Работа, CV-та, HR-и, съвети - 65

  • 35 860
  • 732
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Моят казус е, че получих хубава оферта от голяма фирма, но се колебая дали да напусна старата си фирма, в която съм от 8 години и се чувствам добре, с чудесни колеги и интересна работа, но с единствен проблем - заплащането, което не е актуализирано от постъпването ми и няма изгледи за в бъдеще. Може би нямаше да се замислям, ако бях по-млада, но съм на 50. От друга страна, това е може би последния ми шанс за добра реализация, заплащането е двойно.
Какво бихте ме посъветвали?

Съветвам те да отидеш на новата работа.
После ще съжаляваш, ако не се възползваш от тази възможност. Това, че си на 50 е напълно ирелевантно. Нямаш право на добра реализация ли, или какво?
Ако новото място е добро, с добра репутация и условията са каквито казваш, какво има въобще да му мислиш. 

# 481
  • Мнения: 54 058
Всеки работи за пари. За 50 годишните е особено важно, с оглед осигуровките.
Не се колебай.

# 482
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Всеки работи за пари. За 50 годишните е особено важно, с оглед осигуровките.
Не се колебай.
Hug
Изразяваш изцяло и моите мисли. Heart Eyes

# 483
  • Мнения: X
А и щом са те поканили да започнеш при тях, едва ли имат притеснения относно възрастта ти. Разликата в парите е двойна, което също е от значение.

# 484
  • Мнения: 7 987
Ако увеличението е значително за теб, отивай! Ти си знаеш най-добре как би ти се отразило това увеличение. Аз например в момента съм в майчинство и бих започнала работа за каквато и да е заплата, щото тези 380 лв. едва ми стигат за храна и някоя друга евтина дрешка на децата. То всъщност ако бабите не помагаха, нямаше да стигат.

# 485
  • Мнения: 2 246
Всяко едно ново начало е трудно, но пък, ако не опиташ все ще се чудиш какво ли щеше да бъде...

# 486
  • Мнения: 28 874
Всяка смяна е риск, но пък е по-добре от изпусната възможност. Щом заплащането е двойно, няма какво да се чудиш. В крайна сметка всеки работи за пари. Peace

# 487
  • София
  • Мнения: 192
Благодаря за отговорите и подкрепата ви, момичета!

# 488
  • Мнения: 710
Здравейте, въпросът ми е към работещите държавна работа. Става въпрос за конкурс в съдебната система, като един от изискуемите документи е "Медицинско удостоверение, издадено в резултат на извършен медицински преглед, че лицето не страда от психическо заболяване". Въпросът ми е дали това удостоверение трябва да съдържа информация дали се водя на отчет или е достатъчно да показва резултата от прегледа? Тъй като разбрах, че информацията дали се водя на отчет имат само в психиатрията по местоживеене, а аз съм много далеч от там и срокът за подаване на документите изтича... Благодаря!

# 489
  • Мнения: 131
Така е, пречките са главно у нас. Аз съм на 30 и тепърва уча програмиране... Наред с 3 чужди езика. Трудно е, но досега се колебаех кой от трите да избера. А за програмирането постоянно ми казват, че съм стар.

# 490
  • Мнения: 7 987
Глупости. Не си стар. Обаче с ученето на 3 езика ме изуми. Grinning

# 491
  • Мнения: 131
Е кой не се е сетил на време... Но по-скоро  два по-сериозно. Другия по-лежерно, но и ми е по-лесен (испански, а съм учил френски в гимназията). По тестове в нета ме изкарват почти Б1, а имам изкаран само А1 курс. С граматиката съм назад, но по-лесно ми е да говоря и разбирам него от френския, при все че имам изкаран успешно курс по Б1 ниво от Френския институт. Като един език и култура ти допадат ги учиш по-лесно. Но с немския и това не стига...  Wink

# 492
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите и подкрепата ви, момичета!

Кажи във фирмата, в която си сега, че ти предлагат подобна работа с много по-високо заплащане. Има шанс и тук да ти предложат същите дори и повече пари, за да се съгласиш да останеш. Аз съм го правила няколко пъти това, действа.

# 493
  • Мнения: 3 370
Здравейте, въпросът ми е към работещите държавна работа. Става въпрос за конкурс в съдебната система, като един от изискуемите документи е "Медицинско удостоверение, издадено в резултат на извършен медицински преглед, че лицето не страда от психическо заболяване". Въпросът ми е дали това удостоверение трябва да съдържа информация дали се водя на отчет или е достатъчно да показва резултата от прегледа? Тъй като разбрах, че информацията дали се водя на отчет имат само в психиатрията по местоживеене, а аз съм много далеч от там и срокът за подаване на документите изтича... Благодаря!
Вписват се и резултати от прегледа, и дали се водиш на учет. Важно е да се впише и пред кого да послужи удостоверението. На мен ми го издаде един от психиатрите в нашия град (пс. болница нямаме), не било проблем, а съм кандидатствала няколко пъти на различни конкурси. Успех!

# 494
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
На мен също ми го издаде психиатър в ДКЦ-то.
Имаме болница, но не беше проблем.

Общи условия

Активация на акаунт