може би в тема за рецепти е хубаво към снимката да има описание поне какво е?!

# 443
  • Мнения: 1 865
Мисля,че е очевидно какво е!

# 444
  • Мнения: X
Ми щом питам не е очевидно Simple Smile
Темата е за рецепти. Слагаш някаква снимка и да гадаем. Не знам какво толкова се засягаш, можеш просто да обясниш какво си приготвила.

# 445
  • Мнения: 1 865
Ако ме попиташ нормално ще го направя ,правила съм го!Що пък точно за тази снимка хвана?

# 446
  • Мнения: X
Ми щото е единствената на тая страница, на която трябва да хвърлям боб какво виждам. И защото не е сериозно да 'моля' да ми бъде обяснено какво е на снимка в тема, в която се предполага, че освен описание трябва да има и рецепта Simple Smile
Приключих с тоя нелеп спор.

# 447
  • Мнения: 1 865
Спора ти го започна!Не искам да ме молиш за нищо!Приключвам!

# 448
  • София
  • Мнения: 6 797
И аз нямам идея какво е на снимката!

# 449
  • Мнения: 1 751
Прилича ми на принцеса с кайма. Но дали е?

Общи условия

Активация на акаунт