Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 043
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 110
Ура Smiley .
Пиша ти лично съобщение.

# 76
  • София
  • Мнения: 287
Jilian бързо оздравяване Моля те Пухита сподели за житото как го приемаш, ще се побърквам с мисълта, че не ми стига кърмата на бебето. И колко орехи ядеш на ден
Варя си жито, слагам му шепа орехи, няколко обикновени бисквити и пудра захар, така го ям и веднага има голям ефект

# 77
  • Мнения: 6 622
Уф, при мен пък от житото няма никакъв резултат Sad Най-голямата разлика усещам със суров лук.

# 78
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз имам чувството, че от всичко само дебелея, а положението с кърменето  си е без промяна.
Започнах да си мисля, че може би не засуква правилно и проблемите идват от там.
Записах се за бебешко кафе утре и се надявам там да получа мнение дали го правим както трябва.

# 79
  • Мнения: 425
Давате ли им биберони на кърмените бебета? Аз все още не съм...

# 80
  • Мнения: 1 410
Zazu1, _limonche_ дохранвате с АМ бебетата и как разбирате по колко да им давате

# 81
  • София
  • Мнения: 9 110
Zazu1, _limonche_ дохранвате с АМ бебетата и как разбирате по колко да им давате
Аз следя теглото му всяка сутрин и по това се ориентирам дали количеството е добре. Иначе когато е гладен и не му стигне усещането, давам адаптирано, докато се успокои и спре да лапа всичко като гледам да не замести кърменето. Обикновено вечер след къпане е най-голмото количество.

# 82
  • Мнения: 30
Здравейте, моята принцеса се роди на 14 януари. Искам да ви попитам вие дали извеждате бебчетата навън вече. Аз засега я извеждам по 20-30 мин. на слънце на терасата, но ми се иска при добро време да излизаме на кратки разходки.

# 83
  • Мнения: 2 109
Аз родих на 23.01 и вече излизахме 2 пъти за кратко.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 635
Много благодаря за добрите думи от всички. Ужасен стрес са ми тези болести.
Неви, някакво вирусче е, аз бях болна миналата седмица и колкото и да го пазих, явно не съм успяла. Сега мога само да се моля да ни се размине нещо по-сериозно.

Aya, аз не съм забелязала конкретни храни увеличаващи кърмата, но ям много ядки (даже понякога замествам обяда с тях). Във всички случаи бебенцето ти е прекалено малко и още не се е регулирала кърмата при теб. Това може да отнеме месец-два. Бъди спокойна, наспивай се, ако може и всичко ще се нареди.

Ние започнахме с кратки разходки направо навън от осмия ден, но не е всеки ден. Зависи дали се чувствам във форма. Вчера ходихме пеша до докторката и изкарахме час и нещо навън, докато си изчакаме реда. Сега естествено ме гони параноята и днес сигурно ще пропуснем.

# 85
  • Мнения: 6 622
Давате ли им биберони на кърмените бебета? Аз все още не съм...
Давам,аз съм им голям фен. Много ми улесниха живота с каката. Хем се успокояваше по-бързо,хем като по-голяма не си буташе разни работи в устата. Бибата я махнахме чак след 2 години и няма нито един крив зъб. Аз също съм била с биба до късна възраст и също нямам криви зъби. Та сега давам и на малката. Тя много си харесва палеца и се опитвам да я откажа от този навик.
Zazu1, _limonche_ дохранвате с АМ бебетата и как разбирате по колко да им давате
Не дохранвам. За сега се справям само с кърма,но аз цедя и виждам колко давам. Когато цедя повече прибирам в хладилника и когато е по-малко го давам.

# 86
  • Мнения: 1 229
Да, излизаме на разходки, когато времето позволява. Първо започнахме с извеждане на терасата няколко пъти, след това вече и навън, в началото за 15-20 минути, сега вече и по-дълго. На дъщеря ми много и харесва навън, а и на нослето и действа много добре. Децата трябва да се извеждат, когато е спокойно времето, не може да ги държим затворени вкъщи докато дойде пролетта.

# 87
  • Мнения: 2 109
Аз бях от тези, които си мислеха, че ще изкарват бебето всеки ден, но реално още не сме се напаснали и не се чувствам достатъчно добре за да излизам. Предпочитам да поспя...

# 88
  • Мнения: 4 963
Джилиан, стискам палци да оздравява бебчо по- бързо!
На нашето бебче също му хърка нослето, но се оказа че е от сухия въздух и разни власинки от дрехите. Промивам му нослето с морска вода. Иначе с кърмата при нас е провал...колко ли не се цедях, слагах го на гърда и продължавам де, тъпча се с какво ли не и така и не се увеличи кърмата, а бебчо расте и неговите нужди също. Иначе вече е много спокоен като го слагам да суче, виждам че му харесва, а преди пищеше и беше много стресиращо.
Иначе за разходките, когато е хубаво времето излизаме и то за по 3- 4 часа. По миналата седмица времето беше почти пролетно и 10 дена все бяхме навън. Хем и аз да разходя малко излишните килца Wink
За сега започна и да спи по 5-6 часа през ноща, дано продължава в този дух....

# 89
  • Мнения: 3 269
Jillian, като е на кърма бързо ще мине. Ние бяхме на първата консултация. Качила е 1550 за 40 дни и сега е 4400 и 3 см и е 53 см. Относно пъпките на лицето пак каза отвара от лайка и това е. Не каза от какво са. Препоръчва ми биодерма козметика. Аз сега я къпя само с вода. Много рядко я мажа. Не искам да съсипвам защитния слой на кожата с химикали. Мое мнение. Ще я масажирам с преварен зехтин след баня. И ще я къпя с душ гел през 2 вечери. Другите дни с вода. Чудя се Мустела ли да купя вместо Биодерма

Общи условия

Активация на акаунт