Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 34

  • 44 562
  • 770
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 717
ciahana, напротив - отговоиЛ (мъжки род) съм малко по-нагоре. Между другото ти май се бъркаш, че тези земи вече имат издадени разрешения за строеж, което не е вярно ,тъй като са ниви. Само тогава не може да се направи нищо, за да се спре!

# 391
  • София
  • Мнения: 4 192
Извинявай, наистина не загледах пола  Peace
Ами и ниви да са, ако влиза нов ПУП ще станат УПИ-та, а общината иска да ги купи като ниви. Еми няма да стане номера. Отчуждение без претенции от собственика може да се прави на до 25% мисля че беше. Оттам нататък съд до дупка и данъкоплатците ще платят наглостта на общината. Както винаги  Wink

# 392
  • Мнения: 1 717
Chiana, аз до колкото разбирам тези земи влизат в ПУП като ЗЕЛЕНИ ПЛОЩИ, и именно заради това протестират собствениците, защото видиш ли не били отредени като площи за строеж?!?!
Отчуждаването на до 25%, за което ти говориш става едва при урегулирането на имотите. А в случая дори не се е стигнало до там.
Ще ме извинявате всичките защитници във форума, обаче наистина това, че имаш един имот не означава, че с него можеш да си правиш каквото си поискаш. Особено когато има в сила влязъл ПУП. Wink

# 393
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Аз познавам хора, които са си купили УПИ за жилищно застрояване в Младост преди 10-12 г. , което УПИ след 2 години ей така го правят зелена площ. 5 години дела и собствениците печелят делата, но какво от това. Вече 7 години не могат да си върнат статута, което е пълно противоречие на всякакви закони и правила... така че няма закони.

# 394
  • Мнения: 842
Само в страни като Северна Корея хората не си пазаруват на кредит. Айде малко по-сериозно.
Зависи какво разбирате под кредит. Кредитна/ дебитна карта- да. Никой не се занимава да мъкне кеш. Лек автомобил на изплащане често без или с минимално оскъпяване естествено. Обаче фирми за бързи кредити из магазините не съм виждал. Не съм и търсил ама те тук по едно време бяха като лешояди. И въобще кой човек в развита държава ще се занимава за нещо което е 500-1000 евро да тегли бърз, бавен или какъвто и да е кредит. Та зависи какво се има предвид.

# 395
  • Мнения: 5 642
За квартирите купуват на изплащане, да си върви с наемите.

# 396
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
  . И за нашия таван съм писала - който е изцяло над наш апартамент , но за да го ремонтирам трябва да взема съгласие на съседите. И те не са съгласни - неясно защо. И така частната ми собственост в центъра на София си стои неприкосновена и неизползвана.
 
Аз лично изобщо не бих ги питала.

# 397
  • Мнения: 19 523
Интересна статия, с много от нещата вътре съм напълно съгласна
http://www.master-plastik.com/%d0%b7%d0%b0%d1%89%d0%be-%d0%b4%d0 … 0%b8%d1%89%d0%b5/

# 398
  • София
  • Мнения: 35 204
Имам питане към закупилите\ продали имот наскоро чрез агенция\брокер - кога заплатихте комисиона по сделката?

# 399
  • София
  • Мнения: 6 003
Това е ода за старото строителство Grinning
"Старото строителство не търпи компромиси с материалите"  - че то СС са основно панели с доста компромиси
"Жилищата, строени по този нещадящ пространство модел, са гъвкави по отношение на промяната на стаите" - и се изброява обединяване на помещения и добавяне на стени, а истината е че най-често се бутат стени и се усвояват тераси, което може да бъде  доста опасно архитектурно решение Confused
"цветът на фасадата, точно на нашия дом" - можете да си го изберете. Ако има нещо най- грозно на света е това частично саниране само на един апартамент в папагалски оранж цвят в панелна сграда Stuck Out Tongue Winking Eye

За отстояние и околоблоково пространство съм съгласна , но точно тези отстояния се застрояват и пак същото става понякога.
Отделно СС нямат паркинги и тези отстояния са кални мръсни паркинги тъпкани с коли
И най - лошото , според мен, е че СС не е толкова по -евтино от НС... това е основният бъг.... панелка спрямо нова сграда е към 20 % разлика в цената ( зарада сметката с общите части), като първото трябва да се ремонтира със сваляне на стени и избиване на тръби
А тухла СС струва колкото тухла НС, ама първото е на 60 сет години.... при всички случаи периода на експлоатация напред във времето е в полза на НС  Confused
Със съжаление ги казвам тези неща, и за мен е по - приемливо СС да е по - евтино и достъпно за хората и така е редно... ама в действителност не е така

# 400
  • Мнения: 19 523
Ако си разглеждала масово НС в последната година, ще се съгласиш с много неща от статията. Наистина вместо по 2 апартамента на плоча, блъскат по 3-4. Чувала съм за строежи с по 11 апартамента на етаж. При обявена квадратура 105 квадрата не може да се завъртиш, и то още на ш и з без мебели и т.н. С панелките не се прави сравнение, въпреки че там е доста по-просторно. И най-малкото панелите, старата тухла и ЕПК-то са минали теста на години и земетресения. Сега всяка сутрин минавам покрай една сграда от преди 4 години - вече се лющи фасадата, има варовик по балконите и др. екстри. Единственият нов строеж който ми хареса струваше над 800 хил.евро и се въздържах от покупка по тази причина, иначе там беше просторно и добре обмислено.

# 401
  • Мнения: 41 327
Би трябвало да се направи някакво разделение на старото строителство за да се разбира веднага за какво се приказва Twisted Evil Например панелките да са СС (Старо строителство), а кооперациите в центъра, дето са на двойно повече години, да са ССС (Супер старо строителство)  Joy

Ама и при двете не може да се бутат стени. Стени се бутат безопасно най-вече при НС.


А теснотията при НС е заради цената. Ако вместо 4 апартамента на етаж има по два и цената им ще е двойна и няма да се продават. Та кутийките са заради търсен ето. Но чак да не можеш да се завъртиш на 105 квадрата е малко изсилване. Моето НС е 105 квадрата и се завъртам съвсем добре, явно съм слабичка Mr. Green

# 402
  • Мнения: 19 523
ССС, ама мои познати с кеф продадоха къща като палат на шест години във вилните зони покрай София, и се нанесоха в ССС до НДК и са си супер доволни хората и от жилището и от разликата в цената и от качеството на живот. Аз не бих направила това, поне на този етап от живота ми, но те са доволни.

# 403
  • Мнения: 3 072
Имам питане към закупилите\ продали имот наскоро чрез агенция\брокер - кога заплатихте комисиона по сделката?
Повечето я искат във фаза сключен предварителен договор, което смятам за неправилно.
По другите теми - като бивш собственик на земя, отредена за общинско ползване, отчуждена и уж обезщетена - ами минавка си е, отвсякъде. Но нямаш много механизми за противодействие.

# 404
  • София
  • Мнения: 6 003
Теснотията в НС си е легенда, понеже хората масово ходят на огледи на най - ниските цени , и само скосени, криви, триъгълни стаи, 9кв спалня и т.н. Понеже се гледа бюджет и там се ходи на оглед.... ами няма как да не е тясно това.... Ами като нямат бюджет за хубав НС и не са виждали такова НС... и затова е таз легенда... Имаш ли възможност, има и хубави и качествени сгради НС и няма какво да се лъжем....  има и с двор в обащата част на сградата, има и с паркоместа , има и с портиерни ....има и с прилично отстояние и т.н... и с приличен транспорт наоколо, и прилична локация... но това доста вдига цената и там дори не се припарва за оглед...

Общи условия

Активация на акаунт