Имаме приятелска двойка, но не харесвам жената

  • 9 782
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Нещо не намерих подобна тема - все ми излиза 'приятелство между мъж и жена'.

От 1 година живея в родния град на годеника ми и нямам много познати тук, но на мен не ми е проблем. Лесно се сприятелявам, но и много подбирам. Не съм 'надута', просто действам, както го чувствам. А и съм така - от първия момент си проличава с кого какви отношения ще имам, подчертавам - до момента не съм грешила в преценките си.
 Ценя няколко приятелства с жени, но се виждаме рядко с тях, повече се чуваме по телефона, тъй като живеят в различни градове. Със семейството на една такава моя близка приятелка, но живееща в друг град, станахме приятелски двойки, но все пак разстоянието си казва думата. Но мисля, че така е за добро.
Тук, моя човек си има приятелства от детството, които поддържа до днес
/да уточня, всички сме под 30год. възраст/. Преди това няколко години не си е бил тук, защото бяхме студенти.
Останаха му около двама по - близки обвързани, но единия с неговата е в чужбина, а и тя с моя са имали флирт преди време, така че не бих станала близка така или иначе с нея.
Останаха няколко потенциални двойки в нашия град. Едната двойка много я харесваме и двамата, но момчето не иска да сме близки. Бил е близък с моя преди време, но сега не желае това приятелство да продължи. Иначе с мацката взаимно си допадаме. Но няма шанс тук заради мъжете.
Близки сме един вид само с неговия най - близък приятел и неговата. Проблемът тук е, че наскоро моят реши да й се похвали, че съм бременна. Тя изобщо не се зарадва, по погледа й личеше, и по реакцията. Вместо да каже поне 1 дума от учтивост като 'честито', почна да дърпа нейния 'ее, кога ще имаме и ние' и взе да го укорява защо той не искал. Беше грозно, и неуважително спрямо мен. Почувствах се много неприятно, и тази ми падна в очите /мнението ми за нея се потвърди за пореден път всъщност/. Дори да е готова за дете, и да ми е завидяла за това, не го приемам.
Ето, аз направих аборт по медицински показания в напреднал месец съвсем скоро, но не завиждам на мои приятелки и познати, че си имат малки ангелчета - напротив, радвам се. И как няма?!
Не държа да получим приятелска двойка, с която да си паснем и то тук и сега, веднага - провокирана съм доста от моя човек, тъй като той много държи да сме заобиколени от познати и пр. Тежи му, че не каним често хора на гости. Според мен, всичко с времето си - такива неща не стават по поръчка. А и в такива времена живеем, може би.
Ние искаме да спестяваме за неща, нужни на едно бъдещо семейство. А тези двамата дават пари само за екскурзии. Това ме кара да си мисля, че приоритетите ни са различни. Поканени сме на рожден ден на момчето в чужбина, но аз не желая да се чудя от къде да събирам пари, за да отида за няколко дни, така че мисля да откажа.
Иначе, тази желае да е близка с мен. Аз даже последния път и на съобщенията й не отговорих, защото така го чувствам. Също се държа добре с нея, но спазвам дистанция. Просто не смятам, че
ще има приятелство между мен и нея.  Нейният, който е 'дупе и гащи' с моя, толкова ме уважава, нямам против него. Но с нея няма да стана близка. Дори да съм учтива с нея и пр. Повърхностните отношения не ми понасят. Добър приятел съм, но не мога с всеки  да бъда, и с времето става все по - трудно - но пак ще кажа, не се и насилвам.
Надявам се, да получа някакви съвети, примери и препоръки от вас. Flowers Tulip

# 1
  • Мнения: 46 515
Написаното ми звучи детинско и оставам с впечатление, че проблемът е у теб, не в нея. Предубедена си и във всяко нейно движение търсиш задна мисъл.
Не е нужно да ти става най-добрата приятелка, но не виждам причина да правиш фасони за събиране по двойки.

# 2
  • Мнения: 56
Че то остана ли една която да харесваш?. Аз пък не харесвам претенции като теб ,които все намират косури на хората и недоволстват.То бива бива ама тая е такава оная е такава...звучиш много претенциозно и сама ще си седиш с тия изисквания. Няма идеални хора, щом не можеш да приемеш ничии недостатъци си стойте с мъжа само! На кривата ракета, космосът и е виновен.

# 3
  • Мнения: 11 505
Моят, твоят, този, онзи... какъв точно съвет търсите?

# 4
  • Мнения: 61
Написаното ми звучи детинско и оставам с впечатление, че проблемът е у теб, не в нея. Предубедена си и във всяко нейно движение търсиш задна мисъл.
Не е нужно да ти става най-добрата приятелка, но не виждам причина да правиш фасони за събиране по двойки.
А не е ли детинска нейната реакция? Казах, че си имам причини да съм с такова мнение за нея. И моя човек ми го каза 'тя просто не става', но заради приятеля му сме решили да се виждаме с тях. Wink

Че то остана ли една която да харесваш?. Аз пък не харесвам претенции като теб ,които все намират косури на хората и недоволстват.То бива бива ама тая е такава оная е такава...звучиш много претенциозно и сама ще си седиш с тия изисквания. Няма идеални хора, щом не можеш да приемеш ничии недостатъци си стойте с мъжа само! На кривата ракета, космосът и е виновен.
Доста преувеличаваш, но няма проблеми, тъй като не ме познаваш.
Да, има такава, която харесвам и го споменах тук.
Много жени искат да се сприятеляват с мен, но в крайна сметка не съм длъжна, ако не желая.
В случая, недостатъка не са различията, а завистта й. За да потвърдя това, ще кажа, че моят това го вижда и го коментираме насаме.
Не търсех упреци, а исках да видя други как постъпват в такива случаи.
Не са дългогодишна двойка.
Не съм и казвала, че е нещо много важно, просто реших да се обсъди и да пусна тема. Не виждам лошо.

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 11:37 от Amaranth8

# 5
  • Мнения: 46 515
Не, не е детинска, положителна е реакцията.

Не разбирам какъв съвет търсите. Като не са ти приятни, не ги канете, мъжът ти да ходи да се вижда сам с тях и готово. Общувай с хора, които харесваш.

# 6
  • Мнения: X
Никой не търси упреци, но...

Звучиш все едно си нямаш друга работа, освен да търсиш кусури на хората. След като някой не ти харесва, просто не се срещаш с него - толкова е просто.

# 7
  • Мнения: X
Почнала да дърпа мъжа си и да го пита кога и те ще имат, но ти се чувстваш обидена? От кое, че вие действате по бързата процедура, а великият приятел не иска едно дете да направи? Според мен е неуважително да се говори за бременност пред дългогодишна двойка без деца.

# 8
  • Мнения: 2 694
Мхммм значи твоичкият е дупе и гащи с онзи, който мандръса бившата му и няма проблем, но ти имаш някакъв сериозен проблем там.... добре Simple Smile То май не останаха свободни двойки, с които да общувате. Да не сте в някакво село? Преместете се в по-голям град, където има повече двойки, евентуално да се сприятелите с някого. Викаш много си контактна, но нямаш никакви контакти... Grinning Grinning Grinning

# 9
  • Мнения: 15 619
Тази, онази, неговата, моя, неговия - впечатлена съм.
И от проблема и от изводите съм поразена. Ако го има е в теб. Оправи си  езика. Нека е по-уважителен, пък може и лека, полека да промениш светогледа си, че и отношението, което получаваш.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Звучиш като внучката ми /teen /, която си нарочва някоя за приятелка и тропа с крак да й "стане работата".Както си си наумила, не тръгвай с голямата кошница  пълна с очаквания, просто се събирайте на формални разговори и по едно питие и, полека-лека нещата ще станат ясни и за теб , и за момчето ти- кой за какво става или не става. Нека и той да има време да прецени двойката . Може да се харесате с дамата, а може и двамата мъже да стигнат до извода, че тяхното приятелство е проверено и им е много ценно и могат да намират време само за себе си, без вас. Втова няма нищо лошо.

# 11
  • Мнения: X
Като човек, преживял наскоро аборт по медицински показател (както пишеш), може би би могла да изпиташ лека емпатия към друга жена, която си има своя драма в тази посока и толкова се е вторачила в това, че даже забравя да ти честити. Веднага да преминаваш към изводи за завист говори за наистина примитивно разбиране на хора и ситуации, но това е непоправимо... Считам, че никой не е длъжен да се радва на чужди бременности след като не сте близки. От възпитание се честити и толкова, факт без значение за околните е.

# 12
  • Мнения: 56
Написаното ми звучи детинско и оставам с впечатление, че проблемът е у теб, не в нея. Предубедена си и във всяко нейно движение търсиш задна мисъл.
Не е нужно да ти става най-добрата приятелка, но не виждам причина да правиш фасони за събиране по двойки.
А не е ли детинска нейната реакция? Казах, че си имам причини да съм с такова мнение за нея. И моя човек ми го каза 'тя просто не става', но заради приятеля му сме решили да се виждаме с тях. Wink

Че то остана ли една която да харесваш?. Аз пък не харесвам претенции като теб ,които все намират косури на хората и недоволстват.То бива бива ама тая е такава оная е такава...звучиш много претенциозно и сама ще си седиш с тия изисквания. Няма идеални хора, щом не можеш да приемеш ничии недостатъци си стойте с мъжа само! На кривата ракета, космосът и е виновен.
Доста преувеличаваш, но няма проблеми, тъй като не ме познаваш.
Да, има такава, която харесвам и го споменах тук.
Много жени искат да се сприятеляват с мен, но в крайна сметка не съм длъжна, ако не желая.
В случая, недостатъка не са различията, а завистта й. За да потвърдя това, ще кажа, че моят това го вижда и го коментираме насаме.
Не търсех упреци, а исках да видя други как постъпват в такива случаи.
Не са дългогодишна двойка.
Не съм и казвала, че е нещо много важно, просто реших да се обсъди и да пусна тема. Не виждам лошо.

Коментирам по това, което си написала и точно така мисля. Самият факт, че една от жените ти е писала, а ти дори не си отговорила,защото по твои думи "така си го чувствала" , за мен е високопарно. Не бих поддържала контакти с теб при такова избирателно отношение. В крайна сметка всички сме хора и имаме и добри, и лоши страни и всеки човек си има някакво достойнство.

# 13
  • Мнения: 5 480
Значи, от цялата история с тая, оная, моя, неговата, аз разбирам само момчето, което отказва да се вижда с вас. И силно се съмнявам в многото жени, които искат да са ти приятелки. И освен това ми стана много смешно как искате да "получите" двойка за общуване. Така или иначе, не виждам как ще "получите" изобщо някакви приятели, защото тази надменност, примесена с дребнавост, които лъхат от поста, не предразполагат към близки отношения.

# 14
  • Мнения: 29 340
И защо толкова силно се стремите към двойка за общуване?

Като не харесваш хората, не се виждай с тях, просто е. Мъжът ти да се вижда насаме, ти си стой вкъщи.
Като имаш много жени, желаещи да са ти приятелки, виждай се с тях.

Наистина постовете ти звучат много дребнаво и детински - ама как погледнала, ама какво казала, ама пък другата има флирт с твоя мъж.... несъществено е всичко.

Общи условия

Активация на акаунт