Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 33 948
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Интересуват ме общинските и тези към различните църкви.

няма толкова голямо значение дали е общинска, частна или към църквата, важно е директорката да е мотивирана, защото тя организира и персонала. дори и ако базата не е от най-новите, един мотивиран персонал е по-важен, детето и ти да се чувствате добре.

обикновено градините имат 1 път в месеца ден на отворените врати и можеш да идеш и да видиш сама каква е ситуацията.
също общинските са на отворен концепт, а частните и към църквата обикновено са със затворен, т.е. като в Бг на групи, но в групата са деца на различна възраст. и двете имат плюсови и минуси, трябва да прецениш кое е по-добре за детето. макар да не зависи от теб, защото борбата е въобще да получиш място. Wink

на мен напр. ми препоръчаха една на AWO, но директорката за мен беше ужасна и избяхгах с 200км. оттам. постоянно ми обясняваше каква невероятна педагогическа работа извършвали с децата, аз поне 3 пъти помолих за примери, но нищо конкретно не ми отговори, накрая ми каза, че детето ми не било социализирано и не знам си какво още и ми стана ясно, че с нея няма да мелим брашно  Twisted Evil
моето дете беше в общинска, дииректорката мотивирана, имаше няколко пегагожки, които не бяха от моите любимки или на детето, но навсякъде е така, 100% няма никъде.
понеже беше с отворен концепт, то детето избягваше тези възпитателки и ходеше в друга стая.

# 16
  • Мнения: 6 348
Да, директорът ако е на място, персоналът е подбран и всичко върви добре. Концепт и финансиране идва след това.

От прехвалена двуезична градина на AWO имаме много, много лоши впечатления.  Едно от най-добрите ми решения е да преместя децата си от там.

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
най-големия виц е, че сега почти всеки ден я виждам тази директорка, защото внучката й е в класа на детето  Joy
не само това, ами и майката и бащата работят в ДГ (бащата в AWO при мама, майката в общинска), като майката беше в групата на сина ми и той не можеше да я понася, защото тя беше малко непредсказуема и не знаеш в кой момент ще почне да овиква... Whistling

като тръгна на училище и детето каза: най-накрая няма да я виждам Т***a (възпитателката) повече.
аз му казах, че дъщеря й ще е в неговия клас и той ми каза: дъщерята не е майката  Joy


П.П. д апитам нещо: сега получихме нещо като Zwischenzeugnis, където беше написано как детето се псравя с четене, писане, смятане и спазване на правилата. уж персонално, но доста общо формулирано.
чак мъжът ми ме попита всички ли са получили същото аххаха
та, като съм получила този Zwischenzeugnis, ще има ли и разговор за развитието на детето или това беше?

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 13:19 от asyalein

# 18
  • Мнения: 11 306
Айде и аз да се пльосна в новата тема.
Аз ще се побъркам вече с мойта "битурентка". Още не може да реши точно с какъв цвят иска да ѝ е роклята на бала, какъв модел и тн. Пишман станах вече. Досега сме отметнали 4-5 идеи, модели и цвята и не знам докъде ще я докара. Добре, че до бала има 4 месеца.
Да се похваля след моята нервозна одисея по празниците - след 3 посещения при остеопата, вече съм без болки! УРА!  Имах чувството, че нямат край, а вече от няколко дена дишам като младенец.

# 19
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Вечке, поздравления за излекувания гръб!
Трудно е за вярване, че имаш абитуриентка вече. Сякаш беше неотдавна, когато имахте вълнения с почването на гимназия и препоръката на нейната учителка(ако не се бъркам). Как бързо лети времето!

Ася, при нас няма допълнителен разговор покрай междинното свидетелство. Обикновено се получава копие- ако родителят има забележка, може да говори с учителката за евентуална поправка. И после се получава оригинала.
За свидетелството със сигурност ползват примерен образец.
"Антените" на Тим добре работят. Wink

# 20
  • Мнения: 6 348
И при трите ни деца имаше разговор за развитието на детето между двата срока в 1, 2 и 3 клас.  В 4 клас този разговор е специално за препоръките за следващото училище. Такава е практиката на началното ни училище, но и в други училища наоколо правят същото.

Вечке, абитуриентски емоции, а? Успех на абитурите!

# 21
  • Немция
  • Мнения: 6 813
При нас разговорите с родителите са по веднъж всеки срок- веднъж декември и веднъж пролетта. Записването за гимназии или реалшуле става в края на февруари, устната Simple Smile препоръка я получихме още декември. Сега учениците ще получат Zwischenzeugnis, препоръка и формуляри за записване в следващото у-ще, но разговори по план с родители не се очакват, освен ако някой не иска допълнително да обсъди нещо.
Та и тук има разлики от провинция до провинция или от град до град.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
  Приятни са емоциите покрай абитуриентите.  Миналата година го минахме това. Обаче реално се задействахме някъде между писмените и устните матури. За капак и аз бях със счупен крак и ходенето по магазините си беше изпитание. Роклята я взехме от Peek&Cloppenburg, а обувките, чантата и бижутата-от България. Прическата и гримът бяха мое производство:laughing:. То всъщност не е точно бал, а официално раздаване на дипломите със семейна вечеря. Всичко мина толкова леко и спокойно, но и много тържествено и емоционално. Родителите наистина могат да се насладят на вечерта и на порастването на детето си.

# 23
  • Мнения: 11 306
Много ви благодаря, момичета! Да, чак не мога да повярвам, че изтикахме до тук. Големият пък трябва да направи избора си за предметите за матурата отсега, а малкия докара до гимназия и той. Изрично иска в същата като брат си и не иска да става дума за друго училище. Другата седмица ще ходя да го запиша и него, пък да видим какви ще ги спретне той там.

# 24
  • Мнения: 6 915

Да се похваля след моята нервозна одисея по празниците - след 3 посещения при остеопата, вече съм без болки! УРА!  Имах чувството, че нямат край, а вече от няколко дена дишам като младенец.

Как точно действат остеопатите, каква терапия прилагат? Че имам едни болежки в кръста и аз.

# 25
  • Англия
  • Мнения: 1 006
И аз това щях да питам. Тяхните услуги не се поемат от здравната каса, нали? Аз утре инам час за ортопед, че от три дни съм превита от болки в кръста, но не збам изобщо какво да очаквам.

# 26
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Засега само се записвам при вас.
Благодаря за темата, Бибит 😃

# 27
  • Мнения: X
Наскоро си търсих рокля за сватба. Положението по магазините е отчайващо – полиестер, полиакрил, найлон, полиестер, полиакрил, найлон... Sick Успех в търсенето, Вечерница и браво за гърба!

При нас има разговор януари месец с класната. Това в 1-ви и във 2-ри клас, за по-нататък не знам още. Laughing Междинно свидетелство не сме получавали досега.

Check Please, ти, ако не се лъжа, си от сравнително скоро тук, затова сигурно храната в Холандия ти се вижда по-добра. На мнението на asyalein съм за качеството там. С времето ще си намериш кое откъде да си купуваш. Peace В масовите магазини нито тук, нито в Холандия, нито във Франция не може да се очаква кой знае какво качество. Във Франция положението е сходно с тукашното – имат добре развит био отрасъл и се намира качествена храна. Цените обаче са по-високи отколкото тези в био магазините тук. Те имат предимството, че са на юг и имат много слънце, но по пазарите масовата продукция си е пак масова продукция, личи си.
Тук Demeter и тук Bioland можеш да потърсиш био производители в района ти. Ние купуваме голяма част от хранителните продукти директно от производителя. Качеството няма нищо общо с това в супермаркета. Peace

Бибит, и аз, и аз обичам испански сирена. Любимото ми козе е точно испанско. И Манчего обичам... И кой знае колко още не съм опитвала... Бе обичам зрели сирена от сурово мляко. Heart Eyes

# 28
  • Берлин
  • Мнения: 4 413
Много странно. Писах в темата и някак ми изчезна коментарът,а беше мил.

# 29
  • Мнения: 11 306
Техниката на остеопатите не мога да я опиша, защото съдържа няколко различни неща. В началото има интервю, което цели да определи точно проблема и как може да работи по него. След това прави някакъв уред с вибрации потупвания, после на едно легло ме натиска да намести прешлените и ребрата - пр мен се оказаха 2 прешлена и 2 ребра сразместване. После още няколко неща прави. При всяко следващо посвещение правеше все повече неща, докато мускулите и костите се наместиха окончателно и възпаления нерв се успокои съвсем. Някои каси поемат частично, сега ще разбера нашата точно колко ще ми възстанови. Можете да попитате предварително в касата дали и колко поема или избрания остеопат може да ви каже дали вашата каса поема част или цялото лечение. Цена няма смисъл да споделям, защото мисля, че ще е различно навсякъде

Общи условия

Активация на акаунт