Рецепти за Airfryer фритюрник PHILIPS HD9220/20 BLK - втора тема

  • 95 268
  • 766
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 291
Здравейте,
Скоро се сдобих с този велик уред и вече съм изпробвала някои от нещата, които сте споделили тук в темата. Някой се получиха, други не толкова, но тепърва ще се уча. Blush
Питането ми е с готово тесто дали сте правили някакви закуски?

# 466
  • Мнения: 14 078
Не с готово, аз си го месих, но все е тесто. Правих т.нар. пидета. Станаха много добре.

# 467
  • софия
  • Мнения: 1 707
Не с готово, аз си го месих, но все е тесто. Правих т.нар. пидета. Станаха много добре.

А  рецепта може ли?
Пиде и кюнефе са ми любими Heart Eyes

# 468
  • Мнения: 14 078
За съжаление беше отдавна и не я помня. От блога на Ваня Джорджевич беше рецептата.
Аз му се наситих на моя уред и рядко го ползвам вече.

# 469
  • софия
  • Мнения: 1 707
Ще търся тогава.Моя всеки ден се вихри,я за закуска,после кутия с обяд за ученичката и за вечеря през ден нещо се прави в него.

# 470
  • София
  • Мнения: 1 486
Не знам дали е правилната тема, понеже уредът ми е Cosori (не знам дали има друга тема за рецепти). Имам го от около две седмици, вчера пробвах да правя питки.

Мекички станаха, много ги харесаха децата. Проблемът е, че отдолу се пекат слабо. Пекох на 155 градуса за 20 мин. Следващия път ще пробвам на 160 градуса, като задължително ще го захрея на макс, за да се нагорещи кошницата. Водих се по тези инструкции за печенето https://www.thealmostfamousmom.com/2015/01/airbaked-buttery-dinner-rolls.html?m=1 и продължавам с експериментите. Като ги извадих, ми се сториха твърди, намазах отгоре с малко масло и станаха много мекички.

# 471
  • Мнения: 2 081
С Кухненската хартия отдолу не спирате ли циркулацията на въздух , което е основното на този уред ?
Аз слагам ал.фолио и го дупча с клечка за зъби според дупките на кошницата . Така нищо не залепва и въздуха си минава без проблем .

# 472
  • Враца
  • Мнения: 5 201
На харията за печене също се правят дупки. По-големички трябва да са - аз ги правих с перфоратор.

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Фолиото и аз го дупча, даже мисля другия път и на съда, в който се отича мазнината, да сложа фолио. Не обичам, да мия, както стана ясно.
Днес съм решила едни панирани замразеви калмари, да пробвам.

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 16:03 от Pesheck

# 474
  • Мнения: 2 495
Здравейте,
Имате ли някакво мнение за този фритюрник?
https://m.olx.bg/ad/earfraer-ot-visok-klas-9-v-1-gourmetmaxx-ger … kKJk.html?reason=

# 475
  • Мнения: 2 114
От мен солени мъфини, този път с кренвирш и кисела краставички в силиконови форми/160°/17min/, питки от останало домашно тесто-с масло и сирене /160°/17min/, картофени кюфтета /200°/16min, 7-9бр/. Градуси/време при мен са за Phillips 9650/90 XXL мощност 2225 Stuck Out Tongue Winking Eye 
Скрит текст:




Последна редакция: нд, 15 ное 2020, 18:46 от mimoza7710

# 476
  • България-Варна
  • Мнения: 72
Може ли рецептата за питките с домашно тесто?

# 477
  • Мнения: 2 114
Може ли рецептата за питките с домашно тесто?

Вода, олио, брашно. Спретнах чудесна дърпана баница

Печена е на фурна.
Или прясно мляко, мая, кисело мляко с щипка сода погасена с оцет, яйце, брашно за питките.

# 478
  • софия
  • Мнения: 1 707
Aз пък за мъфините и кюфтенцата,МОЛЯ!

# 479
  • Мнения: 2 114
Aз пък за мъфините и кюфтенцата,МОЛЯ!
Не готвя по рецепта-да се знае!
За мъфините: 1коф кис мляко с 1ч л сода, погасена с оцет . 3-4яйца, около 150мл олио ,1 бакпулвер, брашно , плънка по желание.
За картофените кюфтета: сварени цели картофи, подправки на вкус, яйца, лук. Под формата на топчета оваляно в брашно и оформено кюфте. Преди печене омаслих с четка.

Общи условия

Активация на акаунт