Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 111
  • 743
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 327
Капчица по капчица изцедих под душа мнооооогооо малко но до там, малкия пък отказва тази гърда че не пуска нищо. По принцип вечер си сучеше през 2-2,5 часа държах го 3ч плаче че не пуска и не суче и пак го преместих на другата гърда Sad. Купихме и лицетин дано да помогне но какво мога да пробвам друго
Вече няколко пъти ми се случва. Слагам пресен зелев лист и стоя 30мин с него. Казвали са ми обаче да не покрива зърното, само по гърдата. Листът омеква и става горещ. След това правя масаж доколкото е възможно, защото наистина много боли и цедя с помпата. Досега всеки път ми помага. Знам обаче, че не трябва да се стои твърде много/често със зелеви листа, защото спирали кърмата. Не знам колко е вярно, но е хубаво да се има предвид. Дано разрешиш проблема. Иначе горещи компреси и масажи, ако е по-леко запушването.

# 586
  • Мнения: 3 273
Не ми се е случвало, но преди години лекарката ме научи в болницата как се прави компрес. Мокриш с много гореща вода една хавлиена кърпа, после слагаш в найлонова торба. Лягаш и го налагаш върху гърдите. Отгоре също слагаш още една кърпа.

# 587
  • Мнения: 1 414
Мon17y при теб например след кой път се отпушват да знам да не прекалявам и аз.
Неви86 снощи цяла вечер слагах такава хавлия но не се получи.
От сутринта почнах лецитина сега пак ще опитам вашите неща, които ми казахте. Този път може да има ефект от нещо и дано да има че това не се търпи Sad

# 588
  • Мнения: 1 327
Ами, аз след кърмене слагам листа, стоя 30мин и цедя. Ако не стане, след следващото кърмене слагам пак и вече се отпушва. Повече от 2 пъти не ми се е налагало. Да не кажа, че и повечето пъти става още след първия път. Ние имаме и от тея възглавнички с черешови костилки, бях ползвала и нея веднъж като горещ компрес. Задържа повече топлината и върши работа. Но, когато е по-сериозно масажи и компреси не ми помагат на мен.

# 589
  • Мнения: 90
Аз съм от февруарските мами и от време на време ви чета, за да се подготвя какво ме очаква😁. Да ви споделя един хитър номер за облекчаване на гърдите, намокрете един памперс на бебето с топла вода колкото можете да търпите и се слага на гърдата така да стои докато се поохлади и след това лесно се изцежда.

# 590
  • Мнения: 83
Как минаха ваксините при вас? Имаше ли някакви реакции?
Мамите след секцио , вдигате ли количките с бебето? Мен още ме е страх,пък и от време на време си ме наболява.
Моето секцио беше преди 2 месеца и вече не усещам нищо. Вдигам си тежко, дори не се замислям.
И моето беше точно преди 2 месеца, а аз отдавна си вдигам тежко. Не съм се пазила много много, но аз съм си луда глава 😀

# 591
  • Мнения: 1 327
Момичета, да ви попитам, тези от вас, които са ползвали Лецитин, как точно го приемахте? На мен педиатърката ми го изписа, защото много често ми се запушват каналите и явно бебето не успява да изсуква всичко, а аз нямам нито времето, нито желанието да цедя постоянно, та ме посъветва да започна приема му. Изписа ми го за 1 месец 3х1, а после постепенно да намалям дозата. Струва ми се твърде дълъг периода.
Нещо много взеха да ни пропускат памперсите - Памперс премиум кеър 2. Обмислям смяна на марката. Пробвахме лидълските понеже много ми ги похвалиха. Не пропускаха, но някак по-твърди ми се сториха и се върнахме на Памперс. При нас не са никак розови нещата. Една дозина лекарства пие дребчо - освен рефлукса и коликите, сега пък се установи и чревен проблем. Ужас просто. Започнахме да даваме и добавка ам ар. Сякаш има някакво подобрение на нещата, не плаче толкова много, но не знам кое от всичко което даваме му помага. Все така неспокойно спи (когато спи де). Надявам се, че оттук нататък ще стават по-добре нещата. След 6 дни би трябвало да му бият ваксини, но чакам гастрото да се "произнесе" ще ги слагаме или отлагаме.

# 592
  • Мнения: 948
Голямо бъркане в устата и нервничене пада при нас. Дали зъби не започнаха?

# 593
  • Мнения: 307
Абе и аз в началото бях силна и вилна и като ме почна една болка около 35ден и ме държа две седмици се поуплаших. Затова сигурно сега малко ме е страх да вдигна 17-18кг.

# 594
  • Мнения: 3 273
Ми да ви кажа аз не само сега, ами никога не вдигам тежко. Пазя се. Единствено шасито на количката вдигам като я сгъна, но то е 10 кг.

# 595
  • Мнения: 948
Момичета, на малката й се поду бцж- то в рамото. Педиатърката не вдигна, а се притесних. Нормално ли е?
Бебоците ви от корем вдигат ли си главата? Нашата девойка не иска. Пъне, но не успява на ръце да се закрепи и да надигне главата.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 22:42 от Maria_Mia

# 596
  • Мнения: 697
Мария, моята девойка не, даже не Обича да стои по корем и почти не я оставям.

# 597
  • Мнения: 2 109
Моят обича да стои по корем, а главата я вдига от втората седмица. Даже си мислех, че е много рано.

# 598
  • Мнения: 948
И моята я завъртя и повдигна в началото при първия преглед на педиатърката...обаче сега не става. Не й харесва по корем, но нали е част от упражненията за укрепване.

# 599
  • Мнения: 4 966
Нашият не обича по корем, но си държи главата от начало, даже се претъркулва. Понякога го слагам по коремче, напречно на моя корем и леко да му се опират краката в леглото да си ги усеща...и така му харесва. Не знам дали обяснявам ясно...

Общи условия

Активация на акаунт