Отговори
# 60
  • Мнения: X
Педиатърката: "Защо кърмиш нощно време? Тя така те ползва за биберон. Давай водичка."
Пак тя: "Махни нощното кърмене, за да ти е по-лесно"
И отново: "Домашните каши са много въглехидратни, купувай инстантни"

# 61
  • Мнения: 1 001
Педиатърката: "Защо кърмиш нощно време? Тя така те ползва за биберон. Давай водичка."
Пак тя: "Махни нощното кърмене, за да ти е по-лесно"
И отново: "Домашните каши са много въглехидратни, купувай инстантни"
Питай я: като реве пред нощта, ти ли ще я носиш и успокояваш? Ако не, айде нЕма нужда от тия съвети.

# 62
  • Мнения: 7 776
Това с кашите ме уби 😂

# 63
  • Мнения: 1 050
Акушерката в болницата - Аууу ама ти си толкова бяла, не го дръж това бебе по толкова време на гърда, ще те разрани!

# 64
  • Мнения: 428
В болницата ми обясняваха как няма да мога да кърмя, понеже съм с плоски зърна Close
Свеки, няколко дни след раждането: "Трябва да се цедиш задължително след като суче, да не получиш мастит!"
"Приятелка" (която няма деца) искаше да дойде да види бебето под предтекст, че му е купила подарък - антиколик шише. Казвам й аз, че то не яде от шише, а тя: "Нищо, ти се цеди и му давай от шишето, ще видиш как ще му минат коликите." Същата беше много учудена, понеже държах малкия да се оригне - как така бебето поглъща въздух като суче?!
Баща ми: "Ти защо не даваш вода на детето?"
ММ: "Рано е още да му даваш да суче. Не са минали 3 часа" - при което аз го питах на него някой казва ли му кога да огладнее Expressionless
И свекър ми, виждайки детето да си смуче ръчичката (което се случва доста често) - това около 15 мин. след като съм го накърмила: "Това дете гладно ли го държите? Дай му да суче! Виж го, ще си изяде ръцете!"

# 65
  • Мнения: X
"Това дете гладно ли го държите? Дай му да суче! Виж го, ще си изяде ръцете!"

Това ми звучи като реплика на някои от семейството на ММ. За тях всичко, което правеше бебето беше знак, че е гладна и я държим гладна. "Яде си ръката сигурно е огладняла", "Виж как се плези, гладна е миличката", "отваря уста - гладна е", "хълца, дай й да суче" и много др.

# 66
  • Мнения: 2 050
При нас с биберона беше положението “що си с шапка, що си без шапка”. Виждаме се по Вайбър с нашите, бебето мрънне - е дайте му бибка на това дете. Виждаме се със свекърите - ей бабе, защо са ти запушили устата с тоя биберон.

Бяхме по празниците в България и естествено не остана без бисери. Бебето е заспало, но си суче още - оуу, тя те ползва за биберон. Събуди се, пусне - яж бе, бабче, яж, бе, няма да пораснеш (а тя само на кърма беше дръпнала 15см за първите 4 месеца).

# 67
  • Мнения: 7 776
Хахах, това с биберона ме присети. Идва майка ми да я види за първи път. И ме пита - тя биберон няма ли (все едно е някаква задължителна вещ) казвам - има 3, но не ги иска. Тя - как така не ги иска? - ме пита с безкрайно очудване. Казвам - плюе ги, не признава друго освен гърдата. Тя - я ми донеси биберона. Аз - защо? Тя - да й го сложа. И тук избеснях и й казах, че нищо няма да й нося и бебето ми няма нужда от скапания биберон, камо ли пък тя да му го тика в устата.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 268
По повод хълцането се сещам, че когато сме  при свекърите и бебето се разхълца, свекървата постоянно ме пита защо не и давам вода, че да спре да хълца 🤣🤣

И мрамори нещо от сорта
-ех.. Бабче, ако можехме да ти дадем вода да пийнеш, за да ти мине 🤣

И още нещо се сетих, то не е свързано с кърмене или захранване, но ще го споделя.
Един път свекървата преди да излезем на раходка много държеше да затопли колипката на бебето с сешоар 😂... Както знаехте повечето бебета заспиват веднага, като ги сложат в количката,а та си помисли, че е нейно дело..
Малко е стана тъпо, като и обясних, че аз нямам време (не мисля и, че е нужно, даже е смешно) да и топля количката и тя пак заспива веднага...

Ох, нз защо като станат баби и решават, че могат да заместят майчиния инстинкт и грижи... Ии ни заливат с непоискани 'съвети '

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Здравейте!Като дългогодишна кърмачка съм се сблъсквала  с какви ли не бисери по повод кърменето.От близката родА не,но от познати и непознати -примери бол.Кърменето върви ръка за ръка с кърмене на обществено място,знаете.Приближаваха се към мен с цел надзъртане и като видят нещо,се сърдят и врякат "как не ме е срам" да си храня детето в парка.Една ме обвини,че съм неорганизирана,защото съм кърмела навън."Размятвяла съм венести цици" на обществено място и съм ги принуждавала да ми гледат срамотиите,а просто съм трябвала да сметна че бебето се храни на 3 часа и да излизам навън след като се е нахранил сина ми.Аз сама с него,няма кой да го гледа докато пазарувам,се принуждавам да излизам навън и зимата.Веднъж ме изгониха от нещо подобно на МОЛ,защото кърмя.Използвах стълбището за персонала,едно задно и тъмно място,като по-спокойно.Не съм се навирала пред очите на хората.Охраната дойде да ми каже,че ако не се махна до 5 минути щяла да извика полиция!Февруари месец,студ и сняг,пейки в сняг,аз сама излезнала да пазарувам за да сготвя на мъжа ми,който цял ден няма време да подвие крак,че пълно със носилки от катастрофи и не обядва.Друг случай-една роднина по-далечна отива и носи на баба ми кутии с АМ и пюрета да съм видела в Софията с какво си хранели децата,пък аз видиш ли кърмя с нехранителната си кърмица.Те в столицата с това хранели бебетата,пък ние провинциалистките-с кърма.Обидих се естествено!Сега на братовчедката некърменото (щото нямала кърма) на 9 години със 6 кариеса,злоядо до безобразие,а моето кърменото яде всичко.По едно време ме бяха хванали гъбички и отивам на гинеколог.Лекарката ми изписва лечение,а аз предупреждавам,че кърмя и да е съвместимо лечението.Сестрата попита на колко е детето,а аз сглупих и казах че е на 2.Леле,сестрата като викна срещу мен-била съм сектантка,тровела съм си детето,щяла съм да му докарам злоядство,анемия и куп други болести,защото съм кърмила.Биеше по масата с юмрук и ми заповяда ВЕДНАГА да спирам и отбивам!Лекарката реагира не така остро и се съгласи да ми замени рецептата с подходяща с кърменето.Сестрата през това време съска като змия насреща ми.От тогава нататък,съм пас и не казвам че кърмя.Ама мъжа ми корназ,когато срещаме познати със задоволство им казва,че сина е кърмен 4 години и 4 месеца.Искал да гледа тъпи изражения човека.Правело му удоволствие,че не могат нищо да му кажат понеже е лекар и ако не лекар,кой друг може да говори за ползите или вредите от кърменето.Напук на всеки срещнат го разказваше.А после гледа физиономии и се кефи Simple Smile Много е важна подкрепата в семейството за успеха на кърменето.Особено от бащата на детето.Ако не беше той,нямаше да успея да кърмя толкова дълго.В процес на отбиване,аз  забавлявам сина за да не го кърмя при всяко поискване,а пък той ми казва "дай му,нали е безплатно!Какво ги пазиш тия гърди?" Та така с моето кърмене.

# 70
  • Мнения: 6 599
Малееее, 4 г. и 4 мес.!!! Как издържа?!? Аз се надявам до втората годинка да успея да го отбия Blush

# 71
  • Мнения: 834
Ох, peten! Ти колко си изстрадала... А пък тази обида, да те гонят от мол..., потресена съм! Не е трябвало да оставяш нещата така.
Аз имам пресен случай от днес... С една нафукана имуноложка в Надежда. Според нея било престъпление да се кърми по време на бременност! Кърмата тогава била даже вредна! И това, придружено с извиващ се фалцет и въртене на очи, ала ама нали ги знаете тези неща?!?🙃😜😂
Още преди тези реплики я бях преценила, че не става, но това ми затвърди убеждението... Не, че кърмя, де...

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Питате ме как съм изтърпяла ли?Ми как,не съм търпяла.Кърменето за мен се беше превърнало в начин на живот,нещо естествено,носещо спокойствие и бързо заспиване,утеха от болка при никнещи зъби и още много неща.Не ми пречеше изобщо,затова кърмих толкова дълго.Спасяваше ме винаги-при разходка,когато трябва да останем малко по-дълго навън заради непредвидена ситуация.Кърмя и знам че имам поне още час до следващото хранене.Спасявало ме е и нощем,когато никнещите зъби дават зор,когато прохождаше,падаше често-кърменето пак ме спасяваше.При целодневните ни разходки,излизах с полупразна количка,защото не нося излишни чанти със шишета и кутийки,които и тежат.Аз не помня нощем да е ревал много,примръца и ведна на гърда.Съседка ми беше казвала,че не личало в къщата ни да имало новородено,защото нощем било тихо.А то тихо,защото не му позволявах да огладнее много за да го нахраня.Не съм гледала часовници,графици и брой кърмения за ден.Нямах представа колко грама яде,не ме и интересуваше.Нали съм до него,когато поиска давам.За мен нямаше значение дали е ял 5 пъти по 100 грама или 10 пъти по 50,все тая ми беше.Кърменето ми даде голямо спокойствие че винаги когато е гладен сина,имам необходимото му и то произведено само за него.Вечер за приспиване кърмих до 4,как да се откажа,като е супер лесно?Заспиване за 2 минути при мен не е мираж,а реалност.Само луд ще се откаже от 2 минутно приспиване.Засичано е на часовник-кърмене 1 минута,а дълбоко заспал е след още една.Заспиваше в 7 вечерта та чак до 8 сутринта.Сега на 7 години теглото му е в златната среда,така е бил още от раждането си.

# 73
  • Мнения: 813
 Включвам се и аз със 1 година стаж с каката и до сега 4 месеца с малчо - коментарите не са се променили много, а и при вас са подобни. Но като нашата педиатърка няма втора Joy за всичко друго й се доверярам, но за кърмене и захранване - абсурд. След като ми каза с каката, на 4-5месеца е била някъде, тя я мери на един електронен кантар, детето маха с ръчички, съответно цифрите на кантара подскачат и те, и тя стига до извода, че детето не е качило и кърмата не ми стига. При въпроса ми: защо не плаче и е спокойна, като не й стига, тя ми отговори: ти как свикваш да не ядеш като  си на диета Joy

# 74
  • Мнения: 2 988
Кактусче, при теб се мъчат да набутат биба, при нас лъжица. Cry Колкото по-упорито отказва лъжицата или се мъчи да я докопа, за да яде сам, толкова по-упорити стават и опитите да му я набута в устата. И скандали вдигам и файда пак няма. Сам нищо не ядял, бил анемичен и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт