Имаме приятелска двойка, но не харесвам жената

  • 9 783
  • 122
  •   1
Отговори
# 120
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Добре, най-важното било да си намери приятелска двойка, на която да се опре в нужда. Ама нали била душата на компанията и имала много приятели - защо са й още? Аз пък смятам, че в живота от голям кръг "приятели" често се пада по задник на земята. Истинските, верни приятели са 1-2-3, другите са "социални" такива и добри познати. И на мен лично ми става много неприятно, когато някой упорито упоменава хора с "тоя", "моя", "онази"...българският език е много богат и има предостатъчно обръщения, които не звучат грубиянски. А за реакцията на момичето при новината за бременността - наистина е някак неадекватна, но че не е поздравила - ами и аз никога не поздравявам преди раждането. Казвам - много се радвам, прекрасна новина, но "честито" никога. Като си го прегърнеш, ще ти честитя на воля. Затова и категорично отказах т.н. "baby shower" за нашето бебенце, който е така разпространен тук, за ужас на приятелите и познатите ни. По темата - не можеш насила да започнеш да харесваш някого, така че нека мъжът ти се вижда с момчето сам и толкова. А на теб пожелавам скоро пак да имате страхотна новина.

# 121
  • Мнения: 55
И кой може да определи дали авторката се е "поучила"?
Тази, която дори не може да се зарадва на новината за бременност(дори неуспешна)
Или авторката,която дори при риторичния въпрос относно приятелството се чуди?)
И с какво момичето е показало,че се мисли за "по-по-най, освен,че не общува с всеки?
Или в днешно време не си ли приятел с всички-не си приятел с никой?

Относно българския език и какви и колко значения има-по-добре да не влизаме в тази дискусия.
Просто не е за тук. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 46 516
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт